Малко почивна септемврийска тема 05-11септември

  • 4 087
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
 Shocked Ауеуеееее... ooooh!   , тоя пък спазъм сега от къде / какво се получава newsm78?!

Момиче , съжалявам за каръшкия ден , ама вече свършава  Simple Smile!
Аз пък се ядосвам ,че не можем да намерим прилични обувки на щерката и се чудя къде вече да обикаляме  ooooh!... такива грозотии има по магазините , не е за разправяне .
Поне синковеца успяхме  днес го обуем .

# 76
  • Мнения: 177
Shocked Ауеуеееее... ooooh!   , тоя пък спазъм сега от къде / какво се получава newsm78?!
Да вземете да пуснете някоя отделна темичка относно начините за изследване проходимоста на тръбите може повече мнения да съберем а и да споделят момичета които са правили отделните изследвания  newsm78 ,просто идейка

# 77
  • Мнения: 7 716
А колко време трае хидротубацията?

Моята - три минути, тръбите пропуснаха и това е.

Хидротубацията и цветната снимна показват САМО евентуалната проходимост на тръбите. Ако има нарушения във фибриалния апарат например, или други страствания, или ендометриоза  няма да се видят.
При хидротубацията и цветната снимка е възможно да се получи спазъм на тръбите и да се отчете запушване, което реално да не съществува. Тогава се отива на лапароскопия.
Обаче човек все от някъде трябва да започне.
Не може от първият месец на неуспех със забременяването да се отиде на инвитро, нали?

# 78
  • Мнения: 856
Момичета, копирам ви цитати от една статия за фолопиевите тръби и изследването им.

Problems With the Fallopian Tubes
 
The fallopian tubes may be abnormal in structure or function. If they are blocked, the egg cannot move from the ovary to the uterus...
To determine whether the fallopian tubes are blocked, doctors can use hysterosalpingography.... After hysterosalpingography with normal results, fertility appears to be slightly improved ...
Another procedure (called sonohysterography) is sometimes used to determine whether the fallopian tubes are blocked... However, it is not as accurate.
... 

Хайде и да го преведа за улеснение:
Проблеми с фолопиевите тръби.
Фолопиевите тръби могат да имат анормална структура или функция. Ако те са блокирани, яйцеклетката не можа да се придвижи от яйчника до матката....За да установят дали тръбите са запушени, лекарите могат да използват цветна снимка...При нормални резултати, фертилността слабо се повишава след процедурата....
Друг метод (наречен хидротубация) понякога също се използва, за да се установи проходимостта на тръбите....Той обаче, не е толкова прецизен.
...
Ето я цялата статия (кратка и информативна):
  http://www.merck.com/mmhe/sec22/ch254/ch254d.html

 hysterosalpingography - цветна снимка
 sonohysterography - хидротубация
 
Lali, резултатите от моята цветна снимка не се отнасят само за проходимостта на тръбите. Има още показатели като дължина, положение и извитостна тръбите, сраствания (PTA - peritubal adhesion, PFA - perifibrial anhesion), удебеления и изменения, причинени от инфекции (hidrosalpinx) и още няколко, които не са ми съвсем ясни.

Надявам се, тази информация да ви е от полза.

# 79
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Теми за хидротубация и цветна снимка има много, в библиотеката има линкове, затова никой не е пуснал отново.
Та привет от мен за последното морско това лято. Утре отпътуваме за Враца и ми е едно мъчно и тъжно, не ми се тръгва. Честно казано наистина си починах тези 3 седмици от мисли, но сега като знам какво ни чака- не ми се прибираааааааааа Sad
Стискайте ни палци да пътуваме спокойно и да се приберем нормално във Враца, моля Praynig

# 80
  • Русе
  • Мнения: 526
   Здравейте Simple Smile
   Понеже съм голям инат, въпреки всичките ви съвети, че още е много рано, днес - 12-дни след ову си направих тест за бременност. Стана така, както се и надявах - появи се втора мнооого бледа чертичка Grinning
   Тъй като само преди няколко месеца имах положителни тестове, а все пак ми дойде, за сега няма да влагам големи надежди, но ще се пазя за всеки случай и ще бъда по-внимателна със себе си. Няма да бързам да повтарям теста, ще изчакам да мине поне една седмица.
   Сега вече ще се опитам да съм по-спокойна и ще повярвам, че мечтата ми се сбъдва само след като получа потвърждение от гинеколог.

# 81
  • Мнения: 856
Миме, а имаше ли закъснение миналия път преди да ти дойде?
Стискам палци, този път чертичката да става все по плътна!
Ва, лек път!

# 82
  • Русе
  • Мнения: 526
   Мър, предния път, когато имах положителни тестове, ми дойде на 44-ти ден от цикъла, а тестовете ги правих на 36-ти, 39-ти и 41-ви ден. Та затова сега така съм резервина и няма да бързам да се радвам.

# 83
  • Мнения: 856
Пази се и дано този път всичко да е наред!

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
...няма да бързам да се радвам.
Правилно Миме !
И дано всичко е наред този път , дано ! Praynig

# 85
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз мисля, че хидротубацията е по-стария метод.
Свекървата е оперирана от извънматочна и след това са и правили хидротубация.
Това е било преди 30 години, след оето е родила любимия Laughing
Другото, което съм чувала, е че при хидротубация има по-малка вероятност от спазъм.

# 86
  • Мнения: 7 716
Мюр, всичи тези неща ,които си ги изредила като показатели при цветната снимка се установяват и при хидротубацията.
И не си мисли, че всичко, което четеш на английски трябва непременно да е истина.
Факт е, че при цветната снимка има ренгеново облъчване. Факт е, че загиват здрави яйцеклетки, което при един евентуално намален яйчников резерв, си е направо безотговорност, при положение, че има друг щадящ метод.
Мюр, облъчвай се, изборът си е твой. Струва ми си, че факта че знаеш английски те заслепява и ти дава едно фалшиво, смешно самочувствие, някаква криворазбрана компетенстност по всичко, което дори един лекар-специалист не си позволява да проявава към други специалности извън неговата. Единствената причина, поради която си правя труда да ти разяснявам някои неща е да не въвеждаш в заблуда другите момичета с едностранчивите си разсъждения и сляпото доверие в някои прочетени неща в сайтовете.

Диана, хидротубацията е нов метод.
Свекървата ти си е правила така нареченото продухване на тръбите с газ /пертубация/, което както чувам все още се прилага в някои градчета, и е вече остарял и отречен метод.

Последна редакция: нд, 11 сеп 2005, 19:46 от Lali

# 87
  • Мнения: 4 399
Мюр,

....Струва ми си, че факта че знаеш английски те заслепява и ти дава едно фалшиво, смешно самочувствие, някаква криворазбрана компетенстност по всичко, което дори един лекар-специалист не си позволява да проявава към други специалности извън неговата. Единствената причина, поради която си правя труда да ти разяснявам някои неща е да не въвеждаш в заблуда другите момичета с едностранчивите си разсъждения и сляпото доверие в някои прочетени неща в сайтовете.


Лали, би ли обяснила веднъж завинаги каква е тази неприязън към всеки който е прочел нещо повече от тебе, който знае или умее нещо повече. И особено към хората които знаят английски и интересите им се простират отвъд коментираното в БГ форуми. И може ли да попитам на какво се базира твоето самочувствие? Не е достатъчно да се четат форуми, в мрежата има извънредно много информация по въпросите на стерилитета. Една много малка частичка от нея е на български. Не разбирам и никога няма да разбера защо трябва да се ограничаваме само с нея. Какво лошо има ако някой е прочел нещо повече от тебе и го сподели тука? Защо това винаги те дразни толкова? Ами и аз съм ги чела същите неща, които Мър е цитирала, макар и в други източници. Ти също си направила своя избор и той е бил добър за тебе, но защо трябва да е меродавен за всички и да се нахвърляш по тоя начин?

Мър, ами аз много отдавна разбрах че е безсмислено да споря тук или да привеждам някакви смислени аргументи, не дай Боже пък и да са на друг език или пък да е опит добит извън БГ... Затова възприех тактиката да си казвам мнението точно веднъж и не си давам труда да споря. Това просто е безсмислено, който иска да те чуе, ще го направи, а останалото ще ти докара само неприятни емоции.

# 88
  • Мнения: 7 716
Аз пък не мога да разбера какво е това идопоклонничество към чужбина /но като ви чета мненията в други теми виждам, че често сте разочаровани/.
Както и не мога да разбера как бързо се отрекохте от България, от българското, имам чувството дори от майките си.
Като Кеми Тодорофф, която отиде в чужбина за три години и забрави българския. Wink
И имам чувството, че ти и Мюр сте от тези, които са там комплексирани, но като се върнете тук сте пък от тези, които започвате да говорите с акцент - смешно, много смешно /някой може и да се впечатли/.
Аз уважавам българските лекари, те са добри специалисти, с добри познания ,както и българското здравеопазване е все още по-добро отколкото на запад.
И почти всяко специализирано мнение, което пиша е след като съм направила справка първо в мрежата, а след това със съпруга ми или негови колеги /е, все пак не съм толкова компетентна като вас Wink/.
И понеже повече от пишещите и четящи тук момичета са в България, ние ползваме българската медицинска школа, българската медицинска мрежа и разни отвлечени идеи, публикувани из чуждестранните сайтове, дори и да са добри, са само с информативен характер за нас и е безсмислено да се мътят главите на момичетата с тях.

Какво наблюдавам във всекидневните си контакти с лекари от Пирогов - няма такъв, който да е изказва каквото и да е мнение, извън неговата специалност. Сигурна съм, че има познания, но задължително вика консултант, конкретен специалист.

Ама вие сте по компетентни от лекари, занимаващи се със стерилитет.
На мен лично ми е смешно.
Няма да коментирам повече тази тема.
Иначе от сърце успех в общата ни борба.

Последна редакция: нд, 11 сеп 2005, 22:19 от Lali

# 89
  • Мнения: 4 399
Лали, нали не си мислиш че добрите български специалисти са открили цветната снимка или хидротубацията? Нормално е след като в света има много по-богата практика с двата метода и са провеждани сравнителни изследвания публикувани в много сериозни научни списания, да се доверявам на тоя опит. А ти ако искаш го определяй и като чуждопоклоничество.

Остналото в постинга ти е смехотворно  rotfImboи не смятам да го коментирам; то говори само и единствено за теб самата. За кой ли път доказваш че не си в състояние да спориш с аргументи, а само с емоции... Както и да е, така и не си отговорила на нито един от въпросите ми. И основно на този с какво те дразнят хората прочели повече от тебе.   33uu

Общи условия

Активация на акаунт