Как мога да стерилизирам тиквички?

  • 3 818
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз не мисля, че салатата ще стане със замразени тиквички- като се размразят, стават само за готвене(пържене) според мен.

# 16
  • Мнения: 5 001
Пресни тиквички има целогодишно,така ,че хич не се мъчи  Laughing Laughing Laughing
Салатката на Лабрекс може да се прави целогодишно...

Иначе тиквички могат да се правят както киселите краставички - на туршия  Laughing

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 09:20 от TheNMaster

# 17
  • Мнения: 4
майка ми ги прави в буркани като кисели крастави4ки ,стават страхотни и много хрупкави

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
не съм сигурна,но мисля че като се размразят ще се кашнат тиквичките.... newsm78
едва ли ще станат на салата...

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
TheNMaster , мила, дай рецептата за туршийката  Flutter

# 20
  • Мнения: 5 001
TheNMaster , мила, дай рецептата за туршийката  Flutter
Рецептата е както за киселите краставички..В бурканите се слагат копър съцветия и дръжки,синапени семена(хардал),може лук на филийки.Тиквичките се нареждат,заливат се с марината и се стерилизират...Колко обаче не знам...трябва да питам майка ми...

# 21
  • София
  • Мнения: 4 051
TheNMaster , мила, дай рецептата за туршийката  Flutter
Рецептата е както за киселите краставички..В бурканите се слагат копър съцветия и дръжки,синапени семена(хардал),може лук на филийки.Тиквичките се нареждат,заливат се с марината и се стерилизират...Колко обаче не знам...трябва да питам майка ми...
Какво представлява маринатата, само вода ли или има и още нещо?
А, тиквичките, как се режат?

# 22
  • Мнения: 5 001
Тиквичките(млади) или на половинки или целички.Старите не стават добре,защото имат вече обособени семки и тази част омеква и се разкашква,а младичките си стават като краставичките...Хрупкави.

В бурканите има сол,захар,оцет.....Ще питам майка ми и ще ви пиша точна рецепта,че така нищо не става.... Hug Hug Hug

# 23
  • Мнения: 2 783
,заливат се с марината и се стерилизират...Колко обаче не знам...трябва да питам майка ми...
До завиране на водата- после бурканите се вадят,не се оставят във горещата вода...за да останат хрупкави  Peace.

Някой да има  рецепта за мариновани тиквички на скара ?

# 24
  • Мнения: 588

[/quote]Мисля че ще можеш,да. Но без маринатата,можеш да си ги нарежеш по дължина и само така да ги стерилизираш.
[/quote]


Правя ги като кисели краставички,ама не остават със собствения си вкус, а кисели-като кисели краставички...Колкото по-младо е тиквенцето,толкова по-сполучливо става всичко. Joy

# 25
  • Мнения: 113
слагам тиквички като кисели краставички с Йоткера, за мезе са страхотни зимата

Общи условия

Активация на акаунт