Не купувайте от МЕТРО бебешки пюрета ГАНЧЕВ

  • 23 873
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Искам да споделя ,мили мами,нещо с Вас:

БЯХ НА ПРАГА ДА НАТРОВЯ ДЪЩЕРЯ СИ.........!
На 05.09 /събота на връщане от морето спрях в Бургас МЕТРО и закупих четири стека пюрета на Ганчев,защото решихме да отидем на планина и исках да подсигуря храна на детето си.Три часа по-късно пристигнахме в планината и отворих стек с риба ХЕК със зеленчуци.До едно мяха развалени всички пюрета.Отворихме и другите стекове пилешко с картофи и моркови и те бяха развалени.Отворихме телешко с картофи-до едно бяха развалени.Отворихме четвъртия стек зеленчуци с ориз-от тях само две изпукаха и бяха читави......
Побеснях и веднага се обадих на горещия им телефон 070010071 и направих рекламация  на всички закупени стекове.Същата вечер от Бургас МЕТРО ми се обади някакъв ,който не ми се представи....и ми каза да върна пюретата в Бургас,след което му вдигнах скандал  ...и после той ми каза да ги върна в София на Цариградско ,а оттам щели да ми върнат парите.....От централа на МЕТРО ми се обадиха да ме попитат кога ще им ги върна,но аз им казах в понеделник,когато се прибера в София.Още вечерта един приятел от компанията отиде до София и изпрати до Хановер две пюрета по самолет за изследване в немската лаборатория.Вчера получихме резултатите,които бяха покъртителни и ни казаха,че такава фабрика трябва да се затвори веднага.Още в понеделник се обадих на РИОКОЗ Бургас да ги информирах за случая.Дадох им партидните номера.Срокът на годност на пюретата е 2011 година 04.07. месец.И най-очудващото беше,че пюретата в Бургас бяха на храдилен стилаж при пресните млека,което веднага ме навя на мисълта,че има и други оплаквания.....,защото пюретата не се съхраняват в хладилник....После се обадих в Софийския РИОКОЗ и от там ми дадоха номера на някаква госпожа Дженка Щерева ,която правела анализи в Софийската лаборатория на ХЕИ.Въпросната госпожа ми каза,че не може да направи изследвания за органолептика и микробиологичен анализ,защото съм се обадила в понеделник,а не в събота или неделя....УЖАС..!!!!!!!!
И другата причина била,че съм отворила пюретата.....Трябвало да не ги отварям........Попитах я ,ако бях закупила едно пюре от магазин пак ли ще ми откаже,а тя ми отговори ,че и на него неможела да направи анализи....ТОВА Е НЕЧУВАНО!Попитах я къде можа да представя пюретата и да ми се издаде документ,че съм ги представила...,а тя ми отговори НИКЪДЕ!Тогава се ядосах и и казах,че няма да допусна друго дете да пострада.....Отговори ми,че могат да направят проверка във фабриката,но това мен не ме удовлетворява,защото вече партидите са на пазара в търговските мрежи....
И започнах ходене по мъките.........
Двъннах в Министерството на здравеопазването и обясних случая на г-жа д-р Венцислава Тасева-директор Дирекция качество и безопасност на храните....Тя ми даде телефон на г-жа др. Алтънкова-директор обществено хранене в министелството...,която от своя страна ми даде телефон на др.Попов-директор ХЕИ.Разговарях с него и му разказах как г-жа др.Щерева ми е отказала да направи  анализи и проби на пюретата.Той от своя страна ми отговори,че била права....и че не можело дори едно пюре да се изследва......но накрая се съгласи да занеса пюретата за анализ,но ми обясни,че нищо няма да постигна,защото само с проверка в завода,ако откриели нередности ,едва тогава можели да реагират....Казах му,че тази партида е вече на пазара,но той каза,че е безпомощен.....
През това време ми се обади Директора на пюретата Ганчев/,защото и тях ги издирвах..../ и ми обясни ,че от МЕТРО никой не го е потърсил........за случай.Когато му казахуче ще заведа дело срещу МЕТРО за този случай,той ми отговори,че транспортирането на пюретата не се извършвало от тях ,а от транспорт на МЕТРО .....И че ако заведа дело срещу МЕТРО,покрай МЕТРО щяло да пострада името на пюрета Ганчев...Попита ме какво обезщетение искам.....Боже,това е НЕЧУВАНО!
До късния следобяд ме молеха да върна пюретата.....но аз мисля,че не е редно,защото може някои дечица да пострадат.....ТАКА,КАКТО ДЪЩЕРЯ МИ БЕШЕ НА КОСЪМ ДА БЪДЕ НАТРОВЕНА...!
И поради тази причина реших да заведа дело срещу МЕТРО,защото пюретата съм ги закупила от тях,а не от фирма Ганчев!
Мили мами,пожалете децата си,защото се оказа,че нашата мила Родина не я е грижа за нашите деца!
Реших да си спестя главоболията с бюрокращината и да поема по юридическия път-Граждански иск срещу МЕТРО.
Ако има и други майки,които са пострадали от пюретата ,закупени от МЕТРО,нека ми пишат.
А и мисля,че е време да се обърна към пресата за защита на децата ни по този случай,защото няма да се очудя,ако някое дете вече е пострадало.....
Благодаря Ви,че отделихте време ,за да прочетете несгодите ми  в този инцидент,но се опитвам да предпазя децата ни...!

# 1
  • Мнения: 517
Потърси новинарите на Нова или БТВ.
Ще направят репортаж и по този начин най-бързо ще уведомиш повече хора за проблема Peace

# 2
  • Мнения: 18
не мисля че метро или която и друга верига магазини има вина за качеството на дадена стока

# 3
  • Мнения: 1 986
Никога не съм давала на децата си пюрета от Ганчев, защото не ги харесвам, но защо си се регистрирала специално за да ги оплюеш.
Всъщност видях,че другите ти публикации с този ник са свързани със самопредлагането ти като детегледачка и реклама на фирма за цветя?

# 4
  • Мнения: 2
не мисля че метро или която и друга верига магазини има вина за качеството на дадена стока

Да,но аз купувам пюретата от Метро,а не от друт магазин.Разполагам и с фактура за закупуването с фиксиран час и дата.

# 5
  • Мнения: 1 986
Няма какво да обяснявам, всеки може да види публикациите ти с този акаунт.
Иначе пюретата са наистина УЖАСНИ, но след като Ганчев кара Майбах и разни дуги скъпи лимузини, сигурно има кой да ги купува.

# 6
  • Мнения: 453
Отдавна знам ,че качеството им не е добро (меко казано)! Само като видя, че няма пюре от тази марка, което да не съдържа захар  ooooh! Съответно не съм си и помисляла да го дам на детето си!
Поздрав за всичко, което си направила до сега!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 777
Към авторката: има ли начин да копнеш тук резултатите от Хановер? Като гледам с каква скорост се е развило всичко, предполагам, че си ги получила по електронен път...

# 8
  • Мнения: 6
Това което аз съм чувала е че в пюретата на Ганчев има голямо количество сухо мляко за да се постигне гъстота. А сухото мляко както знаете много често е "холандско" т.е. препакетирано украинско мляко в холандия.  Като знам качеството на украинските стоки и онова чудо там дето гръмна преди няколко години и отрови половината скандинавия и беларус  ... и направо не искам и да чувам за Ганчев. в ХИТ маркет има много голямо предлагане на пюрета и цените са почти като на Ганчев, само че говорим за стока с европейски сертификат.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Не от Метро, ами и директора на фирмата да ми ги подари няма да ги взема.Това са боклуци, за които плаща пред комисии и експерти да излизат на пазара.

 Ако нямам пари за други марки и трябва да замина, ще събера все за една  хладилна чанта.Ще наготвя пюрета, ще ги затворя хубаво и ще си ги нося с мен.Но Ганчев - никога!

# 10
  • Мнения: 4 292
Да, аз също бих искала да видя резултатите от Хановер. Ганчев не купувам заради съдържанието, но преди да се хвърля такава бомба е добре да се представят всички факти черно на бяло. Не, че не съм склонна да вярвам, даже напротив, по-скоро ти вярвам, но в този форум има много майки, които отглеждат децата си с тези пюрета и нека заради тях нещата да са ясни. Ако всичко е така, както го представяш, поздрвления за волята която проявяваш!

# 11
  • софия
  • Мнения: 25 476


Не от Метро, ами и директора на фирмата да ми ги подари няма да ги взема.Това са боклуци, за които плаща пред комисии и експерти да излизат на пазара.

 Ако нямам пари за други марки и трябва да замина, ще събера все за една  хладилна чанта.Ще наготвя пюрета, ще ги затворя хубаво и ще си ги нося с мен.Но Ганчев - никога!

Все едно аз съм го писала!
Никога не съм и няма да дам НИЩО на Ганчев на детето си! Моят призив е не да не се купуват от Метро, а въобще да не се купуват, от който и да било магазин! Най-малкото, контролът през който минават е меко казано съмнителен, да не говорим, че видът и миризмата са потресителни! От конкретния случай, който разказваш и по-конкретно "само две изпукаха и бяха читави", имам усещането, че не Метро са виновни, а самият производител. Недоброто вакумиране не е резултат от лошо транспортиране и съхранение, а производствена грешка.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 23:55 от zvanche

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Реших да си спестя главоболията с бюрокращината и да поема по юридическия път-Граждански иск срещу МЕТРО.
Питай юристи, но не можеш да заведеш граждански иск, защото си си купила от името на фирма стоката, т.е. важат междуфимените отношения, и съответно това право.

# 13
  • Мнения: 2
Никога не съм давала на децата си пюрета от Ганчев, защото не ги харесвам, но защо си се регистрирала специално за да ги оплюеш.
Всъщност видях,че другите ти публикации с този ник са свързани със самопредлагането ти като детегледачка и реклама на фирма за цветя?

Мила VAVA,
целта ми е да предпазя децата,които се хранят с тези пюрета.Относно "самопредлагането" не е това,което си мислиш.Това не е самопредлагане,а предлагане на този вид услуга на мои познати.Аз самата се възползвах от тази вид услуга и съм доволна.Помогнах на още три жени,които в момента работят в резиденциите на посолствата и им се заплаща много добре,защото са невероянти детегледачки.
За съжаление не разбирам защо си толкова остро настроена,но всеки има право на мнение.Тук определено става въпрос за храната на нашите деца и лично аз не бих си позволила да си затворя очите.Не искам и други да пострадат.Не става въпрос за пари,а за морал.
А относно скъпите лимузини -това ни най-малко не ме интересува.пожелавам ти и ти някой ден да се сдобиеш с такива
Не проумявам защо така остро реагираш,след като тази тема не те интересува?!?
Аз каквото трябваше да съобщя на всички майки и считам това за морален дълг го направих.

# 14
  • Мнения: 2 093
todorova_6666 възхитих се на ефективността с която си задействала този вьпрос. Дано и други майки се включат и се даде гласност на проблема. Аз не мога да разбера каква в тази немарливост от страна на ХЕЙ. Не би ли трябвало да направят проверка в завода и съответно да спрат всичко което се продава от Ганчев, ако намерят нещо.
Сьжелявам че не мога да сьм полезна, но се надявам, че ако настина детските пюрета са с такова качество, компанията ще бьде санкционирана. Тези хора произвеждат бебешки продукти и контрола трябва да е много по-голям. 

Общи условия

Активация на акаунт