Към майките привърженички на здравсловното хранене.

  • 1 835
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 425
 
Цитат
Тогава да направим петиция до МЗ да се разпореди за корекциите В МЕНЮТО ИМ, ДОРИ ДА НИ ВДИГНАТ ТАКСИТЕ !

   Много разумно! Peace
   Би ли могъл някой да се опита да напише такава петиция?

За жалост аз пасувам,защото се боря ЧРЕЗ МУДНАТА бг съдебна система с бЯЛАТА МАФИЯ/БЛС,МЗ/ и грам не ми остава време и свободна мисъл...,но мога да им я връ4а ли4но !!! Peace
И без друго ме мотаят 2г.и ми отнемат от времето,вместо да го отдам на детето ми...,но това незна4и 4е няма да у4аствам,напротив !! Peace

 Blush

# 16
  • Мнения: 4 841
На родителската ни среща три (!!!) майки повдигнаха въпроса, ЗАЩО давали на децата пълнозърнест хляб? Децата им обичали бял и мекичък, откъде накъде трябвало да ядат тези "подметки"  ooooh!
Госпожите се опитаха да разяснят, че има нови насоки в храненето, че от тази година ще се вкарват в менюто много нови (в смисъл - неизползвани до сега) продукти - освен пълнозърнестия хляб, ще се предлагат овесени ядки, елда, кълнове и т.н.
Да, ама не - майките си настояваха, че техните деца "такива неща" няма да ядат  ooooh!

Без коментар!

# 17
  • Мнения: 425
На родителската ни среща три (!!!) майки повдигнаха въпроса, ЗАЩО давали на децата пълнозърнест хляб? Децата им обичали бял и мекичък, откъде накъде трябвало да ядат тези "подметки"  ooooh!
Госпожите се опитаха да разяснят, че има нови насоки в храненето, че от тази година ще се вкарват в менюто много нови (в смисъл - неизползвани до сега) продукти - освен пълнозърнестия хляб, ще се предлагат овесени ядки, елда, кълнове и т.н.
Да, ама не - майките си настояваха, че техните деца "такива неща" няма да ядат  ooooh!

Без коментар!


ДАНО Praynig Peace
Коя е ДГ  newsm78 Blush

# 18
  • Мнения: 4 841

Стандартна, общинска детска градина в обикновен Софийски квартал.
Съжалявам, не давам лични данни в мрежата, дори и на ЛС. Принцип ми е.

# 19
  • Мнения: 5 178
Да във Варна дават веднъж седмично мюсли с кисело мляко за следобедна закуска.. за сметка на това в ДГ го посрещнаха с нескуик ( не знам защо трябва да се купуват толкова скъпи боклуци)

# 20
  • Мнения: 5 401
Здравейте!   bouquet Болната ми тема - храненето в детските заведения.

Национален център по опазване на общественото здраве (НЦООЗ) подготвя в момента наредба за храненето в детските градини, както и сборник с рецепти, който трябваше да е готов още в края на 2008 год. С подписването на тази наредба рецептурника ще стане задължителен за всички ДГ (+ детски кухни) в страната.

Моето скромно мнение е, че подписки или друг вид обществени активности, насочени към РИОКОЗ, МЗ, МОМН, общините, биха били смислени едва когато наредбата стане факт. Разбира се, можете да ме оборите, но тъй като общувам с институциите и ми е ясно как и какво се случва, се налага да съм реалист.  Peace

Искам да ви обърна внимание върху информираността на родителите. Проблемът не е само в детските заведения, но и в някои родители около нас, в рекламните послания, които бълват медиите... Нещата са комплексни.

# 21
  • Мнения: 600
тъкмо бях пуснала тема кой определя и регулира менюто в ДГ.

Не се сърди човече, при вас поне обядът е нормален, при нас и той е трагичен. Както вече писах - таратор и макарони за обяд. Здраве му кажи. Ама иначе може танци и езици и какво ли не на 3 години да учат. Не мога да разбера как само на единични родители менюто прави впечатление, както и на единични директори Confused

в къщи не се храним безумно здравословно - баща й обича сладки неща и тя понякога бърка в шкафа, но не ползвам полуфабрикати, готвя "манджи", никакви сандвичи и суха храна. само смляно месо, никога готова кайма, колбаси не ядем, старая се прясна риба да купувам. дори на пържола не сяда като много други деца, защото е свикнала с готвена храна. ама не виждам как за една вечеря мога да наваксам липсата на нормална закуска, обяд и следобедна закуска...ясно е, няма да мога, но това никак не ми прави деня добър Tired

# 22
  • Мнения: 7 420
Цитат
Искам да ви обърна внимание върху информираността на родителите. Проблемът не е само в детските заведения, но и в някои родители около нас, в рекламните послания, които бълват медиите... Нещата са комплексни.
    Абсолютно си права!
    Много пъти ми идваше,да принтирам някои статии от интернет за вреда на споменатите боклуци и да раздам листовете на майките по площадките,че съм абсолютно уморена да се боря с тяхното невежество(да го бяха запазили само за себе си,ама не!Наблъскват ми го в ушите и ежедневно се опитват да ми черпят детето с какво ли не,въпреки моите протести и обяснения). Tired

# 23
  • София
  • Мнения: 6 372
защото това е направо нагло - в училищните лафки забраниха боклуците, а най-малките следобяд ги тъпчат с вали, сухи пасти и меденки #Crazy

именно! и аз над това умувам и в скоро време ще започна действия и по този въпрос.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
В бившата вече градина на синът ми в Бургас менюто не е било такова никога в смисъл майонези, вафли и тем подобни боклуци никога не са предлагали нито за десерт нито пък за някаква закуска.Е,филийка с пастет има веднъж или два пъти месечно за сутрешна закуска.Но сега като знам ,че ни предстои преместване в София и като прочетох това направо се изумих.Дано да не е навсякъде.А иначе има и друго ако детето не  е свикнало да се храни с такива храни просто няма да яде както прави моят син той си казва "Мама не ми дава да ям това" и не яде.Аз съм казала да не го насилват.В случая визирам точно въпросният пастет .Както и ншесте аз такива "кремчета" не съм му правила нито като бебе нито пък сега.

# 25
  • Мнения: 5 178
Сигурни ли сте, че става въпрос за "месния" пастет, защото при нас като пастет обявяват 2 неща
- лютеница със сирене
- чисто масло с мед/ конфитюр
Само пастет не съм виждала Praynig дано и не видя в менюто им

# 26
  • Мнения: 7 420
  Аз говоря за пастет Апетит.Така е изписано в менюто на градината. Confused

Общи условия

Активация на акаунт