ЧДГ Чуден свят,Слънчогледи и градината на Къци

  • 8 744
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 71
Здравейте,
Капацитетът на градината е 30 деца, т.е. не повече от 3 групи. Към момента децата обаче са не повече от 15, т.е. реално се обособяват 2 групи, а най-мъничките /под 3 години/ участват в обучението доколкото им позволява възрастта. Не забравяйте, че за спорта има и отделна зала.
Всеки преценява според своите разбирания детската градина, но ще направя отклонение - все пак по темата:
Бяхме записани в Чуден свят /оказа се, че са ни дублирали и в българската и в английската част имахме място за мин.уч.година/, когато видях, че са отворили Слънчогледи и с всички изследвания, предназначени за Чуден свят, просто веднага постъпихме в Слънчогледи. Въобще не съжалявам.
Дъщеря ми е усмихната, спокойна, здрава, а за образователния процес, върху който ти акцентираш - мога да кажа само, че дори непознати хора винаги мислят, че е по-голяма от възрастта си - стана много самостоятелно и будно дете и много по-общително и комуникативно, както вече казах - и на двата езика дори!
Поздрави

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 143
Аз утре ще ходя в градината на Къци,защото днес не беше още в България и после ще напиша отзиви.Иначе много е хубава градина "Слънчогледи",но на мен ми е много далече.
Би ли споделила пресни впечатления от градината на Къци, ако си успяла да ги посетиш отново.
Предварително благодаря Peace

# 17
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589

[/quote]
Би ли споделила пресни впечатления от градината на Къци, ако си успяла да ги посетиш отново.
Предварително благодаря Peace
[/quote]
Да ходих там във вторник.Още не е готова,и не мога да ви я опиша съвсем като визия.Имаше кашони и разопаковаха.В двора са поставени още съоръжения.Площадката е най-богата от към съоръжения в сравнение с другите градини.Също е обзаведена и стаята за игра.Тя е с дунапренени дюшечета по пода и стените са омекотени на 1.5м.височина.Вътре има различни дунапренени фигури за да могат децата с тях да строят и играейки да учат формите.Формите ще присъстват навсякъде в градината,доколкото разбрах дори в мебелите.Обзаведена е стаята за рисуване с много сладки модулни масички и с етажерки във весели цветове.Децата ще слагат нещо като пончо и ще рисуват на воля.В градината ще бъдат забранени моливите и фулмастрите.Ще се ползват водни и темперни бои,както и такива за рисуване с пръсти.Мога да я опиша по етажи.
Първи етаж-вход с гардеробчета,малка стая за мед .лице/под стълбите/ и физкултурен салон/доста малък/-нищо не беше още обзаведено.Втори етаж голяма зала/нито една градина няма толкова голяма/,която ще бъде на кътове за игра.Ще има голяма сцена и освен тези кътове за игра в средата на стаята ще се правят състезания с дунапренените фигури.Преди много години имаше едно състезание по-телевизията,но не си спомням името.Има също още две стаи около 25кв.м.Едната ще бъде за индивидуални занимания и изолатор.
На трети етаж има стая за български и математика и ще има библиотека,след това е стаята за рисуване,до нея е стаята за музика.Музика ще има всеки ден.Преподавателката ще е част от екипа.В стаята ще има пиано,барабани.Всяко дете ще има персонална хармоника,ще има истински микрофон  и компютър за запис на гласа и прослушване.Децата ще сядат върху мокета на цветни кръгли възглавнички.Срещу тези стаи е стаята с меките дюшечета.Там също е закупена,но не е монтирана кръгла люлка,според мен като тази в х-л Пирин Сандански.
Спално помещение няма.На всеки етаж има гардероби ,в които се пребират дунапренени дюшечета за спане.Аз при първото посещение бях много скептично настроена към тази идея,но вече ги видях и са страхотни.Това са облечени в червено квадрати,според мен от изкуствена кожа с лепки от към две страни и така става правоъгълник.Високи са около 20 см.Върху тях се слага нормално 10 см детско дюшече.Това съм го видяла и изглежда чудесно.
Самият Къци ,каза че е отворен за идеи и предложения от родителите.Вече видях две момичета от екипа.Едното е психоложка,а другото е завършило педагогика и специализирало 1 год.в Германия.Казаха,че няма проблем да преподават немски на моят син.Видях програмата за втора група.Лично на мен ми се стори много лека,но те казаха че в зависимост от децата ще бъде обучението,т.е ще има индивидуална работа с деца.Няма да има ограничение за местонахождението на децата,т.е ако имат литература,а детето иска да е в музикалният кабинет,то никой няма да го спре и да му каже не може.Целта е децата да се отпуснат и да се открие насочеността на всяко дете.
Храната и системата на обучение са от Wonder world,тъй като това е третата градина от системата.
На мен ми хареса ,че Къци изслушва и е отворен за нови идеи.Да не пропусна той каза ,че средствата от таксите няма да излизат от градината,т.е парите които остават като печалба ще се инвестират в градината.Каза,че не иска да печели от това,имал три предавания в телевизията от които печели.Дано да е така.
Пропуснах има и хубава столова,но май беше на вторият етаж.
Това е ,че стана дълго.
Утре мога кратко да напиша мнения за всички градини,които съм посетила,плюсове и минуси.
Лека вечер

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 143
калинка Благодаря за изчерпателния отговор. Ще се радвам ако опишеш и впечатленията си от останалите градини които си посетила. За себе си спря ли се вече на градина?
Поздрави  Hug

# 19
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Ще гледам да напиша за всички градини ,които съм посетила довечера.
Иначе,ако останем в БГ ще бъдем в градината на Къци.Има вероятност да заминем за Мюнхен и за това за сега малко изчаквам.В момента всички усилия са насочени към уреждане на документи и избор на жилище в Мюнхен.За градините там е просто без коментар,но лични впечатления ще пиша от място.
Лек ден на всички.

# 20
  • Мнения: 771
Впечатленията ми от предаването "Кой е по-по- най" и лично от Къци е меко казано недобро.Елементарно, неуважително отношение към децата.Някои от въпросите на бате енчо, ме втрещяват. И това, че човек има 3 деца, не означава, че може да възпитава и обучава чуждите. В сайта не видях лиценз. Програмата, която е заявена като учебна е старичка. Така, че може би като емоция, като игри, да е добре намислено, но примерно за подготвително група....?! Кои ще са учители, ще са издават ли свидетелства. Като формат на детски клуб сигурно ще е добре, но като обучение..съмнявам се!

# 21
  • Мнения: 16
Аз съм много доволна от градината на Къци.Детето ми е там и мисля,че не само базата е чудесна,а и самите учителки.Много са внимателни и синът ми ходи с желание.Всеки ден пеят,танцуват,рисуват и т.н.Препоръчвам я на всеки,който търси частна градина!

Общи условия

Активация на акаунт