Контрацептивна спирала "МИРЕНА"

  • 19 756
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 356
Момичета, въпросът ми е има ли някоя от вас, която да ползва тази спирала и доволна ли е. На мен ми я сложиха преди няколко часа, но чувствам дискомфорт и започват да ме налягат съмнения. А е доста скъпичка...

Последна редакция: ср, 31 авг 2005, 13:39 от andulina

# 1
  • Мнения: 1 214
Поправи заглавието!МИРЕНА е спиралата ,а не Мирела  Wink
До колкото знам е нормално да има дискомфорт известно време след поставянето.

# 2
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Аз я използвам от 6 месеца. В началото и аз чувствах дискомфорт, но сега вече всичко е наред. Цикълът ми е само няколко дни и нямам никакви кръвоизливи. Преди ползвах Копър-Т, но я понесох само пет месеца. Цикълът ми беше над десет дни.
Бъди спокойна всичко ще се оправи до няколко месеца.
Мога да кажа, че Мирена е революционен противозачатъчен метод.
 

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Колко струва"Мирена"?След раждането мисля и аз да си поставя спирала.

# 4
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Цялото удоволствие излиза около 300-350лв. Но си заслужава.

# 5
  • София
  • Мнения: 469
 И аз скоро мисля да си сложа. До сега не съм чула отрицателни отзиви.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Цялото удоволствие излиза около 300-350лв. Но си заслужава.




Много бре:-))) Какво има в нея ,злато?

# 7
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Сметни  си - по  20лв. за  противозачатъчни хапчета на месец и около 5лв за дамски превръзки и целия дискомфорт по време на цикъл... Всичко това за около 5 години. Мисля, че си заслужава!!!! Thinking

# 8
  • Мнения: 356
Момичета, благодаря за отзвузите. 2 дена след поставянето и аз се чувствам вече нормално. На мен ми взеха 300 лв. за спиралата и 50 лв. за поставянето. Не мисля, че е скъпо като го разхвърлиш за 5 години. Гледах и рекламния филм, където се говори, че помага при жени с миомни възели, ендометриоза и някой други заболявания. Надявам се да си внеса спокойствие през следващите 5 години!

# 9
  • София
  • Мнения: 5 289
И на мен гинеколожката ми силно я препоръча,каза ми че струва 260лв+20лв за поставянето=280лв,къде ги тия 350лв,нещо много отгоре ми се струват.

# 10
  • Мнения: 356
И на мен гинеколожката ми силно я препоръча,каза ми че струва 260лв+20лв за поставянето=280лв,къде ги тия 350лв,нещо много отгоре ми се струват.
Е при нас по-малко лекари се наемат да я слагат тази спирала, може би за това е толкова цената. Аз си ги броих 350 лв. като отче наш.

# 11
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
И на мен гинеколожката ми силно я препоръча,каза ми че струва 260лв+20лв за поставянето=280лв,къде ги тия 350лв,нещо много отгоре ми се струват.

Тази спирала не се наемат да я слагат всички лекари. Съветвам те да не те използват за опитно зайче и някой да се учи на теб, защото е доста скъпичко удоволствие. Опитните лекари взимат по 50лв. за поставянето. А ако си я намериш в някоя аптека по 280лв. по-добре пиши тук къде, та и други дами да имат полза.

# 12
  • Мнения: 356
Момичета, 5 дена от както ми я сложиха и все имам нещо кафеникаво, цапащо. Да ли е нормално - при вас така ли беше?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 440
Много ми хареса тая тема  Hug . Сега като гледам , че има добри отзиви и аз ще се наредя на опашката  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 590
И аз съм с такава спирала от 10 месеца.То си пише какви може да са страничните ефекти но все пак всичко е строго индивидуално.Първите дни е нормално да прокървиш почти като при менструация.За това кафеникаво зацапване и аз имах доста време не е постоянно.Казват че е нормално.И болки имах,и напрежение в гърдите,менструацията ми се удължи от 3-4 дена стигна до 15 дена,имах и малко главоболие но не знам дали е от това защото и преди си го имах и сексалното ми влечение намаля..НО това беше първите месеци и лека полека започнаха да се нормализират нещата.Менструацията сега чак ми се намали и дори този месец за първи път изчезна което е типично за спиралата.Но въпреки дългата менструация нямах такива болки както преди и не е толкова обилна.Пак казвам че с други съм говорила и не е така,скоро след това им изчезва менструацията нацяло...

# 15
  • Мнения: 882
Как така изчезва?
Това ми звучи доста объркващо.
Тъй като и аз съм се наредила на тази опашка, възможно ли е да си сложиш спирала, ако имаш цистит или пилонефрит.

# 16
  • Мнения: 356
Как така изчезва?
Това ми звучи доста объркващо.
Тъй като и аз съм се наредила на тази опашка, възможно ли е да си сложиш спирала, ако имаш цистит или пилонефрит.
До колкото знам, ако имаш какъвто и да било възпалителен процес, до като не се излекува не може да се сложи спиралата. Иначе в листовката пише, че е нормално да ти изчезне менструацията...

# 17
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
При мен първите три месеца имаше всички лоши странични ефекти, за които пише в листовката. Цикълът ми в началото беше около 15 дни, а и през другите дни имах  прокървяване. Имах малко болки и ми се гадеше. Усещах и напрежение в гърдите.
След третия месец всичко изчезна. Сега менструацията ми е само три дни и то съвсем слабо, почти е няма.
Въобще чувствам се превъзходно.

# 18
Таэи толкова прехвалена спирала е пълен боклук. А эа цената просто нямам думи. Една COPER T 380 ВЪРЩИ СЪЩАТА РАБОТА  .Освен това лекарите получават доста добри комисионни за рекламата и дистрибуцията им. #2gunfire Вие решете сами

# 19
  • Варна
  • Мнения: 440
Таэи толкова прехвалена спирала е пълен боклук. А эа цената просто нямам думи. Една COPER T 380 ВЪРЩИ СЪЩАТА РАБОТА  .Освен това лекарите получават доста добри комисионни за рекламата и дистрибуцията им. #2gunfire Вие решете сами

Kaжи си аргументите , а не давай безмислени определения  Naughty

# 20
  • Мнения: 6 323
Таэи толкова прехвалена спирала е пълен боклук. А эа цената просто нямам думи. Една COPER T 380 ВЪРЩИ СЪЩАТА РАБОТА  .Освен това лекарите получават доста добри комисионни за рекламата и дистрибуцията им. #2gunfire Вие решете сами

Аз реших преди 2 години и не съм съжалявала и за миг. Ако ще и двойно по-скъпа да е - заслужава си всяка стотинка.
Нямам опит с coper T, но отзивите, които съм чувала и страничните реакции въобще не ми се нравят.

Писала съм много пъти - след поставянето на Мирена цикълът ми намаля и в момента трае около 24 часа и то съвсем слаб, изчезна ПМС, нямам болки (преди това почти всеки месец тичах до Пирогов с адски болки), изчезна ми мигрената, която съпътстваше всеки мой цикъл и т.н.

И за да няма грешки - нямам нищо общо с продажбата, дистрибуцията и рекламирането на тази спирала, просто съм доволна пациентка.

# 21
И аз се включвам в темата. Има ли някоя от вас много чувствителна матка и патологична бременност от всякъде, която ползва "Мирена".
Писна ми от оралните контрацептиви и събирам информация дали ще понеса "Мирена",

# 22

Kaжи си аргументите , а не давай безмислени определения  Naughty
Цитат
Нямам намерение да ти се обяснявам. Ако искаш го приеми. Каэвам ти го от опит. Иэборът обаче е твой

# 23
  • usa
  • Мнения: 2 113
Нямам намерение да ти се обяснявам. Ако искаш го приеми. Каэвам ти го от опит. Иэборът обаче е твой

не се обяснявай, сподели си опита. как да го приемем като не казваш нищо? момичетата, които хвалят спиралата, казват защо. ти само казваш, че е боклук, но пропускаш аргументите. ти си първият човек, който  чувам да споделя лошо мнение за мирената, която също смятам да си сложа. би ли споделила по-подробно?

# 24
При положение, че ми задържаха и износих бебето си само с помощта на всички химии за подтискане на контракцците, каква е гаранцията, матката няма да изхвърли "Мирена".

# 25
  • Мнения: 356
При положение, че ми задържаха и износих бебето си само с помощта на всички химии за подтискане на контракцците, каква е гаранцията, матката няма да изхвърли "Мирена".
Просто пълна гаранция няма. Пълни гаранции не дава нито един контрацептив.
Имам позната, която износи и 2-те си бременности на легло с помощта на всички лекарства за задържане. Консултира се в елитна варненска клиника за тази спирала и и казаха, че на нея не може да се сложи, но не защото спиралата е лоша, а защото има случаи, в които не е за предпочитане.

# 26
Ясно.Моят докор категорично отказва да ми сложи обикновена спирала по тази причина, но за Мирена не сме говорили.Все пак си е чуждо тяло и аз като съм такъв тежък случай, може и за Мирената не да се навие.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 477
Виждам, че някой си харесва Копер Т. Не съм ползвала никакви спирали и не смятам. Само казвам това, което са споделяли приятелки и съм прочела по разните книги. Копер Т е с медна жичка, която прави цикъла безобразно дълъг и някои жени не издържат на това нещо и изобщо махат спиралата. При Мирената няма такъв проблем. Още - късата част на Копер-а е права и по-трудно приляга в матката, при Мирената раменете са дъгообразни именно с цел прилягането да става по-добре. Оттам и неприятното усещане е по-слабо и за по-кратко време. И не на последно място Мирена е комбинация от спирала и хормонален препарат - затова и изчезва менструацията и се предпазва матката от ендометриоза. надявам се да съм била полезна.

# 28
Консултирах се с моя лекар. Каза че прехвалената МИРЕЛА е пълен боклук. hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 29
  • Мнения: 6 323
otvara4kata, моля имайте предвид:

1. Името на спиралата е миреНа
2. В правилата на форумите ясно е записано, че регистрацията и активната употреба на повече от един профил на един и същ потребител е забранена и нарушаването на това води до забраняване на достъпа до форумите!

# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Консултирах се с моя лекар. Каза че прехвалената МИРЕЛА е пълен боклук. hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

Миличка, явно си имаш вече ВИП лекар....който ЯВНО разбира по много от всичко...
В такъв случай не разбирам защо си търсиш ВИП Money Money Money Money Money кабинет...в онази тема.
Или си правиш гиманстика на пръстчетата по клавиатурката? Money Money Money

Като човек, който се е подлъгал по бръщолевиците на не чак пък толкова  Money Money Money ВИП докторката си... и взел, че си сложил прехвалената МИРЕНА мога само да си вдигна двете ръце в подкрепа на тази измишльотина...на този рекламен трик, заради който не мога да разбера въобще идва ли ми..или какво. Защо по дяволите не ме боли корема...защо никога вече не му РУКВА, а си капе съвсем културно...и такива въпроси ме вълнуват...чак не мога да спя.
Нищо де..запълвам си нощите некак си така, че на сутринта не се чудя да търча ли за тест...

# 31
  • Мнения: 179
При мен първите три месеца имаше всички лоши странични ефекти, за които пише в листовката. Цикълът ми в началото беше около 15 дни, а и през другите дни имах  прокървяване. Имах малко болки и ми се гадеше. Усещах и напрежение в гърдите.
След третия месец всичко изчезна. Сега менструацията ми е само три дни и то съвсем слабо, почти е няма.
Въобще чувствам се превъзходно.
Ох, добре че прочетох темата ( тъкмо пуснах същата , без да забележа тази   Embarassed ) . Аз съм в същата ситуация - със спирала Мирена от 2,5 месеца и съм обезпокоена от спорадичните прокървявания , напрежението в гърдите и гаденето . Радвам се да прочета, че това изчезва защото взех да се плаша . Иначе цикълът ми намаля от 7 обилни дни на 4 необлини , което си огромен плюс , просто страничните ефекти ме безпокояха и то доста .

Последна редакция: вт, 25 окт 2005, 16:03 от Isabell

# 32
  • Мнения: 440
Понеже днес бях на лекар и ще си слагам Мирена искам да попитам - боли ли слагането? Една приятелка ме наплаши, че при поставянето на спирали болката е "Нечовешка". Вярно е, че 2 деца родих наведнъж (е, със секцио), ама страхът от неизвестното си е друга работа. Благодаря предварително.

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Колкото боли взимането на проба за цитонамазка...Simple Smile
Много е далеч от нечовешките болки Simple Smile

# 34
  • Sofiq
  • Мнения: 192
АЗ ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СЪМ ДОВОЛНА - НАПРОТИВ. Тъкмо бях пуснала тема по този повод и сега виждам, че вече е обсъждана. Близо 10 месеца вече съм с Мирена, но тези "първоначални" проблеми се засилват, вместо да изчезват. Цикълът ми беше много редовен преди да я сложа. Сега, обаче често ми избързва, а между отделните цикли почти постоянно ми тече слабичко придружено с менструални болки, главоболие, сърцебиене и световъртеж. Та всъщност исках да ви питам има ли специалисти, които наистина са наясно с това как стоят нещета, кога е подходяща тази спирала и кога не е? А не да се измъкват с "Това е в реда на нещата, няма нищо страшно" Ама и реда - да си си все с цикъл и освен това да не си наред и ти самия. Ясно е че това, което е полезно и добре за повечето, може да се окаже лошо за единици. Но има ли кой да ти каже какво можеш да направиш? Или - махай я и пак се тъпчи с гадните хапчета. Защото махна ли я - ДРУГА НЯМА ДА СЛОЖА - ТА НАЛИ УЖ ТАЗИ Е НАЙ-ДОБРАТА?

ДАЙТЕ СЪВЕТ ЗА ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ ИЛИ КЛИНИКА В СОФИЯ

# 35
Аз позвам coper T вече почти две години. Не ми пречи и нямам никакви проблеми, но цикълът трае 10 дена Sad Избрах я, най-вече защото незнаех каква реакция ще имам към спирала, която отделя хормони, не се ли наблюдава надебеляване, знам че от някои противозачатъчни това е страничния ефект, аз лично дигнах от едни 5 кг. за един месец и трябваше да ги спра.  Другото нещо дето ми хареса за coper T беше че е за 10 години, и тъй като застраховката ми го позволяваше, излезе ми безплатно. Но сега като чета и аз се чудя дали не сбърках в избора. Confused

Общи условия

Активация на акаунт