пиете ли кафе като кърмите?

  • 1 599
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 629
Аз спрях кафето като разбрах, че съм бременна. Но пък като толкова ти се пие не виждам защо не  newsm78 Познавам доста мами, които пият докато кърмят и това с нищо не е навредило на бебчетата им

# 16
  • София
  • Мнения: 3 989
Не съм се ограничвала в кафето. Бебето ми  е много спокойно.

и ние така

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 326
И аз започнах с безкофеиновото на втория месец след раждането.После пробвах нормално и на беба не й се отрази.Само си го правя по-дълго.Освен това напоследък по кафетата пия бяло нес кафе фрапе-хем ми засища глада за кафе,хем е разхлаждащо Simple Smile

# 18
  • Мнения: 83
Аз много си падам по кафето, да не говорим колко ми е нужно като съм перманентно недоспала, но ме е страх да пия обикновено кафе, макар че докато бях бременна пеих по 1-2 чаши. Пише, че кафеинът се натрупва при бебета, тъй като техните организми не могат да го изхвърлят ефективно, (макар че какво става като се натрупа незнам) та затова се мъча с безкофеиново. (Веднъж толкова се бях отнеса, че си поръчах безалкохолно кафе  hahaha ...)

Макар, че сега като прочетох за химиите (ще съм благодарна ако предоставите линк) много се замислих дали и него да не откажа...  newsm78

# 19
  • Мнения: 399
3в1 всяка сутрин, понякога и следобед.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Това са статиите, които ме отказаха от безкофеиновото кафе  Grinning

http://www.choice.com.au/viewArticle.aspx?id=102628&catId=10 … id=100008&p=4
http://www.joyfullivingservices.com/coffee.html
http://www.wilsonscoffee.com/GDC.html

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Пия безкофеиново или 3в1. От време на време ходя до офиса,където работя и там пия най-прекрасната Лаваца/не мога да устоя/. При мен проблема е, че пропих кафе по време на бременността/преди това не съм пиела/.Сега продължава да ми се пие, но не пия повече от едно на ден.Не съм усетила да се е отразило на беба и понеже е особено кротка и спи много може да и действа приспивно Laughing

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 263

Jade,след тези статии не знам дали утре ще си поръчам безкофеиново като седнем в някое кафе Rolling Eyes/аз не пия в къщи-само навън/

# 23
  • Мнения: 4 242
Пийвам си по 1 а понякога и 2 кафета дневно и никога не съм ги спирала.

# 24
  • Мнения: 1 216
Копирам си едно старо мнение:

Според това, което казват консултантите по кърмене, в повечето случаи едно кафе (или 2 слаби) не е проблем, но трябва да се следи за раздразителност, превъзбуда и колики. Ако майката открие зависимост, трябва да спре!

Също така е важно да се имат предвид всички други източници на кофеин- шоколад, кола, безалкохолни напитки с кофеин, определени видове чай и др!

Аз пия по едно кафе арабика (в робустата има повече кофеин) на ден, след като съм кърмила сутринта и не съм забелязала да пречи!

Внимавам какво ям и пия, но не се вманиачвам излишно! Единственото, което е табу за мен са цигарите и алкохола. Смятам, че това е една от предпоставките за успешно кърмене!

# 25
  • Мнения: 182
Ако не пия сутрин кафе, не ми спори деня, но гледам да не прекалявам.Малко ме е страх за бебка, все пак всичко трябва да е с мярка.

# 26
  • Мнения: 1 722
Пия всеки ден - не съм пропуснала откакто съм забременяла и една сутрин без кафенце. Кога три в едно, кога нес, кога турско.... всякакво пия. Дори и в момента съм си направила едно несче и се наслаждавам на хубавата съботна утрин!  Laughing

# 27
  • Мнения: 5 255
...Сутрин карам мъжа ми да ме целува след като е пил кафето и направо е супер.....

Оле, милата  spoko
И аз като теб до 6м. на Лора нищо друго освен вода  Rolling Eyes
После се отприщих  Mr. Green
Пия кафе, но с много мляко  Flutter

# 28
  • Мнения: 2 784
По 1-2 кафенца на ден редовно. Аз съм с ниско кръвно и кафето е просто необходимост, а и на Калина не и се отразява по никакъв начин. Пий спокойно.

# 29
  • Мнения: 83
И аз съм  на път да се откажа от безкофеинoвото след като прочетох статиите от Jade.

Само предупреждение към майките на най-малките, изглежда че кафеинът напуска телцата на бебчетата до 3 месеца за 65-130 часа [2.7-5.4 дни] #Crazy, на тези 3 - 5 месеца за приблизително 14 часа, а след 5 месеца - като при възрастните: за 3-7 часа.

Общи условия

Активация на акаунт