Новите ви книги - 4 част

  • 50 909
  • 746
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 395
Не пипай тази книга на Ян Ван Хелсинг е своего рода продължение на първите му 2 книги за тайните общества + някои неща от другата му книга - Децата на новото хилядолетие...Бих ви препоръчала 1во да прочетете, тази за децата, иначе може малко да се отчаете от това, което ни очаква според - не пипай, другата е по-оптимистична. Има част от езотеричната литература, част от неговия личен опит в разговори с хора от масоните и др тайни общества и част от исторически скрити факти - като напр. за НЛО, които са били произведени още по време на нацистите.

# 196
  • Мнения: 2 282
По въпроса с "Не пипай тази книга" - това е една от книгите, които ще изпратя в някоя библиотека. Дотолкова не ми хареса, че чак ме дразни да я виждам. Много съм съгласна, че света не е това, което си мислим, и че има много неща, които стават, без да осъзнаем, влияят ни и ни манипулират. Но разните му там тайни общества, зложелателни намеси и конспирации ми идват твърде много. Не че няма, сигурно има. Но книгата сякаш набива страхове и притеснения в човека. Познавам хора, които са директно откачили на тема конспирации и кой как им влияе - имам чувството, че са чели доста такива книги. Никак не ти помага да преминеш позитивно през живота. Да приемеш, че не сме сами - да, но да живееш в страх? Не, благодаря.

# 197
  • Мнения: 2 401
Аз се чудя как си могла да я купиш въобще. Не го знам тоя Ван Хелсинг, но самото  заглавие, както и оформлението на корицата говорят за боза, която просто трябва да бъде продадена.
Колкото до  тайните общества и конспирациите,  и моето мнение е, че водят единствено до откачане, нищо полезно не можеш да извлечеш.  Много целенасочено  избягвам таквиз четива. 

Последна редакция: ср, 14 окт 2009, 11:04 от минзухар

# 198
  • Мнения: 2 622
Ох, аз съм павичоманка и най-вероятно и последната ще ме възхити. "Другото тяло" много ми хареса, но "Хазарски речник" си остава най-любимата ми книга.
Сега пак съм си подредила спретанато кубче до леглото, пък да видим кога ще го чета.
Втора книга на Майкъл Кънингам започвам:

Ха,точно нея дочетох вчера Peace

# 199
  • Мнения: 202
Скоро не съм писала по ред причини тук, но това не означава, че съм спряла да чета и, че не "хвърлям" по едно око в темата Wink. Последните ми прочетени книги са : "Приказки за размисъл", "Нека ти разкажа"(твърдо съм фен на Хорхе Букай и сега смятам да си взема и "Писма до Клаудия") и  "Отвъд последния сън", към която проявих интерес, защото сравняваха авторката с Исабел Алиенде, но съм разочарована от книгата и едвам я избутах. Сега съм на вълна Уилям Уортън-"Гордост".

# 200
  • Мнения: 2 282
Аз се чудя как си могла да я купиш въобще.
Трудно Simple Smile Първия път я прегледах и оставих. Обаче силно ми я препоръчаха.
Аз съм от търсещите и четящи много и различни неща. Част от тях си противоречат, но това им е хубавото Simple Smile  Това е единствения начин да направиш информиран избор. Всъщност не съжалявам, че я прочетох, просто не я харесвам и не бих си я купила. Общо взето, няма книга, която не бих прочела (поне по диагонал).

# 201
  • Мнения: 827
Хайде и аз тук Simple Smile



Полудяла съм да чета Харуки Мураками, но след "Норвежка гора" и "Кафка на плажа", които ме оставиха без дъх тази ми идва малко по-лека и по-малко хипнотизираща. Освен това е значително по-тънка.
Значи добре съм я захванала първо "Спутник, моя любов". Simple Smile

Подготвила съм си и други, доста разнообразни четива: "Историкът", "Хаотика", "Изкуството да бъдеш родител", "Debt of Honour" и една камара други в електронен вариант.

И да питам за отзиви за "Лятoтo прeди мрaкa" на Дорис Лесинг.

# 202
  • Мнения: 1 210


вълшебница я кажи как ти се струва продължението на Мечо Пух? На мен никак не ми харесва, изобщо не се доближава до стила на оригиналната книга.

Лу, естествено, че е посредствена. Всяко продължение, а какво остава от различен автор е изнасилена работа според мен. Следва едно безумно старание за неотклонно придържане към характера и образа на героите, от което непринудеността се затрива, а тя е най-чаровното качество на тази книга.
Пусто съм в спокоен емоционален период, та не ме дразни, само ми спомня времето, когато четях оригинала  Grinning
Не знам какво да чета вече. Чудя се дали един нов Джефри Арчър да не взема, ама пък тази "Шах и мат" е кримка. Не ми се четат и сериозни книги, имам нужда някой да ме замъкне надалеч и да ми разкаже приказка... ама весела  Laughing

# 203
  • Мнения: 737
Alex-Sofi , Сребърен облак , благодаря за инфото. Тогава да не ме е яд , че немога да се добера до нея от библиотеката. Това е хубавото на библиотеките, взимаш, не ти харесава - връщаш. Харесва ти - четеш я. Аз не мога да препрочитам книги, просто НЕМОГА. Винаги съм се чудила на хората как им е интересно да четат , нещо което са го чели newsm78, но разни хора, разни нрави  Simple Smile


АААААА щях да забравя да ви кажа ,ч е прочетох на Софи Кансела "Беки Б. очаква бебе", разбира се ми хареса. Днес почвам на Джеки Стоев "Бай дъ уей...(между другото) хумористична била, ще видим...............айде до скоро  Hug

# 204
  • Мнения: 505
Коко Шанел - автобиография на Анри Жидел. Хубава книга за тези които падат по биографичните и по Мадмоазел!

# 205
  • Мнения: 7 837
Изчетох "Коралайн" на Геймън за 3 часа, сега вече мога да гледам и филма. Сигурна съм, че ще е по-добър от книгата дори.

п.п. Ван Хелсинг може и да не го чете. Достатъчно забавни с писанията си са форумските конспираторки.  Simple Smile А и той се чете на 12-13 годишна възраст. Като Коелю и много други.  Simple Smile

# 206
  • София
  • Мнения: 25
Момичета някакви отзиви за тези три книги !??!?! Прочетох мног хвалебствия за тях  newsm78

# 207
  • Мнения: 1 210
"Другата Болейн" прочетох с наслада.
"Наследството на Болейн" е своеобразно нейно продължение (казвам своеобразно, тъй като продължава живота на Хенри , не на Болейните), но написано с такъв интересен похват (разказ през очите на всеки от героите), че аз направо изгубих...интерес.
"Другата кралица" е в същия "интересен" стил. Всеки си има гледна точка, характер и индивидуалност и някак повествованието ми се разкъса, а това ме дразни неимоверно. Изобщо не я започнах.
Обаче на доста хора  не е направило впечатление, камо ли да е повод за разни негативи. Така че, пробвай. Една по една, за да имаш избор, все пак  Wink
 

# 208
  • Габрово
  • Мнения: 311
Аз съм чела само "Наследството на Болейн" и ми хареса. Чете се лесно, интересно, без да се запълват страниците с излишни описания и т.н. Simple Smile

# 209
  • Стара Загора
  • Мнения: 11
запис за да Ви следя

Общи условия

Активация на акаунт