Алергия или ......

  • 5 048
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Здравейте! Всичко започна преди 1 година.Имаше моменти през деня, а иначе всяка вечер преди да заспи синът ми започваше "да кашля" - все едно имаш нещо в гърлото което ти пречи  и искаш да се изкашляш. Всички ми казваха, че е алергия. Първо отидохме на  алерголог в Токуда.След като му направиха тест доктора кажа, че е алергичен към цвят на маслина, но било август месец и сега нищо не можело да му предпише.След това отидохме при Кирова от ИСУЛ, един частен лекар в Хаджи Димитър, при Мустаков и 8 месеца се наливаме с лекарства. Проблема ми е следния - възможно ли е според вас това да не е алерия, просто да е нещо в психиката, защото когато спрем лекарствата/ а ние ги пием по схема/ това "кашляне се появява и самия той ми отговаря , че го прави, защото не пие лекарства.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 638
Да се присъединя и аз с един подобен случай с познато дете.
Много са ми близки и затова се тревожа и ядосвам.

Значи детето има една суха кашлица отвреме-навреме и нищо друго.
Обаче родителите му го побъркаха от доктори и лекарства.
Не са спирали да го тъпчат поне от 2 години!
В момента пие АНТИБИОТИК! И май нещо анти-алергично!
Последно ходиха при Мустаков и правиха тестове. Излязло реакция към мляко.
Сега са спрели и млякото и млечните на детето. А то не е от ящните. Направо остава на хляб и вода, дето се вика.

Отделно непрекъснато и треперят, обличат я ужасно много /само да духне вятър и слагат дълъг ръкав/, спират я от градина за почти цялата година заради въпросната кашлица и лека хрема.

Въпреки всички "усилия" детето има супер здрав вид.

Освен това никога не е правила характерна алергична реакция с кашлица, задушаване и пр.

И най-вече искам да ви питам:

Някой чувал ли е за алергична кашлица от мляко?

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 16:12 от Дилянка

# 2
  • Мнения: 303
Да се присъединя и аз с един подобен случай с познато дете.
Много са ми близки и затова се тревожа и ядосвам.

Значи детето има една суха кашлица отвреме-навреме и нищо друго.
Обаче родителите му го побъркаха от доктори и лекарства.
Не са спирали да го тъпчат поне от 2 години!
В момента пие АНТИБИОТИК! И май нещо анти-алергично!
Последно ходиха при Мустаков и правиха тестове. Излязло реакция към мляко.
Сега са спрели и млякото и млечните на детето. А то не е от ящните. Направо остава на хляб и вода, дето се вика.

Отделно непрекъснато и треперят, обличат я ужасно много /само да духне вятър и слагат дълъг ръкав/, спират я от градина за почти цялата година заради въпросната кашлица и лека хрема.

Въпреки всички "усилия" детето има супер здрав вид.
Мисля си, че което и дете да отиде при Мустаков, той го изкарва алергично.
Защо пие антибиотик? Заради кашлицата? А може ли да ми кажеш кое е противоалергичното?

# 3
  • Мнения: 4 346
възможно е алергия от мляко.

# 4
  • Мнения: 18
Здравейте, ние сме със същия проблем. Дъщеря ми кашля от около три месеца, а по принцип е здраво дете. Ходихме къде ли не , но без резултат. Накрая се принудихме да направим тест за алергии при доктор Мустаков - изолираха алергия към мляко, треви, плесен и домашна прах. След само два прегледа ни поставиха диагноза алергична астма и ни изписаха помпичка.  Не смятам, че едно 6 годишно дете, което досега се е хранило предимно с млечни продукти трябва да бъде лишено от тях. Моля ви споделете мнения и опит в подобни ситуации.
П.п. Не смятам да купувам помпичката преди да направим консултация с още един лекар, за сега имаме записан час при хомеопат, пък да видим.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 638
възможно е алергия от мляко.

Много добре знам за алергията от млякото.
Само че питам дали е възможно да се прояви само като суха кашлица?

Пие антибиотик заради кашлицата, да. Съвсем лека кашлица сутрин и вечер.
През деня скоро не съм я чула да кашля.
Не знам точните наименования на лекарствата, но ще питам.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... След само два прегледа ни поставиха диагноза алергична астма и ни изписаха помпичка. ...

А с пулмолог посъветвахте ли се?
Трудно само от два прегледа се поставя диагноза "астма".
Не бих почвала процедурите с помпичката, ако не съм 100% сигурна в диагнозата.



..... възможно ли е според вас това да не е алерия, просто да е нещо в психиката, защото когато спрем лекарствата/ а ние ги пием по схема/ това "кашляне се появява и самия той ми отговаря , че го прави, защото не пие лекарства.

Защо не пробваш ден - два да му даваш витамин С на хапчета например - по 1-2 таблетки само, абсолютно безобидни са. И му кажи, че това са му хапчетата за алергията  Wink пък ако спре хапчетата, значи има и психологически момент в оплакванията.

# 7
  • Мнения: 2 070

Синът ми има неврологична кашлица.Различава се от алергичната ,и всякаква друга по това ,че когато спи изобщо не кашля.

# 8
  • Мнения: 2 070
Здравейте, ние сме със същия проблем. Дъщеря ми кашля от около три месеца, а по принцип е здраво дете. Ходихме къде ли не , но без резултат. Накрая се принудихме да направим тест за алергии при доктор Мустаков - изолираха алергия към мляко, треви, плесен и домашна прах. След само два прегледа ни поставиха диагноза алергична астма и ни изписаха помпичка.  Не смятам, че едно 6 годишно дете, което досега се е хранило предимно с млечни продукти трябва да бъде лишено от тях. Моля ви споделете мнения и опит в подобни ситуации.
П.п. Не смятам да купувам помпичката преди да направим консултация с още един лекар, за сега имаме записан час при хомеопат, пък да видим.
относно компетенцията на Мустаков,аз съм с предубеждение.
но ако в действителност детето има алергия към млякото,мислиш или не трябва да прекратите приемът му.така ще спестиш дихателни ,кожни и други проблеми.но всичкото това потвърдено и доказано от добът специалист

# 9
  • Мнения: 204
  Имам чувството, че който не се е тествал, той няма доказана алергия. Що се отнася до сухата кашлица от време на време, след прекарано вирусно заболяване, ми е до болка позната. На моето дете преди 1 година също поставиха диагноза "астматичен бронхит с алергичен компонент", след 1-номесечно кашляне, особено активно сутрин. Естествено, кръвният тест показа завишен IgE- отговорен за алергичните реакции. Доказани и алергия към дом. прах и бля, бля- глупости. Естествено - инхалаторни кортикостероиди и вентолин + Сингулер.
 Кашлицата, обаче си продължи още няколко месеца, сякаш изобщо нищо не и влияеше.
 Банално, но започнахме с хомеопатия, която за повечето съфорумки НЕ Е хомеопатия, защото първоначално стартирахме с няколко вида хомеопатични, но определено след известен период, изоставайки помпичките, НЕхомеопатичното лечение имаше ефект.
 Наскоро, четох за нетипичните прояви на магарешката кашлица при ваксинирани деца, каквото е моето.
 От млада, но много търсена докторка на морето, където бяхме на почивка, разбрах, че също имало бум на магарешка кашлица - пертусий.
 Тествайте се за това. Успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 38 638
Аз пък си мисля, че относно случая, за който разказах трябва да се спрат всякакви лекарства на детето поне за месец, да се изчисти, пък тогава да се определя алергия ли е или каквото и да е там.

А пък при мен мъжа ми е с алергична кашлица и кихавица, и особено сутрин е ужас.
И нищо не взима. Ох.

Между другото, относно кашлицата - прочетете темата за Германската нова медицина в Хомеопатичния.

# 11
  • Мнения: 18
Може би е редно да кажа, че детето няма дихателни проблеми. Никога не сме имали бронхити или каквито и да било други проблеми, затова ми е странна диагноза астма - не съм специалист, но свързвам астмата с пристъпи и задух, а при нас такова нещо няма.
Относно млякото съм съгласна, че ако има алергия трябва да се спре, но досега не сме имали прояви, а тя яде мляко всеки ден. Всъщност не съм сигурна доколко мога да се доверя на теста за алергии.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 638
Тоя Мустаков вече много почна да ме съмнява с тия алергии с респираторни проблеми, дето ги диагностицира! newsm78

# 13
  • Мнения: 66
Дилянка ,никога не съм чувала за алергична кашлица от мялкото. Защо не попиташ личния си лекар?

# 14
  • София
  • Мнения: 38 638
Дилянка ,никога не съм чувала за алергична кашлица от мялкото. Защо не попиташ личния си лекар?

Моята педиатърка е толкова трагична, че няма смисъл да я питам.
Четох едни материали на Бу за АБКМ и другите алергии към млякото, но и там няма подобен симптом.
Затова си мисля, че реакцията на алергичния тест на мляко и сухата кашлица нямат нищо общо.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт