В четвъртък, 1.10 ще тестват сирените в София и други големи градове

  • 8 522
  • 141
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Гледах сутринта в сутрешния блок, че има нова радиосистема за задействане на сирените на гражданска защита.
Ще я тестват в четвъртък, 1.10.

Сирените ще вият до 20 минути.

Цитат
На 1 октомври сирените ще вият в 10 града в България.

Точно в 11,00 часа ще бъде задействана сиренната система, за да бъде тествана, съобщиха от Гражданска защита.

Воят им ще чуят жителите и гостите на
Бургас, Варна, Кърджали, Монтана, Пазарджик Плевен, Пловдив, Русе, Смолян и София.




Моля модераторите да заковат темата до четвъртък. Може да има много уплашени.

Последна редакция: пн, 28 сеп 2009, 13:01 от Mamma

# 1
  • Мнения: 674
Във Варна предния път ни изкараха #Crazy #Crazy #Crazy акъла...

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ако я закова- доста малко хора ще я прочетат. Сложих и един удивителен знак, дано нямаш против.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Полезно предупреждение Simple Smile Тук шансът да се забележи май е по-голям, отколкото в новините, поне аз предния път така и не съм разбрала, че ще има тестване. Не че там, където работя се чу нещо де Whistling

# 4
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ако я закова- доста малко хора ще я прочетат. Сложих и един удивителен знак, дано нямаш против.

Мерси!

# 5
  • Мнения: 1 413
Ще предупредя децата и майка ми, да няма изплашени! Някой да побутва нагоре, защото е важно!
Ина Дот, мерси Hug

# 6
  • Мнения: 5
 Благодарности за предупреждението!   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 236
Ами кажете кои са другите големи градове,де!

# 8
  • Мнения: 6 323
Аз от една седмица си повтарям да не се шашкам на 1-ви.
Сирените са един от големите ми детски кошмари, който не успях да преодолея. Като дете съм живяла 4 години в държава, в която се водеше война и почти нямаше ден, в който да не свирят сирени... а след сирените обикновено се чуваше взрив от паднала ракета.
Минали са повече от 20 години, но всеки път като засвирят сирените и сърцето ми се обръща от ужас, дори и когато знам, че трябва да свирят.
Преди няколко години пък през нощта, около 2 ч., инцидентно засвириха сирени. Оказа се, че поради проливен дъжд е станало някакво късо съединение, но докато се свържа с Гражданска защита и се уверя, че няма нищо обезпокоително, бях откачила от ужас.


Ами кажете кои са другите големи градове,де!


Цитат
Агенция Фокус

На 1 октомври сирените ще вият в 10 града в България. Точно в 11,00 часа ще бъде задействана сиренната система, за да бъде тествана, съобщиха от Гражданска защита.

Воят им ще чуят жителите и гостите на Бургас, Варна, Кърджали, Монтана, Пазарджик Плевен, Пловдив, Русе, Смолян и София.

# 9
  • софия
  • Мнения: 25 459
......
Сирените ще вият до 20 минути.
......

 ooooh! Как ли трябва да разбираме "до 20 мин."? Това е много време. Дори и 5 мин. вой на сирени е гадно!

# 10
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Благодарности за предупреждението!

и от мен!

# 11
  • Мнения: 3 971
Във Варна предния път ни изкараха #Crazy #Crazy #Crazy акъла...
Ами как няма да ни го изкарат като изобщо не се разбира какво говорят.Съответно никои не е чул че е проверка.
Племенницата на сестра ми мислила че е сама в къщата и страшно много се уплашило детето ooooh!

# 12
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
......
Сирените ще вият до 20 минути.
......

 ooooh! Как ли трябва да разбираме "до 20 мин."? Това е много време. Дори и 5 мин. вой на сирени е гадно!


Това видях по телевизията. Предполагам, че най-много ще вият 20 минути. Може и по-малко.
Колко пъти обаче до 20 минути питам аз?  Sunglasses

# 13
  • Мнения: 4 435
О, ужас.
До нас има мнооого наблизо, и преид година като ги тестваха, ме събудиха с тях, много се стреснах. Добре, че предупредихте.  bouquet

# 14
  • Мнения: 737
Предничт път във Варна доста време не ги спряха Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт