Отговори
# 15
  • Мнения: 1 895
То от съвети полза няма Laughing Ама да се включа и аз с мрънкането по повод напреварването и проявяването на инат Twisted Evil
Сутрин се карат, кой да обличам пръв, че и на двамата им се спи и втория си краде още няколко минутки излежаване Twisted Evil Алекс казва "първо дамите"(дядо му се опитва да му вменява кавалерски обноски), Вика казва "първо Алекс - той е батко" (с цели 3 минути, но той много си държи на първенството и непрекъснато повтаря,че е батко Mr. Green). Съответно накрая загубила търпения извличам от леглото, който хвана Twisted EvilНадпреварват се кой ще си обуе първи пантофите, независимо,че непрекъснато повтарям,че това не е сътезание ooooh! Останалия втори плаче и крещи по другия "Докога все ти ще си първи" Crazy Винаги, когато единия каже,че иска до тоалетна или да пие чай или каквото и да е и другия си го поисква тутакси, а тоалетната е една и аз имам само две ръце. Гледат ме като гарджета като мажа филийки примерно на кого ще дам първи, все едно втория ще остане гладен ooooh!Вечер се тича с всичка сила, за да се легне пръв - съответно на вратата почти винаги се сбутват и редовно са в синини и драскотини. Бият се и се скубят за играчки, наричат се с невъобразими имена Crazy Абе лудница...честно казано понякога като ги взема от градината и съм особено уморена ми иде да ги сложа да спят още в 18.30 само и само да си осигуря малко тишина  - непрекъснато са в гръмогласен спор за "нещо си" TiredИ след всяка беля идват да питат дали още ги обичам - големи маймуни са Twisted Evil
Що се отнася до седенето по на едно коляно сега сме минали на нов номер. Вечер, когато ми се налага да поработя на компютъра и те няма как да седят в мен,а са в кротко и гушкаво настроение идват и всеки си слага главата на по едно от коленете ми LaughingПредставям си каква гледка сме от страни - аз разкрачена и пишеща и те надупени и  положили главици на краката ми - идилия Crazy Hug
Единствената утеха е,че някой ден ще си ги спомняме тези моменти с усмивка Grinning А сега да си пожелаем здрави нерви Wink

# 16
  • Мнения: 331
Единствената утеха е,че някой ден ще си ги спомняме тези моменти с усмивка Grinning А сега да си пожелаем здрави нерви Wink
ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
аз още от сега си спомням ДНЕШНИТЕ моменти с усмивка. и само се навивам, че нервите са ми адски здрави... А може би СА?!...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76930.new#new
 #Crazy #Crazy

# 17
  • Мнения: 678
Разбирам ви Мами,и моите племеннички са такива. Много често ги чувам Пък ти не можеш така. или Пък ти нямаш такова.Искам да питам как да се оправяме като не мога да намирам всичко в 2 еднакви цвята.

# 18
  • Мнения: 14
Аз сега ще говоря за деца, които са вече тийнейджъри. Момчета, еднояйчни, сложени са в различни класове по молба на родителите. Моя милост преподава и на двамата. В знания и възможности напълно се допълват. Единият е страхотен математик, доколкото знам, а вторият има страшна лингвистика по мои наблюдения. Двамата са пълни противоположности и не знам какво става с тези момчета, двамата само гледат как да се прецакат взаимно. Нон-стоп се препират по коридорите. Двамата са страшни чаровници, така че и гаджета въртят. Та последният им номер беше едно сбиване, защото единия откраднал гаджето на другия, но това било отмъщение, защото пък другия бил се престорил веднъж на първия и се натиснал на гаджето му. Такъв хаос, какъвто просто не можеш да проумееш! Не знам защо е така при двамата, ама аз съм класна на единия и непрестанно трябва да ходя след двамата, за да разбера защо са се сбили този път... Лудница...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 037
И при нас е пълна лудница,даже ми е омръзнало до чувам -мама да ме носи,не признават ни баба си ни татко си,до скоро успявах да ги нося и двамата но сега........Когато единия приключи първи с храненето ,другия започва да плаче ,че не бил той пръв-но тук намирам вината на свекърва ми защотото все ги подканя кой пръв ще си изяде всичко Twisted Evil,когато започнат да пеят някоя нова песничка от градината,винаги се пее на два гласа и с доста голямо разминаване-естествено с цяло гърло и кавга кой да пее всъщност.Не могат да се разберат коя приказка да се разказва или филм да се гледа,нито какво да бъде закуската,та свекърва ми прави две различни закуски,с което пък аз ще имам големи проблеми-но така е като нямам кухня.Вчера една приятелка беше на гости и каза-при вас никога не е скучно-да ама аз от време на време искам и да поскучая baby_neutral
Аз съм за разделянето на децата и то с две ръце-да видим как ще се разберем с баща им.
Гледам да проявявам търпение за това кой да е пръв,но когато се изчерпа което става бързо предприемам радикални мерки-прибирам спорната играчка или ги разделям-единия излиза в коридора да плаче и след малко другия сам ме моли да пусна брат му Laughing
Така се живее в нашата луда къща

# 20
  • Мнения: 2 051
Оправяме се като гледаме да се спазват елементарните принципи - да има справедливост, да няма насилие, отмъстителност итн.
Не ги редуваме, в смисъл един път едната да е първа, друг път другата и така механично...Ами която се ориентира по-бързо, първа ще е, то е ясно и няма защо да се чувства прецакана след като е доказала повече качества в някаква ситуация. На другата и обяснявам, че ще трябва да почака и и казвам защо по максимално най-достъпния начин. Като не е била първа, проявила е друго качество, дай да видим какво е, може пък да е нещо добро и полезно. Обикновено се вижда какво е.
Не ги унифицираме.
Всяка си има предпочитания за количества, за храна, за цветове, за приятелка, за кукла. В емоционален план е същото и се съобразявам с момента. Която виждам, че има по-голям зор, тя е с предимството.

То не че винаги всичко можеш да видиш, но поне стремеж имам.

# 21
  • Мнения: 17 546
Мойте са трима, батко и двама с три години разлика. Винаги съм ги учила, че трябва по равно за тримата. И до днес е така. Ако някой направи нещо, което всичките го искат, следващия път отстъпва ред на другия докато се завъртят и тримата. Никога не съм ги карала да се хранят задължително заедно (може и да ви се види неправилно), но според мен всеки от тях е отделна личност и сам решава кое, кога и как. Поощрявайте този тип поведение, а не "Щом той - искам и аз, нищо че не ми е интересно, ей така за да не е само този, който прави това!" Така разбирам нещата аз. Сега не са зависими един от друг и са самостоятелни деца. Никой не хленчи защо той има това, а другия онова, всеки има това, което сам е избрал и това рядко, да не кажа никога, са еднакви неща (било то дрехи, обувки, игри и др.)

Общи условия

Активация на акаунт