Тортено предизвикателство Октомври 2009

  • 45 154
  • 856
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
5то Тортено предизвикателство - Октомври 2009

Тема: 3D торти


Програма на "Тортено предизвикателство- Октомври 2009"

1-5 октомври    Записване на участниците

25-30 октомври  Публикуване на произведенията на участниците в албума на предизвикателството

1-10 ноември     Обсъждане  на  произведенията, представени от участниците

10-15 ноември   Гласуване за нова тема от участвалите в предизвикателството.


Благодарим на всички включили се в дискусията, успех и спорна работа на участниците!!!  bouquet



Най-често задавани въпроси:

Какво е "Тортено предизвикателство"?
За тези, които не са запознати си идеята кратко предисловие, идеята за тортено предизвикателство започна от темата " Нашите торти" в БГ Мамма. Предизвикателството няма състезателен характер, тоест няма излъчени победители, а има обучаваща цел, виртуален семинар с други думи. След приключването му всеки ще има възможност да зададе въпроси към участниците и да коментира представените произведения. Коментират се по 2 торти на ден, датите за коментиране на тортите на участниците се обявяват предварително.

Кой може да участва?
В тортеното предизвикателство може да участва всеки, без значение възраст, пол, опит в правенето на торти, професия като цяло, образование и т.н. Стига да имате желание и време, добре сте дошли!

За кого може да е полезно?
Може да бъде полезно за всеки- от абсолютния начинаещ до професионалиста. Всеки ще почерпи различна информация, ще се обогати с опита на другите, ще приеме добронамерената критика, ще се вдъхнови за нови проекти и ще се зареди с творческа енергия.

Как става гласуването и кой има право да гласува за тема?
От предизвикателство Октомври 2009 ще се гласува за тема в края на всяко предизвикателство, като право на глас имат само тези, които са участвали в предходното предизвикателство. Ще се гласува с по 2 гласа.

Как и кога става записването за участие?
Записването за участие ще има формален характер, защото реално колко човека ще участват зависи само от това кой кога ще успее да качи снимките си. Записването ще става в началото на всяко предизвикателство.

Как ще се качват снимките от участниците?
В рамките на 5 дни преди започване на обсъждането на тортите за предизвикателството всеки желаещ да участва след като уведоми Тандури, че е готов с тортата си, ще получи е-мейл с потребителско име и парола на албума, в който ще се качват снимките.
Валидността на тази парола ще е 5 дни, като в края на 5-тия ден тя ще бъде сменена.

Как ще се качват обясненията към тортите и от кого?
Във всеки ден на обсъждане ще се пуска постинг с линкове към албумите на тортите за обсъждане от Тандури ( или някой доброволец за целта), а всеки участник има грижата да пусне обяснението към тортата си и да отговори на съответните въпроси.

Кога ще се качват тортите в албума на предизвикателството?
Качването на снимки започва от 20 Октовмри. Който иска да качи снимките си точно на 20 октовмри, моля да ми изпрати е-мейл преди датата, за да мога  аз да му изпратя паролата и обясненията за това как става качването.
Който е готов след 31-ви и иска да качи тортата си в албума на предизвикателството може да направи това до последната дата на обсъждане ( предполагам 10-15 Ноевмри, зависи колко човека ще участват).
Моля е-мейл с молба за парола да се пуска само при вече готова торта!





Регламент за участие

- Произведенията на всеки участни не трябва да съдържат готова украса използвана като самостоятелен елемент.
 Готови захарни фигури, шоколадови фигури и т.н. не са разрешени, готови помощни материали  като перли, пръчици, бонбони и т.н. са разрешени ако се използват за изработката на украса, не като самостоятелен елемент.

- Произведението трябва да е направено собственоръчно без чуждо участие.

- Произведението трябва да е приготвено в домашни условия ( желателно е да покажете поне една снимка удостоверяваща това)

- В произведението може да се използва поддържаща конструкция ( подпори и т.н.), като е желателно тя да не се вижда.

- Дизайнът за произведението трябва да е на участникът в предизвикателството. Всяко взаимстване на цялостна идея или откровено плагиатство( копиране 1:1 на торта) ви дисквалифицира от участие в обсъждането.

- Участниците трябва  да представят произведение, което да отговаря на зададената и публикувана тема за предизвикателството.

- Всеки желаещ да участва трябва да качи избраните от него снимки в определения за това албум. Как ще става качването на снимки е разяснено по-горе.
 
- Всеки участник трябва да публикува своето обяснение и рецепта към направената торта в определения му ден за обсъждане.

- Няма ограничение за това колко снимки максимално можете да качите, но желателно е да не са по-малко от 5 ( профил ляво, профил дясно, анфас, гръб и снимка на разрез). По желание може да се публикуват и снимки на детайлите. За да не се натоварва темата с множество снимки, в нея ще бъдат публикувани само линкове към албума на предизвикателството.

- С участие в предизвикателството участниците дават съгласието си да отговорят на всички поставени им въпроси по повод тяхното произведение в рамките на определеният им за това ден. Ако участниците са много на брой, в един ден може да се разглежда повече от две произведения, за да може обсъждането да не продължава повече от 15 дни.

- Публикуването на произведенията в други теми преди изтичане на крайният срок за публикуване в албума на предизвикателството   е нежелателно!



Линк към 1-во Тортено предизвикателство Юли 2008(Тема), където можете да намерите информация за обсъждането, линкове към снимките, рецепти и други полезни неща:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305494.0

Линк към 1-во Тортено предизвикателство Юли 2008 ( Албум)
http://flickr.com/photos/26588310@N04/collections/72157606306881749/

Линк към 2-ро Тортено предизвикателство Октомври 2008(Тема), където можете да намерите информация за обсъждането, линкове към снимките, рецепти и други полезни неща:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=326800.msg8483479#msg8483479

Линк към 2-ро Тортено предизвикателство Октомври 2008( албум):
http://flickr.com/photos/26588310@N04/collections/72157607763826887/

Линк към 3-то Тортено предизвикателство Февруари 2009(Тема), където можете да намерите информация за обсъждането, линкове към снимките, рецепти и други полезни неща:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=361672.0

Линк към 3-то Тортено предизвикателство Февруари 2009( албум)
http://www.flickr.com/photos/26588310@N04/collections/72157613246829908/

Линк към 4-то Тортено предизвикателство Юли 2009 ( Тема)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=402140.0

Линк към 4-то Тортено предивикателство Юли 2009 ( албум)
http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/collections/72157620957932591/





Последна редакция: нд, 18 окт 2009, 01:09 от Tandoori

# 1
  • у дома
  • Мнения: 1 581
пу първа  Laughing

обмислям, обмислям, няма да са отказвам, пу пу пу  Mr. Green

# 2
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Хич няма да го мисля .. вътре съм ... даже съм готова с тортата Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, аз сигурно пак ще ви следя отстрани. Предпочитам така, отколкото да се запиша и да се откажа. Просто нпоследък съм много заета. В неделя се прибрах от море и клиентите ми веднага почнаха да ме търсят  ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 122
Копирам си въпроса от другата тема - Имам въпрос- в момента правя торта, която според мен е 3Д, но има такава в нета. Променила съм я цветово. Има ли проблем да участвам с нея или не? Ако не ще я покажа в другата тема.   Peace

# 5
  • Мнения: 559
Ооооооооо,никакво отказване от мен!
Дано докато стартираме да избера две торти та да участвам,че все ги въртя и сменям...и ще видим...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 671
Тандури,   bouquet за темата!

Пепи, дано изникне подходяща поръчка до тогава!

Аз имам идея, даже и две, ще видим какво ни е писано тая есен, че Щурчо тръгва на детска и или ще имам повечко свободно време или ще гледам болни деца...

# 7
  • Мнения: 452
И аз все ви чета,пък дано сте написали нещо интересно и да ми е от полза.Усещам, че нещата ще се повторят,както при икебаната.Умувах,умувах,нищо не измислих и за да не се отказвам скалъпих набързо икебаната.Понеже моето момиченце има октомври рож.ден,та съм си наумила това да е тортата,но тя не иска 3D,иска да е двуетажна.Дано до тогава я навия и ми дойде и идея някаква.
antoan2006 ,чак ти завиждам,че имаш толкова идеи,подхвърли някоя /майтап/.

# 8
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
...но тя не иска 3D,иска да е двуетажна

Ами направи двуетажна 3D или направи две торти Simple Smile

# 9
  • Мнения: 7 091
Аз имам идея за тортата, но ще ми трябва чак за края на Октомври ( 30-ти) и се притеснявам, че няма да мога да я кача дотогава. Ще видим как ще го измисля.  Wink

# 10
  • Мнения: 1 122
Копирам си въпроса от другата тема - Имам въпрос- в момента правя торта, която според мен е 3Д, но има такава в нета. Променила съм я цветово. Има ли проблем да участвам с нея или не? Ако не ще я покажа в другата тема.   Peace

Моля ви отговорете ми за да знам какво да правя Praynig

# 11
  • Мнения: 7 091
Стаси, ами както иска да ти кажа. В смисъл, че ние като форма на 3Д едва ли ще откриваме Америка, т.е няма 20000000 начина да направиш топка например  Laughing, така че ако искаш да участваш с нея, запази я. Ако мислиш, че ще имаш време да направиш друга, по твоя идея- покажи я в Тортената тема.  Peace

# 12
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Стаси, в нета има всичко Mr. Green. Запази я, няма да стане същата като онази 100%  Peace ...

# 13
  • Мнения: 1 122
Ох, много се чудя за тази торта. Нали всяко нещо придадено във вид на торта е 3Д? Ама как го обясних само ooooh!

Tandoori аз мисля да направя и още една, пък да видим.

# 14
  • Мнения: 1 610
Уффф, никой не иска 3Д при мен.

Общи условия

Активация на акаунт