Деца с очни проблеми 3

  • 44 370
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 053
и отново добре дошли на всички   smile3503

тук споделяме опита си, хубавите ни моменти, лошите ни моменти,
ще празнуваме и ще се учим една от друга  thumbsup


ето и старите ни теми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395218.0

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 395
 smile3548

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Да се запиша в новата тема, че да ви държа под око  Joy Joy Joy
Дай боже за нашите дечица повече здраве и късмет !

# 3
  • Мнения: 2 116
И аз тук!  wavey Не че много пиша, ама поне да ви чета!  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 881
Плюв и аз тук, ама да си копна въпроса от старата тема....


Pili Lili
, aз съм залепила с лейкопласт едното стъкълце, така ми каза нашият лекар. Детето го понася изключително добре. Не знам каква е разликата с опторатора, струва ми се, че е абсолютно еднакво виждането и в двата случая.

Обаче ме притеснява дали не е по - хубаво за оченцето да е с лепенка, много се надявам да няма значение, иначе защо иначе нашият лекар така ще ни препоръчва, ако някой знае нещо по въпроса, моля да се включи ......

# 5
  • Мнения: 3 914
Малееее,последна съм ooooh!
Обаче съм тук,ако имате нужда от мен Hug
Мони,пиши на модератор да заключи предната,че да не стават обърквации Wink

# 6
  • Мнения: 467
А, не си, не си  Wink И аз държа да се запиша тука.

Пили, ето ти снимки на нашите лепенки. Но с тях закривам директно окото (картинките ги сменям, като ми омръзнат) :
http://www.tshs.eu/index.php?id=21&L=2
Моят синковец обаче е голям вече (4,5 г.) и в училище сам знае кога да си ги сваля.
Хайде, лека нощ на всички. Hug

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Добро утро и успешна нова тема - само хубавини да пишем в нея  bouquet!

Пили Лили, Небесна, лепенките /оклудери/ са най-удачният ввариант при лечението на мързеливо око и кривене чрез оклузия /закриване/, тъй като детето по никакъв начин не може да вижда през закритото око Peace.
С оптуратори, лейкопласт на едното стъкло детето наднича и вижда, макар и малко, което опропастява идеята мозъка да вижда само през "болното" око.
Опитайте и вие и ще се убедите.
Затова лекарите препоръчват лепенки.
Такива и подобни на показаните от Тони и Тото /без картинки - по-евтини са/ може да потърсите в аптеките, интернет-магазините или от познати в чужбина /аз така се снабдявам/.
Тук, в България, съм намирала 10 бр. за възрастни /малко по-големи са, но това не е проблем/ за около 4,50 - 5 лв. Аз съм от стара коза яре и лепя една лепенка поне по 2 пъти Mr. Green.
Изобщо не е страшно за детето - напротив, веднъж като я сложите то не я усеща и не го дразни.
И отлепянето не е страшно - лепилото им е по-щадящо, някой дори са хипоалергенни, от обикновените лепенки за рани например...

...отнесох се май, но дано съм била полезна Embarassed.

# 8
  • Мнения: 1 341
Хайде и аз скок в новата темичка. Плахичко ще споделя /да не ме чуе дявол/, че очичките на Еличка са си наред, прави са абсолютно и не криви. Носим си очилата, въпреки ниския диоптер, тя и без това си е толкова хубава с тях Simple Smile

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1612/875831071112010172912469 … vpk7JDFQuVWuB.JPG

Хубав ден на всички!

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Хайде и аз скок в новата темичка. Плахичко ще споделя /да не ме чуе дявол/, че очичките на Еличка са си наред, прави са абсолютно и не криви. Носим си очилата, въпреки ниския диоптер, тя и без това си е толкова хубава с тях Simple Smile

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1612/875831071112010172912469 … vpk7JDFQuVWuB.JPG

Хубав ден на всички!

Страхотноооо Party! Много се радвам! Да я нацелуваш малката сладурана Heart Eyes!

Ето, първата от поредицата хубавини Peace!

# 10
  • Мнения: 467
Хайде и аз скок в новата темичка. Плахичко ще споделя /да не ме чуе дявол/, че очичките на Еличка са си наред, прави са абсолютно и не криви. Носим си очилата, въпреки ниския диоптер, тя и без това си е толкова хубава с тях Simple Smile

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1612/875831071112010172912469 … vpk7JDFQuVWuB.JPG

Хубав ден на всички!
Ей, наистина много и отиват  Heart EyesБраво на детето, че послушно си ги носи.

# 11
  • Мнения: 1 881
Ох, Мариета, съвсем ме притесни Embarassed Защо тогава нашия лекар каза само да лепим на стъклото, дали на своя глава да почна да й слагам лепенка, малко ме е страх сама да взимам решение за нея:(

# 12
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ми незнам, нека и други се включат, но така ми е казала моята лекарка, така съм чела...а иначе и аз помня навремето дечица с лейкопласт по очилата, но тогава просто не е имало такива специални лепенки. Вярвам, че са измислени, защото са по-добри.

Опитай, изобщо не е страшно Peace.

А пък за лейкопласт върху стъклото 100% съм сигурна, че макар и малко, окото "наднича" отстрани. Тогава ефектът е по-малък, оставИ дето и здравото око по този начин се принуждава да криви...

П.П. Не виждам с какво лепенката може да навреди Rolling Eyes.

# 13
  • Мнения: 467
Да, и аз съм на мнението на Мариета.  Естествено не знам какви са съображенията на лекаря  ThinkingИма и друг вариянт - двата чифта очила, при които диоптрите са такива, че един ден работи едното око, а на следващия ден - другото. Но те май не могат да се изпишат при всички случаи (сигурно зависи от проблема на детето), а и излизат много скъпички в сравнение с лепенките.
При нас лепенките се приеха много лесно. Първият ден се дразнеше и поиска да я свали след 3 часа. От втория нататък си я носеше до край.

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Наистина, ние родителите се притесняваме много повече от децата ни...аз такива терзания имах, толкова ме беше страх, а то - ми не боли, дет се вика Mr. Green...и сякаш някакъв вътрешен часовник има моят - само да изтече един час и сам си маха лепенката, носи ми я /знае, милото, че майка му пестелива и пак ще ни трябва  Laughing / и си слага очилата...ще взема някой ден да го снимама скришом, че като спрем да лепим /вярвам ще е скоро  Peace/ да си имам скъп спомен от един малък професор hahaha.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт