По колко плащате за ток

  • 35 211
  • 368
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Току що видях,че ни е излязла изравнителната сметка  Shocked 81лв. Два месеца подред плащахме по 30лв и сега хоп - 81лв. Пада се грубо по 50лв на месец.
Всичките ни уреди са нови и икономични. Имам бебе поради която причина пера да кажем почти всеки ден,но си имам кратка 30 минутна програма и я ползвам нея. Всекидневно изварявам вода и шишета /по няколко пъти на ден/. Варя му пюренца веднъж седмично, а ние много често ядем сандвичи, но поне 3-4 пъти в седмицата се готви. Разбирате ли,че всичко е клас А - направо съм бясна. Имаме климатик, но точно уж за да пестя цяло лято е пускан само 2-3 пъти следобяд когато не се издържа - южен апартамент на последен етаж.
Предните три месеца ме хвърлиха в шок отново - 2 месеца по 50лв и на третия изравнителна - 240лв  Shocked ,но хайде тогава го оправдах с отоплението на ток на спалнята заради бебето - пак се падаше по 115лв на месец - но да речем намерих оправдание. Сега обаче вече си мисля,че някой се е вързал към нас - не знам възможно ли е,но аз през деня друго освен компютър не пускам - дали той харчи по много? newsm78 Нещо не ми се вярва , но...
Та кажете моля ви, колко плащате вие за ток сега през лятото  зимата не я броя заради отоплението.

# 1
  • Мнения: 52
200 лв на месец. И ние икономисваме, но това е пложението. Това успокоява ли те?

# 2
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Последната ми сметка за периода 5.04-30.06. е 238 лв. Като се има впредвид, че се върнахме в БГ на 15.04., значи това са пари за 2,5 месеца, по около 95лв. на месец. На мен ми се вижда много, при положение, че готвя на газ, климатик нямам. Остават хладилника, пералнята, бойлера и разните компютри и телавизори. Но пък може и нормално да е, при нас няма начин някой да се закачи за нашия електромер.

# 3
  • Мнения: 118
Около 100лв ток. Гледаме да спестяваме доколкото можем, но това е положението.
Климатк, хладилник, малко фризерче и бойлер- това са главните консуматори на ток вкъщи, като климатика не го включваме постоянно... охххх , зимата е по страшно Sad

# 4
  • Мнения: 60
имам чувството , че ни надписват сметките , но какво да направим

# 5
  • Мнения: 1 919
100 лв  Rolling Eyes лятото, при положение че сме със соларна система.

# 6
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Последната сметка ни беше 80лв. Направо не повярвах #Crazy Поне от 2 години не сме имали двуцифрена сметка. Средно 250 лв. през зимата и 100лв. през лятото плащаме. През лятото бойлер и пералня през нощта, чиниите се мият вечер след 22 ч. на кухненски бойлер, осветление вечер; през деня 2 телевизора, компютър, МВ /когато се налага/, хладилник, фризер; готвим на газ, през ден на фурна; 5 пъти максимум пускаме климатика за 5-6 часа ... за цялото лято. Ще добавя зареждането на телефоните, миксер, епилатор и други дребни консуматори.
Миналата зима получихме 300лв сметка, ядосах се и правих груба сметка. За съжаление я докарах таман до 300лв.
Радвай се, че уредите са ти клас А Peace

# 7
  • Мнения: 3 416
Под 100 лв падаме много рядко ( миналия месец например сметката е 95лв), обикновено се движим между 120-150лв.

# 8
  • Мнения: 379
Така де, ама повечето сте писали,че имате бойлери,което май си е голямо "харчило" на ток. А ние сме на ТЕЦ.

Sunshine84,радвам се че си тук  Laughing Но ай ся без да се заяждаш ми обясни как тъй икономисвате и какви уреди включвате че плащате по 200лв? Това ми се струва като да е за триетажна къща с три семейства в нея...

Така като ви чета моята сметка си е направо малка,но бях свикнала на не повече от 20-30лв лятото и по 50лв зимата. Явно съм пропуснала някое от увеличенията на ел.енергията. newsm78

# 9
  • Мнения: 637
Ами аз да взема да почерпя тогава....... newsm24

Миналият месец платих 44лв. и щях да получа инфаркт !!! При положение, че миналото лято не надминавахме 20-25 лв.
Иначе зимата около 100лв., тогава бачка и климатика.
Иначе ел.уредите са същите, като във всяко едно домакинство, нищо по различно.

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Лятото - около 50-60 лева. Не сме от пестеливите - бойлерът е нон-стоп включен, имаме хладилник с фризер+още един фризер, миялната не винаги е на нащна тарифа, поне 2, а понякога и 4 перални на ден, готвим по 40-60 мин. почти всяка вечер на котлон+фурна, компютърът също е включен през деня. Климатик нямаме.
Зимата сме докарвали до 380-400лв., с акумулираща печка и два конвекторни радиатора в спалните.
  

# 11
  • Мнения: 4 965
Под 30 лв. Преди няколко месеца си купихме слънчев панел и той спокойно захранва единия телевизор, компютъра и вяскакви по-дребни машинки /епилатори, машинки за коса, бормашина и др./.
Реално единственото нон-стоп работещо на ток нещо вкъщи е хладилник и фризер. Вечер работят още 2 телевизора и крушките /енергоспестяващи/ + енергоспестяваща кухненска печка. Планираме сега да вържем за зимата още една соларна система за климатик и бойлер и да не сме зависими от топлофикация.
На вилата /2 къщи/ сметката ни за ток е по-малко от 10 лв. /хем я ползваме всеки уикенд и то доста активно, а често и през седмицата/ - всичко, с изключение на готварската печка и крушките е или вързано за соларни системи, или с камината с водна риза.
Всъщност, отдавна сме фенове с половинката на алтернативната енергия, която изисква единствено първоначална инвестиция и после не плащаш нищо. Peace

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 839
последните 2 месеца платихме по около 40лв на месец

# 13
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Ние не пестим. Кухнята ми е като космически кораб- всичко е на ток. Не съжалявам , тъй като използването на всички тези уреди ми спестява време и нерви. Уредите са : микровълнова, готварска печка , хладилник + фризер , тостер, комбайн , пасатор, кафемашина, фритюрник , съдомиялна , пералня , гофретник , хлебопекарна , яйцеварка , скара. Плюс това 2 бойлера , които не изключваме и три климатика.
А сега и сметките. Зимния период 2 пъти по 100лв. и веднъж изравнителна 470. Пролетта-2 по 100 + 420 лв.Сега лятото-2 по 100 +90 изравнителна. Не можах да повярвам , че е толкова малка изравнителната. Party

# 14
  • Мнения: 379
абе то и мойта кухня е тъй - май само яйцеварка и гофретник ми липсват/ ма то ние такива неща не ядем - затуй Grinning/ и сега доста се поуспокоих като чета - май хич не съм за оплакване   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт