На море в Турция - all inclusive, тема 8

  • 92 482
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 507
Wild_rabbit мерси много..И ние за този хотел сме се насочили..
Я кажи как е хотела..стават ли забавленията за деца? не са ли опасни..И пътуването - колко часа е горе долу?

# 706
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Wild_rabbit мерси много..И ние за този хотел сме се насочили..
Я кажи как е хотела..стават ли забавленията за деца? не са ли опасни..И пътуването - колко часа е горе долу?

Хотела е перфектен - голяма територя, много басейни, прекрасна храна. Относно аквапарка - той е отделен с ограда от комплекса - безплатен вход за хотела, но вътре всичко се плаща. Голяма територия - много пързалки. За децата е голям кеф, обаче за родители....поне за мен беше мъчение. Непрекъснато вървиш след тях, крака не ми останаха и като седнеш да починеш - бира - 5 евро. Mr. Green затова тази година ще търся друг хотел - може да е с по-малко пързалки,, но да са си в комплекса...
В Аквапарка освен това влизат и други хора - не е като да са само от хотела и някак си ми беше притеснено да я пусна да щъка сама, въпреки че беше на 9г.

# 707
  • Мнения: 479
Привет, дами  Simple Smile

Благодаря за хубавата тема и много добре структурираната информация   bouquet

Засега сме решили да пътуваме с кола до Мармарис, като най-близка дестинация, заедно с Кушадасъ.
Та искам да попитам някой друг пътувал ли е до там с кола и колко точно са километрите, защото в нета срещам все различни цифри за разстоянието. Как е пътя, в смисъл има ли магистрали и други подобни?

Също така да попитам принципно как ще ми е по-изгодно да резервирам - самостоятелно или през агенция (коя?)?

Искаме да резервираме за месец май. Наши познати ни ориентираха, че май и септември е най-приятно, в сезона било прекалено топло.

Малко неподготвена се включвам, за което се извинявам, но съм в началото на проучването и ще съм благодарна, ако някой ме насочи  Hug

# 708
  • Мнения: 7 605
Щом като сте със собствен транспорт, задължително виж и цените на чуждите туроператори  Peace

# 709
  • Мнения: 507
Това което ми казвате за Аква фентъзи ми помага доста..значи доколкото разбирам аквапарка си е извън хотела и т.е атракционите са ни безплатни ама ако трябва да консумираме нещо си се плаща..Кофти работа..защото аз си мислех че този хотел е също като другите от само дето има повече пързалки и атракциони а то май не е съвсем така..

# 710
  • Мнения: 1 186
 моля за помощ Praynig
интересува ме хотел с безжичен интернет в района на Алания или Кемер.
моля, който е бил в подобен хотел да ми предложи.

# 711
  • Мнения: 1 710
моля за помощ Praynig
интересува ме хотел с безжичен интернет в района на Алания или Кемер.
моля, който е бил в подобен хотел да ми предложи.

Имаш ли претенции къде ще можеш да ползваш интернета, имам предвид дали навсякъде - около басейна, в ресторанта, в стаята и т.н. или те устройва само в лобито? Питам, защото големите 5-звездни хотели със сигурност предлагат безжичен интернет във фоайето, а някои от тях и в стаите, а вероятно същото е положението и в по-малките или по-ниска категория хотели. Там, където съм почивала, ползването на безжичен интернет беше безплатно.

# 712
  • Мнения: 7 605
Хера ще пиша тук Hug
Ние влизаме от Капитан Андреево и тръгвате за Одрин(това е маг.за Истанбул)
ще ви излезе отбивка за Чанакале пътя е хубав.От Чанакале се качвате на ферибота (20 т.л)беше
и вечер м/у 2 и 4 няма.Тръгва на всеки кръгъл час.На около няколко км.от Чанакале е Троя,ако искате да я посетите.
От Чанакале следите табела Измир и преди измир ще ви излезе табела Айдън.Следите Айдън докато ви излезе табела Селчук и като влезете в Селчук веднага идва и Кушададъ.
От Измир за Айдън се плаща само една магистрала около 2 т.л.
Пътя е много хубав и на всякъде има табели ,няма къде да се заблудите.
За Горивито дизела беше около 3 т.л.
Ние ходихме с колата и до Памукале,така,че не мога да кажа точно колко сме заредили.
Ако имаш въпроси питай  Hug

връщам темата малко на зад понеже у дядото (= баща ми) се роди идеята да дойдат до Даламан по време на отпуската ни. Гледахме картата, гуугъл мапс упорито ни праща през Истанбул  Crazy От Чанакале се взима ферибота, но до къде е той?  newsm78

# 713
  • София
  • Мнения: 750
виж в viamichelin.com там дай "спирка" на пътуването Чанакале и ще ти даде маршрута от там
преди ферибота градчето е Есеаbat - в Чанакале слизаш

 

# 714
  • Мнения: 7 605
Мерси, значи ферибота е само за малкото разстояние към Чанакале. Това исках да разбера, дали няма ферибот до Измир примерно  Grinning

# 715
  • Мнения: 1 710
моля за помощ Praynig
интересува ме хотел с безжичен интернет в района на Алания или Кемер.
моля, който е бил в подобен хотел да ми предложи.

Ние миналата година прихващахме страхотно силен сигнал от хотел MUKARNAS. Стаята ни в Делфин, имаше изглед към хотела и имахме страхотна връзка с интернет, мъжът ми даже правеше виртуална разходка за приятелите ни в скайпа и образа стигаше до тях без проблем, дори не засичаше. А от нашия хотел сигнала беше доста слабичък, ама вероятно защото ние само вечер се присещахме за него, а тогава се събирахме цяла тълпа с лаптопи пред рецепцията.

# 716
  • Мнения: 93
Това което ми казвате за Аква фентъзи ми помага доста..значи доколкото разбирам аквапарка си е извън хотела и т.е атракционите са ни безплатни ама ако трябва да консумираме нещо си се плаща..Кофти работа..защото аз си мислех че този хотел е също като другите от само дето има повече пързалки и атракциони а то май не е съвсем така..


БИМБА,
Аква паркът е НА ТЕРИТОРИЯТА на хотела, а не е извън него. Аква Фентъзи е доста голям хотелски комплекс, затворен тип. Вярно, храната и напитките в аквапарка са срещу заплащане, но на 10 метра от входа на аквапарка има басейн с бар, а единият от основните ресторанти ви е на 1 минута разстояние, така че това не е никакъв проблем. Освен това, можете да влизате и да излизате от аквапарка колкото пъти пожелаете. Можете да излезете, да се нахраните и пак да се върнете.
Отделно от аквапарка, на някои от басейните в комплекса си има детски пързалки и на почти всеки басейн има бар. Хотелът в невероятен, за 1 година ходихме 2 пъти там и сме очаровани, така че...смело напред  Peace
Ако те интересува още нещо за Аква Фентъзи- насреща съм  Sunglasses

# 717
  • Мнения: 93
Ааа. и между другото- когато ходихме първия път в Аква Фентъзи дъщеря ни беше на 9 години, вторият път- на 10. Ходеше си сама в Аква парка и из целия комплекс без проблем. Въпросът с безопасността там е отлично решен.

# 718
  • Мнения: 4 422
punch -аз питам  Grinning Ние явно там ще ходим големите младежи ще са най-щастливи,а аз подозирам,че няма да си почина ами само ще търча между пързалките...
Въпросите ми са-четох в сайта на Ориент и не ми хареса-сейф в стаята с/у заплащане,минибар с/у заплащане,ресторанти а-ла карт с/у заплащане.....Тия работи хич не ми харесаха,какъв ол инклузив е това тогава  Twisted Evil ,миналата година и фрешове и не знам какво си влизаше,минибара и ала-карт ресторантите също.Тук ще трябва да се плаща?!!?Вярно ли е?
Нашата агентка не беше готова да отговори,каза че всеки хотел си променял политиката в това отношение и пр....Чакам инфо и от там де,но ми е интересно какво ще кажеш.   bouquet

# 719
  • Мнения: 93
Отговарям веднага  Simple Smile  : Вярно е, че сейфът,мини-барът и а-ла-карт ресторантите са срещу заплащане, все пак хотелът е на ол инклузив, а не на ултра ол инклузив и това си е съвсем обичайна практика за този вид изхранване.

А сега по-конкретно: ние не сме ползвали сейф, въпреки че носихме и пари в брой, и скъпа техника (цифров фотоапарат, камера, 2 лаптопа и 3 мобилни телефони) и бижута. За двата си престоя там не сме чули да има кражби в хотела. От минибара само веднъж сме консумирали минерална вода- литър и половина беше към 2 турски лири. А-ла-карт ресторант посетихме при втория си престой в хотела, като гости с ВИП карти по програмата за лоялност към хотела  Peace. Бяхме в средиземноморския ресторант, кухнята и обслужването беше невероятно и всичко беше напълно безплатно за цялото ни семейство.
Само да допълня: храната в основните 2 ресторанта на хотела е разнообразна и вкусна, така че едва ли ще стигнете до а-ла-карт ресторантите   chef
Повярвайте, няма да съжалявате ако отидете там. Първият път бяхме 10 човека, вторият път- 29 човека (имаше и още желаещи, но местата за датата се изчерпаха). Всички (и малки, и големи) бяха супер очаровани от хотела.

Общи условия

Активация на акаунт