Бебе и котка, не "дали", а "как"?

  • 41 231
  • 276
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 70
И аз не бих се отказала от моята писанка,само ще ни е трудно да спим  разделени Joyкато се роди бебо.Тя много мяука като не е в една стая с нас,а това побърква милото,но ще се оправяме някак като му дойде времето newsm78

# 31
  • Мнения: 940
И аз не бих се отказала от моята писанка,само ще ни е трудно да спим  разделени Joyкато се роди бебо.Тя много мяука като не е в една стая с нас,а това побърква милото,но ще се оправяме някак като му дойде времето newsm78

аз на ваше място щях да започна да я приучавам още от сега да спи отделно, не чакайте да му дойде времето, за да има време да свикне, защото според мен после ще луднете с ревящо бебе и мяукаща котка.. представи си как тоооооочно заспиваш като пребита след поредната нощна фиеста, бебето най-накрая е заспало и..започва котката  Laughing Peace

# 32
  • Мнения: 326
представи си как тоооооочно заспиваш като пребита след поредната нощна фиеста, бебето най-накрая е заспало и..започва котката  Laughing Peace
Точно така мисля и аз и от седмица започнахме да го учим да не влиза в стаята. Трудно е много, мяука по цяла нощ пред вратата и се опитва да влезе, налага се да заключвам вратата. А като ставам нощно време до тоалетната, да внимавам да не влезе. Къса ми се сърцето, милото животно е свикнало да е господар в къщи, имаше си дупка на вратата на спалнята и спеше при нас в леглото.

 Мен и друго ме притеснява, живот и здраве като почне да ходи бебето из целия апартамент, как да го предпазя да не бърка в котешката храна и тоалетна.
 
Много моля, мамите с опит, разкажете по- подробно как са случва това чудо бебе и котка.
  bouquet

# 33
  • пак там
  • Мнения: 2 885
valkiria79, не зная как е при вас, при нас котешката тоалетна е в банята, а аз там като за начало не смятам да го пускам да пълзи сам (най-вече заради прекалено многото ръбове, които може да отнесе).
А за момента са много сладки - Енчо си пробва гласните струни и звучи като разгонен котарак, котката търпи-търпи, пък току застане срещу него и му измяучи нещо на същия "език", все едно си говорят Simple Smile Сега сме на вълна да се учим да галим котката. Малко се получава по-скоро - да й бръкнем в ухото, окото, да я хванем за мустаците или опашката, ама търпи, горкото ми добиче  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 326
У нас, котката си има кът в коридора, където е и тоалетната и храната, като храната и водата са в/у шкафчето.
Банята не ни е удобна за целта, но ще измислим нещо. Peace

Рися, представям си каква са идилия като си "говорят". Grinning
  bouquet

# 35
  • Мнения: 8 163
Аз започнах да  подстригвам моят персиец малко преди раждането.
А защо го подстигваш, ами не го решеш? Стригането само прави изпопадалите косми по-къси => по-трудно се виждат, но не са по-малко като количество. Имам 2 котки (рагдол и един черньо със средно дълъг косъм) и знам, че ресането е единственото решение. Ако в БГ се внасят, препоръчвам FURminator - няма по-добра четка за животни!

# 36
  • Мнения: 940
представи си как тоооооочно заспиваш като пребита след поредната нощна фиеста, бебето най-накрая е заспало и..започва котката  Laughing Peace
Точно така мисля и аз и от седмица започнахме да го учим да не влиза в стаята. Трудно е много, мяука по цяла нощ пред вратата и се опитва да влезе, налага се да заключвам вратата. А като ставам нощно време до тоалетната, да внимавам да не влезе. Къса ми се сърцето, милото животно е свикнало да е господар в къщи, имаше си дупка на вратата на спалнята и спеше при нас в леглото.

 Мен и друго ме притеснява, живот и здраве като почне да ходи бебето из целия апартамент, как да го предпазя да не бърка в котешката храна и тоалетна.
 
Много моля, мамите с опит, разкажете по- подробно как са случва това чудо бебе и котка.
  bouquet

горкия, мисли си че сега му е тежко, ама ако знае какъв шок го чака тепърва  Laughing
котешката храна не е такава драма, ама виж котешката тоалетна трябва да я преместиш в банята например. майка ми има котарак на 10г. вкъщи и племенника ми е там почти през цялото време (1г. и 4м.) и искам да ти кажа че котьо преживя голям шок с бебока. общо взето ми прави впечатление, че котките много по трудно се приспособяват и са много по-ревниви. нашия котарак направи бойкот в продължение на няколко месеца и дори в най-големите жеги демонстративно спеше на терасата, козината му започна да капе, изобщо много драматично го преживя този "натрапник, който не иска да си ходи"  tooth та неговата тоалетна си е в тоалетната и малкия колкото и да щъка из къщи, няма достъп до там, поне не сам. за храната защо не пробвате да я качите някъде по-нависоко, докъдето котката лесно ще има достъп но не и бебето?
успех с вашето коте, стискам палци да преглътне после ревността си с достойнство  bouquet  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 3 688
Имах доскоро коте/починана 15г Cry/,когато се роди племенника ми -сега той е почти на 8г.още живеех при нашите- и котето естествено-заявих че няма да го махна ,стига на детето да не сепояви някоя алергия от котето...
Ники е асматик от едногодишен със няколко алергии- но не и към животни и то именно защото е придубил имунитет още от раждането си...
Котето не е създавало никакви проблеми- научихме го още преди да се роди Ники да не влииза в стаята и тя го правеше,дори в последствие сме си правили закачки как ще реагира на детето- не искаше и да припари до него Laughing
Когато детето порасна и започна да я тормози- криеше се от него
Когато Ники стана на 3г. се омъжих и се пренесох-  котето остана при майка им жал ми беше на неговата възраст да го местя а и живеех през 2 блока...
Не сме имали проблем с нея и при моето дете-всеки ден е била с него ,реакцията и към него беше същата като при Ники- абсолютно незаинтересована,само като плачеха децата идваше и ни се караше Laughing
Някак си към моето дете имаше по особенно поведение- даваше му д я тормози повече Laughing,татко мислеше че защото знае че е моа,а аз си мисля че защото моя не е толкова страхлив като Ники...
Котешката тоалетна беше на единия балкон- приучихме детето децата че там не се ходи както че и "бонбоните"са за котето - за тях са други. по принцип този балкон си беше нейна територия- там си и спеше...

http://vndb.snimka.bg/animals/koteto.75346.1505944  ето  го моя и котето

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 13:59 от vnd

# 38
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Тоалетната е в ббанята, вратата е завързана с малка верига, през която минава котето, но дете не може Grinning
Яденето на котешка храна установихме, че освен засищане, не носи други последствия Crazy
Сега докарахме новото бебе и Мими (котето) веднага се натресе да спи в кошарата. Набързо и се разясни, че няма да стане тая и вече го обикаля от далече

# 39
  • Мнения: 210
Фея-кръстница - ресането не е решение , от опит го казвам. Нашият писан го решим всеки ден, но като стане топло и това не помага,  все пак котките си сменят козината за лятото и зимата и е абсолютно нормално зимата да не се скубят много, а лятото да ръсят навсякъде косми. Тази година го подстригах (собственоръчно с ножица), нямахме никакъв проблем с тази операция - опънал се нашия пич и доволен че му олеква, две чанти с козина изхвърлихме. Мислех да го водя на ветеринар да го оформят, но така и не се случи, вече си купихме машинка за подстригване на животни (30,00 лв от Метро) и напролет пак ще е подстриган. Пак го решим, дори и с по-къса козина, но определено не падат толкова косми. А когато живот и здраве някога станем четирима (защото котака е член на семейството - третия член) късата козина ще му е постоянната фризура - поне в началото (в комплекта с машинкита има гребени с различна височина, така че смятам, че ще намерим оптималната дължина).

# 40
  • Мнения: 1 227
Фея-кръстница, точно затова го подстригах, нямам време за неговата прическа.  Аз съм единственият човек в къщи, на който той позволява разресване на козина, рязане на нокти, къпане и т.н. Преди влизането ми в болницата го подстригах много късо, после пак и така ще бъде докато не започна да имам време за него. Но за момента с първокласничка, бебе, възрастен родител и пътуващ в командировки мъж, ще се подстригваме Simple Smile

Тоалетната на котето е на остъкленият балкон и достъпът до него лесно се забранява за дете. Храни се само сутрин и вечер /останалото време паничката му е прибрана/. Единствено водата е на достъпно място, но най-много да бъде разлята Simple Smile

# 41
  • Мнения: 74
Аз още един опит да споделя. Нашата котка (за съжаление, вече почина) си отваряше сама вратите, така че нямаше начин да не влиза в бебешката стая. Затова си купихме най-обикновена кукичка с халка и ги сложихме на вратата и касата така, че да има процеп около 10 см. Котката не може да влезе в стаята на бебето, но пък вратата е отворена и ако ние сме в другата стая, спокойно можем да чуем не само плач на бебе, но и задавяне и мрънкане. Много беше удобно!
Хареса ми идеята за верижка на банята! При нас не се наложи - не знам как, но малката никога не е бъркала в тоалетната и храната на котето.
Имахме даже дълъг период, я който връзвахме с карабинер шкафа в кухнята, в който седят препаратите. Казвахме на малката, че не трябва да отваря шкафа (когато тя се научи), за да не влиза котето при препаратите, защото са отровни. Тя стана много отговорна в това отношение! Действителната причина, разбира се, беше малката да не пипа.
Така че - успех!

# 42
  • Мнения: 1 236
Искам да питам мамите,които имат домашни любимци и по-специално котки,кога то4но събрахте в една стая котето и бебето?Достатъ4ни ли са 3 месеца или трябва пове4е?И изобщо всеки,който може да даде някакви съвети относно съжителството между двете същества нека да ги сподели тук.Ще ми бъдете от голяма полза,защото имам две котки,живеем в малък апартамент и малко се притеснявам какво то4но ме о4аква.най-лошото е 4е спят в леглото ни и незнам как ще ги затварям в другата стая,направо не ми се мисли какво ни о4аква и нас и тях,горки4ките....

# 43
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Всичко зависи от това как се държи котката. Както споменаха вече тук, започни по-отрано да ги привикваш да спят в друга стая, за да ти е по-лесно с бебето. Нашата писана не влизаше при бебето докъм втори-трети месец, после лека-полека започнах да я пускам, докато и аз съм в стаята. Е, и сега не спи при нас, но иначе двата "дзвера" по цял ден са заедно Mr. Green

# 44
  • Мнения: 360
И ние сме с котка,тоалетната и е в банята,а на вратата има специална дупка през която да минава.
Май скоро ще трябва да мисля къде обаче ще държа храната,че малката да не се захрани с нея Laughing

Общи условия

Активация на акаунт