“Цар Симеон I” в село Сладка вода

  • 9 859
  • 45
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 616
Здравейте,
чувам хубави неща за това училище, но ми се иска да науча повече от негови настоящи или бивши ученици. Рзагледах сайта на училището и ми допадна доста - особено с това, че е сред природата, имат езда, бойни изкуства.... Искам да разбера дали всичко е така хубаво както е описано - колкото и глупаво да звуча  Embarassed
Там не пише нищо за таксите им - на месец ли са, на срок ли, имат ли униформи... предполагам, че ако звънна по телефона всичко ще ми обяснят, но все пак искам да чуя мнения.

# 1
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Доколкото знам е седмично.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Това, коет ознам от преди години е, че имаха изискване учителите да остават там седмично, като на пансион. Мисля, че така е и за децата. Въпрос на гледна точка, но не ми се струва подходящо детето ми да го виждам събота и неделя, като на свиждане. Независимо от всички положителни неща, които ще му се случват там.  newsm78

# 3
  • Мнения: 53
Миналата година от 4 до 6 август там ходиха и Рени и Сиси. Ходиха на 3 похода, яздеха коне, къпаха се във вир. Сутрин правеха гимнастики, преди ядене си казвали молитва. там няма телефони, компютри. В радиус от 1-2 км няма магазини. Далече от цивилизацията. Според мене  добро за няколко дневен лагер, но не и за училище, като училище.

За повече информация относно училището в Сладка вода - по лично съобщение. С удоволствие ще ви помогна. На вечеря ще поговоря с Ренка и Сисолина за повече инфо и ще ви разкажа.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 616
благодаря ти Aneliya  Hug Все още го обмисляме, ще пиша ако все пак решим да е за там

# 5
  • Мнения: 1
мисля че това е за родители,които нямат достатъчно време за децата си и това е едно много добро място където могат да ги дадат ,защото там децата имат възможност да се развиват пълноценно. наистина няма телевизия и компютри и това е хубаво,защото вместо това ги водят на разходки сред природата и се организират различни занимания.  освен това въздухът е чист ;]  имам приятели които са дали децата си там и са много доволни ,така че няма да съжалявате ;]

# 6
  • Мнения: 230
И аз съм чувала само хубави неща за там, но тези деца после как се адаптират към държавното училище с 30 съученика. Просто не мога да си представя , че в пети клас като се премести се чувства на място в нов, доста различен колектив, съвсем друга среда. Мисля че бързо ще му се промени представата за света, създадена по един доста изкуствен начин.

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Имам близки деца учили там. Нищо не им се променя и нищо не им се лъже след 5-ти клас. Отидоха в едно от най-добрите училища след това. Стабилни са, а това е по-истиснко от всичко.

Имаха униформа - карирани гащеризони, сами си поддържат стаята. Има ред, дисциплина, но не е казармен стила. МНого земно и истинско възпитание и усещане за живота придобиват.

Мястото е много хубаво. Аз също смятам, че е прекрасен вариант за дете с заети родители. Иначе печели много неща, но губи контакта с мама и тати, а на 7 са  си мъници и още имат нужда от повече от 2 дни на седмица. За майките и някои от бащите да не говорим Simple Smile По тази причина и моето дете след седмица няма да учи там, а в града за да си е при нас всяка вечер.

# 8
И като е при вас всеки ден,какво?Всяка вечер с голямо внимание го изслушвате , какво го вълнува?
Не сте изморени?Да изгубите връзка с детето си?Какво правихте до седмата му година,ами после като учи и в чужбина?Всяка вечер цялото внимание ви е към него?Ама е при вас, не е в пансион.Най скъпите и престижни училища в света са на този принцип.Можете да му осигурите това ,което е там?Едва ли?Чистия въздух,занятия сред природата,това,че сигурно ще е по самостоятелно от баща си.Или може би на занималня,но тук в градът и решавате проблема!А тя горе долу е на същата цена.И е едно с 10 деца в клас,а друго 30.Адаптацията след 4 клас е по лесна за тези деца.Те имат друго ценностна система.А за магазините е смешно!Дори не искам да го коментирам.А телефони има да ви кажа.даже ги хранят.Имат и баня в всяка стая, а и парно!Е понякога си печат наденички на огън,ама така е там.Лошо,много лошо!Да си ги държим при нас,защо и после да учат и в чужбина?

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Уважаеми гост, повечето мнения са много положителни.
Включително и моето!
Не виждам защо трябваше да направиш такава мечешка услуга на прекрасното училище.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Още по-уважаеми гост!
Да, имаме време за децата си.
Да, говорим си с тях всяка вечер.
Да, изморени сме, но не губим връзка с детето си. Вярно, самостоятелно ще е, на аз не държа детето ми на 7 години да е самостоятелно. Затова съм родител, да помагам. И няма да съм спокойна, ако всяка вечер изморена заспивам с мисълта-ами сега какво ли прави детето ми и дали не плаче, защото иска да го гушна, както аз искам в момента.
С удоволствие бих дала детето си на зелено училище в подобна среда за месец...например.

И наистина не осквернявай доброто реноме на училището с такива груби думи.

# 11
  • Мнения: 53
Гостенко/гостенино, според мен си твърде нападателен/нападателна.
Всеки има право на свое лично мнение. Защо въобще го правим на въпрос.
Аз прекарвам достатъчно време с децата си нищо, че са в най-трудната възможна възраст, а на всичкото отгоре са 2!
И нито аз, нито те имат намерение да учат в чужбина. Заплюхме си добър университет в България!
Изморени сме, но естествено, че всяка вечер прекарваме минимум по 15 мин. в разговори за това как ни е минал деня.
Смея да не се съглася с твоето мнение, Merian54. Телефон, миличка, има - СТАЦИОНАРЕН С КАРТА. Защо ли си мисля, че си възпитателка там. Мериан ми напомня на Миряна. Това няма значение. Пак повтарям - имам право да съм на различно мнение от твоето! И не само аз, а всеки един.
Казах че харесвам идеята и имам положително мнение, ако не сте ме разбрали.
Съжалявам, ако  съм ви отегчила.  Close

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте , знам че отдавна не са писани коментари  по темата за училището по българска култура "Цар Симеон І" в с.Сладка вода.Това обаче не ме спира аз да изкажа моето собствено мнение  по въпроса.И то от първа ръка . Майка съм на дете ,което в момента се обучава в това училище.
     А по отношение на училището , ще кажа само няколко думи:
 това е българското училище - такова , каквото трябва да бъде.Там децата се възпитават и обучават в българщина  , там децата са обградени с огромна любов и грижа , там децата не боледуват , и най-важното -там децата се чувстват щастливи , защото се чувстват обичани.Възпитаниците на това училище са гордостта на варненските училища , прехвърляйки се след четвърти клас в тях .Колкото за адаптацията  в масовото училище,не бива да ви притеснява , защото до четвърти клас в Сладка вода децата се научават да бъдат социални същества ,научават се бързо да се социализират ,те са вече научени да реагират адекватно в нестандартна ситуация и сами да излизат от нея , а не да се опират на родителите си  и да чакат мама или тате да отиде в училище и да решава проблема със съучениците му или нещо друго.Повярвайте ми ,тези теца са много по-добре подготвени за такива моменти , отколкото детето раснало до родителите си.
   В заключение ще кажа-да ,всеки родител има право да възпитава и да отглежда детето си както той прецени и както смята , че е най-вярно , но в същото време отправям апел към всички тях:
    "Родители , обичайте децата си , но не ги задушавайте с любовта си към тях.Птиче в златна клетка не пее. Не ставайте роби на собствения си егоизъм.

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 16:18 от djidji

# 13
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Виждам, че си регистрирана мама. Зачи можеш да редактираш. За разлика от предишния гост..
Ако не искаш да правиш антиреклама, позамети поста си и махни нападките към родителите. Simple Smile

ПС Да, прекарваме доста часове с децата си. И те също ценят тези часове. 

# 14
  • Мнения: 30
Обмислям да дам детето си в това училище. Моля който знае да отговори, не е ли така, че децата спят там от понеделник до четвртък, а в петъксъбота и неделя си спят в къщи.
Защото ако е така- за мен има прекрасна възможност да работя повече през седмицата и в почивните дни да съм по-пълноценно с детето си.
А и така няма да изгуби контакт с цивилизацията.

Общи условия

Активация на акаунт