Графики на БТ - коментари

  • 71 800
  • 721
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 935
 
Hug  Добре дошли в новата тема
Пожелавам успех на всички!  Hug

  

Старата тема


       Метод на Базалната Температура /БТ/

 


Базална Температура – термин от Метода на Базалната Температура
/ Метод за определяне на О. чрез стойностите на Т. на тялото през МЦ на жената/
- това е най-ниската температура на тялото измерена рано сутрин, в покой, веднага след сън


За графиките на Овулационния Календар на Зачатие:  Как се създава лентичка с графиката в подписа?

Влизате в Профила си в Овулационния календар на Зачатие

1. За да си направите лентичка, първо се уверете, че сте маркирали в профила си, че позволявате графиките Ви да бъдат видими за другите потребители. В противен случай линкът към Вашата графика ще води до съобщение за грешка.

2.Отидете в ляво и от навигационнотo меню изберете линка "лентички". Ще ви се отвори галерията с лентички, с които разполага календара. Изберете своята лентичка, като кликнете с мишката върху нея.

3.Ще ви се зареди нова страница, на която ще е изобразена избраната от Вас лентичка, а под нея в текстово поле календара ще ви генерира код, който трябва да копирате и поставите в подписа (сигнатурата) на форумите, които посещавате. Така Вашата графика ще може да бъде разгледана от другите участници във форума




 и още календари:  
 




ПП. Моля, ограничавайте се само с коментари по темата  
 

# 1
  • Мнения: 2 497
Денис, благодаря за новата тема и безкрайното ти търпение и отзивчивост bouquet
И за да не е празен пост би ли предположила кога е била О този цикъл според теб Hug

# 2
  • Мнения: 11 336
Напоследък след овулация Т ми се покачва много слабо - до 36,8, а преди бе 37,2 дори и 37,4.

Имате ли представа какви могат да са причините?

# 3
  • София
  • Мнения: 35 935
Денис, благодаря за новата тема и безкрайното ти търпение и отзивчивост bouquet
И за да не е празен пост би ли предположила кога е била О този цикъл според теб Hug
Hug
Графиката е добре, О. може да е била на 12/13 ден от МЦ
По-ниската БТ на 20 ден от МЦ, може да се дължи на втория пик на естрогените, нормално е

the Дорис
Важна е разликата в БТ - ФФ/ЛФ и тя трябва да е 0,4-0,6 градуса
ПП. Провери си терм-ра

# 4
  • Мнения: 11 336
the Дорис
Важна е разликата в БТ - ФФ/ЛФ и тя трябва да е 0,4-0,6 градуса
ПП. Провери си терм-ра

Благодаря за отговора  Peace
Меря си Т от години и винаги е била над 37 след О, а сега 36,6 - 36,7 - един ден 36,8. Първите 2 дни след О даже бе 36,4  Shocked

Принципно някой знае ли кой механизъм повишава Т след О?

# 5
  • София
  • Мнения: 35 935

Принципно някой знае ли кой механизъм повишава Т след О?
Хормонa Прогестерон




Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 16:08 от denis.

# 6
  • Мнения: 11 336
denis, благодаря още веднъж, че си си направила труда  Hug

На повърхността нещата изглеждат така - прогестерона се увеличава и Т се покачва. Но сам по себе си прогестерона не води до повишаване на Т. Например ако пиеш проестеронов препарат няма да имаш увеличена Т, нали така? Някъде меду овулацията, повишаването на прогестерона,  и повишаването на Т има редица процеси в организма. Убедена съм, че четох нещо за участието на инсулина и влиянието на един от щитовидните хормони /затова хората с проблем с щитовидната имат проблем със забременяването/. Интересуват ме именно процесите, които протичат и водят до увеличаване на Т.

За да се изразя по ясно- като се разболееш вдигаш температура. Да обаче, като се разболееш над 15 процеса се стартират в организма, като част от тях повишават температурата. За съжаление и този материал не съм си запазила.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 935
the Дорис
Въпросът беше за повишаване на Т. след О.
Ако те интересува температурата на тялото, като цяло, е нещо съвсем различно.
Методът на БТ се основава на ТТ свързана с промените в МЦ при жената.
Тя рядко улавя някакви анормални индикация.
Вярно е, че при Хипофункция на ЩЖ, ТТ като цяло е по-ниска и от там и БТ, но при този метод е важна разликата в БТ, а не самите стойности.
ПП.
За нормалното протичане на обмяната на веществата в човешкия организъм е необходимо поддържане на относително постоянна ТТ. Това става, чрез терморегулаторния център в мозъка - хипоталамуса.
По тялото има рецептори, които реагират на екзогенни и ендогенни фактори и по този начин се поддържа топлообмена.
А факторите, на които тялото може да реагира с повишаване на ТТ, са много и най-различни - повишен метаболизъм, среща с патоген, физическа работа, хранене, високо кръвно налягане, агресия, възпаления и т.н.
Когато се разболееш, повишаването на ТТ е защитна реакция на тялото и освен това, активира различни физиологични, ендокринологични и имунологични процеси.
Нещо не разбирам въпроса ти Simple Smile ?! или си мислиш, че е нещо много просто, но всъщност е доста сложно и няма конкретен отговор.

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 19:09 от denis.

# 8
  • Мнения: 11 336
Благодаря  Hug
Търся отговор защо при последните ми цикли Т след овулация не се повишава както преди. Години наред се е движила в някакви граници, а сега изведнъж хоп Т се повишава съвсем слабо и много плавно.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 935
Благодаря  Hug
Търся отговор защо при последните ми цикли Т след овулация не се повишава както преди. Години наред се е движила в някакви граници, а сега изведнъж хоп Т се повишава съвсем слабо и много плавно.
Дай да видя графиката.
Може би има проблем с функцията на ЖТ, т.н. дефект, недостатъчност във функцията на ЖТ.
Може да е и ЛУФ.
Добре е да пуснеш Прогестерон + Е2, на 7  ден след О.

 

# 10
  • София
  • Мнения: 7 645
Добро утро!
Денис, ясно е вече 100% че не съм бременна, днешния тест на 12ден е категоричен. Имаш ли идея обаче защо така се случи с БТ? Падна си до някъде и това е...
Никога не ми се е случвало...
Тези дни спя и по-неспокойно и по цял ден нещо ме тревожи. Дали е от това?

# 11
  • Мнения: 730
Денис, благодаря за новата темичка  bouquet
Ако може да те помоля за коментар по графиките ми и по специално по последната.

http://www.babyplan.ru/user/281950-cookie-reall/
 
Днес ми е 15ти ден от О,БТ вчера падна и предположих,че днес М ще ме посети.Вместо това тази сутрин тя се покачи отново.Имам си и зацапване и все още болки в гърдите,които по принцип заедно със спада на БТ спират да ме болят.Дали да се надявам или по-скоро има някой задържан фоликул?

# 12
  • София
  • Мнения: 35 935
Добро утро!
Денис, ясно е вече 100% че не съм бременна, днешния тест на 12ден е категоричен. Имаш ли идея обаче защо така се случи с БТ? Падна си до някъде и това е...
Никога не ми се е случвало...
Тези дни спя и по-неспокойно и по цял ден нещо ме тревожи. Дали е от това?
Може нивата на прогестерона да са по-ниски -  Утрогестана не винаги влияе на БТ
Графиката е добре - разликата е БТ е над 0,4


Денис, благодаря за новата темичка  bouquet
Ако може да те помоля за коментар по графиките ми и по специално по последната.

http://www.babyplan.ru/user/281950-cookie-reall/
 
Днес ми е 15ти ден от О,БТ вчера падна и предположих,че днес М ще ме посети.Вместо това тази сутрин тя се покачи отново.Имам си и зацапване и все още болки в гърдите,които по принцип заедно със спада на БТ спират да ме болят.Дали да се надявам или по-скоро има някой задържан фоликул?
Това покачване на БТ може да е инцидент и да идва М.
Искам да погледна графиката след 2-3 дни  - вариантите са няколко, но преди да е завършена графиката, не мога точно да преценя какво се случва.

Последна редакция: нд, 14 фев 2016, 12:19 от denis.

# 13
  • София
  • Мнения: 225
Здравейте момичета, Здравей Денис!
За първи път, този месец мерих температура... и на моменти да си призная имам някои пропуски, свързани с по-ранно ставане и съответно по-ранно измерване. Мерила съм температурата орално, около 6 сутринта (но има дни, в които съм я мерила в 4 ). Тестовете за овулация бяха категорично положителни - тестовата чертичка дори беше по-наситена от контролната, но ме притеснява, че разликата между двете фази е малко по-малко от 0,4. Днес съм болна, за това е тази висока температура, аксиларната е 37,4. Ще се радвам на мнение и коментар. Ето я и графиката:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … ginName=koralka87

Последна редакция: пн, 15 фев 2016, 09:12 от Koralche

# 14
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравейте момичета, Здравей Денис!
За първи път, този месец мерих температура... и на моменти да си призная имам някои пропуски, свързани с по-ранно ставане и съответно по-ранно измерване. Мерила съм температурата орално, около 6 сутринта (но има дни, в които съм я мерила в 4 ). Тестовете за овулация бяха категорично положителни - тестовата чертичка дори беше по-наситена от контролната, но ме притеснява, че разликата между двете фази е малко по-малко от 0,4. Днес съм болна, за това е тази висока температура, аксиларната е 37,4. Ще се радвам на мнение и коментар. Ето я и графиката:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … ginName=koralka87
О. може да е била на 17/18 ден от МЦ.
Високата стойност се приема за инцидент.
Добре е да мериш анално, защото е по-точно
Дано да е станало Peace

Общи условия

Активация на акаунт