Торта за 5ти Рожден Ден

  • 3 227
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Момичета, зная че е пълно с рецепти за торти тук и навсякъде в нета, но бих била благодарна да споделите торта, която сте правили и е много, ама много хубава.  Grinning Изпитана рецепта! Искам да е голяма, да има много шоколад и да се хареса на малчо и на гостенчетата му.

Благодаря Ви предварително за идеите!  Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
Аз направих за миналия му рожден ден шоколадов Зайо Байо, лесно става, ако искаш ще ти напиша рецептата. Ей го, малко е нескопосан, но ти ще се справиш по-добре от мен  Hug


# 2
  • Мнения: 69
Уау, това е супер идея Блонди!  Simple Smile

Ще бъда благодарна за рецептата...Моят става на 5, но си е още бебчо в много отношения, не му се мисли за буквички и цифрички, предпочита приказки и рейнджъри, и да обикаля по цял ден из двора  Grinning Това със зайчето торта е точно като за него.

Поздрави Блонди!   bouquet

# 3
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77


Мисля ,че и това става (  тортата е за чрд на сина ми)  и  е с три различни блата : бял с крем рафаело , какаов с шоколадов ганаш и шоколадов блат с шоколадов ганаш ...

# 4
  • Мнения: 322
Е браво ДОНИ  bouquet,голяма си майсторка.

# 5
  • Мнения: 177
Блонди може ли рецептата  Hug

# 6
  • Мнения: 27 524
Ето кройката как се прави  Simple Smile

Трябват два кръгли блата, единият е за ушите и вратовръзката.

Отгоре е мазан с разтопен шоколад с малко олио, да не стане твърда коричката после. Украсата е имровизирана от бонбонки.
Основата е по рецепта за торта-мозайка на Бенмари, няма я вече в архивите, добре, че съм си я разпечатала, така че я преписвам:

Торта Мозайка

3 пакета бисквити Petit beurre (ако няма, някакви други сухи, тип обикновени) - 600гр
1 ч.ч. захар
50гр какао или 6 лъжици с връх
2 ч.ч. прясно мляко
2 жълтъка
100 гр масло

В голяма тенджера слагаме млякото, какаото, маслото и жълтъците, разбъркваме с тел или лъжица на умерен огън. След завиране бъркаме в продължение на минута, не повече и махаме от котлона. Това е много важно, защото ако държим повече ще влошим вкуса на десерта. След свалянето от котлона разбъркваме от време на време, за да не хване отгоре коричка.
Изчакваме около десетина минути, за да се охлади. Топлината на тази смес е много важна, защото ако е много топла хем бисквититте ще се надуят и хем и вкуса, и външният вид на тортата няма да са добри. Ако пък е прекалено студена, бисквитите няма да поемат. Топлината е добра, когато не ни пари, когато потопим ръката си в нея.
След като сместта се е охладила до желаната от нас степен, взимаме от преварително начупените бисквити колкото нокът на палец с едната ръка и с другата внимателно смесваме. Изчакваме леко да се охлади.
Оформянето на тортата е по желание. Става за пирамида, за двуетажни торти... Хубаво притискате при оформянето.
Сагаме във фризера и замразяваме.

Не замръзва във фризера, да знаете, само добре се стяга, реже се и моделира лесно. Отгоре може и със сметана да бъде, с шоколад, кокос, шоколадови стръготини... Звучи малко връткаво, но е лесно и става и без грам опит да имате  Hug






Последна редакция: ср, 16 сеп 2009, 13:43 от Блонди

# 7
# 8
  • Мнения: 69
Голяяяямо благодаря за вкусните и интересни предложения! Дъщеря ми отсече, че ще правим две торти  Grinning за малкия. То и аз като гледам, няма начин да се отървем с една.

Поздрави на всички и усмихнат ден от мен!   bouquet

# 9
  • Мнения: 177
Блонди   bouquet

# 10
# 11
  • Мнения: 3 804
Блонди супер рецепта, а и точно на време.Само имам няколко въпроса,че нещо се пообърках-всичко това се смесва и се правят 2 блата ,които се украсяват и слагат във фризера -нали newsm78
А мога ли например да използвам количество и половина,че ще сме много хора ,или ще е  по-добре да направя 2 торти  newsm78 .Фризерът ми е пълне-ще стане ли ,ако я сложа за една нощ в хладилника  newsm78
И още една молба-имаш ли сайт от който могат да се вземат идеи за оформяне-за да е не заяк например  newsm78

# 12
  • Мнения: 27 524
Два блата, да, но тортата не става много голяма, да знаеш. Два блата с по около 24см диаметър, ако не се лъжа и не са дебели. Така че ако сте много - двойно количество, да е по-дебела, не по-голяма, защото като го сглобиш, аз го разположих върху голямата ми дъска за рязане, обвита в станиол и едвам влезе в хладиника. Така че вдигни с количеството дебелината, а не диаметрите на блатовете.  Peace Може и в хладилника за нощта, да, няма проблем.
Ето два сайта, дано ти хареса нещо  Hug

Тук има идеи, сайта го беше дала Лабрекс  Peace

Тук Биляна е дала, има мнооого  Crazy

# 13
  • Мнения: 3 804
Благодаря  Hug  bouquet

# 14
  • Мнения: 351
Ех Блонди, с този заек ме върна в детските години. Майка много го правеше, че и подложка в същата форма имахме

Общи условия

Активация на акаунт