На море в Турция - all inclusive, тема 8

  • 92 473
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
ние тръгваме на 4.10.за Белек....казах вече преди това в кой хотел,и се надявах да има ходили тази година там,но никой като че ли?Нека пак да кажа-Риксос премиум....много моля,ако някой е ходил и аз съм пропуснала,нека сподели Praynig
и още нещо да попитам.....заслужава ли си ходенето до Анталия-разходка в града?има ли интересни неща за разглеждане,а,шопинга как е?абе вс което е направило впечатление...
ние на екскурзии тази година няма да ходим....достатъчно ходихме....навита съм на гмуркане,но ме е страх,да видим,може и да се престраша
а който не е ходил на рафтинг,горещо препоръчвам Hug
само в града не сме ходили и сега там искам да отидем, никъде другаденве ми се мърда
чакам отзиви мили дами  bouquet

# 106
  • София
  • Мнения: 1 274
И аз чаках коментари за last minute фертите на тез тур, ноооо няма кой да вземе думата  Laughing
danidji, бяхме миналата година в Риксос - избрали сте си чудно местенце  Peace Хотела е хубав, храната и напитките - прекрасни, спа центъра - разкошен. Не ви трябва да излизате от хотела - насладете се на аква парка и забавленията в хотела. От а-ла карт ресторантите най ми допадна турския, после френския. Останалите също са интересни, но не ме впечатлиха.
Има доста теми във форума за Риксос - прегледай ги  Hug

# 107
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Благодаря ти много Hug
изчетох ги темите,но исках някой ако е ходил тази година ,със съвсем прясна информация....
значи,казваш да се приготвя за удоволствия Thinking
все още чакам инфо за Анталия-града Tired

# 108
  • Мнения: 1 006
За мен Риксос си остава най-доброто за сега  Simple Smile. Спа-то не е за изпускане, единия масажист е българин от Варна, хотела като цяло е супер. Екскурзията до Анталия не е кой знае какво- златарски магазин, магазин за кожени облекла, магазин за локуми и баклави, водопада, който е хубав, и 1 час свободна разходка по магазините, не е лоша, но си губите целия ден и само чакате хората да разгледат златата и кожите. В Риксос една седмица няма да ви стигне да го разгледате и да пробвате всички ресторанти. Програмата в анфитеатъра беше супер, при басейните има цял ден анимация, турнири по тенис на маса, волейбол и т.н., дават шах и табла, аквапарка е супер и е безплатен за гостите на хотела, шоуто с делфините също е готино. Приятна почивка, ако имаш други въпроси питай  Simple Smile

# 109
  • Мнения: 1 006
Ако не искате да ходите на груповата екскурзия, искайте да ви организират такава само за вас, за да разгледате града и после на шопинг, мисля към 60 евро излизаше. Имат много хубав и голям мол, който не е в центъра, но не мога да се сетя как се казва, представителката на Астрал за Белек - Мария, знае Simple Smile, ако сте с друга компания обърнете се към тях. Simple Smile.

# 110
  • Мнения: 520
bibilota ,страхотни снимки,разгледох ги с голяма наслада.

И аз така! Simple Smile


Погледнахте ли промоционалните оферти на Тез тур? Мноооого изкушаващи Simple Smile
Избрахме си 7 нощувки за 286 евро на човек в Crystal de luxe resort $ spa - струва ми се чудна оферта, вие как мислите?
Предварително благодаря за мненията ви - нужни са ми!   bouquet

Офертата е страхотна!Ние това лято бяхме в Crystal family resort&spa в Белек и сме очаровани.Казаха ни,че всички хотели от тази верига са на ниво,така че съм сигурна,че няма да съжалявате.Разглеждала съм и сайта на въпросния хотел и изглежда страхотно.Желая ви слънчево и топло време и приятно прекарване!Ще чакам отзиви и снимки като се върнете!


# 111
  • София
  • Мнения: 1 274
Офертата е страхотна!Ние това лято бяхме в Crystal family resort&spa в Белек и сме очаровани.Казаха ни,че всички хотели от тази верига са на ниво,така че съм сигурна,че няма да съжалявате.Разглеждала съм и сайта на въпросния хотел и изглежда страхотно.Желая ви слънчево и топло време и приятно прекарване!Ще чакам отзиви и снимки като се върнете!
Много се радвам да "чуя" подобни отзиви! Голямата ми надежда е във факта, че хотела е нов и дано наистина времето е за плаж - почивката ни беше това лято в северна европа и ни бяха малко дните за плаж Sad

# 112
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ако не искате да ходите на груповата екскурзия, искайте да ви организират такава само за вас, за да разгледате града и после на шопинг, мисля към 60 евро излизаше. Имат много хубав и голям мол, който не е в центъра, но не мога да се сетя как се казва, представителката на Астрал за Белек - Мария, знае Simple Smile, ако сте с друга компания обърнете се към тях. Simple Smile.
Мария я знаем от миналото лято Wink
много готина мацка,имам и турския телефон от тогава и ще се свържа с нея,но по принцип тя обслужва риксос и там където бяхме ние м.г.спайс.... Peace
ще я запитаме за екскурзията до Анталия.На мен лично не ми се гледат кожи и злата,а искам шопинг по магазини з др нещица...
ти кога посети Риксос?

# 113
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!
И ние се завърнахме от Алания!
Почивката беше екстремна.Като отидахме ни казаха,че хотелът за  който сме си платили има авария след пороите,изсипали се над Турция.Настахниа ни в някакъв 3*(Хедеф Клеопатра),а на следващият ден ни прехвърлиха в 5*(Хедеф Резорт).Бяхме си платили за 4.Следобеда след като пристигнахме ни връхлетя ураган,примесен със страхотен град.Стаите се понаводниха,улиците се затлачиха...беше страшно.Даже звънях на другите ни познати , които идваха с полет след нас да се позабавят,че беше страшно.Доста се уплаших.
На следващият ден ни настаниха в другия хотел.Там беше пълно с руснаци.Изключително нагли същества и невероятни алкохолици.От сутринта се наливаха.Вечер децата им спяха по канапетата,а те си пиеха и хич не им дремеше. #Cussing outМного ме беше яд на тях и ежедневно се карахме!
Иначе ходихме на разходка с лодка в морето.Скачахме от нея.ори се престраших и скочих от второто ниво на корабчето.Посетихме и крепост,в която имаше ресторант и ни изнесаха турска програма.Ходихме на разходки до Анталия,Сиде,посетихме водопада в Манавгат.
На 26-ти правим 8години откакто сме заедно и си подарихме гмуркане във водите на Средиземно море.Невероятно беше.Снимаха ни под водата с камера и фотоапарат и срещу допълнително заплащен си получихме и СД и ДВД с архивите:)
Много ми хареса престоя и се разтоварих изключително добре!
Ето и малко снимки:
http://hristinak.multiply.com/photos/album/66/Vacation-Alanya-Turkey-20-27.09.09

# 114
  • Мнения: 7 605
О леле, ние сме били на Белек по същото време но там далеч не беше така екстремно. Ние пристигнахме вечерта, дъжда беше спрял, но нямаше големи поразии.
Радвам се, че въпреки всичко сте останали с хубави спомени  Hug

В нашия хотел руснаците буквално се брояха на пръсти, бяха 10тина при над 1000 легла  Sunglasses

# 115
  • Мнения: 1 710
Ааааа, Татяна, само толкова ли ще напишеш? Къде са снимките, преживяванията, отзивите? Аз с такова нетърпение те чаках да пишеш, а ти само десетина руснаци да споменеш Simple Smile Хайде, сигурна съм, че всички тръпнем в очакване на твоя разказ Simple Smile

# 116
  • Мнения: 7 605
 Laughing Ей, няма да ми се размине значи  Laughing

Бяхме в Club Magic Life Sirene Imperial в Белек, 5*. Веригата Меджик Лайф е австрийска, 100% собственост на ТУИ - Германия. Имат клубни хотели в Турция, един в Гърция, в Египет и Тунис и скоро и на Канарските острови.
Не бяхме сигурни, дали клубен хотел е правилният избор за нас, но тези съмнения се оказаха неоснователни. Беше като всеки друг хотел с анимация, разликата беше, че тук има повече включено в Ол Инклузива: курсове по сърф и ветроподоство (катамарани) както и техния наем за притежатели на сертификати, банана, вкл. и фемили банана, подходящ за малки деца, излети с маунтънбайкс, курсове по тенис, вкл. и за деца, и със сигурност забравям още много  Crazy Имаше един денонощен бар, а ядене почти по всякакво време.  Crazy

Хотелската база е старичка, но толкова добре поддържана, че не ни е правило впечатление. Изключение правиха стаите. Има общо около 450 стаи. В основният корпус се намират нормалните стаи, но там си е шумно, пък и терасите са толкова малки, че само един човек може да стъпи на тях. Има една резиденция със супериор стаи. Наши познати бяха в такава фамилна стая, огромна е! 2 стаи с двойни легла, в едната стая и кът за сядане, имаше 5 местен ъглов диван, 2 телевизора, 2 минибара, 2 тераси, 2 бани, много място по гардеробите, изобщо, много просторно  Peace  Недостатъците бяха, че в резиденцията си е малко по-шумно и че има само 5 такива стаи, ние когато резервирахме вече нямаше такава  Sad И така, ние бяхме във фамилна стая в бунгало. Бунгалата имат към 12 стаи и са разположени в градината, тихичко е. Ние имахе 2 стаи, една баня и една тераса. За съжаление, разпределението йм не беше практично: В едната стая имаше двойно легло, и нищо повече. В другата имаше 2 единични легла, които не се съединяваха, телевизор, минибар и тераса. Сложихме детето да спи в стаята с двойното легло и спахме с мъжът ми 2 седмици на отделни легла  Confused Другият недостатък беше банята, която беше ужасно малка. Личеше си, че всичко си е старичко, и във всички стаи имаше мокет  Sick Добре, че имаше пантофи в стаите  Grinning
Но стаите все пак се ползват само за спане, за това състоянието йм не беше много фатално  Peace

Иначе, всичко е много хубаво. Много зелено и чисто. Обръщат голямо внимание на околната среда, примерно разделят боклука, на всякъде има не общи кофи за боклук, ами отделни за хартия, пластмаса и т.н.  Peace Има градинка с подправки, от където готвачите късат всеки ден за ястията  Sunglasses

Плажът е с тъмен пясък, не е фин, а морето е чисто, но става бързо дълбоко и не е мн. подходящо за малки деца. Което не ми хареса бе, че на плажа няма чадъри, а тенти, под които шезлонгите бяха наредени. Чувствах се като кокошка в птичеферма  Crazy На плажа имаше и един бар с големи възглавници за сядане.

Басейните бяха един основен, детски и релакс-басейна. Последният беше по-малък и там нямаше музика, но тъй като основния басейн беше близо, подозирам че и там се чуваше музиката  Laughing Детския басейн беше 40см дълбок с пързалки и се намираше точно пред миниклуба и до основния басейн. На основния басейн беше и "Меджик Радио", където пуснаха музика (дори български песни  Shocked ) и разни активитети, например водна аеробика, водна топка и разни игри по обяд. Чадъри и шезлонги имаше достатъчно, въпреки че се практикуваше речервиране, дори в 11 часа се намираха  Peace
В градината имаше една релакс-зона с висящи столове и хамаци  Sunglasses

Ядене и пиене имаше в изобилие. В основният ресторант "Маджико" яденето се поднасяше под форма на блок маса. Ястията обаче се приготвиха там, на място, пред гостите (шоу куукинг). Винаги всичко беше прясно, топло, и в достатъчно количества. Бяхме изненадани и от вкуса и разнообразието, за 2 седмици, много малко ястия се повтаряха. Всяка вечер беше тематична.
Отделно имаше и 3 а ла карт-ресторанта: Софра (турска кухня), май тай (тайландска) и Бая (средиземноморска). Там беше с предварителна резервация, но без ограничения, т.е. можеше всяка вечер да ходиш, ако искаш. Ние бяхме само в Софра и останахме очаровани. По обяд се превръщат в други ресторанти, например в май тай сервират само паста и то на маси на вън, в Софра май фаст фууд, в Бая не знам  Blush Сервитьорите бяха добри и много учтиви, а бе турска работа  Mr. Green Единственият недостатък беше атмосферата в основния ресторант, където си беше толкова шумно, че приличаше на стол.

Барове имаше също предостатъчно. Вундербар ( Mr. Green ) беше денонощен, направен като ирландски пъб. На басейна имаше друг бар, на плажа вече го споменах, а любимото ни място беше Хавана Клуб. Там правиха коктейли от марков алкохол, срещу 2,50евро доплащане. Коктейлите бяха страхотни  Crazy що за мохито изпих там, не е истина  Blush Пред бара имаше големи възглавници за сядане на тревата, децата можеха да тичат на около и да събират охлюви  Crazy Барманът беше голям сладур, една вечер когато бяхме единственните клиенти забавляваше децата ни  Grinning  Такива неща са причината, поради която обичаме да летуваме в Турция  Peace
Изобщо, управлението на хотела беше много на ниво, мн. добър сервис и винаги много учтиви. Перфектна организация  Peace

За гостите споменах вече, че нямаше руснаци  Mr. Green т.е. брояха се на пръсти. 90% на гостите бяха немци и австрийци, останалите от бенелюкс, Скандинавия, Унгария и Чехия. Всички се държаха културно, нямаше изцепки.

Ние се бяхме спряли на този хотел, защото предлагат миниклуб от 3 години. За жалост, точно той не беше добър. аниматорите нямаха подход към децата. Дъщеря ми не е такъв тип дето ми виси на полата, в ДГ примерно никога не е плакала, напротив, оплаква се като я взимам от там  Laughing Искаше да ходи в миниклуба, аниматорите явно го смятаха за паркинг за деца, нито се представиха, нито питаха детето как се казва, нищо. Двата пъти, когато беше там (а сама беше изявила желание), ми я върнаха защото се беше разплакала и искаше при нас  Sad Повече не я заведох  Stop  Минидиското вечерта също беше тъжна картина, всяка вечер едни и същите песни в един и същи ред, ужас. Децата пак се забавляваха де, но общо взето не беше нищо особено. Много жалко!
Анимацията общо взето не беше много мотивирана, което не ни пречеше защото и без това не участваме. Но като за клубен хотел беше бая постно.

В хотела се носеха слухове, че договорът за арендата изтичал тази есен и че не се знае дали хотелът ще принадлежи още към тази верига. Може би това е причината за липсващата мотивация сред аниматорите  Thinking

Общо взето останахме много доволни от почивката. Малките минуси не бяха важни за нас, плюсовете бяха повече  Grinning Пак бих почивала в този хотел, ако е още към Меджик Лайф. Иначе, в друг хотел от тази верига, дори вече съм хвърлила око на един за догодина  Blush

# 117
  • Мнения: 515
Tatjana Hug Много изчерпателно..Благодаря

mama_na_kiki Много лошо се е получило първите дни при вас. важното е че сега всичко е наред. Страхотни снимки, този водопад къде е?
При нас също нямаше руснаци имаше 2 рускини само, но те бяха готини.В нашия хотел българите бяхме най много  Laughing

# 118
  • Мнения: 1 710
Tatjana, от разказа ти ме обзе непреодолимо желание и аз да отида в този хотел.  Mr. Green Разгледах де що намерих снимки на хотела и много ми хареса. Ако се предлагаше от български туроператори, щеше да е сред фаворитите ми.
Много съм впечатлена от огромния брой услуги и глезотии включени в Ол инклузив-а. А съчетанието на добро обслужване, хубава територия и вкусна и разнообразна храна, направо плени сърцето ми. Ти си описала хотела изключително обективно и споделям мнението ти, че минусите /всъщност, звучат ми по-скоро като дребни неразбории, без които не минава почти никой хотел/, не могат да попречат на почивката и в никакъв случай не развалят доброто впечатление от хотела и обслужването.

# 119
  • Мнения: 3 157
Здравейте,днес се върнахме от Шато се престиж в Кемер,Анталия.
Като цяло сме много доволни от почивката,поспахме доста,починахме,даже ни беше скучно-досега не сме лежали толкова много.
Хотела е много голям,с много зеленина,басейни,барове.Може би затова се води 5 звезди.
Незнам за какво се дават точно звездите,но ми се струва,че този беше за доста по-малко.Освен по-гореизброените предимства нямаше никакви други.Стаите са абсолютно стандартни,няма нищо луксозно в тях.Ол инклузива не е много по-различен от полупансион-закуска и вечеря в неограничени количества,особено вечерята беше страшно изобилна с много салати,основни ястия,всякакви десерти-пастички,кемчета,баклава разбира се и доста плодове.На закуска обаче има основно тестени закуски,плодове-никакви,соковете са тип степчета Sick,предлагаше се прясно изтискан сок,но само срещу допълнително заплащане(толкова за ол инклузив-а),имаше дни в които и трите кафе-машини в стола не работеха,защото нямаше кой да ги зареди...
Обяда беше основно от сухи храни и салати,от плодовете само диня и пъпеш.
Алкохола беше безплатен-само месния.Все си мислехме,че ще пием Ефес на корем,ама не-наливната бира беше някакъв Туборг,много,много разреден,та все едно си пиехме водичка с малко пяна.
Неприятно беше,и че не можеш да изнесеш каквото и да е от стола-стоиш и ядеш там,2 часа,колкото изядеш и това е,не може да си вземеш диня до басейна или круша за стаята-бяхме свидетели на доста караници по тоя повод.
Анимация в хотела нямаше,само на плажа-там имаше аеробика,аква-аеробика,уроци по танци,включително кючек,плажен волейбол и някакъв ботча.Музиката беше кошмарно силна и само един ден стояхме до басейните,иначе колкото се може по-далече.
От персонала не всички знаеха английски,а повечето и доста малко руски.Като цяло комуникацията ни не беше добра.
От предлаганите в хотела занимания се разочаровахме-джагите бяха счупени,повече от половината топки липсваха,билярда-само един,зает постоянно от русначета,боулинга не го пробвахме,джакузито беше доста студено,явно не се ползваше изобщо,в така наречения спа-център имаше някакви китайчета,които бяха доста нелюбезни и се отказахме от процедури(също се плащаха)
Хотела е на 7км от града(Кемер) и наоколо нямаше обменно бюро.Въпреки неизгодния курс искахме да си обмених парите на рецепцията,но там нямаха 50 евро нито в лири,нито в долари,нямаха и никакви други евра,та да ни дадат колкото долари имат и останалото да ни върнат в евро.
От допълнителните екскурзии се записахме на разходка с яхта и беше страхотно-обикаляхем разни заливчета,къпахме се ,видяхме водопади,острови,самата яхта също беше много красива и чиста.Анимацията също беше страхотна.
Като цяло си починахме,но определено в този хотел повече няма да отида.Мисля,че в хотел в Турция с 3 или 4 звезди мога да получа абсолютно същото обслужване и екстри като в този,но за много по-малко пари.

Общи условия

Активация на акаунт