Sci-fi сериали

  • 34 725
  • 724
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 828
Май няма такава тема, пък и понеже оспамихме темата на Аелис за Еврика, да си направим ново местенце за феновете на фантастичните сериали   Laughing
Нека тук да си обсъждаме и да си препоръчваме любими такива  Grinning


Почвам с моите:

Lost
Farscape
Stargate SG1
Stargate Atlantis
Firefly
X-Files
Fringe
Smallville
Supernatural
Legend of the Seeker
Eureka


Battlestar Galactica чака на харда, но нещо не мога да се настроя за него  Confused
На Стартрековете нещо не съм фен.
Чакат също и Alias и Angel.

В момента гледам Doctor Who и Torchwood  Grinning

Толкова засега, после ще добавям още  Grinning



Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 10:02 от Amidala

# 1
  • Мнения: 2 746
Амидала, изброила си всичко  Simple Smile

Може ли кратка анотация за Farscape, за какво иде реч?

# 2
  • София
  • Мнения: 5 828
Джон Крайтън е астронавт, който след провален експеримент се озовава в непознат край на Вселената, на кораб, пълен с извънземни.
Farscape е научно-фантастичен тв сериал. Или поне така се води. Но всеки фен на сериала ще ви каже, че той е нещо повече от поредния Стар Трек. Това са драматични серии развиващи се в космоса, в сърцевината на сериала стоят неговите герои, техните емоции, взаимоотношения, и как те се променят. За разлика от повечето тв сериали, характерите на героите в края на трети сезон са много по-различни от първия сезон. Началото е на обикновен фантастичен сериал който преминава в едно изцяло ново ниво, предлагащо ни много духовитост и хумор преплитащи в драма.


Харесвам го не само заради sc-fi сюжета, а и заради това, че героите се развиват непрекъснато, не са само добри или само лоши. Въпреки, че са извънземни, грешат съвсем по човешки. Освен това има много интелигентен хумор и играят много добри артисти.
Бен Браудъ … 83;ек са ми любимата екранна двойка  Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 5 828
Далеч не съм изброила всичко, което съм гледала и гледам  Laughing
Ще препоръчам един много любим мой сериал Lexx, въпреки, че не допада на всеки, малко е странен, различен, даже откачен  Wink
Има ли други фенки на "голямото насекомо"?

# 4
  • Smallville
  • Мнения: 994
Не мога да не се запиша в тази тема.Впрочем гледала съм всичко което си изброила,като ще добавя и Стар-трековете,но от тях най любим ми е Стар Трек Ентърпрайз,за него мога да кажа че правя аналог с Фарскейп,също много любим сериал.
А в момента съм на Alias,В началото ми вървеше трудно,но с напредването на сезоните,стана страшно интересен,но като жанр не не бих го определила като Sci-fi,по скоро е шпионски с фантастични елементи.
А Battlestar Galactica и при мен отлежава,що така не ме влече ConfusedГледах първите 2 епизода и до там. newsm78
Мен по скоро  ме вълнува това,че не остана нищо за гледане.Доктора чак догодина,новия Stargate Universe и той кой го знае кога ще излезе....
А относно Lexx,го гледах по AXN и много се забавлявах,но когато реших да го изтегля от нета и да го почна отначало,не ми допадна,много кървав и брутален,говоря за първите 4 серии,които са 1 сезон.А това,което ме кефеше в по последните епизоди,че беше направен с хумор,по точно черен хумор,но много готин,за мен поне.Та понеже не гледах по средата,можеш ли да ми кажеш кога смениха Зев от едната актриса  с другата,ако ти се обяснява де?


Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 17:50 от danibaby

# 5
  • Мнения: 109
Далеч не съм изброила всичко, което съм гледала и гледам  Laughing
Ще препоръчам един много любим мой сериал Lexx, въпреки, че не допада на всеки, малко е странен, различен, даже откачен  Wink
Има ли други фенки на "голямото насекомо"?
Ооооо, "Лекс" ни беше много любим на мен и сестра ми. Верно е откачен, но в същото време някак сладурест. На моменти гаден, обаче завладяващ. Не мога да се сетя кой редеше рими през цялото време за Зев? newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 5 828
Зев я смениха някъде по средата на втори сезон.
А римите редеше главата-робот   Laughing

danibaby, да ти предложа ако обичаш приказки - Merlin и Flash Gordon  Peace
От вампирските - Blood Ties, Moonlight, Blade, Angel, Byffy.

Друг сериал, който много харесвам - Dead Zone.
The Dresden Files
Jericho
Journeyman - интересен сюжет, но само един сезон  Confused

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 09:24 от Amidala

# 7
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Къде без мен Heart Eyes.

Amidala , изредила си повече сериали, отколкото съм гледала  bouquet.Май само "Heroes" бих добавила Wink.А "Лекс" го гледах мноооого отдавна,но не бяха много епизодите, да не би да съм гледала само малка част от него newsm78? Много ми харесваше, но съм го позабравила, ще взема да се разтърся та да си го припомня Heart Eyes.Иначе любими са ми:

Lost
Farscape
Legend of the Seeker
Eureka
 "Heroes"
Doctor Who
Torchwood

Сигурно пропускам някой, ще допълвам Simple Smile.

Много хубава тема  bouquet!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 020
И аз тук като любител на жанра!  Grinning

Бих добавила 4400, Invasion и Surface.  Hug

От вампирските напоследък съм се пристрaстила към True blood.

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 23:09 от sophsan

# 9
  • Мнения: 2 746
И аз тук като любител на жанра!  Grinning

Бих добавила 4400, Invasion и Surface.  Hug

От вампирските напоследък съм се пристрaстила към True blood.


Оооо, Surface ми беше любим, много готино сериалче! Жалко, че няма продължение  Cry

# 10
  • София
  • Мнения: 5 828
Бих добавила 4400, Invasion и SurfaceHug

4400 ми харесваше повече от прословутите Герои  Peace
Даже има моменти в Герои, които са буквално копирани от 4400.
Invasion и Surface също много ги харесах, жалко, че бяха само по един сезон  Confused

Нови сериали:
От вампирската серия  Grinning очакваме новия Vampire Diaries с участието на едно българско момиче Нина Добрев.
Virtuality - вече изтече пилотката, но не съм го гледала ... сега видях, че е вече е спрян  Shocked
V - за него пише Action | Drama | Family | Mystery | Sci-Fi | Thriller  Crazy, но излиза чак януари 2010.
Caprica - продължение на Батълстар Галактика.
И разбира се - Stargate Universe - на 20 октомври  Laughing

А, да, от вчера започна един нов - Warehouse 13, изтеглих го, но нямах време да му хвърля един поглед, пише доста интересно - екип изследва мистериозни артефакти, често свързани с извънземни, свръхестественото, странното и фантастичното  Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 5 828
Има вече субтитри за Torchwood 3x01   Grinning

# 12
  • Smallville
  • Мнения: 994
Amidala,да харесвам приказки,но повече си падам по сериали с извънземни и космически кораби Crazy
Виждам ,не е споменат Roswell,малко е тинейджърски и наивен на моменти, и края му е претупан,но си заслужава да се гледа от феновете на жанра.
А от по новите препоръчвам,за любителите на високите скорости и новите кибер-технологии Knight Rider,пича в главната роля е много сладък Blush

Аз предлагам да систематизираме  инфото за сериалите на първа страничка на темата със линкове към торенти и кратко резюме,а надолу да си коментираме.Amidala,ако ти се занимава,аз ще изпратя доста линкове.

И да попитам,някой гледал ли е Charlie Jade.Чудя му се от известно време Thinking

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 12:39 от danibaby

# 13
  • София
  • Мнения: 5 828
Идеята не е лоша, но не мога вече да коригирам първото мнение  Confused
Освен вече от тук нататък да даваме и линкове  Peace

Roswell не съм го гледала, ще погледна щом си заслужава  Peace
Knight Rider ми се видя много детски и не можах да го изгледам.
Но навремето стария с Дейвид Хаселхоф ми беше много любим   Heart Eyes

Гледам и ти си фенка на Смолвил  Grinning
Аз се запалих покрай дъщеря ми.
Обаче последния сезон беше голяма боза, дано следващия е по-интересен.

# 14
  • Smallville
  • Мнения: 994
О,Смолвил,да фен съм голям,понеже са ми слабост комиксовите истории,а и главните герои са готини.На мен ми хареса последния сезон,но си мисля,заради големия интерес,се навиха на 9 сезон и ще разводнят историята.Поне да бяха показали какво всъщност стана с Лекс Лутър,че ми е дерт....

А ездача,да права си,но става за развличане и отмора,щото има сериали дето ги сънувам,така ме завладяват,а този е лекичък.А стария сезон с Дейвид Х. има ли го качен по торентите,че не съм го търсила?

Общи условия

Активация на акаунт