МАРТенска прекрасна новина - Василена има втора дъщеря!

  • 32 269
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 492




 29.01 Калоян на мама tina77  




13.02 Милена на мама verdadera                        
14.02 Маргарет на мама milix (Палермо, Италия)                            
15.02 Виктория на мама VJG /Галя/ София; Ралица на мама Благовеста
16.02 Алек на мама bilbo bo /Стефка/ (Стара Загора); Калин на мама Felizidad (София)
18.02 Александър на мама Муцуна , бебе Румен   passifier                      
20.02 Деян на мама svetlan4o                                  
21.02 Кристина на мама EliMeli                    
22.02 Николай на мама sky angel; Грета на мама mimi4; Борислав на мама bopsi (Добрич) има и по-голямо дете
24.02 Пламен на мама wish                
25.02 Стефания на мама mini_79 /Мария/ (Стара Загора), бебе Преслава  passifier                      
26.02 Филип на мама fl0 /Флора/ (Варна)                    
27.02 Калоян на мама face off, кака Калина; Ния на мама Sade (София)                        
28.02 Гено на мама Tanya Genova, бебе Петър passifier;  Пресиян на мама poohcho /Дора/, батко Михаил; бебе Момчил на мама mimina75



 
01.03 Лукас Джонатан мама NRG;  Джъстин на мама rosito_m_m /Росица/ (Варна/ Калифорния);  Елена на мама marissha (София); Атанас на мама vili_ap /Вили/;  Емма на мама arabela82;  Виктория на мама cher (Пловдив);  Теодора на мама desi6ava (Банско); Мартина на мама VAVA
02.03 Християн на мама tina78 (Варна) има и по-голямо дете; Ивана на мама sladka_mama (Бургас); Божидар на мама soni@ (София) има и по-голямо дете            
03.03 Иван на мама Pepin /Петя/ (Стара Загора)            
04.03 Кристиян на мама eva74 (София) 2ро; Стела на мама ianast, има батко              
05.03 Елица на мама Desem /Десислава/ (София), батко Мити; Ива на мама Amelly /Ирина/; Виктория на мама klimkris                  
06.03 Кристиана на мама tan4a /Таня/ (Троян); Полина на мама babble (Бургас)                    
07.03 Димитър на мама mirannda (София); Кристиана на мама Ann-G (Карлово); Мартин на мама Raadinela /Радослава/ (Пловдив); Велин на мама mate; Мартина на мама dodkoDD (Видин)            
08.03 Мартин на мама petygs; Виктория на мама 4о4ka /Любляна/; Ели на мама Люсka (Сливен); Ния на мама Mira_p /Мира/ (София)              
09.03 Весела на мама scruchi (София); Антон на мама krasi_vasi; Мартин на мама chels /Тихомира/ (Дебелец)
10.03 Георги на мама deni_k /Деница/ (Габрово); Румен на мама desito_m (Добрич); Виктор на мама иглика333; Мартин на мама IvelinaKancheva; Ева на мама Norra /Нора/; Мария на мама Паля /Павлина/
11.03 Кристиян на мама MissCaprice; Владислав на мама iskra.v.s
12.03 Димитър на мама dakra /Дарина/, батко Петьо; Денислав на мама trust              
13.03 ....... на мама маия (Варна); Елизабет на мама SunshineMery /Мария/ (София); Калоян на мама delena; Яна на мама neleto (Разлог), батковци Спас и Георги (София)                  
14.03 Теодор на мама marchella (Пловдив/Стара Загора), батко Пресиан; Валентин на мама dicheva_79 (Варна); Стела на мама bimba /Милена/ (Карлово), кака Виктория; Киара на мама gertrudka /Гергана/ (София)  ; Калина на мама mila_pa /Лили/ (София), кака Мила; Християн на мама desi 78 (Шумен) има още едно дете; Моника на мама tanya.hr /Татяна/; Моника на мама iva i moni /Ивелина/; Рая на мама PEPANP /Пенка/; Ан Мари на мама bibilota (София); Дилян на мама Le Soleil          
15.03 Димитър на мама Deina (София), кака; Светлин на мама witchie /Десислава/ (Пловдив) ; Александър на мама Teodora Stankova /Теди/ (София)            
16.03 Кристиан на мама Vess33 (Варна) има още едно дете; Виктория на мама zayo (София), кака Дени; Петър на мама katia_vladimirova (София); Ралица на мама ninyo, батко Мони          
17.03 Йоана на мама freia (Пловдив); Алекса на мама honey_81, бебе Борис passifier (София); Карина на  мама Winnie /Михаела/ (UK, Cambridge)                    
18.03 Венислав на мама mimi85 (Монтана)  stork-boy; Никола на мама panda7                      
19.03 Ралица на мама lubricant /Мая/ (Пловдив); Александър на мама isapisa; Емили на мама bebeemily /Жана/
20.03 Симона на мама mi
21.03 Яна на мама venividivince, кака Мими; Яна на мама Zelenika            
22.03 Hикол на мама aneliika1 (Търговище); Емма на мама morgause /Юлияна/ (Милано); Лидия на мама mdt (София) има и по-голямо дете; Васил на мама jeni sz; Светослав на мама vanka 11 (Габрово); Никол на мама alex-s; Лора на мама Теодора, батко Виктор              
23.03 Ния на мама Джу; Мишел на мама Наталчето /Наталия/ (София); Дарен на мама Indi (Монтана) има и по-голямо дете; Тихомир на мама bambi mama; Виктор на мама daninka /Даниела/ (Варна)            
24.03 Сара Елизабет на мама Dobrina78 (Бургас); Зара на мама Iga /Иглика/                  
25.03 Цветина на мама teddy bear (ala-bala) /Теодора/ (Габрово), батко Ваньо; Деница на мама Mama Mishi (София), батко Додо; Георги на мама goguna (Бургас)            
26.03 Калоян на мама annakaterina (Кърджали), кака Люба            
27.03 Гергана на мама viki1984_ (Бургас); Алекса на мама stefani83 (Бургас); Стефан на мама nevi27 (Шумен); Андриян на мама ANI ORM /Ани/ (с.Българево общ. Каварна)                  
28.03 Светослав на мама chillysun (Русе); Габриела на мама ДАН /Даниела/ (Варна); Мартин на мама gabusha; Алена на мама elfieta (София); Александър на мама svetli_845
29.03 Петър на мама gk77 (Бургас) има и по-голямо дете; Андреа на мама lluvia (Мадрид, Испания);  Александра на мама Desislava2403 (Варна)              
30.03 Максим на мама Zanda Ksurik (София)                                
31.03 Александър на мама Shadows; Никола на мама evanik; Патрик на мама petrunka



              
02.04 Андрея на мама mango /Василена/ (Пловдив) passifier; Рада на мама Egisihora (Велико Търново)              
03.04 Ивайло на мама mishchitzata (София)                
05.04 Флоранс на мама p4eli4ka /Десислава/ (Монреал, Канада); Мартин на мама brian /Радомира/  


Имаме си 131 МАРТенчета,
от които

67 и 64




Това сме ние майките - user: martenki password: 2007

Това са нашите деца - user: martenski password: 2007

Тук са нашите дечица вече на 2 годинки - колко са пораснали -
user: 1year password: 2007


Последните 5 теми:

 

112. Кога се раждат най-щастливите деца? МАРТенчето отговаря Пролетта!
113. Радостта ни е голяма - Муцуната отново стана мама!
114. МАРТенските майки сутрин се прозяват,още им се иска да се излежават!
115. МАРТенче дивее и щурее, а мама вече за отпуска копнее!
116. МАРТенчето джапанките слага и багажа за морето стяга!  


Предложението за заглавието на темата е на  mila_pa

Предложения за следващи теми:

 
1. С лъжичката си най-любима МАРТенчето папка кат' за трима! mila_pa
2. МАРТенче сутрин в мама се натиска - на градинка хич не му се иска!  mango
3. МАРТенчетата са водолейчета, сладки рибки и овенчета! Mary Jane
4. Водолеи, рибки и овни - МАРТенчетата обичат весели игри! mila_pa
5. МАРТенски другарчета с талантливи майчета! ДАН
6. Татко вечер новините не изпуска, а МАРТенчето сладко бисквитката си хруска. Mary Jane
7. С любими занимания ще се простиш, щом в МАРТенския форум ти се пристрастиш! Mary Jane
8. МАРТенче иска сутрин да спинка, не му се ходи на градинка! mango
9.Бебешката ни компания се увеличава - МАРТенчето кака или батко става! Winnie
10. МАРТенските майки са благословени - с рожби, тъй прекрасни са дарени!mila_pa


Полезни връзки:

Програми "Детско здравеопазване" и "Майчино здравеопазване"
Имунизационен календар
Ваксините


Детски сайтове в помощ на мама
mama.start.bg
bulgarianbaby.hit.bg
bebe.start.bg
www.moetodete.com



Забавления
Детски песнички и текстове
Текстове на детски песнички

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 11:26 от mila_pa

# 1
  • Мнения: 907
Добро утро! Аз снощи се чудих дали да пиша в новата тема, но после реших - нов ден, нова тема Simple Smile

Дени, беше ли страшно да минеш Кончето? Аз някак си съм се наплашила и си мисля, че ще ме е страх Embarassed Ех, откога не сме ходили по планините!

Хубав ден и от мен, много слънце и цветя и здрави, весели деца Hug

ПП В тази връзка, Киара от вчера има Т и гърлото й е леко зачервено. Дано не се задълбочат нещата, че нали ппланираме ваканция в края на седмицата.

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Eто ни в новата тема.

Гери, аз лично не го минах Кончето- валеше, беше ужасно хлъзгаво и се върнах по пътеката. Кръстникът ни - кумът от сватбата ни- се върна по Кончето през връх Кутело. Ние с мъжа ми се върнахме по по-лесната пътека и се срещнахме окло 1 км по-надолу.

# 3
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Добро утро .Дано болничките се оправят по бързо .Аз нещо пак ще полудявам ,с това тъпо ежедневие направо вече ми идва да се гръмна.Вече ми се иска да работя ,но чак другия септември Алекс ще тръгне на градина . Tired

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Добро утро на всички  Hug Нещо се е случило със снимка.бг и не се отварят линковете....

# 5
  • Мнения: 1 986
Добър ден на всички!
lubricant, забавно се получи, защото и на мен изведнъж ми се прииска да вляза в албумите. После прочетох, че и ти не си успяла.

Мартина няма шанс за ясла, защото преди нея в списъка има 11 деца и то със същия брой точки като нея. Вече и аз имам желание да ходи на ясла поне до обяд. Притеснява ме, че се държи с непознати като диваче. Трябва й повече време докато свикне с непознати, което в този объркан свят май е по-добре.
Аз бях без глас почти цялата минала седмица. И сега още"скрибуцам". Явно беше от силна настинка, защото децата не са болни.
Ограничила съм излизанията им навън, защото ужасно се страхувам от "маниака със спринцовката", който обикаля нашите квартали. Излизат навън за малко и майка ми не ги изпуска от поглед. Въпреки, че който иска да направи гадост и при засилено внимание може да нарани дете (Май шпионските филми са ми в повече).

Пожелавам на всички хубав и слънчев ден!

# 6
  • Мнения: 492
И аз много се замислих дали да пусна днес сутринта Мила да слезне долу (във входа) да подаде нещо на баща си, който знам, че е долу и я чака. Много подтискащо ми действа случващото се. Мечтая децата ми да имат спокойно детство, но за съжаление това е неосъществимо.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Притеснява ме, че се държи с непознати като диваче. Трябва й повече време докато свикне с непознати, което в този объркан свят май е по-добре.
Толкова познато ми звучи. Рали се страхува повече от децата, отколкото от възрастните, може би и има защо, толкова са непридвидими за нея. Понякога ме изненадва с някои непознати колко бързо ги харесва, но това са мнооого редки случаи. Миналата вечер един колега на Иво я попита за раната на крачето и й показа и една негова на ръката и тя както се дърпаше, изведнъж станаха първи приятели, даде му ръка да се разхождат...Сега са й голяма гордост раните и явно хората с рани й вдъхват повече доверие  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 196
Лили,благодарности за новата темичка!  bouquet
Мая,май забравих да ти кажа,че по семейно разглеждахме клипчетата на Рали от Гърция и много се забавлявахме! Hug Много бърбори детето,и то вярно,точно изговаря думичките! Heart Eyes
За леглото,ние отдавна свалихме решетката,но кошарката е залепена за нашето легло.Иначе гледам,че си свлича крачетата надолу към земята,където има отвор по-надолу,понеже сме сложили кошарката леко настрани,за да мога и аз да си лягам нормално.
Но от известно време насам търся по-голямо легло,и то с конкретни размери 160 /70 с табла отзад Rolling Eyes а такова май само по поръчка ще стане! Tired

За страховете ни относно "недоброжелателите" около блоковете,просто не знам какво да кажа.Страшно е!Ужасно е!Не го пожелавам на никого! Praynig
Светли,а защо догодина ще сте на градина?Сигурно ли е,че тогава ще стане?

# 9
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Ми родените 2007 тръгват догодина септември 1 група поне тук е така в Пловдив .Тъй като аз съм подала в 5 градинки молби ( в една съм с връзки ) се надявам да сме приети поне в 1 . До колкото знам в София е друга системата.Ако някой ме светне как е там ще съм му благодарна .

# 10
  • Мнения: 1 196
Светли,а на ясла не можеше ли да го запишеш?
В София за ясла се кандидатства по документи с входящ номер още в първите работни дни на Новата година.Аз подадох на 2 места,и най-накрая успяхме да влезем в кварталната ясла.Но там ще сме до Март,понеже от яслите изписват децата като навършат 3 годинки,след което увисваш във въздуха.
А за градините се кандидатства по Интернет с безумни класации по точки,според зависи дали родителите работят,адресна регистрация...и прочие изисквания.Ако работят взимаш повече точки и има по-голям шанс детето да влезе някъде.Ако имаш баба,дядо или родител на детето да работи в детската градина,също ти дават повече точки,и тогава няма начин да не те класират в някоя градина
Безумието е,че за една градина има свободни места 20,а децата кандидати са 300  Sick
Това беше тази година за набор 2007.За догодина вече като са по-големички предполагам,че отпусканите бройки ще са повече,но ще видим...
Това е съвсем накратко!Ама по-добре да не си тук и да не знаеш Laughing  Hug

# 11
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Алекс беше приет в 2 държавни ясли не го пуснах заради операцията просто няма как ,сега септември пак ще го оперират трябва да го пазя 2,3 месеца и то ще дойде януари и няма кой да ми го вземе на ясли почти на 3 години,пък градината е от септември. Confused

# 12
  • Мнения: 1 986
Мартина категорично отказва да си каже името, ако я пита някой непознат. Навежда се към мене и казва:"Паднал ми е гласа". Играе с 2-3 деца в градинката, но те са малко по-големи от нея и я пазят. Досега не се е случвало да спори с дете на нейната възраст, но  кака й често си отнася по нещо.
svetli_845, за ясла в София също се кандидатства по Интернет ако е ОДЗ.
Уини,  Hug
Съболезнования за бабата на Вили!

# 13
  • Мнения: 907
Мартина категорично отказва да си каже името, ако я пита някой непознат. Навежда се към мене и казва:"Паднал ми е гласа". .............

Галя, това направо ме разби! Laughing

Рали с историята с раните също ме развесели сутринта Simple Smile И аз така се опитвам да поощрявам Киара в контакта с непознати (за нея, за мен са познати) хора - търся "общи интереси". Преди време например беше с мен в офиса и един колега се опита да я заговори, а тя мълчи, гледа надолу и се срамува. Обаче в момента, в който й казах: "Ти знаеш ли, че Светльо си има едно бебенце вкъщи. Искаш ли да те заведе при бебето?" Тя каза "Да" и му даде ръка да я води Joy

# 14
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Едно клипче от снощи .Който му се гледа
http://vbox7.com/play:fc3f649a

Общи условия

Активация на акаунт