Що за хора са Гагаузите?

  • 12 731
  • 51
  •   1
Отговори
Попаднах в среда,където по вечето са Гагаузи.Казват ,че са такива с много гордост.Мойте първи впечетления са,че са много големи инати.Ако имате такива около вас,пишете що за хора са?

# 1
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Гагаузите са християни, които обаче говорят на турски, т.е. запазили са вярата си, но не и езика. По принцип съм с добри впечатления от тях, но действително са много горди.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 762
Мене лично ме кефят / простете за израза  Embarassed/
Винаги съм се възхищавала на хора, горди с произхода си, запазили културата и самобитността си  Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 106
Работят прекалено много - говоря за селскостопански труд, не дават да се харчат пари за нещо, което е ново или непознато за тях, всяка втора дума е пари, женят се предимно помужду си т.е за гагаузи. Не са от най-приятните хора според мен.

# 4
  • Мнения: 1 243
Аз живея в такава среда. Виница-Варна е пълна с гагаузи. Смея да твърдя,че вече надаи има чисти гагаузи-в това дунамично време всички сме се омешили   Laughing Мисля, че точното определение не е горделиви, а инати. Трудни хора са, а ако се скараш с тях те намразват за цял живот. Разбира се има и изключения, но като цяло не съм чула нищо чак толкова добро за тях. За съседи са отврат. Единствената им положителна чета, според мен е, че са много работливи-селскостопански труд-отръки им идва  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 13
Инати големи.

# 6
  • Мнения: 654
Хора като хора.Ходят на два крака.

# 7
  • Мнения: 608
По бащина линия съм гагаузка. Доколкото това може да се твърди при сериозното омешване с каква ли не още кръв. Отговорили са ти-докато помаците са сменили вярата, гагаузите са приели езика. Каварна,Балчик,Българево,Шабла..това е им района. Много работливи, много точни в отношенията си и обещанията си, ината пък за кого ли не е приет.. newsm78 Обичат забавленията, традицията и са страхотно гостоприемни. Проблемни хора има навсякъде, както и свестни. Това за женитбите помежду си не е вярно. Те не са затворено общество. Приемат новото не повече и не по-малко от останалите етноси.

# 8
  • Мнения: 228
Тюркоезичен народ с православно вероизповедание в Молдова и Украйна, главно в Буджак.В България е останала малка група по Северното Черноморие, Добруджа, Ямболско. Днес наследниците на гагаузите в България почти изцяло се смятат твърдо за българи, а тези в Бесарабия – за представители на обособена гагаузка нация.За съжаление, обществеността в България е малко осведомена за противопоставянето на туканите (българи) с гагаузите (българи) в днешната Молдовска република.Общо взето са чишити.

# 9
  • Мнения: 228
Едни от най - вкусните /техен патент/гагаузки ястия са -гагаузка капама ,тарана, калле, уума чорба, платеки ,и т.нар. "гагаузка баница", точена ръчно и залята с подсирено с мая прясно мляко.  chef

# 10
  • Мнения: 2 803
По бащина линия съм гагаузка. Доколкото това може да се твърди при сериозното омешване с каква ли не още кръв. Отговорили са ти-докато помаците са сменили вярата, гагаузите са приели езика. Каварна,Балчик,Българево,Шабла..това е им района. Много работливи, много точни в отношенията си и обещанията си, ината пък за кого ли не е приет.. newsm78 Обичат забавленията, традицията и са страхотно гостоприемни. Проблемни хора има навсякъде, както и свестни. Това за женитбите помежду си не е вярно. Те не са затворено общество. Приемат новото не повече и не по-малко от останалите етноси.
PeaceЩях да напиша нещо подобно.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Работливи проклетници... точно кв."Виница" Варна визирам.
Резерват трябва да им направят на тази порода Grinning

# 12
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Наистина са големи инати. Обичат клюките. Но са много работливи и чисти хора.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Майка ми е гагаузка. Чак пък големи разлики с останалите "етноси". А дали въобще е етнос?
Хора като хора. Въобще не мога да намеря прилики/разлики между да кажем гагаузи и капанци.

# 14
  • Мнения: 1 911
Хора като хора.Ходят на два крака.
Да, и с две очи.....Много странен въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт