Раждане в МБ "Вита" - 2 тема

  • 58 408
  • 754
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
На мен ми предстои второ раждане във Вита и продължавам да следя темичката. Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 673
И аз смятам живот и здраве като решиме да имаме второ дете пак да раждам там.

# 2
  • Мнения: 309
Здравейте момичета, аз родих във Вита на 23 април, исках да ви кажа за личните вещи- наистина няма нужда да носите нищо повече от лична козметика/крем, паста и четка за зъби, дезодорант и т.н./, съветвам ви обаче да ползвате лигнин, те ви дават достатъчно, а ако не ви стигат ви носят още!Лигнина е за предпочитане пред превръзките, т.к. превръзките много спарват, а и лохиите изтичат много по-добре, ако сте с лигнин, и изобщо за родилки е по-добре лигнин!Аз също си носех и превръзки, но се убедих, че с лигнина е по-добре!Също ви съветвам да се заредите с много сокове, най-вече от ябълка, и без сокове от мъхести плодове - в никакъв случай!
Също не забравяйте кремче за гърдите - най - добре Lansinox, както и помпата за кърма!Вземете си и една по-дебеличка дрешка!Мен много яко ме тресеше като ми идваше кърмата и все и беше студено!За ядене не си взимайте нищо, първите дни, особено родилите секцио имат специален режим на хранене!За документацията - носете си направлението за хоспитализация, изследвания и т.н., за бебето не искат нищо, документите се попълват от тях, само трябва да знаете данните на таткото!А също си вземете сапун, там ви дават, но са много малки!Не се сещам за друго!Успех на всички бъдещи мами! Hug

# 3
  • Мнения: 693
За лигнина и аз мисля, че е по-добър вариант от превръзките и аз си нисех, но не ги ползвах.

Никой не каза как е новото крило! Същите гадни стаички ли са?

# 4
  • Мнения: 309
Когато бях на дните на отворените врати през март, ни показаха стая в новото крило!И да ви кажа беше разкошна, много по-добре от старите!Аз бях в стара стая, но тогаваше нямаше никакво свободно място, иначе ако няма много родилки мисля, че първо настаняват в новите!Дано имате късмет и да сте в нова стая!

# 5
  • София
  • Мнения: 334
Катинче, сложи в първото мнение и линк към предишната тема, ако не е късно вече за редакция  Peace

Михаела е голяма чаровница, да ти е жива и здрава  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 633
Здравейте мили мами Simple Smile Прочетох много внимателно цялата тема и добрите ви печатления от Вита.
Бих искала да ви помоля за мнение за Д-р Славкова. Ходя при нея на ЖК, но не намерих много коментари за нея.Ще бъда благодарна ако някоя от вас изкаже впечатления.

# 7
  • Мнения: 52
Здравейте и от мен в новата темичка! И аз съм на мнение, че лигнинът върши по-добра работа. Това, че лохиите изтичат по-добре, ако сте с лигнин, не го знаех, но при мен превръзките просто не абсорбираха хубаво - хем бяха always нощни.
Относно личните вещи - според мен кърпа е абсолютно излишно да се носи, но това е лично мое мнение. Ще добавя само към нещата, които вече бяха изброени, бикини за еднократна употреба, сутиен за кърмачки и евентуално подплънки за кърмачки (последните 2 може някой близък да ги донесе и на следващия ден).
Още нещо към момичетата, които ще раждат за първи път - информирайте се за кърменето предварително, защото съветите, които дават акушерките, са малко остарелички и на мен лично ми "помогнаха" за намаляване на кърмата през първия месец (после, слава богу, всичко си дойде на мястото благодарение на кърмаческия подфорум)
Относно стаите в новото крило - супер са Peace Широки са, в нашата имаше 2 прозореца, леглата са удобни, имат собствен санитарен възел...но не мога да сравня, защото не съм виждала старите стаи.
Друго не се сещам. Успех на всички бъдещи мами Hug

# 8
  • Мнения: 56
obi4anka,Аз раждах при доктор Славкова.Много внимателна и точна мацка.Обадих и се в 4 през нощта и естествено ми вдигна веднага.Когато отидох в болницата ме чакаха вече акушерките и Славкова дойде 5 мин .след мен.Раждането при нея мина мн.спокойно и безпроблемнно.Постоянно ме успокояваше и даже се смяхме доста. LaughingНе насили раждането,а остави момента да си доиде сам.(имам впредвид ,че отидох с изтекли води ,но с 2 см разкритие.)Родих към 12 на обед и единствените болки бяха между 11.30-12 часа.След раждането идваше да ме види за малко и да ми обясни това онова .(дойде и в неделя да ме види след нейния излет с мъжа и) можеше да не го направи но дойде.  bouquetАз родих в събота за уточнение.Въобще само хубави неща за доктор Славкова Peace

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 16:59 от efka78

# 9
  • Мнения: 693
Катинче, сложи в първото мнение и линк към предишната тема, ако не е късно вече за редакция  Peace

Михаела е голяма чаровница, да ти е жива и здрава  Heart Eyes

Ах, че съм.....съжелявам, вече не ми дава да редактирам ooooh!

Мерси, мерси, да е жива и здрава и твоята госпожица. Чак сега се сетих, че щях да ти изпращам снимки Joy

Svet_g, и аз споделям твоето мнение за акушерките. Ще видим този път как ще се преборя с тех. Whistling

# 10
  • Мнения: 633
efka 78 благодаря ти за бързия отговор и добрите думи , които прочетох.Сега съм много по - уверена и спокойна в избора си. Wink

# 11
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Здравейте момичета,
и аз ще раждам при д-р Славкова.
Падна ми се на късмет - единствено тя имаше свободни часове, когато се прибирах в Сф. След като бях на ЖК при нея реших окончателно - това ще е моята лекарка, много мила жена.

Иначе за багажа за болницата, когато попитах на рецепцията ми казаха да си нося само лични вещи - четка за зъби и малко козметика.

# 12
  • София
  • Мнения: 160
И аз смятам живот и здраве като решиме да имаме второ дете пак да раждам там.
Peace

# 13
  • София, жк. Борово
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен. Аз също съм се насочила към Вита, предстои ми раждане в края на ноември. Миналата седмица за пръв път бях на консултация, при д-р Кълвачева и въпреки че бях със записан час, чаках 2 часа за прегледа, а след него - още един час, за запис. #Crazy Така че, моят съвет към тези, които отиват за пръв път - заредете се с търпение, вода и нещо за прихапване Simple Smile Иначе съм много доволна от отношението на д-р Кълвачева. Наистина, в коридорите е малко задушно, но не е болка за умиране - все пак е ново и чисто.

Имам един въпрос - когато се отива по спешност с кола, може ли да се ползва паркингът на болницата откъм бул. "Ситняково" или трябва да се паркира на ул. "Драговица", която си е по-скоро разбит черен път? Thinking

# 14
  • Мнения: 685
.... въпреки че бях със записан час, чаках 2 часа за прегледа, а след него - още един час, за запис. #Crazy

Така е винаги за съжаление, независимо дали имаш час или не.
Онзи ден бях на преглед и бяхме накуп точно 4 бременни (2 с час, 2 без час) и едни двама тарикати (не бременни). За части от секундата се намъкнаха вътре и изпревариха, дори и момичетата с час преди техния... Е казвам ви откачих.. едното момиче имаше болки, но си чакаше реда тихичко.
Ето такива изпълнения ме изкарват извън релси, защото като има винаги цяла тълпа пред вратата, и лекарката не може да проследи реда.  Crossing Arms

nadunka и аз ще раждам края на ноември живот и здраве! Wink

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 11:24 от Cantariny

Общи условия

Активация на акаунт