На море в Турция - all inclusive, тема 8

  • 92 472
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 7 605
Лоша мама, щом много държищ на хубав пясъчен плаж, според мен в целия район около Анталия няма такъв. Най-хубавите плажове са в Олюдениз, Фетие и Саригерме. Лично ние ще почиваме тази година в комплекс в Саригерме, на 10 минути пеш от селото. Курортчето е много прехвалено и летището Даламан е само на 10 минути път Peace

Татяна, аз пък въобще не можах да те разпозная. Добре си се маскирала. За догодина обаче, ще знам, че имате такава традиция и ще те разконспирирам. Simple Smile
Grinning

# 406
  • Мнения: 3 423
Schneefrau, да ти кажа нищо не ми говорят тези Саригерме, Фетие и Олюдениз  Embarassed аз в Анталия знам само стандартните, които се предлагат от агенцията с която почиваме - Белек, Кемер , Лара, Сиде и Алания и досега сме били само в Белек заради близостта на летището и пясъчните плажове.
Вие в кой комплекс ще почивате?
Аз още не знам накъде да се насоча за тази година.

# 407
  • Мнения: 7 605
Фетие, Олюдениъ и Саригерме са в друга част на Турция, на егейското море.  Wink Не е толкова популярна дестинация, съответно не е така препълнено. Но сигурно и полетите от БГ до Даламан ще са малко  Thinking
Ние ще бъдем в Клуб Меджик Лайф Саригерме. Миналата година бяхме в техен клуб и останахме много доволни, за това решихме да не изневеряваме на веригата  Wink Ето малко снимки:
http://static.panoramio.com/photos/original/22641562.jpg
http://www.cluburlaub.de/db_images/anlagen/495/495_11_20081219170011.jpg
http://www.webrehberi.net/gezi/otel_resimleri/21-1.jpg

Тази верига не се предлага в БГ, доколкото знам (можеш да резервираш хотела в чужбина и сам да си организираш транспорта). Но до този клуб има един Иберотел, който също се радва на много висок рейтинг. http://www.iberotel.com/de/hotels/details.php?id=7

# 408
  • Мнения: 4 422
Виждам ,че доста го хвалите Делфин Делукс, но така и не разбрах все още защо конкретно  newsm78.
Плажа пясъчен ли е?
Защото четох, че е чакъл.
Територията затворена ли е?
В инклузива включват ли се фрешове? Марков алкохол?
Хубав ли е външния детски кът, има ли сенки?
Има ли Спа център - как е?
Зелена ли е територията има ли къде да го разхождам диването?
Мен ме притеснява , че е далеч от летището. Детето лошо пътува.
От друга страна досега в Турция сме били все в Белек, щеше ми се да сменим с вариант, в който от хотела можем да излезем да се поразходим из типично градче. Алания става ли за разходка?
Ох чудя се и аз вече за лятото накъде да се насоча.


Въпреки,че ти реши вече  ,че няма да сте в този хотел ,за ще отговоря на въпросите ,на друг може да са полезни.
Всичко да без плажа.

Територията е затвореналВключени са вносни алкохолни напитки и то най-квалитетни ,а не измишльотини някакви дето никой не ги е чувал като марки.Все популярни и квалитетни марки ,които са популярни и при нас.Дори и голям набор от коктейли от вносен алкохол с всичките му джунджурийки,съставки и украси.Щото и в Белек правеха коктейли   ooooh! ама от разбъркани с вода сокчета и местна водка-бълвоч някаква ,а пак беше 5 звезди..
Фрешове има от 7 сутринта до 10 вечерта!!На много от местата и избор от 3-4 вида фреш.Аз наблягаха на портокаловия,че ми е любим ...ммм фреш на корем какъв разкош  Grinning

Детския външен кът е разкошен с много съоражения ,всичко е на борова сянка ,обезапасено ,чудничко просто...И има много занимавки -два вида батути,два вида катерушки,пясъчник,люлки,пързалки...много неща с гъста сянка и детска тоалетна до него,външна.
Има Спа-център,много  голям набор от услуги,опитах масаж и маска шоколадова-много хубаво особено масажа.
Територията е зелена ,има доста къде да се разхождате ,ще влезете и в Ботаник там ви е свободен достъпа нали са една верига,там пък е цял ботанически парк.
От летището е далеч ,не е на 10 мин.ако това има значение.
Алания е горе-долу близо,много китно градче с приятна главна улица,магазинчета,заведения.Само като ни фиксираха гривните от кой хотел са и очите на търговците светваха.Почват какво ли не скъпо да ти предлагат,защото идваш от най-луксозния им хотел  Joy


Плажа наистина е от ситни обли камъчена,но целия е в пътеки  и за нас не беше проблеми,пък и малките стояха само на басейн,големите на водните пързалки,мъжете следобеден сън заедно с малките  и тогава аз и приятелката ми имахме време за нас ,за плаж,море и пр.


ееееееееееееееех красота
толкова беше хубаво...искам пак  Heart Eyes




сега прочетох на Марги отговора да внеса поправки ..Транспорта до Алания като не те устройват часовете ,вземаш си микробусче на цената на градски транспорт,много евтини билети ,минавата на всеки 15 мин.Обират хора от хотелите и спират на автогаратаа в Алания,която е до центъра. и са до 22 или 23 ч вече не помня.Ние отидохме вечерта по-хладно и си направихме супер разходка.
Обслужването е просто невероятно,да не досаждам,но това беше единственото място дето са помислили и за най-малкия каприз на госта-да му почистят очилата .  Laughing Постоянно колички минавата покрай басейна и ти предлагат напитки,храна,различна,дори коктейли....Лунапарка страшна атракция за малките ,че и за големите.Пуканките и захарния памук на корем-децата се размазаха от кеф,страхотни анимации,супер интересни дори за отегчени като нас.На Белек анимациите бяха аматьорски и изобщо не им обърнахме внимание.Тук имаше много хубави представления всяка вечер почти.
Пазара дето го правят срещу хотела е от типа на ....не знам как да го нарека ама сергии с боклуци основно ,тук таме някоя интересна детска играчка та децата да ни врънкат  Laughing

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 10:57 от mimozata

# 409
  • Мнения: 936
Някой може ли каже нещо за този хотел??? - www.club-alibey.com -

# 410
  • Мнения: 7 605
Някой може ли каже нещо за този хотел??? - www.club-alibey.com -

Те са 3 хотела, поясни за кой става въпрос.

# 411
  • София
  • Мнения: 4 751
Здравейте, тази година и ние с приятеля ми решихме да почиваме в Турция. Мислим ра резервираме още за юни месец, та да остане време и за второ моренце. Crazy Единственото ми притеснение е дали след 20 ти юни вече става за плаж в Кушадасъ ? Аз съм малко зиморничава и трябва да си е 30 градуса , за да ми е ок по бански??  Mr. Green

# 412
  • София
  • Мнения: 346
Здравейте, тази година и ние с приятеля ми решихме да почиваме в Турция. Мислим ра резервираме още за юни месец, та да остане време и за второ моренце. Crazy Единственото ми притеснение е дали след 20 ти юни вече става за плаж в Кушадасъ ? Аз съм малко зиморничава и трябва да си е 30 градуса , за да ми е ок по бански??  Mr. Green


Ами ние бяхми от 8 Юни и времето беше доста топло,да не кажа горещо през деня!Виж,вечер си захладнява и е необходима горна дрешка за намятане.Водата в морето беше студена обаче и стояхме на басейните!

# 413
  • София
  • Мнения: 121
Ние миналата година бяхме на Кушадаса от 13 Юни времето беше много хубаво 30-37 градуса.

# 414
  • София
  • Мнения: 4 751
Страхотни сте, момичета! Благодаря   bouquet Значи всичко е ок с времето, сега трябва да избера хотелче  Crazy

# 415
  • Мнения: 936
Някой може ли каже нещо за този хотел??? - www.club-alibey.com -

Те са 3 хотела, поясни за кой става въпрос.
За Парк.
Те не са ли заедно в един комплекс?
Има ли разлика между трите?

# 416
  • Мнения: 7 605
Някой може ли каже нещо за този хотел??? - www.club-alibey.com -

Те са 3 хотела, поясни за кой става въпрос.
За Парк.
Те не са ли заедно в един комплекс?
Има ли разлика между трите?
http://www.club-alibey.com/de/park/lage.htm  виж на картата  Peace  Знам само че е предпочитан от любителите на тениса, понеже имало много кортове, та това е основната публика. А, и през зимата в клуба в Белек ходиха футболни отбори (професионални)  Laughing

# 417
  • София
  • Мнения: 4 294
това което намерих за Али бей в Сиде
Нашият коментар:
Alibey Park и Manavgat – 2 огледални части на един хотел. разликата е в системата на изхранване «всичко включено» и «ултра всичко включено». Отлични клубни варианти за активна семейна почивка с деца. Най-добрият огромен аквапарк по крайбрежието. Най-големият брой тенис кортове за възрастни и деца измежду всички хотели в Турция, именно тук провеждат своите събития многобройните тенис отбори. Голям хубав плаж, типични клубни стаи.


звучи добре и все пак ако се включи някой ходил  там и даде лично мнение ще е най-добре  Wink

# 418
  • София
  • Мнения: 4 294
има и висок рейтинг в холидейчек  Peace

# 419
  • Мнения: 3 423
 Schneefrau, mimozata, мерси и на двечките   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт