Спечелих наградата на сп.Меню!

  • 8 074
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 140
Ок,утре ще пробвам,защото нямам сега гъби.Ще докладвам   chef

# 46
  • София
  • Мнения: 2 493
Това е точно рецептата за Пиле по аржентински. Аз също много обичам да го правя. С топено сирене става по-вкусно. Това готвя, когато нямам врме, а трябва да впечатлявам  гости Wink
Става и вместо с майонеза с малко бяло вино и сметана. С майонезата ми е малко тежичко.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

Става и вместо с майонеза с малко бяло вино и сметана. С майонезата ми е малко тежичко.

Yanche, вежнъж правих пиле с гъли, топ.сирене и сметаната я разтворих с водичка, но се пресече. Така ли се пресича или аз бъркам нещо?

# 48
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Относно сметаната - на мен не ми се е пресичало - но не я разреждам.
 Ето ми рецептата:
700 гр. бяло месо пилешко
200 гр. гъби
3-4 ск. чесън
1-2 с.л. зехтин
малко розмарин
400-500 мл готварска сметана

В огнеупорен съд се слагат последователно зехтина, пилешкото (на пържолки - начукани и посолени и с малко черен пипер), чесъна - пасиран, розмарина, гъбите - на едро и се залива със сметаната. Захлупва се и се пече. После се маха капака и се допича за образуване на коричка.

# 49
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
А има и друг вариант: Слага се само половината количество сметана + 1 пакет кремсупа от гъби, разтворена в 300 мл вода (мисля, че не го сложих целия, тъй като ми се препълни съда)

# 50
  • Мнения: 5 140
Така:снощи го направих пилето с майонеза и стана превъзходно.
Направо си облизахме пръстите(малко е бая калорично,ама ужасно вкусно  Mr. Green).Аз сложих накрая малко кашкавал,топено сирене и сирене Бри с гъби(такова имах),за да видя с кое повече ми харесва.Ами хареса ми повече тази част с топеното сирене.
Рецептата е много бърза и ще я правя често,няма да ми омръзне.
Миленика благодаря,че я сподели с нас   bouquet

# 51
  • Мнения: 843
Миленика  за два дни го направих с  телешко/ но с малко картофи/  и със пилешко...
 Последното направо разби гостите ми!!!!/ писах ти по- горе/ О Hugще веднъж благодаря!!

 каква вечер станаааааа!

Общи условия

Активация на акаунт