Хелоуин парти

  • 5 773
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, мами!
Случайно някоя от вас да знае дали и къде във Варна ще има организирано парти за малчугани по повод Хелоуин? Много ми се иска да зарадвам синът ми с подобно парти, за жалост нашата детска градина е в ремонт и отпада варианта за празник с костюми там Sad.
Ако някоя знае нещо, ще се радвам да го сподели!
Хубав ден на всички!

# 1
  • Мнения: 405
Пък аз си мислех че само в САЩ имат такъв празник! newsm78  Ама ние нали сме им подражатели....... Thinking Нашите си празници не зачитаме, но за американските - първи!! Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 50
За какви подражатели говориш и как само в САЩ ще има такъв празник - прочети преди крайни изказвания поне
http://www.history.com/content/halloween/real-story-of-halloween

По темата - не знам но ще следя за отговори

# 3
  • Мнения: 405
За какви подражатели говориш и как само в САЩ ще има такъв празник - прочети преди крайни изказвания поне
http://www.history.com/content/halloween/real-story-of-halloween

По темата - не знам но ще следя за отговори
Ако го има някъде на бг-ки език ще го прочета!
 Не съм чувала християните да имат "хелоуин" празник. Виж  за "заговезни" съм чувала и участвала!!!   Но имате право, в Бг има  не само християни.  baby_neutral
 

# 4
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Ако го има някъде на бг-ки език ще го прочета!
 Не съм чувала християните да имат "хелоуин" празник. Виж  за "заговезни" съм чувала и участвала!!!   Но имате право, в Бг има  не само християни.  baby_neutral
 
Живея в католическа(християнска) страна и тук се празнува Хелоуин.Денят след Хелуин е ЗадуШница

# 5
  • Мнения: 2 524
И аз съм против Хелоуин парти /макар че съм родена на него/. Предпочитам празници, свързани с източното православие и българските традиции, защото живея в БГ.
Хелоуин във Варна ми е леко смешно. Но както ни убеждаваше рекламата на друг "ха"мерикански продукт "Традициите не са това, които бяха".


П.П. Сещам се за песента на Тодор Колев - "Как ще ги стигнем американците, със моята скромна кола...да ми откраднат чистачките..."

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Ако го има някъде на бг-ки език ще го прочета!
 Не съм чувала християните да имат "хелоуин" празник. Виж  за "заговезни" съм чувала и участвала!!!   Но имате право, в Бг има  не само християни.  baby_neutral
 
Запознай се малко с история на религиите, предполагам има материали и на български по въпроса, само да имаш желание да ги намериш. Този празник има корени баш от християнска католическа страна, въпреки че няма нищо общо с католицизма Wink Мартениците също не са християнски празник, ти сигурно не се кичиш с такива?
Празнувам всякакви празници, ако доставят удоволствие на мен и на децата. Всяка седмица на църква не ходя, но това не ме прави по-малко българка  Peace

Извинявам се на авторката за спама!

# 7
  • Мнения: 991
И в България ли дойде този празник? Аз не го харесвам и отказвам да го празнувам, макар че живея в Америка. Като видя скелетите, призраците и вещиците окачени по къщите за украса, гробовете и ковчезите в градинките, ми е неприятно. Карнавал може да се организира и по друг повод или даже без повод и без вещици, вампири, таласъми, кръв, скелети и кой знае още какви страхотии.

# 8
  • Мнения: 7 837
Homesick , пак ще си говорим, само детето ти да поотрасне, още 2-3 години.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 991
Дотогава се надявам да съм се спасила оттук.

# 10
  • Мнения: 405
Ако го има някъде на бг-ки език ще го прочета!
 Не съм чувала християните да имат "хелоуин" празник. Виж  за "заговезни" съм чувала и участвала!!!   Но имате право, в Бг има  не само християни.  baby_neutral
 
Запознай се малко с история на религиите, предполагам има материали и на български по въпроса, само да имаш желание да ги намериш. Този празник има корени баш от християнска католическа страна, въпреки че няма нищо общо с католицизма Wink Мартениците също не са християнски празник, ти сигурно не се кичиш с такива?
Празнувам всякакви празници, ако доставят удоволствие на мен и на децата. Всяка седмица на църква не ходя, но това не ме прави по-малко българка  Peace

Извинявам се на авторката за спама!
Да не се впускам в подробности, ние си имаме хелоуин, който се нарича Заговезни. На заговезни си има обичай да се маскират хората , но у нас в Бг това не се вижда да се празнува!
Мартениците са прабългарски обичай, не християнски. И аз с слагам и на детето и мъжа ми си слага. Mr. Green

Последна редакция: нд, 11 окт 2009, 14:24 от Aнтонина

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Да не се впускам в подробности, ние си имаме хелоуин, който се нарича Заговезни. На заговезни си има обичай да се маскират хората , но у нас в Бг това не се вижда да се празнува!
Мартениците са прабългарски обичай. И аз с слагам и на детето и мъжа ми си слага. Mr. Green
Ами точно, ако искаш можеш да празнуваш и Заговезни и Халоуина, ако не ти харесват, може да не ги празнуваш! Аз празнувам Велик Ден два пъти, католическия и православния. Но не се възмущавам, че някой празнува само единия или че въобще не празнува, въпрос на личен избор  Peace На това исках да обърна внимание. Нека оставим хората да празнуват когато, каквото и както си искат!
Дотогава се надявам да съм се спасила оттук.
В страна, където не отбелязват Халоуина  Laughing Между другото, в Щатите поне се маскират и не само с костюми на страшни герои. Докато в Англия, ще изглежда странно, ако детето ти е с костюмче на добрата фея  Crazy

# 12
  • Мнения: 405
  Merry:Разликата е че ти се намираш в страна, където го празнуват, затова е нормално да го празнуваш и ти и децата ти!
StopОттеглям се! Много се отдалечихме от темата. Извинявам се на автора. Peace
 

# 13
  • софия-napoli
  • Мнения: 211
здравейте и от мен за варна не знам но в софия ще има на няколко места като най големия купон по традиция е в коколандия
партито е от 19ч на 31 октомври а за тези които не знаят къде е коколандия намира се на цариградско шосе зад парк хотел москва къщата на баба яга

# 14
  • Мнения: 2 401
здравейте и от мен за варна не знам но в софия ще има на няколко места като най големия купон по традиция е в коколандия
партито е от 19ч на 31 октомври а за тези които не знаят къде е коколандия намира се на цариградско шосе зад парк хотел москва къщата на баба яга

Ааааа супер, там сме  Peace

А ако взема и аз да се маскирам, да не вземе да ме набие некой "родолюбец" на улицата..  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт