Re: За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 10

  • 18 582
  • 294
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 776
Летните месеци се спира приема на вит. Д , по препоръка на педиатрите
зависи от бебето дали да се спре вигантола,ако има нужда детето може да го взима цяло лято,както сме ние,не ние много затворена фонтанелката

Не ти се вижда добре линийката, но бебето ти ако е на 4 месеца е твърде рано да се тревожиш за фонтанелата. Синът ми е на 10 месеца, не се е затворила още и ми е болна тема, както повечето тук може би знаят. Вигантол не давам от май месец /дали не беше и април/ по съвет на педиатърката. Надявам се до годинката вече да се затвори. Като че ли взе да понамалява Rolling Eyes. Иначе най-редовно вместо две, капвах по 3-4 капки, но пък и не давах всеки ден, защото забравях.

# 211
  • София
  • Мнения: 39 876
анмари, като десерт пробвала ли си с фини овесени ядки с мляко и плод или само фини овесени ядки, и в добавка малко захар (да кажем някъде една чаена лъжичка равна на около 200-250 грама или на вкус както го предпочита детето?
Все още не съм му давала. Дияна вчера се беше засилила да му дава някакво мюсли.
Ще накарам мъж ми да купи овесени ядки. И ще му дам сутринта.

На Алекс фонтанелата все още не е напълно затворена.

# 212
  • Мнения: 9 776
Нямаше да се втелясвам толкова за тази фонтанела, ако не бях гледала по БТВ - Тази сутрин в предаването преди време как даваха едно момченце, напълно нормално развиващо се, но не му се затваря фонтанелата и всъщност това е някаква болест /извинете, че не мога да съм много точна за какво ставаше въпрос/, има доста деца, страдащи от това заболяване. Толкова много се разстроих тогава, бях още бременна, едно красиво момченце, а да го видите после колко болно беше и неузнаваемо на външност. Някой ако се сети за какво точно става въпрос, може да сподели с нас тук.

# 213
  • София
  • Мнения: 44 283
фонтанелата е притеснително да се затвори по-рано от година. може да се наложи операция дори в такъв случай.
по принцип мисля до към 2 години трябва да се затвори напълно.
по-малките на годинка. но не по-рано.

# 214
  • Мнения: 267
оф ми знам ли и аз,педи и ортопеда ми казаха,че фонтанелката опред не трябвало да ни е толкова отворена и да си продължа Вигантола  newsm78,аз лично не съм се притеснила ама...а за това,което си писала,не съм чула и по-добре,че малко ми трябва  Crazy
иначе polin_a ,да сега ще стане на 5,знам че му е рано още и не се притеснявам,нали до годинка трябва да се затворят фонтанелките или бъркам,задната май по-късно  newsm78

# 215
  • Мнения: 9 776
...задната май по-късно  newsm78

Не, напротив. Задната се затваря още отначало след раждането.Когато педиатърката дойде на първи преглед в къщи, каза, че задната не се напипва, т.е. се е затворила.
Дано нямаме поводи за притеснение Hug.

# 216
  • Мнения: 1 258
Момичета как се използва хидрасек при малки деца?Имам само прахчетата,но листовката някъде я загубих Blush

# 217
  • София
  • Мнения: 39 876
ХИДРАСЕК саше за кърмаче 10мг.*16

Цитат
КАК ДА ПРИЕМАМЕ HIDRASEC 10 mg ЗА КЪРМАЧЕТА ПЕРОРАЛЕН ПРАХ В ЕДИНИЧНА ДОЗА В САШЕ ?

Обичайната дневна доза се определя от телесното тегло, основана на 1.5 mg/kg за една доза, с една доза, дадена веднага и последвана от три, разпределени по равно в продължение на целия ден.На практика:

Брой на сашетата за прием, свързан с телесното тегло на детето :

ВЪЗРАСТ САШЕТА

От 1 до 9 месеца ( под 9 kg ) 1 саше на прием

От 9 до 30 месеца (около 9 -13 kg) 2 сашета на прием


Метод на лечение

Първият ден от лечението : една доза веднага, последвана от 3 равни, разпределени през целия ден.

Следващите дни : 3 равни, разпределени през целия ден дози.Прахът се поглъща, както е. Той може също така да се добави към храната или в чаша вода или в бебешкото шише, докато се разтвори добре и позволи на детето да погълне разтвореното количество веднага.Въз основа на по-горе споменатата дозировка, препоръчителната дневна доза е около 6 mg/kg.Лечението трябва да продължи до появата на първото нормално изпражнение, като не се надвишават 7 дни лечение.

Ако имате чувството, че ефектът от HIDRASEC 10 mg ЗА КЪРМАЧЕТА ПЕРОРАЛЕН ПРАХ В ЕДИНИЧНА ДОЗА В САШЕ е много силен или много слаб, обърнете се към Вашия лекар или фармацевт.

Ако сте дали повече HIDRASEC 10 mg ЗА КЪРМАЧЕТА ПЕРОРАЛЕН ПРАХ В ЕДИНИЧНА ДОЗА В САШЕ, веднага се консултирайте с Вашия лекар или фармацевт.

Ако сте забравили да дадете HIDRASEC 10 mg ЗА КЪРМАЧЕТА ПЕРОРАЛЕН ПРАХ В ЕДИНИЧНА ДОЗА В САШЕ, не давайте двойна доза за сметка на забравената единична.

ХИДРАСЕК саше за деца 30 мг. * 30

Цитат
КАК ДА ПРИЕМАМЕ HIDRASEC 30 mg ПЕРОРАЛЕН ПРАХ ЗА ДЕПА ЕДИНИЧНА ДОЗА В САШЕ ?

Обичайната дневна доза се определя от телесното тегло, основана на 1.5 mg/kg за една доза, с една доза, дадена веднага и последвана от три, разпределени по равно в продължение на целия ден.
На практика:

Брой на сашетата за прием, свързан с телесното тегло на детето :

ВЪЗРАСТ САШЕТА

От 30 месеца до 9 години ( от 13 до 27 kg ) 1 саше на прием

Над 9 годишна възраст ( повече от 27 kg прибл.) 2 сашета на прием


Метод на лечение

Първият ден от лечението : една доза веднага, последвана от 3 равни, разпределени през целия ден.

Следващите дни : 3 равни, разпределени през целия ден дози. Прахът се поглъща, както е. Той може също така да се добави към храната или в чаша вода или в бебешкото шише, докато се разтвори добре и позволи на детето да погълне разтвореното количество веднага.

Въз основа на по-горе споменатата дозировка, препоръчителната дневна доза е около 6 mg/kg.
Лечението трябва да продължи до появата на първото нормално изпражнение, като не се надвишават 7 дни лечение.

Ако имате чувството, че ефектът от HIDRASEC 30 mg ПЕРОРАЛЕН ПРАХ ЗА ДЕЦА ЕДИНИЧНА ДОЗА В САШЕ е много силен или много слаб, обърнете се към Вашия лекар или фармацевт.

Ако сте дали повече HIDRASEC 30 mg ПЕРОРАЛЕН ПРАХ ЗА ДЕЦА ЕДИНИЧНА ДОЗА В САШЕ, веднага се' консултирайте с Вашия лекар или фармацевт.

Ако сте забравили да дадете HIDRASEC 30 mg ПЕРОРАЛЕН ПРАХ ЗА ДЕЦА ЕДИНИЧНА ДОЗА В САШЕ, не давайте двойна доза за сметка на забравената.

# 218
  • Мнения: 267
...задната май по-късно  newsm78

Не, напротив. Задната се затваря още отначало след раждането.Когато педиатърката дойде на първи преглед в къщи, каза, че задната не се напипва, т.е. се е затворила.
Дано нямаме поводи за притеснение Hug.
aaa нашата е още отворена  Shocked и мека  newsm78,ега вече ссе притесних  ooooh!,а до сега 4-ма д-ри са ми казали,че тя се затваря по-бавно от тази над челото  Thinking,ха сега де...май ще ходя при пети  Crazy

# 219
  • София
  • Мнения: 39 876
Малката фонтанела на Алекс се затвори към 2рия месец, не помня със сигурност.

# 220
  • Мнения: 267
значи малката фонтанелка е над челото,а голямата е на тила,нали не бъркам  Embarassed

# 221
  • Мнения: 430
Здравейте,знам,че сигурно тук не е точното място,но не мога да намеря тема,в която да задам въпроса си,а той е:
Бихте ли ми препоръчали марка дигитални термометри(за температура и за вода),от които сте доволни,също така колко струват?

# 222
  • Мнения: 9 776
значи малката фонтанелка е над челото,а голямата е на тила,нали не бъркам  Embarassed

Бъркаш.

# 223
  • Мнения: 377
Обратно ......... Тази отзад се затваря първа , а след това най-рано до година ( поне е желателно ) се затваря тази над челото . И аз мисля че се притесняваш доста рано за това , та вие си имате близо7-8 месеца , и чак тогава ако има нещо можеш да го мислиш . Тази док от рано те е стреснала .

# 224
  • София
  • Мнения: 39 876
Здравейте,знам,че сигурно тук не е точното място,но не мога да намеря тема,в която да задам въпроса си,а той е:
Бихте ли ми препоръчали марка дигитални термометри(за температура и за вода),от които сте доволни,също така колко струват?

Няма живачни термометри,електронен,но какъв?
Дигитален термометър за чело или уше, от кой сте доволни?
Мнение и съвет- термометър за мерене на Т в ушенцето на бебе
Термометър за ухо
Какъв термометър ползвате

Термометър за вода купих най-обикновен, мисля, че беше такъв http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=378
Не съм го използвала изобщо, може би веднъж. В момента даже и не знам къде е. За мерене на температурата на водата за къпане използвам лакътя си Simple Smile

За температура - имам живачен, 2 дигитални и 1 диг. инфрачервен.
Живачни мисля вече не продават.
Дигитални и за 10лв могат да се намерят.
Последните са с различни цени, от 70 до 200+.

autumnsphere, взех си поука Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 14:54 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт