Ваксина хепатит А, кога?

  • 1 390
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 478
След седмица детето ми е на консултация и трябва да нося първата доза на ваксината (хеп. А). Обаче в петък говорих с докторка от РИОКОЗ, която каза, че тази ваксина не се слага на деца под 2 годинки, защото не създавала имунитет толкова рано. Детето ми е на 1г. и 9м. Сега съм в чуденка кого да послушам и какво да правя. Моля, който е слагал ваксината да ми каже кога сте го направили?

# 1
  • Мнения: 27 524
Сложихме първата на 8 месеца, втората - една година след това.

# 2
  • Мнения: 3 478
Ами и на дъщеря ми помня ги слагаха под 2 годинки ( в чужбина), даже се притеснявах да не съм закъсняла с малкия. Но сега като ми казаха така и си викам, може би друга да е дозата тук, знам ли, нали затова са доктори?

А аз защо знам, че се слагат през 6м.?

Последна редакция: нд, 09 авг 2009, 15:46 от missZ

# 3
  • София
  • Мнения: 337
Ето, официалната листовка на ваксината Хаврикс, според която първа доза се поставя след 1 годишна възраст:

http://www.bda.bg/bdias/33061d.pdf

Както се вижда втората доза дори пише, че трябва да постави между 6 месеца и 5 години след първата!

П.П.
Това е сайтът на Изпълнилена агенция по лекарствата (ИАЛ). Препоръчвам го за актуална информация, свързана с разрешените за употреба в Бг лекарства и ваксини.

# 4
  • Мнения: 3 478
Много ти благодаря за подробната информация, това ми върши чудесна работа Hug

# 5
  • загубено
  • Мнения: 6 490
Синът ми е на 4,6 год,ще я слагаме през септември.
Докторът каза през 6 месеца.
Живеем в Гърция,не е задължителна ваксина,но дет.лекар настоя
 заради климата и честите ни пътувания.

# 6
  • Мнения: 462
Лично аз ще слагам на 13 месеца, макар да искам по-рано, тъй като бебка тръгва на ясла. Моето мнение е, че хепатитните ваксини са абсолютно задължителни както за малките, така и за нас - родителите. С мъжа ми си сложихме доста отдавна комбинираната - Туинрикс и, откровено казано, съм свръх доволна! Особено след зачестилите случаи на проверки от Риокоз в заведенията и резултатите от тях (които ме втрещяват!). Може и да си миеш ръцете като луд, но дали готвачите го правят?!

# 7
  • Мнения: 143
Синът ми прави годинка през декември и съм се засилила да му я слагам, защото каката също е с нея. Да чукна на дърво, оплаквания нямам никакви. Целият ми дерт е в комбинираната - Туинрикс, ама и него ще решим. Simple Smile  Peace

# 8
  • Мнения: 16
Аз също съм с две ръце "ЗА" тези ваксини. Струва си човек да отдели пари и да ги инвестира с здравето си за години напред. На сина му сложихме Хаврикс, аз си взех Туинрикс и остана само мъжа ми. След това спокойно може да си обикаляме по света  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт