Re: За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 10

  • 18 557
  • 294
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте момичета,

 Да Ви попитам на Вас случвало ли ви се е? Вчера малката имаше температура 38 градуса през целия ден голям зор докато я смъкнем, докторката каза, че не е гърло, гърдички /може би вирус/днес е малко по- добре обаче се изака вече два пъти и едно жълто пресечено а ние сме на АМ и акаме зеленко /по принцип/и то на два дена тъй като имаме проблем с яденето/ядем по- малко от количеството за възрастта и/.Не съм въвеждала нова храна. newsm78
Дали е от темепратурата? Embarassed

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 15:39 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 44 120
прилича на ентеро вирусче в начало....

# 2
  • Мнения: 1 745
Да!И на мен ми прилича на вирус... Confused

А като записахте за кръв и урина да питам на 2 години взимат ли се пак? newsm78 Че съм забравила как беше!

# 3
  • Мнения: 2 521
Ооо,pebs,за това изобщо не съм се сетила smile3555,че може да имат някакви изследвания на 2 г.Вторник задължително ще отидем на консултация и ще питам,че август трябва да тръгва на ясла а аз на работа и времето ще ни е ограничено тогава.Благодаря за напомнянето  bouquet
Надявам се да се включи някоя мама с детенце на 2г и нещо,та да ни светне по въпроса.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 120
има си на 2....и на 3 има...

# 5
  • Мнения: 1 745
Мерси,Анелчеbouquet
Ние имаме време,месец и малко до тогава,но да съм си подготвена! Wink
galina_743, Hug

# 6
  • Мнения: 9 776
А личният лекар не трябва ли да напомня поне за децата като трябва нещо да се прави? Айде за нас знам, че не са длъжни. Но все пак при децата има реимунизации и т.н. Пази, боже, от доктори ooooh!. Нашта педка от 6-ия месец насам всеки път като че ли се изненадва, че водя малкия на консултация. А последният път направо каза, че кантара вече не го хваща и няма смисъл ooooh!.

# 7
  • Мнения: 2 521
Бе те трябва да напомнят,ама нашата ми каза лятото ако искам да го водя на консултация,ако искам да не го водя.Та от май не сме ходили.Аз обаче и имам телефона,и звъня за всичко което ме притесни или не съм сигурна.Ами досаждам редовно Mr. GreenИ на частната лекарка също досаждам отвреме-навреме Mr. GreenА пък за имунизации,медицинската сестра се обажда на мъжа ми-тя работи и при тях.
Значи все пак имаме кръв и урина на две години.Мерси Ангелче  bouquetА имунизация нямаше ли на около 2 години?

Поли, вие сте още  малки,и консултацията трябва да си я има.Как ще се изненадва като го водиш.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 809
Нашата педиатърка ни предупреди последния път, че консултациите след годинка са веднъж на 3 месеца и, че на 1г. и 1 мес. трябва да й се бие ваксина. Но така се случи, че още не сме я били. Обадих се вчера да й кажа  Blush А тя сега е отпуск. После пък ние отиваме на морето. И ще стане на 1г. и 3 мес.. Някой да е бил ваксината толкова късно? Педи каза, че няма проблем, а и няма смисъл да бием ваксина и след 5 дена да заминем, нали тази ваксина има много странични реакции  newsm78

# 9
  • Мнения: 9 776
.
...Поли, вие сте още  малки,и консултацията трябва да си я има.Как ще се изненадва като го водиш.

Ами ей тъй, на. Изненадва се. Още на предната конс. на 7 месеца ми каза да го заведа преди годинката да му пусне изследвания. Обаче аз - нахална Mr. Green, отидох и на 8-ия месец да се теглим. Тъй ама кантара - до 10кг и не го хвана. Другото поне - наред. И пак ми вика - ела преди годинката за изследванията. И съм решила този път да не го водя. Стига да няма проблеми нещо де.

# 10
  • Мнения: 2 521
Поли,при нас до годинката всеки месец си ни викаше лекарката-теглеше ,мереше.След годинката-през месец,два.Кантара си хващаше 12 кг-беше последно.

meggle,И ние сме забавяли ваксина с два месеца,че и повече.Не е било проблем.Просто отлагахме малко и следващите.При вас обаче това няма да се случи,тъй като след тази ваксина май няма други скоро newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 1 809
Май следващата е Пентаксим пак, но незнам дали имаше нещо да е минала 1 година след последния прием, а аз я водех през месец за тази ваксина, а не всеки месец, та може и да е ок.

# 12
  • Мнения: 678
Ваксината за рубеола, паротит и още нещо си  Embarassed се бие след 13-тия месец на детето. Мисля, че трябваше да има поне шест месеца от последния прием на ваксина.
На нас не ни бяха казали за задължителни прегледи на две годинки. Случи се така, че се разболя баткото и се наложи да ги направим. Иначе ми се струва, че повечето доктори не ги спомават, тъй като децата ходят на детска и така или иначе ги правят  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 745
meggle,така е за Пентаксима! Peace Ние слагахме Инфанрикс и пак беше така!И също ни се отлагаха ваксини,но не е проблем!

Ние ходихме последно преди 2 месеца и сложихме последната ваксина и педито спомена,че няма повече да я боде,чак на 6 години!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 809
Благодаря момичета  Hug pebs това е страхотна новина, и без друго ме е страх с тези ваксини, всеки път ми е притеснено, а като знам, че тази ваксина за рубеолата има странични реакции след 10-на дни и може да се вдигне висока температура, обриви и какво ли още не и може би затова подсъзнателно я отлагам. А и не съм привърженик на ваксиниране в жегите.

Общи условия

Активация на акаунт