стимулация с клостил ипрегнил

  • 2 434
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
За втори месец съм на  клостил и сега ще ми слагат и прегнил 5000,но засъжаление не съм запозната добре.Не съм наясно какви са шансовете да забременея и защо са тези инжекции.Моля ако някой е бил с подобна стимулация да ми отговори.Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 18
Моля ви момичета ,може би темата не е от най -интересните ,но имам нужда от опита и знанията Ви.Благодаря Ви отново. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 617
Аничка, потърси с търсачката, във форума има много писано по въпроса за клостила. Само да ти кажа, че прегнилът е за пукане на фоликулите, които се образуват от клостила. Правили ли сте изследвания преди стимулацията, следят ли ти овулацията с ултразвук? Питам, защото много често тези лекарства се изписват като бонбони, на сляпо, а по въпросите ти съдя, че никой не ти е разяснил нещата както би трябвало.
Успех!

# 3
  • Мнения: 18
Да ходя на фоликуметрия,и преди няколко месеца ми пуснаха някой хормони .Всичко било наред с иследванята ,но съм имала поликистоза и затова ми трябвало стимулация.Миналия месец пих само клостил и нищо не се получи,от вчера пак го пия, но сега ще има и прегнил,защото имах два фоликула ,който не сеспукаха.

# 4
  • Мнения: 2 617
Правиха ли ти тест за проходимост на тръбите и спермограма на мъжа ти? Без тези изследвания не е много ясно какво е положението. И как имаш поликистоза, а всички хормони са ти наред? newsm78
Каквото и да става, трябва да знаеш, че клостилът не е безобидно лекарство и че може да се пие само няколко цикъла в живота на жената.

# 5
  • Мнения: 18
Спермограма има и е перфектна ,но иследване за проходимост нямам,аз сега го пия за втори път колко мога да го пия ?пия го от 5-ти до 9-ти ден по една таблетка вечер.незнам много ли е малко ли е.По принцип правиме опити за бебе и казаха ,че това е варианта.Да ме стимулират и да ходя на фоликуметрия и като дойде момента да действаме. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7 201
Спермограма има и е перфектна ,но иследване за проходимост нямам,аз сега го пия за втори път колко мога да го пия ?пия го от 5-ти до 9-ти ден по една таблетка вечер.незнам много ли е малко ли е.По принцип правиме опити за бебе и казаха ,че това е варианта.Да ме стимулират и да ходя на фоликуметрия и като дойде момента да действаме. Simple Smile
Не може да правиш стимулация без:
=>разширена спермограма с включен Крюгер тест, направена в клиника по стерилитет;
=>изследване за проходимост на тръбите(Хидротубация или Цветна снимка),
=>хормонални изследвания
и без да си под непрекъснат лекарски контрол! Naughty
Ако не се е съобразил лекарят ти с това - сменяй го! ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 045
В упътването на Клостила пише, че се пие три месеца и после се почива. Ти го пиеш за втори път, така че спокойно. Иначе наистина е хубаво да направите цветна снимка. Ако не се получи и този месец, настоявай да я направиш през следващия цикъл. Не се притеснявай за Прегнила. Това е инжекция, която ще ти я сложат за пукане на фоликулите, както ти бяха писали. Това е един вид таймиране на контакта. В зависимост от това кога ще ти я сложат, ще ти кажат и кога да имате контакт с половинката ти. Пожелавам ти успех  Hug

# 8
  • Мнения: 20
Здравей anichka 25.Искам да ти споделя че и аз в момента съм в стимулация.Само че аз със Клостила нямах реакция затова продължих с Меногон и утре ще ми бият Прегнила за пукане на фоликулите.Първият път на стимулация ми докараха чудесна овулация но нищо не стана.Сега пробваме за втори път и дано има резултат.Да ти споделя че и аз съм с поликистоза.

# 9
  • Мнения: 18
Здравейте момичета ,вчера ми сложиха Прегнил 5000 две ампули наведнъж снощи започнаха болки в левия яйчник но дали се е спукал фоликула и дали се е оплодила яйцеклетката незнам а съм на преглед чак в други ден.До тогава ще се побъркам много съм любопитна,дали мога да разбера някакси днес.

# 10
  • Мнения: 7 201
Без преглед няма как да разбереш.Или отиваш другаде,или чакаш... Peace

# 11
  • Мнения: 18
Предполагам ,че е така ,но се питам няма ли някакви симптоми или нещо друго освен прегледа ,за да разбера ,че съм направила овулация.  Blush

# 12
  • Мнения: 18
Мили момичета днес ходих на преглед и ми казаха ,че фоликула се е спукал вследствие на прегнила.За което съм много доволна, но ми изписаха Утрогестан 100мг и като се порових в нета разбирам ,че това лекарство се пие за задържане при риск от спонтанен аборт, а в моя случай защо при мен все още няма бременностда не говорим за друго .

# 13
  • Мнения: 7 201
...но ми изписаха Утрогестан 100мг и като се порових в нета разбирам ,че това лекарство се пие за задържане при риск от спонтанен аборт, а в моя случай защо при мен все още няма бременност да не говорим за друго .
Утрогестан(синтетичен прогестерон) способства на плода да се закрепи по- добре, образува жълтата течност, в която живее бебчето. Peace
Не се тревожи,за хубаво ти е предписан!Успех! Praynig

# 14
  • Мнения: 18
знам ,че това е друга тема но ме вълнува след колко време мога да разбера дали съм бременна дали всичките тезе хапчета имаха ефект.Незнам как да издържа до цикъла трябва да ми дойде на 01.11.09.Мога ли по рано да проверя и дали ако отида на лекар ще се види.

Общи условия

Активация на акаунт