Бебе и котка, не "дали", а "как"?

  • 41 172
  • 276
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Здравейте, макар че сме в процес на опити за забременяване ме вълнува този въпрос, не дали да оставим котака, а ако имаме бебче как да ги гледаме и двете? Бих махнала котака само ако предизвика алергия, половинката и той е на това мнение (макар че аз самата съм алергична към всичко останало, освен към животни и добре, че е така, защото обожавам животните. От друга страна сестра ми е алергична към косми, но досега никога не се е надувала от нашия "гном"-котака. Имам и машинка за подстригане на животни и пролетно-лятната му прическа е почти нула номер.). За токсопламозата смятам да си направя изследвания, но тъй като откакто се помня съм с животни - предполагам че отдавна съм изградила имунитет, а и да не би градинките, в които играят децата или в които си почиваме да са защитени от бездомните кучета и котки (които междудругото също галя). Не мога да си представя да живея без животно до мен (лятото на 17 години почина кучето ни и повече от седмица всяка вечер преди да заспя съм плакала - даже сега пак ми се насълзяват очите).
Та въпроса ми е към мамите, които имат бебешоци и котки - как се справяте???

# 1
  • София
  • Мнения: 39 764
1во си пусни изследвания за токсоплазмоза. И на теб и на котака.
За котака - вътрешно и външно обезпаразитяване, ваксини. И разбира се... добра хигиена Simple Smile
Моя Харо не влиза в детската стая, страх го е. Бяга и от сина ми.
Наскоро бях пускала снимки в една друга тема



Рижият котак вече не живее у дома. Спасихме го, излекувахме го, поживя у нас няколко месеца. Подарихме го на приятел.

# 2
  • Мнения: 141
Мойта котка никакви проблеми не създава, като изключим в началото, че веднъж се изпика на едни неща на бебето(по принцип не е от котките, дето пикаят където си искат)  Laughing Обаче не влиза в стаята където спи след като и се каза няколко пъти Rolling Eyes, не му се бута, общо взето все едно я няма, даже съвсем скоро беше забелязана от него, обаче радостта е голяма. Като я види малкия и веднага усмивката до ушите и посяга да я пипа, друг е въпроса, че когато успее, по-скоро я шамаросва  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 5 790
Два котарака имам от години. Не съм ги махала, когато забременях, нито когато се роди Виктория.
Ваксинирани и обезпаразитени са, като това се прави редовно.
Просто, като беше по-малка не влизаха в нейната стая.
Когато поотрасна малко, е голяма игра с тях.

# 4
  • Мнения: 3 804
Когато се роди малката бях у майка -имат персийка ,котката не влизаше в стаята с бебето.След това като се прибрах в къщи -тук също имаме 2 котарака,не ги пускахме в стаята.
След като проходи малката котараците бяха любима занимавка.

# 5
  • Мнения: 160
аз съм ж 8-ми месец и имам 2 котанки,не мисля да ги махам ,просто и аз смятам да не ги пускам в стаята когато бебенцето се появи.А тест за токсоплазмоза не съм пражила и не смятам да го правя,от малка живея с котка,а съм и ветеринарен лекар,такаче за имунитета е ясно.Външното и вътрешното обезпаразитяане са достатачни(може и една лека подстрижка) newsm10

# 6
  • Мнения: 59
Казват че ако майката на бебето е живяла дълго време с котка задължително е изкарала токсоплазмоза в даден период от живота си . Доколко е вярно не мога да кажа , така съм чела.  Аз 10 години живеех с котка но откакто се омъжих нямам никакви домашни животинки и когато забременях не съм си правила изследване .

# 7
  • Мнения: 80
Имаме си две котарани. Като забременях казах на доктора, той ме попита дали излизат на вън, а аз му отговорих, че не излизат. Отговори ми, че тогава няма проблем. Иначе за всеки случай си пуснах изследванията. Сега беба е на 5 месеца вратата на хола си е отворена, но мацките не влизат. Може би ги е страх. Така че проблем между съжителството между котки и бременна, и котки и бебе мисля, че няма.

# 8
  • Мнения: 210
Пепоне (котака) не е ваксиниран по принцип, защото майка ми е ветеринар и казва, че тези болести , за които се ваксинират котките при нас в България ги няма, а и той не общува с други животни (не споря, че може ние с поливнката да му пренесем някоя зараза - и двамата работим с клиенти и всеки ден общуваме с различни хора), но иначе си го обезпаразитявам редовно, макар че не излиза навън и не яде сурова храна и понеже много обича водата и е снежно бял го къпя поне 1 път в месеца, а лятото и по-често. Изследвания задължително ще си пусна - даже на 5ти октомври съм на преглед и смятам тогава да ги направя и тях. Племенника ми отрасна с кучето ни и нищо му нямаше, аз лично съм алергична към какво ли не, вкл. и морски свинчета (гледах си едно няколко месеца и се задушавах като го галя), но към котки и кучета слаба богу не съм.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 764
dolly_holly, много от гинеколозите щом чуят "котка" и веднага казват "да се махне веднага". И аз чух тази реплика, но я пуснах покрай ушите си. Бях притеснена след раждането като дойде педиатърката какво ще каже. Тя пък се зарадва на котарака Simple Smile
За изследвания за токсиплазмоза сама настоявах. Акушерката рови по някакви списъци и ми пусна изследването по касата. Сега не зная как е. Но не е от голямо значение дали ще ти ги пусне по касата или ще ги платиш.
Успешно бебеправене, лека бременност и здраво бебе   bouquet

# 10
  • Мнения: 307
Живот и здраве и на нас ни предстои съжителство на бебе с коте.Правих си токсоплазмоза и е отрицателна,котето седи само вкъщи.Не знам само как ще стане със спането тъй като е свикнал да спи при нас,но ще се нагодим някак. Simple Smile

# 11
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Споко! Нашата (сиамка е) спеше в краката ми, докато не ме приеха в за раждане. Без проблеми се отучи, тя като че ли даже малко се плашеше от новото врещящо нещо, нахлуло на собствената й територия, и без бой се предаде  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 16
Аз също планирам 'как' - имам някои притеснения, тъй като имаме 3 котарани, 2 от които саа под година и са много активни Simple Smile Те обаче ще минат през кастрация скоро, така че очаквам да са се кротнали с една идея, когато дойде бебето. Ваксините и обезпаразитяването са ясни.

Колкото до токсоплазмозата - аз живея с котки от 6 години, акто междувременно си гледаме и едни улични, които съответно съм галила и после може би и не съм се сещала да си мия ръцете..Да чукна на дърво, токсоплазмозата ми е отрицателна - ама съвсем отрицателна, т.е. дори не съм я карала никога. Това е малко неприятно, тъй като ще трябва да повтарям изследването следващия или по-следващия месец, но какво да се прави..

А по думите на всички лекари, с които съм говорила + много коментари тук във форума, по-вероятно е да се заразиш с токсоплазмоза от сурово месо или от недобре измити зеленчуци, а не от котка.

# 13
  • Мнения: 96
Дори не съм си и помислила да си махам котките не съм си правила тест защото е безмислен ако живееш с животното повече от 2 месеца .С първата ми бременност карах мъжа ми да почиства тоалетната, но сега и това си правя сама.Мисля че малко се преиграва с тази токсоплазмоза..

# 14
  • Мнения: 2 524
С токсоплазмозата няма преиграване, но можеш да се заразиш от нея и когато ядеш салата, чиито зеленчуци са напикани в кашона на земята от уличния пес на женския пазар и недобре измити в ресторатна.
По подписа ми се вижда, че детето ми е на  две години и два месеца. На седемдесет квадрата му съжителстват 4 котки. Кухнята и нашата спалня , която се превърна и на детска е забранена територия за тях. Ръцете на всички хора в домакинството задължително се мият по много пъти дневно, поддържа се хигиена. А за котешката тоалетна - хората са измислили ръкавици.

Общи условия

Активация на акаунт