подсъзнанието може всичко 17

  • 226 676
  • 753
  •   1
Отговори
# 315
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аз май бях грешно разбрана за което се извинявам.  Peace

Пускам книга, която мен лично много ме заинтригува - http://www.amazon.com/Train-Your-Mind-Change-Brain/dp/0345479890/ref=pd_cp_b_1
Радва ме факта, че Далай Лама, Будистки монаси и невролози от запада си подават ръка в името на науката.
Да, подсъзнанието, както и добре тренираното съзнание могат много, но нищо не става без положен труд.
В този смисъл аз също искам лично да благодаря на mijjjka за времето и труда, който влага в темата, както и на всички останали дами, които допринасят толкова много с прекрасните си постове   bouquet

Но напоследък все ме гони усещането, че темата се използва като някакъв куик фикс, търсене на бързо и по възможност лесно решение на всякакви проблеми. И моля ви, не ме нападайте, това не е критика, а просто споделяне на някакво вътрешно усещане. Просто нещата за мен са много по-дълбоки и не толкова прости както написването на няколко желания на лист хартия. Аз лично познавам хора постигнали много без писане на желания, но с правилната настройка към различни аспекти от живота.
В този ред на мисли наистина има смисъл всеки да прегледа линковете от първа страница, да почете малко, да се ориентира в това, което се коментира в темата.
Предварително се извинявам, ако има засегнати от горенаписаното, беше много добронамерено  Heart Eyes

Благодаря ви, че ви има   bouquet

# 316
  • Мнения: 258
 С моите има-няма 200 поста направо съм си "вчерашна" във Форума, но по отношение на нашата темичка мисля, че мога да мина за "динозавърка" Mr. Green, следя я активно от края на втора тема...
Всеки е добре дошъл в нашата тема! И това го казвам с чисто сърце и съм убедена, че и другите "стари динозавърки"  Wink в темата мислят така! 

Мише, присъединявам се към твоята декларация!!! Peace
Поздравявам darena  bouquet за находчивото предложение и го подкрепям!!! Peace
Досегашните ми наблюдения показват, че когато се въвеждат много ограничения в дадена тема, тя замира - например темата за фън шуй в Наш дом (в началото беше толкова активна, аз заради нея въобще се регистрирах във Форума) Също така обаче, когато прекалено много се зацикля на едно място, това също пречи на развитието  и се получава напрежение или разцепление (както преди  една година) Чудесно е, че се се присъединяват нови хора, точно чрез тях темата живее, пък и нали една от нашите цели е да се обединяваме все повече и все по-осъзнати Hug Моля за прошка всеки, който се е почувствал некомфортно от мой коментар, със сигурност не съм го искала Grinning Приветствам всички новоприсъединили се с добре дошли welcome, приветствам и завърналите се след дълго отсъствие Wink!
Хайде заедно да постигнем баланс!!!

П.П. Не смятах да коментирам повече, за да не станат коментарите по въпроса, по-досадни от самото повторение  Wink, но след поста на Мишка, просто не се стърпях, силно ми се прииска да споделя нейната декларация Hug

# 317
  • Мнения: 258
Atalanta, мислите си ми "прочела"  newsm10, споделям впечатлението ти!!!

Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 18:16 от mimina

# 318
  • Мнения: 3 674
*Rozichka*, много си сладка... Laughing  и те разбирам, че си се почувствала така,  но те уверявам, че си си съставила грешно мнение за темата и за това, "как сте си образували едно кръгче на приятелство".  Laughing Аз лично познавам на живо " в плът и кръв"  само две потребителки от темата. Sunglasses

 Може би  сте ни разбрали погрешно. Нямаме нищо против да се  разясняват неща, които не са 1-ва страница ..но всеки път, когато има Новолуние и се заговори  за изпълнение на ритуали и желания, се започват от 0-та,  Crazy  след като  всичко е разяснено на 1-ва страница. Само това беше молбата ни, ако може да се прочете 1-та страница и ако не се намери отговора там, то тук винаги все някой ще откликне!  Hug

И аз като "стара динозавърка" да заявя:  Момичета, всички сте добре дошли!!!  Heart Eyes Ама все пак,  не забравяйте да попрегледате 1-ва страница на темата...ОК  Naughty  Joy

Няма смисъл повече да говорим за това...мисля, че на всички им стана ясно и няма обидени Peace  Grinning

 Гуш на всикчи и да кажа наздраве с чашка червено винце  Wine Glass Hug


Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 18:45 от ЧервеноВинце

# 319
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не знам защо но моментното "раздразнение" в темата го свързах с тази притча  Laughing





МЪЛЧАНИЕТО
Четири дзен-ученика, близки приятели, си обещали да пазят мълчание с цел по-дълбока медитация. През първият ден мълчали.
Медитацията им вървяла добре, но когато настъпила нощта и керосиновите им лампи започнали едва да мъждукат, първият ученик се провикнал към слугата:
- Поправи тези лампи!
Вторият ученик се учудил, че първият заговорил.
- Нали се разбрахме да не казваме даже и думичка - забелязал той.
- Вие сте глупаци, защо говорите? - запитал третия.
- Само аз единствен мълча - отбелязал четвъртия.
Laughing


и още една любима  Hug


НЕПРАВЕНЕТО
Вървял Буда с учениците си из гората, ожадняли, видели изворче, хвърлили се учениците да пият вода, сбутали се и размътили водата. Започнали да се чудят какво да правят.
Буда обаче настоял да продължат пътя си. Учениците били много жадни, настоявали, молели да изчистят изворчето, Буда бил непреклонен.
Когато след часове ходене достигнали следващото изворче, то също било кално. Тогава Буда дал канчето на един от учениците си и му наредил да се върне и да вземе вода от предишното изворче.
Когато ученикът стигнал до него, изворчето било чисто, калта се била утаила...
Някои неща не стават с активност, с правене, трябва просто да ги оставиш да се случат. Трябва да им позволиш да се случат.




Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 18:50 от Desss

# 320
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Мисля за четвъртъка и за талисманите...
Дебрити на чантата на ЧервеноВинце  изумително напомнят на моята, но
напоследък се старая да поддържам повече ред и дисциплина. Толкова неща има
вътре, че чак ми се отщява да я сменя с някоя друга за разнообразие.
Та, да се върна на талисманите, доста ,четох и в крайна сметка измислих да си направя за мен
и фемилито от глина...Понеже и  морето ми е близо ще направя едно, кръгче из
брега за полирано от вълните стъкло или някой друг морски дар, пък ще разходя шкембето Wink
Достатъчно ли са естествени ,като материали?
Питах преди няколко страници, ама сега срам, не срам пак ще питам, загубих си първия
списък с 25 желания дали е проблем?  Embarassed

# 321
  • Мнения: 3 674
evil, глината е естествен материал, разбира се, но си мисля,  няма ли да се счупи лесно?  newsm78 Може би ако се изпече, ще стане по-здраво...  Thinking

А за това, че си загубила списъка с желанията не е никакъв проблем.  Wink Факта , че са били написани на лист хартия , "черно на бяло"е достатъчно потвърждение за Вселената , за да се задейства процеса по изпълнението им!  А и може да не е случайно "това  загубване" ...така че го приеми като добър знак! Hug


Момичета , да не се отчайвате , че ако някое желание не се сбъдва дълго време, въпреки че много го желаете. Приемете това  като знак, че ви очаква нещо по-добро, от това , което сте си пожелали! Hug Всяко зло , за добро! Wink

Десс, за притчите!    Hug

# 322
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Благодаря за отговора ЧервеноВинце  Hug
Мисля да ползвам от тази глина, която е без изпичане,
ще направя дупка за да стане като медалион, с кожена връв...
http://impresia.bg/products.html?productid=104
ще я украся с графит или къна, абе имам идея как да ми се получи, спретнато.  Wink

# 323
  • Universe
  • Мнения: 1 556
на мира с искрено желание за позитивен тон и толерантност!

Във всеки пост намерих зрънце истина Peace Не съм "динозавър", но тук се чувствам като у дома  и ми е комфортно  bowuu.
 welcome Поздравявам всички, новоприсъединили се, с добре дошли и ги приканвам да плуват спокойно и в свои води  smile3548 И от време на време - да поглеждат фара /т.е. първата страница/ Wink
  newsm51 На тези, които неуморно поддържат темата жива и интересна с линкове,   съдържателни постове и лични примери- огромно благодаря /не мога да не посоча персонално мижжка  за перфектното й оформление Kissing Heart/

txtloves txtloves txtloves ОБИЧАМ ВИ, ОБИЧАЙТЕ СЕ И ВИЕ!!!

    П.П. Някой питаше дали сме пробвали надпис за водата с цел смъкване на килограми - аз все се каня и забравям Embarassed Даже и червен яспис щях да слагам, но не мога да намеря ooooh!




 

Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 21:58 от lenny_pld

# 324
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Здравейте момичета,от много време ви чета,но не съм писала до сега тук.От начало гледах с лека насмешка на всичко,което пишете.Но реших да опитам,преди няколко месеца да си направя карта на желанията и списък с утвърждения!Понеже през 2003г. ми откриха аденом на хипофизата,едно от утвъжденията ми беше -" Аз нямам аденом"И преди 3 дни бях на ЯМР...познайте резултата: не се вижда находка,отговаряща на аденом???
Сега и аз се чудя какво да си мисля?!
Но в едно съм вече сигурна-ПОДСЪЗНАНИЕТО,МОЖЕ ВСИЧКО!
Желая на всички ви много здраве и  вяра в доброто!

# 325
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
NInkata, браво на теб!
Чисто формално от това, което аз знам, присъствието на "не" прави утвърждението почти безсилно, но явно не винаги Simple Smile

# 326
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Но аз не съм използвала "не",а "Аз нямам аденом",ако за мен става въпрос де!

# 327
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Desss, благодаря, че ни припомни притчите. Преди няколко дни си мислех за втората.

ЧервеноВинце, щеше да е чудесно, ако в моята чанта имаше само толкова неща, колкото в твоята. Харесвам големи чанти и нося винаги разни неща, които искам да са ми под ръка, ако се наложи. Дъщеря ми явно по това ще прилича на мен, защото още от сега мъкне навсякъде големи чанти, пълни с най - различни "съкровища" /нейните чанти са повече на брой от моите, защото всички, които и знаят слабостта и подаряват/.

evil, идеята за глината е чудесна. Аз си мислех за дърво, но нямам пирограф. Също идея ми дойде за алуминиево фолио, по него може да се вдлъбва. Ако се постави после в картонче и в портмонето, мисля, че няма опасност да се намачка.

Момичета, надписвате водата с етикет, че тежите определени килограми ли? Да се учуди човек колко неща постигаме, а не можем да се оправим с едни килограми. Laughing

Тъй като и аз съм от динозавърките, ако въобще този израз е подходящ /пиша от втората половина на първата тема/, искам да ви споделя, че по мое мнение в последните месеци се включиха много нови хора и съответно информацията, която обменяме също стана доста повече. Това естествено е в наш плюс. Така, че добре дошли на всички, които вече са тук, и очакваме ви на всички, които само четат, а не се осмеляват да пишат. И не е толкова страшно да се попита, ако няма достатъчно информация по някой въпрос. Пък даже и на лични. На мен също ми се е случвало да се поровя добре в темата назад и да не намеря това, което търся. Но все пак е добре, първо да потърсим, преди да питаме. Идеята на Дарена за ЛС е много добра. Peace

ninkata1, поздравления за резултата.

# 328
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ninkata, да, за теб - много елегантно формулирано! И пак поздравления!

А моята чанта е малка и няма никакви подобни хубавини в нея, освен красиво ръчно червено портмоне. За килограмите аз отслабвам когато реша - хапвам каквото искам /без да прекалявам с количествата/ , тегля се редовно и отслабвам, но после се разсейвам и задържам и после пак решавам и така... а ако много се разсеям качвам. Иначе не променям нищо...

# 329
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Хареса ми и го копирах от тук - http://clubzeland.com/for1/index.php?topic=126.0

Добър ден.Чета споделените ви мисли и се сещам за нещо,което съм чела отдавна и записала някъде на този комп.
Не е ли Пробуждане ,това ,за което всички си говорите тук.
Вижте дали пък няма да се намерите в някой от 12 те принципа на пробуждането формулирани от(не съм записала автора,нио съм го свалила преди много време от нета).Може би ако се намерите ,това ще ви помогне да разберете,защо се случва така да се чувствувате различно от преди.

12-те признака на Пробуждането
Лени, тези признаци на пробуждането ги имах някъде на английски и ги водят така - 12 symptoms of ascension, т.е. 12-те признака на възнесението. Ако някъде ви говорят за възнесение, да знаете, че най-вероятно това имат предвид, а не да се възнасяме като на Великден  Grinning Ето един подобен сайт http://www.eaglespiritministry.com/teaching/texts/ascension.htm

1.   Болки в цялото тяло, особено в шията, раменете и гърба. Това е резултат от интензивните изменения на ниво вашата ДНК, произтичащи във връзка с пробуждането във вас на Христовото съзнание. Не се вълнувайте – това ще премине.
2.   Изпитване на дълбока вътрешна тъга без никаква видима причина. Вие се освобождавате от своето минало (от този и от предишните животи) и това предизвиква чувство на тъга. Това прилича на ситуацията на преместване от дома, в който сте живели много години, в нов дом. Много искате да се преместите, но в същото време ви е жал да се разделяте със спомените, енергиите и всичко, преживяно в стария дом. Това също ще премине.
3.   Сълзи без каквато и да е причина. Това е същото като в т. 2. Полезно е да си позволите да се наплачете, тъй като това помага да се изчисти старата енергия, намираща се във вас.
4.   Неочаквана смяна на работата или вида дейност. Това е много типичен симптом. Доколкото вие самите се променяте, всичко около вас също може да се променя. Не се безпокойте за това да намерите веднага „съвършената” работа или занимание. Това също ще премине. Вие сте в преходно състояние и можете още няколко пъти да си смените работата, преди да разберете коя ще ви легне най-добре на сърцето.
5.   Прекъсване на семейни връзки/отношения. Със своето биологическо семейство сте свързани чрез стара карма. Когато завършвате кармичен цикъл, възлите на старите кармични отношения започват да се разхлабват. Ще ви се стори, че се отделяте от своето семейство и приятели. Това също ще мине и след определено време вие ще можете да създадете съвършено нови отношения с тях, ако това е необходимо. Като тези отношения вече ще са построени на основата на нова енергетика, без кармични връзки.
6.   Непривичен режим на сън. Много е вероятно много нощи вие да не спите между 2 и 4 след полунощ. Вътре във вас се извършва огромна работа и това често ще ви кара да се събуждате, за да си поотдъхнете. Не се притеснявайте, ако не можете да заспите, по-добре станете и се заемете с нещо, отколкото да лежите в леглото и да мислите за всекидневните си грижи. Това също ще мине.
7.   Ярки и динамични сънища. Можете да видите сънища за война, сражения, преследване и чудовища. Вие буквално се освобождавате от старата енергия и тази енергия на миналото символично се изразява като война, бягство от нещо или от някакви чудовища. Това също трябва да отмине.
8.   Физическа дезориентация. От време на време ще се чувствате много незаземени. Ще бъде нарушена пространствената ви ориентация с усещане за това, че не можете твърдо, с двата крака да стоите на земята или може да възникне усещане, че се намирате между два свята. Във вашето съзнание постъпва нова енергия, а вашето тяло може да изостава. Повече време прекарвайте сред природата, за да способствате за заземяването на новата енергия вътре във вас.
9.   Повече „разговори със самия себе си“. Ще забележите, че все по-често разговаряте със себе си. Можете изведнъж да се хванете, че вече половин час беседвате със себе си. Вътре във вас узрява ново ниво на общуване и разговор със себе си – това е като върха на айсберга. Такива беседи ще бъдат все повече и повече, те ще бъдат все по-свободни, съответни на момента и пълното озарение. Не си мислете, че се побърквате – вие просто сте един от Пробудените, влизащи в нови енергии.
10.   Чувство за самота дори в компанията на други хора. Възможно е да се чувствате самотни и отделени от другите. Възможно е да искате да избягвате големи групи от хора и тълпи. Както при всеки Пробуден, вашият път е сакрален и самотен. Чувството за самота предизвиква тревога и пречи да се нагодят отношенията с другите хора. Усещането за самота е свързано и с това, че вашите духовни водачи си отиват от вас. Те са били с вас по време на вашите пътешествия през миналите животи. Сега им е време да си отидат, за да може вие да запълните своето пространство със собствената си Божественост. Този симптом също ще мине и вътрешната пустота ще се запълни с любов и енергията на Христовото съзнание.
11.   Безстрастност/безразличие. Можете да усещате абсолютно безразличие при пълно отсъствие на желание да правите каквото и да било. Това е нормално – това просто е част от протичащия процес. Приемете го като „време-за-нищо-не-правене”. Не се борете със себе си – и това ще мине. Това прилича на претоварването на компютъра – трябва да го изключите за някакво време, за да го заредите с ново, по-сложно програмно обезпечение или в дадения случай – с новата енергия на Христовото съзнание.
12.   Дълбока тъга по Дома. Това е, с което най-трудно може да се справите в сравнение с всички останали състояния. Може да изпитвате дълбоко и всепоглъщащо желание да напуснете планетата и да се върнете у Дома. Това не е стремеж към самоубийство. Това не е от злоба или разочарование. Вие не се каните да драматизирате това в себе си или пред другите. Просто във вас има една тиха част, която иска у Дома. Главната причина за това е много проста. Вие сте завършили своите кармични цикли. Вие сте изпълнили своя договор с живота във това въплъщение и сте готови да започнете нов живот, намирайки се все още в това тяло. Намирайки се в процес на преход, вие съхранявате вътрешната памет за това какво е това да бъдете на тази страна. До колко сте готови да се запишете за ново пътешествие за изпълнението на вашия дълг тук, на Земята? Готови ли сте да приемете призива и да престъпите в Новата енергия?
Да, действително, вие може да се отправите към Дома веднага. Но вие сте дошли до тук толкова от далече, след толкова много животи. Срамно е да си отидете, недочаквайки края на филма. Освен това, вие сте нужни на Духа тук, за да помогнете на другите да направят прехода в новата енергия. На тях им е необходим духовен гид в човешки облик, такъв като вас, който вече е преминал от старата енергия към новата. Пътят, по който вие сега вървите ви дава необходимия опит за това да станете Учител на Новия Божествен Човек. Колкото и самотно и тъмно да е вашето пътешествие от време на време, помнете, че вие никога не сте самотни.
 [/i]  


        П.П. Момичета, помните ли, че ви бях питала как да си оправя едно ужасно схващане на шията, раменете и гърба, появило се от нищото newsm78 Тогава получих много ЛС от пишещите в темата, и не само, с различни предположения и изпращене на рейки /благодаря  отново   bouquet/. Като прочетох първата точка, направо изпаднах в Shocked Сега си мисля, че това е отговорът, още повече, че имам и доста от изброените 12 признака. А болката си отиде без никакви лекарства Peace

,ninkata1 Hug Hug Hug
eldivine   smile3525

Последна редакция: вт, 20 окт 2009, 00:04 от lenny_pld

Общи условия

Активация на акаунт