ЕКО БЕБЕ II

  • 39 865
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 197
Последните две мнения... ще ги разкритикувам Simple Smile

Магнитните дъски за рисуване - ако са от БГ, всъщност са от ПВЦ от Китай - отврат, достойна само за хвърляне.

Пастелите - според Дуци (химик и най-компетентен съветник в темата за оловото и не само) пастелите са най-голямата отврат, защото нямат защита и всичко преминава директно през кожата на детето. А колкото е по-малко, толкова е по-тънка и толкова е по-токсично да се рисува с пастели.
Има безвредни пастели, от восък и растителни пигменти. Едните със сигурност са на валдорфските сайтове, сигурно има и други. В детска градина "Златно зрънце" рисуват  с такива.

Флумастери - никъде не съм видяла да се продават в БГ такива, на които пише , че са без ПВЦ. Освен това флумастерът е най-педагогически вредното пособие за рисуване( ама това е друга тема...).

Че са перящи се е най-малката гаранция според мен. И моето решение е същото -, плюс това гледам да  поддържаме в къщи : малко флумастери, нови (до 2 години) и на истинска марка.

Внимание! Има фалшиви китайски перящи сефлумастери. Не че не се перат, това не съм го проверявала, но така миришат и такова им е гадно ПВЦ-то на вид, че не искам даси ги помислям колко са токсични.

Еко моливите на Фабер Кастел - да, гот е, но нищо не споменават за нашите деца  дали са токсични.  (забравих дали са с боя отгоре, върху дървесината.... ако са боядисани....с нищо не ме печелят)

Бялата дъска с флумастери - забелязали ли сте каква силна милризма имат ? Нима мислите, че производителят е помислил за нашите деца? А като се забърше, кой вдишва праха от флумастера? (предполагам чист пигмент+още някоя гадост...) А и дъската  си е една пластмаса, кой я знае дали и тя не е ПВЦ...

За басейните : въпросът е на голям компромис - дали животоспасяващото умение да плуваш или огромен риск от всякакви увреждания от химикалите или зарази при недостатъчно  наличие на химикали. Как да стане хем да се научи да плува,  да не се зарази и да не му се утрепат полезните животинки, живеещи върху кожата и поддържащи ни живи?
Дали съм измислила решение? Надявам се - търся учител по плуване за деца на морето  Simple Smile, пуснах въпрос в темата за курсове и школи за деца, но никой не отговаря...

Вие чували ли сте за учител по плуване на плажа?

Всичко е въпрос на компромис, но моля ви, когато в тема като тази се иска мнение, давайте идеи за  НАИСТИНА НЕТОКСИЧНИ ПРОДУКТИ ,  а не тези от всеки  производител....

(освен от темите тук, информацията ми е от книгата  "Мамо не ми купувай това. Истината за вредните стоки" . Струва около 10 лв и ви я препоръчвам горещо да си я купите ( и по една за бабите, макар че моите отказаха дори да я отворят...)


В пуснатата от мен тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=397628.msg15285269#msg15285269
 Норчи успя да намери надуваеми играчки - пояси, басенчета... без ПВЦ. ЗА което сърдечно й благодаря! ще напиша отзив там, който се интересува да заповяда ! Hug


Пожелавам ви нюх като на Норчи в търсенето на еко и нетоксични стоки за деца !
И едно прекрасно , нетоксично , весело лято!

С извинение за нахокването!  bouquet

# 706
  • Мнения: 3 869
Със сигурност магните дъски са всичко друго, но не и еко.. и все пак - по-добре такава дъска отколтото навсякъде разпиляни пръчици за рисуване и орисувани мебели и стени... Ние имаме и Аква Дудъл (сега са ги пуснали и в Хипо, но нечовешки скъпи...), не знам какво има в покритието, но напълно ме устройва като чиста опция за рисуване...

За моливи е още малък, иначе мога да намеря качествени; пастелите избягвам (има един комплект при баба му, където ходи 1 път в седмицата за някой и друг час), както и боите на този етап

Водихме малкия на детски басейн още миналото лято; не беше много посещаван, а и не повече от час е бил вътре за цял ден... Също мисля, че човек ще е принуден да наплани компромис в един момент - като станат малко по-големи децата, няма как да ги опазим от басейните...

Учител по плуване на морето... - ако близък ходел предлга по принцип услугата учител по плуване, може човек да се договори с него за почивния му ден или време през деня, кагото да отдели внимание 1, две или 3 деца - с повече от 3 в морете не мисля, че някой би се наел.... Иначе най-ползваната опция е татко/дадо/мама/баба - според зависи кой умее да плува наистина добре и има подход да научи детето. Честно казано не знам кое по-мръсно - поддържан повсички стандарти байсейн или западния бряг на черно море където се отичат не само Дунав но и всички канализации на всички малки и големи селца аи градчета по брега...

# 707
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Ахой.

Меркери за бялата дъска винаги купуваме от Икеа, и почти не миришат, сега нали ще има в Бг.
 Нашето табло е огромно, 90см на 70см и няма да ви казвам какво веселие става там, към това дребното се научи да рисува страхотно защото ежедневно се упражнява, без да му се меся и да виця над главата му.
Ето... http://ivalex.multiply.com/photos/album/141/141# доста са стари, но имаме и едни стархотни балнончета на тапетите, които за нищо на света не бих премахвала. http://images.ivalex.multiply.com/image/4/photos/158/1200x1200/1 … mp;nmid=280316089 С две ръце гласувам за дъска, после за водни бои, но качествени.

Момичета молба, колко струва и от къде купувате елда в родината, чака ни път на там и не знам дали да си нося от тук, че какви количества ядем  Embarassed

# 708
  • Мнения: 3 869
Ива, кафява елда има във всички вериги хранителни магазини, понякога е на диетичния щанд, друг път на щанда със зърнените - според магазина... Сурова едла има само в био-магазините и тези за диетични храни...

# 709
  • Мнения: 2 132
Ето за пателите, които съм споменала - http://www.jovi.es/parents/quality.html
JOVI products are manufactured using materials of the highest quality which ensure the safety of the smallest children.

Our products are backed by a number of recognised authorities, thereby guaranteeing that the products are non-toxic and comply with strict national and international regulations.

In this way even the smallest children can play, enjoy themselves and learn safely and without any type of risk from our products.

Almost all our products are manufactured in our production plant at Rubi (Barcelona, Spain) where the most rigorous quality control procedures are followed for each and every product.

In addition, at Jovi we are also concerned with developing our products sustainably and have had a strong commitment to the environment for over two decades. The company:

    * Purifies its industrial waste, removing the colour from the water that has been used within the factory.
    * Constantly works on improving its processes, minimising water consumption.
    * Follows a waste management policy regarding containers and packaging to reduce the amount used and to ensure it is correctly recycled or destroyed.

# 710
  • Мнения: 2 132

Еко моливите на Фабер Кастел - да, гот е, но нищо не споменават за нашите деца  дали са токсични.  (забравих дали са с боя отгоре, върху дървесината.... ако са боядисани....с нищо не ме печелят)

Всичко е въпрос на компромис, но моля ви, когато в тема като тази се иска мнение, давайте идеи за  НАИСТИНА НЕТОКСИЧНИ ПРОДУКТИ ,  а не тези от всеки  производител....

(освен от темите тук, информацията ми е от книгата  "Мамо не ми купувай това. Истината за вредните стоки" . Струва около 10 лв и ви я препоръчвам горещо да си я купите ( и по една за бабите, макар че моите отказаха дори да я отворят...)

За Еко моливите - http://www.faber-castell.ie/docs/default_news.aspx?id=34510 - Environmentally friendly water based varnish
Още отговори за токсичността на Фабер Кастел - http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:wnO5qweUakU … ;client=firefox-a

За Йови вече писах в предишното мнение така, че не знам защо реши, че не даваме идеи за нетоксични неща Simple Smile При това съм посочила и 2 конкретни производителя..
Книгата я имаме.

Кажи вие, кои конкретни марки ползвате в къщи?

# 711
  • Мнения: 332
Не се съобразих да напиша за каква дъска за рисуване става въпрос, тъй като не съм виждала пластмасови / ПВЦ. Тук са само магнитните. Извинете за което!
Тази за която пишеше Ива, и каквито и тук има, а предполагам и в БГ може да се намери, не съм гледала там, е алуминиева, с боя отгоре, магнитна всъщтност. Фулмастирте за бели дъски, могат пак да се намерят от метал, а не от ПВЦ, и тези, който ползваме миришат леко на спирт. 

Пастели - нашите са от пластмаса, а пастела е вътре. т.е. детето няма контакт с пастела, а с пластмасата, но за нея не намерих инфо каква е. но реших, че е по-добре от това да хващат самият пастел.

За другите фулмастри - благодаря за информацията, още не сме купували фулмастри и ще ми е полезна. Може и да не стигнем до тях.

Плуването  - Няма идеална среда. Всеки знае какви са му преоритетите. Колкото плюсове, особенно за бебешкото плуване толкова и минуси. За нас е важно да са на "Ти" с водата, да не ги е страх, и ако не дай си боже се случи да цопнат в басейна, да могат да излезнат на повърхността. А в като порастнат малко, и да се научат да плуват.  Та си взимает периодично дозата хлор, и се сърдят , ако не ходим на плуване. (поне на басейна, който посещаваме пречистването на водата е със сол и малка 1/3 доза холд на това, което ползваха преди 4 години.  Аз на дърти години (на 20 тогава) се сдобих с алергия към хлорта, след предозиране на хлор в басейна, от напили се техници. Т.е. важно е да се знае поне малко за басейна, посещаемост, хигиена в съблекалните.... Тук общо взето им имам доверие за водата, за преобличането носим по една кърпа за пейките и по една за бърсане. Но в София още не съм се престрашила да ги метна в басейн. Но за едно нямам съмнение - че е голямо удоволствие за децата.

Търся си ник - съвета на Мег е добър, може и до басейн, където се провеждат тренировки/ обученией по плуване, и говори лично с някой треньор. Във форума е малко вероятно да намериш. Според възрастта на децата, ако са до 3-4 годинки, съдейки по моя дивак, с 2 деца едновременно в морето е трудна задача. Ако са около 5-6 г. може и 4-5 деца да се обучават заедно.

# 712
  • Мнения: 1 048
Аз много се обърках....значи за моливи сме малки,така ли?Фулмастри няма свястни или рядко се намират,а пастели само 1 вид и  къде да намеря.Тоест кое мога да намеря в Бг и какво да е?Вие от къде ги купувате тези неща?До колкот разбрах и дъските са различни и това,с което рисувате в/у тях...изобщо някой може ли да обобщи newsm78И да каже например ,ако си е взимал конкретно нещо от даден магазин Praynig

А за други подходящи играчки за нашата възраст сещете ли се-малки и компактни и определено образователни.

За басейна,мног се зачудих,не знам как да проверея какъв е-не е да кажеш наш или на познати,а и минералната вода....може би ще пропуснем за сега

# 713
  • София
  • Мнения: 5 197
Момичета, много се радвам,че ме опровергахте почти за всичко!

Норчи
, значи купувай Фабер Кастел моливи, посочените испански пастели и магнитна дъска+метални флумастери (като ги миришеш предварително, както и всяко нещо...).
ivalex , показаните произведения ме изпълниха със щастие!

За София - има някакъв много скъп басейн, вБояна, само за елита (не знам кой от всичките видове елит), който се пречиства с друго, а не с химия. Не е достъпен за простосмъртни. САмо понякога слагали малко  нещо си.

За плуването на плажа - стискайте палци, ще търся треньор, както сте ме посъветвали.


Споделям една моя идея, носеща невероятна радост - пробих на дъното на една туба от мин вода (PET) няколко дупки, напълних с топла вода и закачих за дръжката (на открито, на слънце). Децата лудват от щастие от този "душ".

# 714
  • Мнения: 1 048


Норчи
, значи купувай Фабер Кастел моливи, посочените испански пастели и магнитна дъска+метални флумастери (като ги миришеш предварително, както и всяко нещо...).


А къде да ги намеря тези моливи,пастели и флумастери(някаква конкретна марка има ли???)А дъските какво представляват и тях от къде да взема,марка и т.н.А някой да знае и качествени бои?

Иска ми се освен комплект за рисуване и книжки(смятам с това да се занимаваме с малчо в самолетите за САЩ за 12-14 часа) да вземем и още някоя друга играчка(1-2-3) лесно преносима,и друго да не мъкнем натам,а живот и здраве от там да взимаме други неща,когато можем и проучим Simple Smile...

ivalex рисунките са чудесни, търся си ник както и твоята идея

# 715
  • Мнения: 2 132
Пастелите ги взех от книжарницата в мол Галерия. Имаше и блокчета растителен пластелин, но сте малки за тях. За боички също мисля, че сте малки. Можеш да му вземеш дървена играчка с формички за мушкане (кръгче,звезда и т.н.), дървени купчета или блокчета за редене.

# 716
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
nor4y, бялата е такава дето Алекси казва, магнитна с бяла пръскана боя води се дъска за презентации, демек за канцелария, но може все някъде я има. Нее не я трием с гъба, с памучно парцалче което почти винаги е лако мокро.

 Иначе бои ползваме Ф. Кастел червена серия, супер са, моливите също, сред тях има и акварелни също супер. Имаше по едно време борса за книги и разни материали в София, сещате ли се в кой квартал беше? Иначе има магазини за художници там какво ли съм си намирала. Първите боички моето детенце получи към годинка и нещо, но дъската я имаме от годинката.

търся си ник, супер идея,   bouquet

# 717
  • Мнения: 332
oooo, Норчи, ама кажи че за самолет ти трябва нещо. Книжки, един молив с тефтерче, да драска нещо си, малка любима играчка, любимо одеалце и много търпение, кубчета също стават, но в самолета ще е зор да ги събираш, ако паднат от седалката и масичката. Най-интересното със сигурност ще е през прозореца, или пред вашата седалка - демек главите на хората, всичките копченца, и аз имам опит с полети от по 3 часа, дано на отиване да ви е с нощен полет. Детето ще се катери върху теб, или таткото, ще скача от единия на другия. Изобщо зор ще си е толкоз дълъг полет. Дано има и място между седалките, да се разхожда по малко.

Фулмастри, метални отвън, за бяла дъска има по книжарниците и за канцеларски материяли, купувала съм, но не знам на коя фирма са.
Магнитна дъска може да се намери в Офис 1, или пак в канцеларските книжарници. В офис 1 съм виждала със сигурност, но беше преди няколко години.

# 718
  • Мнения: 1 048
Пастелите ги взех от книжарницата в мол Галерия. Имаше и блокчета растителен пластелин, но сте малки за тях. За боички също мисля, че сте малки. Можеш да му вземеш дървена играчка с формички за мушкане (кръгче,звезда и т.н.), дървени купчета или блокчета за редене.
Жени,вярно че си от Пловдив и можеш да си ми много полезна.
Мерси за пастелите,а от къде взе моливите на Фабер Кастел и магнитната дъска с флумастерите и каква марка?Предполагам има и по-малки дъски,които не са много тежки и обемни Simple Smile

ivalex мерси много за идеята за магазините за художници,ще се възползвам някой път Simple Smile

Алекси и на теб едно голямо мерси,аз за самолета горе-долу го измислих,трябва само да ги купя,но ми се иска и някои други нови играчки да взема,пак компактни за да могат да се саберат в багажа Simple Smile

# 719
  • Мнения: 1 048
Момичета сега се поразрових  назад из темичката да прочета някои неща.
Значи така и не намерих четките за зъби на Триза,нито малки,нито големи,тоест намерих,ама обикновени,никаде няма еко.
А в Пикадили,както вече съм казвала има на Астера от еко материал,и не е скъпа към 2 и нещо 3 лева,но е само голяма,та Дени си кара с обикновените детски-Чико,Нук и т.н.Четох пак за детските пасти/гелове за зъби.Освен на Веледа и тази от Зоята на Urtekram,други не намерих.Кажете и другите какво ползвате и как,доволни ли сте.Най-вероятно ще взема Веледа newsm78,че има къде да я намера в Пловдив.А колко пъти миете зъбки и как.Малчо за сега си кара с четка с вода и си прави там нещо сам,но е далеч от миене.А с кислородна вода много рядко успявам да ги изчистя,че не ми дава да му бъркам в устата,изобщо голям зор ooooh!

А за тренировъчните гащички,нещо аз явно пак съм се объркала.Нали идеята е да са непромокаеми,иначи няма ли да са обикновени,а не тренировъчни гащички.И всъщност какъв е смисъла да задържат по 1 пико,детето да се усети,че се е начишкало и му е мокро ли?И като се начишка ,какво се прави,махат се и се слагат нови,ама то вече дефакто работата е свършена newsm78
Все още не съм намерила други освен ImseVimse и Brightbots  в Пловдив и много се чудя newsm78
Жени ти ползваш ли и от къде си ги взела?

Общи условия

Активация на акаунт