Деца с увреден слух-8

  • 58 079
  • 721
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 554
Честит рожден и от мен на сладката Мая!
Да е все така усмихната, умна и весела!
Да ви е мног оздрава, Силве!

А за семинара аз научих от Таня Димитрова и ще отида в неделя, на мен тя ми каза, че ще говори рехабилитатор от Кохлиър и ще е полезно за всички родители. /поне така разбрах аз/

# 286
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Честит Рожден ден на Мая, много здраве и усмивки и пожелаваме с Яни!

iviviv, синът ми имаше голям проблем със свикването със слуховите апарати, голям зор беше от моя страна докато го науча да ги носи, да не ги пипа, да не ги сваля и да ги търпи. Проблемът се оказа в лошите настройки, той беше съвсем мъничък, настройките бяха наслуки, явно го дразнеха ... в момента, когато ги направиха що-годе добри, детето спря да роптае и си носеше апаратчетата без проблем, даже си ги търсеше. Твоето детенце е по-голямо и се надявам да направят добри настройки. Друг проблем, който може да е чисто физически дискомфорт е да свикне ушето с апарата, при моето дете ушната мида се зачервяваше от отливката и самата кожа зад ухото се протриваше и зачервяваше, но той по принцип е с тънка и чувствителна кожа. Ние мажехме с малко кремче за подсичане външните части на кожата, които се зачервяваха, а там където стои отливката с малко вазелин да не се протрива. С времето кожата "привикна" и не се зачервяваше вече. За това се сещам засега, че беше доста отдавна, ако имаш други въпроси - насреща сме  Hug

# 287
  • Мнения: 2 543
terina, да, така звучи интересно, наистина. Няма да мога да отида аз, обаче... Sad
А вие защо не съобщавате такива новини тук? Аз бях само дочула и не знаех нито къде, нито какво ще е... Пишете, има хора, които няма откъде да научат!

# 288
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
             Flowers SunflowerЧестит празник и на Sirta! Flowers Sunflower

# 289
  • Варна
  • Мнения: 266
http://www.californiaearinstitute.com/някой знае ли нещо за това място?

# 290
  • Мнения: 2 543


Валито79, какво се очаква да знаем за това място? Теб лично какво те интересува? Нещо не разбрах... Embarassed

# 291
  • Варна
  • Мнения: 266
Някой да е ходил там или да е чувал отзиви...Интересува ме защото там правят и операции на ушите -изграждат и реконструират уши какъвто е и нашия случай а също доколкото разбирам ако се налага имплантират апаратчета и то с по малко операции..

# 292
  • Мнения: 2 543
Някой да е ходил там или да е чувал отзиви...Интересува ме защото там правят и операции на ушите -изграждат и реконструират уши какъвто е и нашия случай а също доколкото разбирам ако се налага имплантират апаратчета и то с по малко операции..

О, аз не се съмнявам, че това е много хубава клиника, обаче... е в Щатите... в Калифорния... Това би струвало цяло състояние... Тук не могат ли да ви помогнат с изграждането на ушна мида (за ушна мида става въпрос, нали?)?
А за какви апаратчета става въпрос, че с имплантират? Ако искаш, дай линк.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 266
 тези апаратчета  се BAHA и VORP -сигурно ги знаете,но доколкото разбирам англ.след като ухото е с атрезия ,значи че слуха  на това ухо е много намален а в някои случаи го няма изобщо.но след операциите се слага такъв апарат за да може да се стимулира ухото.нещо такова е ..май написах голяма объркация  ooooh!А при нас не е само мидата -всичко до вътрешното ухо....

# 294
  • Мнения: 179

misterizator, много мистериозно, наистина.Simple Smile Хем е неофициална информацията, хем има записване във фирма "Мебос"... newsm78 Аз също чух за този семинар, но ми обясниха, че е по-скоро полезен за родителите, на които тепърва им предстои да избират кохлеарната имплантация за децата си.

Какво записване? Разпратих покани на рехабилитаорите и им казах всеки да се чувства свободен да покани родителите, с чиито деца работи....Друг е въпроса кой какво и на кого е казал обаче. Все пак искам да благодаря на всички, които пожертваха неделята, за да присъстват. Има още копия от материалите, желаещите може да се свържат с мен Или с Таня Димитрова.

# 295
  • Мнения: 2 531
тези апаратчета  се BAHA и VORP -сигурно ги знаете,но доколкото разбирам англ.след като ухото е с атрезия ,значи че слуха  на това ухо е много намален а в някои случаи го няма изобщо.но след операциите се слага такъв апарат за да може да се стимулира ухото.нещо такова е ..май написах голяма объркация  ooooh!А при нас не е само мидата -всичко до вътрешното ухо....
Когато е запазен костния път на проводимост, то точно БАХА е подходяща за протезиране!Това означава не само външното , но  и среднотго ухо!Ходили ли сте при доц. Спиридонова?
Сина ми има сраствания и аномалии на костиците/тоест средното ухо/ и запазен костен път на проводимост. В момента е с диадема на Старки, но ми казаха че е става и за БАХА ! Знам че са започнали да ги слагат, аз от 2 г. не съм питала че други проблеми имаме  EmbarassedBobsvel може ли да внесеш яснота до къде е стигнало протезирането с БАХА???

# 296
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
    Здравейте всички!
    Ще се опитам да резюмирам накратко впечатленията от вчера. Лектор беше Виктория МакДонъл, австралийка, чието момиченце е било имплантирано през 1987г, когато е било на 4г и е загубило слух вследствие менингит. На мен ми беше ценна тая лекция дори за това, че тя говореше от собствен опит и споделяше своя път.
    Най-важното за мен: фокус върху слушането. Ако не се натискат да слушат, децата ще предпочетат да гледат. Както тя казва, "Водата, която се стича по хълма, избира по-лекия път.". Процесът на работа трябва да включва Планиране на целите + Оценка на очакванията. Те трябва да бъдат положителни, но реалистични. Спонтанната реакция на детето е доказателството на наученото, а не работата в кабинета. Колкото и да се стреми специалистът да наподоби ежедневието, средата там остава стерилна. Затова е важна ролята на родителите, които следвайки заложеното от специалист, да поддържат модела на работа и в къщи. Естествено, всичко трябва да бъде поднесено по лек, весел и ненатоварващ детето начин. Не трябва да се прескачат нива на обучение, а във всеки един момент да знаем докъде сме стигнали, и какво можем да очакваме от детето. Има разлика между истинската  и слуховата възраст. Слуховата възраст е тази, от която децата чуват с КИ. Ако едно дете е на 2г и има имплантация от 4 месеца, разликата между двете възрасти  е 20 месеца. Целта  на заниманията е подготовка за училище. Детето трябва да бъде независимо, самовзискателно, самоуверено, и със самочувствие. Родителят е ключовият езиков модел, съответно с напътствия от специалист. Много е важно да се прави всяка сутрин тест на Линг, защото той ще покаже дали има някакъв проблем, по начина, по който детето повтаря след нас. Изчакването е важно, седмия звук от теста е тишината. Всеки ден звуците трябва да се подават в различен ред, със съответните паузи между тях. Ох!
   Сигурна съм, че много неща пропускам, но се надявам да се включат и други майки. Благодаря на фирмата за срещата, научих много, а се и видях с много родители. Успех на всички!

# 297
  • Мнения: 2 543
Боби, написаното от мен беше иронично към госта, пуснал информацията. Ако за тези събития имаше нормално огласяване, нямаше да се стига до такива недоразумения. За мен си остава загадка защо е толкова трудно да се информират хората. Тук не пишат много хора, но достатъчно много четат, така че ако някой се беше смислил навреме да ни уведоми, вероятно щяха да дойдат и повече хора. Аз лично трябва да знам поне месец предварително, за да се организирам за нещо такова. Освен това да се каже на рехабилитаторите едва ли е достатъчно, за да разберат всички, и освен това именно рехабилитатор беше казал на моите познати, че имало смисъл само за новите родители... Както и да е - не е моя работа да ви критикувам за това - просто не го разбирам.

Валито, а защо смяташ, че ще има нужда от БАХА твоето дете? Така ли ти казаха? Аз попрочетох малко и общо взето пише, че в повечето случаи слуха се възстановява до доста добро ниво след операцията. Или са ти обяснили, че в случай, че не се възстанови толкова добре, ще трябва БАХА? Иначе това, което е новото в тази клиника е, че се изгражда слуховия канал (и всичко останало навътре) и ушната мида наведнъж. Което наистина е голямо облекчение, но не ми се мисли колко ли би струвало... А тук все пак какво ви предложиха? Разкажи ни малко повече. Аз вече съм забравила, защото отдавна не си писала...

pozor, сега прочетох написаното от теб. Звучи интересно - споделеният опит винаги е полезен. Благодаря.

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 10:16 от Ieppe

# 298
  • Мнения: 554
Здравейте!
Лекцията беше страхотна и много, бих казала изключително полезна за мен. Благодаря на организаторите от Мебос за чудесната подготовка!!!   bouquet
Позор е описала доста от нещата, които бяха казани.
Виктория Макдоналд наблегна на това, че за децата е най-важна работата вкъщи. Примерно в Австралия децата работели със специалист само веднъж седмично и то за да се научи родителят какво да прави в домашна среда. Разказа ни как е казала на дъщеря си още когато е била на 5 години, че тя има увреден слух и трябва да учи и работи, докато другите деца играят и с времето дъщеря й се е научила, че за да успее трябва да отделя повече време от другите.
Наблегна много сериознно да теста с линковете - А О У М ШС, да ги правим всяка сутрин, и ако нещо в произношението се промени за повече от седмица,  да усетим ако нещо в настройката започне да куца. Като да правим различни интервали между звуковете, за да не ги повтаря детето наизуст и да сменяме реда на зявуковете.
Утре пак ще ви пиша. Че днес си забравих записките вкъщи  Embarassed

# 299
  • Мнения: 2 543
Ling six sound test-ът е наистина много важен. Той е сред първите неща, които се споменават и в уроците на Джон Трейси Клиник. Аз лично вече не го правя рутинно, обаче. Само ако нещо наистина ми се стори съмнително.

Общи условия

Активация на акаунт