ПРОБЛЕМ

  • 4 682
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Извинете, може би не правя всичко както трябва, но ми е за първи път - така че простете ми. Имам голям проблем и нужда от помощ. Бременна съм съвсем в началото - 3 г.с., но съм 130кг. Не се ужасявайте. След първото си раждане получих хиперинсулинизъм, последствията бяха страхотни и от 80кг. станах 160кг. за 6г. Отделно от това работех под много стрес, тъпчех се с боклуци и т.н. Да не обяснявам. Сега напуснах работа и от май месец до днес съм отслабнала с 30кг. с нискокалорична диета и разходки. Неочаквано за мен се оказа, че съм забременяла. Сега с мъжа ми искаме бебето, но се страхувам от това, че съм много дебела и не зная какво да правя. Моля Ви за съвет, добър гинеколог и диетолог и не зная още какво. Благодаря. Нормалното ми тегло според танита би трябвало да е 80кг., висока съм 170см., с едър кокал. Благодаря за всичко което можете да ме посъветвате.

# 1
  • Мнения: 304
Здравей,Зори!
Мога да ти препоръчам двама много добри професионалисти-д-рТашков и д-рПанова и двамата са от 1-ва АГ Света София(бившата Тина Киркова).Мисля ,че няма да имаш особени проблеми и силно се надявам да е така.Моя приятелка имаше проблеми с наднормено тегло и единственото притеснително беше,че вдигаше кръвно,но се овладява.Кофти е ,че трябва да си на хранителен режим почти през цялото време и похапването на разни вкусотийки ще е ограничено.Мисля,че гинеколозите ще могат да те насочат и към специалист-диетолог.Успах!!!!!!!!!!!! newsm10

# 2
  • Мнения: 1 131
Не мога да ти помогна със съвет,Зори,но ти желая успех.

# 3
  • Мнения: 2 521
Бих те посъветвала да наблягаш засега на пресните плодове и зеленчуци и храни с високо съдържание на фибри.Разходките вече си ги започнала WinkДано да нямаш никакви проблеми през бременноста Hug
Само,че много ме учуди как така си в 3 г.с.Тогава е още много рано да се види нещо.Да не си в по-късна седмица?

# 4
  • Мнения: 9 472
И аз ще те посъветвам да хапвяш пресни плодове и повече разходки!
Лека бременност!!!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 585
И аз не мога да те посъветвам, но наистина ти желая успех  Hug

# 6
  • Мнения: 7
Благодаря Ви много момичета! Страхотно е, че Ви има. Благодарение на Вас днес се чувствам доста по-добре от вчера. Не зная точно в коя седмица съм, последният ми цикъл беше на 20.07. Малко съм ги позабравила нещата, но ще наваксам. От много работа и глупости май бях забравила за важните неща в живота. Благодаря Ви за подкрепата! Все още не съм ходила на лекар, защото от една страна е доста рано, но от друга май ще трябва да се обърна към някой от посочените, за да вкарам нещата в релси. Още веднъж, много ВИ БЛАГОДАРЯ, ще бъда на линия. Успех на всички!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Като отидеш на гинеколог, обсъди с него начина на хранене
през месеците на бременността. по възможност се консултирай и с
диетолог, които ще те ориентира какви храни да консумираш
в твоя случай.

# 8
  • Мнения: 320
Имаше тема:Наднормено тегло и бременност Peace


п.п Успех от мен  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 558
Както са писали и другите,наблегни на пресните плодове и зеленчуци и повече разходки.Може да се консултираш и с диетолог Peace. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност Hug

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Хапвай повече плодове, разхождай се!Лека бременност и здраво бебче на финала   bouquet!

# 11
  • Мнения: 381
Успех и от мене!
Стегни се, мисли положително и следвай препоръките на специалистите, към които се ориентираш!
Останалото ще се нареди! Hug

# 12
  • Мнения: 766
Успех и от мен  Hug
Слушай лекарите и всичко ще е наред   bouquet  bouquet

# 13
  • България
  • Мнения: 757
Разходки,плодове,здравословна храна (съобразена с бременността ти)!
Леко бременеене от мен  bouquet

# 14
  • Мнения: 617
Ама ти от къде знаеш, че си бременна?Поне тест прави ли?

Общи условия

Активация на акаунт