подсъзнанието може всичко 17

  • 226 684
  • 753
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 3 674
Момичета, намерих  нещо, което ме развесели и ми се стори интересно! smile3508   Как се правят  стегнати дупета!   newsm44

Всяко е с клипчета, за да се види как се правят!



1.Дупе като на J-Lo, Vida Guerra or Kim Kardashian  smile3521

2.Дупе  като на  Jessica Biel & Jessica Simpson   newsm08

3.Дупе като на   Beyonce    newsm10

Аз практикувам в къщи  с тичане по стълбите нагоре надолу...с ръце пълни с кашони с книги или с други вещи  Mr. Green Joy

В началото не си падах много , че  има толкова  стълби в къщата...обаче сега съм им благодарна.../някой да се чуди как може да си благодарен на едни обикновени стълби!/ Crazy Та: Да живеят стълбите!  Hug Оказа се , че са много полезни!  Laughing



Упражненията се правят, докато накрая се  харесате ! Laughing  Тоест при всеки различно Heart Eyes






Последна редакция: чт, 22 окт 2009, 16:19 от ЧервеноВинце

# 526
  • Мнения: 3 674
мимина... Hug...  какво ми припомни, сякаш беше "вчера"   bouquet

Мише...линка е наистина изключително забавен!   bouquet

Приятен ден от мен!  Hug Аз отивам  малко да потичам нагоре/надолу по стълбите... Joy



  bouquet


# 527
  • Мнения: 258
Lilian_V, благодаря за резюмето  bouquet, позволих си към него да добавя поста на Svetlina_8, който цитирам и от който аз я приложих, има леко повторение, но мисля, че добре се допълва информацията и техниката става по-ясна...



Всъщност сетих се от къде идваше това за изчистването и ще се опитам да резюмирам малко от книгата

Какво да сторим, когато нещата не вървят така, както ни се иска - Александър Свияш

Да изчистим проблемите си и възпитателните уроци на живота:

Да почистим всичко подред
Свияш твърди, че трябва да се изчистят и да се освободим от натрупаните по-рано негативни преживявания и да не наслагаме нови. Според него човек се състои от едно физическо тяло и 6 финни нематериални тела - ефирно ( енергийно), емоционално ( астрално ), метално и каузално ( кармично ) тяло. Освен тези имало и няколко още финни тела. За да изчисти всичко и да има ефект трябва да се изчистят всичките, иначе само се закрепва положението и се връща бързо старите уроци.

Хайде започвам с упражненията и практиката КАК ДА ПОЧИСТИМ НАПЪЛНО ЕМОЦИОНАЛНОТО СИ ТЯЛО

В отношенията с хората се наслагат негативни мисъл-форми. Свияш препоръчва да се състави списък на всички хора, които по един или друг начин сте срещали от детската градина, училището, университета, работата, в семейството... В списъка включете всички, които можете да си спомните...
Най-напред напишете хората, които са ви наранили най-много... с тях няма да е лесно.. може да отнеме месеци за да се изчистите...

Упражнение " МЕДИТАЦИЯ НА ПРОШКАТА "

Изберете си човек, по отношение на когото ще изтривате мисъл формата на вашата обида или пък друга негативна емоция. Почнете мислено да повтаряте " С любов и благодарност прощавам на ИМЕТО НА ЧОВЕКА и го приемам такъв, какъвто Бог го е създал. Моля за прошка от ИМЕТО за мислите и емоциите към него"
Тази фраза я повтаряте, докато в гърдите ви не се появи чувство на топлина, идващо направо от сърцето. Подобно усещане ще ви даде знак, че сте изтрили мисъл-формата на обидата от него.  Тази топлина може да се появи с първото казване наум, но може и дни да са нужни. Горе долу едно прощаване отнема 5-10 до 50 минути.

След като почувствате топлината започвате да повтаряте мислено втората фраза " С любов и благодарност ИМЕТО на човека ми прощава " Пак се повтаря до усещането на топлина.

Когато приключите с всичко хора в живота си трябва да простим на себе си. Осъждането на себе си също е грях, като осъждането на другите. " С любов и благодарност прощавам на самата себе си и се приемам такава, каквато съм. Моля, за прошка за своите мисли и емоции спрямо самата мене. С любов и благодарност си прощавам"

И последно е желателно да се медитира и върху живота - " С любов и благодарност прощавам на Живота и го приемам такъв какъвто е. Моля Живота да ми прости за всичките ми мисли и емоции по отношение на него. С любов и благодарност Живота ми прощава."

 

Свияш го има в spiralata.net, както и във всички езотерични книжарници. Сега ще пусна един цитат от книгата, но според мен заслужва си да се прочете цялата книга:

Едно от тези упражнения, което ние препоръчваме, се нарича "Медитация на прошката".
Това е достатъчно известно упражнение, използвано от различните духовни школи в един или друг вариант. То също така ще ви помогне да спрете "словобъркачката" си. Основава се на принципа на изместване на неконтролираните мисли с други, по-положителни. Може да го изпълнявате по всяко време, когато главата ви не е затормозена от работа или от хаотични мисли. Например, когато ходите по улицата, возите се в автобуса, седите на съвещания, на опашки и т.н. Т.е. - тогава, когато вашата воля отслабва, главата не е съзнателно претоварена и "словобъркачката" ви не се опитва да се включи на пълна мощност.
Упражнение "медитация на прошката"
Изберете си човек, по отношение на когото ще изтривате мисъл-формата на вашата обида (или пък друга негативна емоция). Например нека това бъде баща ви. Почнете мислено да си повтаряте многократно фразата "С любов и благодарност прощавам на баща си и го приемам такъв, какъвто Бог го е създал. Моля прошка от баща си за мислите и емоциите си към него."
Тази фраза трябва да си я повтаряте дотогава, докато в гърдите ви не се появи чувство на топлина, идващо направо от сърцето. Подобно усещане ще ви покаже, че напълно сте изтрили мисъл-формата на обидата си към него. При някои хора топлото чувство се появява само след пет минути, за-
това на тях не им е нужно да се ориентират по този показател. При други то не идва никога, и това също не е страшно. Главното условие за успешна работа е общото време за медитация.
Общото време за медитации върху един единствен човек, с когото обаче сте имали много напрегнати отношения в течение на дълги години, може да трае от три до пет часа, които да са съставени от епизодични медитации по всяко свободно (от натоварване на главата) време. Ако конфликтите са били по-малко, медитацията може да продължи 30 -50 минути.
След очистването на мисъл-формата от обида към бащата започнете мислено да си повтаряте следващата фраза: "С любов и благодарност моят баща ми прощава". По този начин ще изтриете във вашето емоционално тяло онази негативна мисъл-форма, която баща ви е лепнал по време на вашите конфликти (вие навярно също понякога сте му причинявали огорчения и той е изпитвал раздразнение, гняв или обида към вас).
Тази фраза трябва да се повтаря дотогава, докато в гърдите ви отново не се появи топло чувство. И ако си затворите очите, ще видите лицето на баща си. Ако тази процедура по изтриването на неговата мисъл-форма е успешно завършена, той може да се обърне с лице към вас (на мисления ви екран), да се усмихне и даже да ви помаха с ръка. Това показва, че вашето емоционално тяло е пречистено от прикачените обиди и други негативни емоции.
Медитирайте върху всички известни ви хора
Ние разгледахме медитацията на прошката само по отношение на бащата. Както сами разбирате, това е едва първата крачка към изчистването на вашето емоционално тяло. По-нататък е нужно същата тази медитация да се проведе по отношение на майката, братята или сестрите, съпруга или съпругата (колкото и да сте ги имали). Медитирайте върху всички родственици, които по някакъв начин са се намесвали в живота ви (върху всекиго поотделно). На познатите по работа или по увлечения. На вашите любими, с които сте се разделили. На самата (самия) себе си. Фразата за медитация е почти една и съща "С любов и благодарност прощавам на самата себе си и се приемам такава, каквато съм. Моля се за прошка за своите мисли и емоции спрямо самия (самата) мене. С любов и благодарност си прощавам."
На хората им е свойствено да се самоосъждат или да се обиждат на самите себе си (защо съм такъв неудачник, грозник, срамежливец, глупак и т.н.). Обаче осъждането на себе си е също такъв грях, както и осъждането на другите. Затова обезателно трябва да простим на себе си, както и на любимия (любимата).
След това е желателно също да се медитира върху Живота. Най-вероятно вие понякога сте се обиждали на Живота -например, че ви е отнел любимия или роднината, или защото на вас не ви се получават нещата и т.н. Фразата за медитация върху живота ще звучи така: "С любов и благодарност прощавам на Живота и го приемам такъв, какъвто е. Моля Живота да ми прости за всичките ми мисли и емоции по отношение на него. С любов и благодарност Животът ми прощава."
Общото време за медитацията на прошката зависи от това, колко обиди към Живота сте натрупали през годините. Медитацията върху хората, с които сте имали най-конфликтни отношения, ще изисква общо няколко часа. За старите познати или родственици, за които трудно сте си спомнили, общото време може да съставлява 10-30 минути за всекиго от тях.
Премерете приблизително своето време за изпълнение на това упражнение. Например за пълното очистване от всички обиди на един близо четиридесетгодишен човек ще му трябва не по-малко от месец работа над себе си по всяко свободно време. Общото време за медитация трябва да съставлява не по-малко от 30 часа.
При прочитането на тези редове може да възникне въпросът: защо е нужно толкова дълго да се повтаря медитацията на Прошката? Та нали вие вече не помните обидите към някои хора, простили сте на други и даже съчувствате на проблемите на трети? Менталът ви е чист, за какво тогава да ви възпитават?


От опит добавям следното: трябва да се започне с прошка към себе си (иначе нищо не става) и към живота (имаме много обиди и претенции към него, замислете се как възприемате живота си ...........  Joy) и чак след това към хора. 

# 528
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Струва ми се че не съм се изразила правилно и ще се опитам да съм по конкретна....
Значи въпросната личност е Майка на съпруга ми. Когато беше още пеленаче детето ни тя изрази мнение "не ви трябва второ дете! за какво ви е?" Не съм реагирала, защото изказването беше споннтанно, не в резултат на конкретен разговор, просто ей така от нищото.
Детенце вече е голямо, а аз .... не смея и да мечтая вече.
Не съм му отдавала много значение, не ме е наранило като думи освен като желание да контролира живота ни. Сетих се за това преди година, когато в къщи ме отрязаха за второ с безумни доводи...
И всъщност нека отново да си задам въпроса, може би на себе си. Немога да си представя, някога да я чувствам близка или да съм готова да позволя да контролира без да роптая. Може би неправилно разбирам, но имам усещането че след Прошката, ще се чувствам освободена, защото всъщност това което ми е тежало вече няма да ми тежи - т.е това че някой друг определя колко деца да имам ще ме кара да се чувствам добре или поне няма да ме терзае? И ще мога с чисто сърце да и се обадя да пием кафе и да си бъбрим, без да съм принудена от роднинската зависимост.....
Защото и в момента наистина не изпитвам зло към нея, напротив - желая и да е дълги години жива и здрава, да има работа, интересни занимания и т.н, естествено за да не се налага аз да я забавлявам. Не че няма да го направя, ще бъда весела и усмихната, ще общувам колкото мога, винаги ще и предложа помощ - но това не ми носи чувство на лекота.
Май нищо не обясних както трябва - объркано ми е.
Представям си как можеш да Простиш на някой, който не е вече в живота ти или поне не се виждате често.
Приемам хората такива каквито са - рядко съдя някой, а никога не съм се опитвала да променя /освен може би да моделирам детето/. В този ред на мисли не очаквам и не искам от нея да се промени - тя си е такава. Какво да и простя - тя наистина си е такава. Простила съм и. Но факта че не се чувствам комфортно около нея значи ли че не е истинска Прошка?

уффф сори за отново дългия пост.
Благодаря че ме изслушахте, изчетохте.
  bouquet

# 529
  • София
  • Мнения: 606
mimina -   bouquet  Да, на Svetlina_8 е много подробно. Супер се допълват. Аз съм забравила, че сме писали назад за това Simple Smile

Червено винце - и аз съм на тема отслабване, че след тези симптоми на качването на килограми заради осъзнаването... явно доста съм се осъзнала напоследък  Joy

Крен - знаеш ли и аз имах проблеми с майката на съпруга ми...  Някак си след прошката на всички се получи това, че ми е  безразлично... т.е не изпитвам нищо... все едно ми е дали ще каже нещо... дали няма... някак си аз съм си най-важна....

# 530
  • Мнения: 2 111
Оле, колко интересни неща сте изписали за толкова кратко време! Връщам се да чета назад, че и без това напоследък имам трудности с прошката към един особено близък човек.  Rolling Eyes

Винце, благодаря за отговора ти на въпроса ми отпреди няколко страници!   bouquet

# 531
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Крен, в твоя случай тя не е виновна. Мъжът ти решава за себе си. Това, че се е повлиял от нейното мнение не го оправдава. Явно е съвпадало със собствените му предпочитания и така му е било по-удобно. И аз съм се сблъсквала с някои негативи от страна на бившите свекъри (нови нямам - починали са преди доста години). Но никога не съм хранила негативни чувства към тях - те не са част от моята реалност. Имат право на мнение, имат и право да грешат. Само за пример: след като години наред водих сина им по доктори за лечение на стерилитет и работех на две места, за да плащам за изследванията и лекарствата му, след като години наред търпях всичките негативи на лошите им отношения с него, когато аз се разболях и бях в болница в операционна и са се борили за живота ми, той (свекърът), стоейки там уж за да ме подкрепи е казал на сина си пред всички "За какво ти е тази болна жена? Ако толкова не можеш да си намериш някоя здрава курва, ела аз да ти намеря....". После няколко човека ми го казаха, включително бившият ми потвърди. Обиди ме, но малко - от прост човек какво друго можеш да очакваш. Като се замисля, ако ме беше отървал от сина си, добро е щял да ми направи човекът. Даже благодарност би трябвало да изпитвам.... Аз и сега нямам негативно отношение към тях, синът им продължава да не им говори и да ги обвинява за развода ни. Изобщо не допуска мисълта да има собствени заслуги - всички останали са му виновни, само той е светец.... Ако това може да ти помогне да преглътнеш болката, която ти е причинила свекървата, добре. Само не се настройвай към слабохарактерният си мъж, дето е послушал майка си. Трябвало е да действаш докато е било време. Сега няма особен смисъл да си го изкарваш нито на него, нито на нея. Потърси хубавите страни на живота си, бъди благодарна за тях и прости тяхния грях към теб. Успех, мила!  Hug

# 532
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Крен, ти не го приемай лично. Тя го е казала, не заради теб или съпруга ти, а заради себе си. Тя мисли, че така е редно, че трябва да се съобразявате с нейното мнение. Тя разсъждава така, не ти!  Помисли си, ако някоя непозната жена на улицата ти каже същото, ще се засегнеш ли? Ако не го приемаш лично, нещата сами се подреждат - няма да има нужда да и прощаваш, защото няма да се чувстваш обидена.

Ще споделя подобен случай с мен и моят съпруг: Съпругът ми има брат и сестра. Сестра му има две деца - момче и момиче, кръстени на свекъра и свекърва и. Когато отидохме в болницата в деня на раждането на първото дете, за да видим зълва ми, нейният свекър се обърна към моята свекърва и каза, че това момиче ще бъде кръстено на съпругата му, а другото дете, ако е момче ще бъде кръстено на него. Думите му към моята свекърва бяха "Ти си маш синове".  Какъв е той, че да решава на кого ще кръстя аз детето си? Но какво ми пука от неговото мнение. Ние все още нямахме дете. След няколко години, когато се роди дъщеря ми я кръстихме на моята майка. Деверът ми все още не е женен и няма деца. А зълва ми кръсти второто си дете на свекъра си, както и беше казано. Т.е. тя го приема лично и изпълнява заръката.

Определено не ми стана приятно от този разговор. Но той не ме засяга по никакъв начин. Не го приемам лично.  Мисля, че в твоя случай трябва по същия начин да гледаш на нещата. Все едно не се отнасят до теб. /По- сложно е, ако съпругът ти слуша майка си/

# 533
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

Червено винце - и аз съм на тема отслабване, че след тези симптоми на качването на килограми заради осъзнаването... явно доста съм се осъзнала напоследък  Joy




и аз си мислех, че е от вредните въглехидрати, а то  Lilian колко хубаво го е казала  Laughing

# 534
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
По повод на второто дете в семейството и нежеланието на съпруга, се сетих за една съседка.
Мъжът й все не искаше, отлагаше с какви ли не безумни доводи събитието, месец след месец ... докато тя не му постави ребром въпроса "Аз ще имам второ дете. Ще участваш ли или да търся друг баща за него?  Twisted Evil". Повярвайте, подейства  Laughing

# 535
  • Мнения: 3 674

Такаааа... със стълбите не успях...  hahaha и утре е ден  Whistling

Лили, Коконче... стига сте се шашкали с тези въглехидрати... Crazy  Лили, много ме разсмя с осъзнаването... Joy

Е да си призная, че аз  лично не  държа на перфектен външен вид...нито пък за хората около мен.  Дали са пухкави или слаби, няма значение, важното  е вътрешното  излъчване!  Grinning  Обаче искало ми се е да се  чувствам  добре в"кожата си" и да изглеждам  енергична и здрава !  Sunglasses

Моята мениджърка е жена на 60 години..и като я видях на живо преди 1 година бях в   Shocked  Не бих и дала повече от 45..., стройна и младолика мацка! Изглежда превъзходно!  Много позитивна  и много активна личност. Пътува по целия свят, член е на Червен Кръст и на много други благотворителни организации. Тя е в непрестанно движение....откъде има енергия за всичко  това..не знам Crazy

Много исках да знам тайната и,  защото с удоволствие бих искала да изглеждам така на 60!  Mr. Green На въпроса ми, как успява да се поддържа по този начин, тя с широка откровена усмивка ми отговори: Заета съм с толкова много неща, че нямам никакво време  да мисля за стареене и бръчки"... Laughing



Крен, ти не го приемай лично. Тя го е казала, не заради теб или съпруга ти, а заради себе си. Тя мисли, че така е редно, че трябва да се съобразявате с нейното мнение. Тя разсъждава така, не ти!  Помисли си, ако някоя непозната жена на улицата ти каже същото, ще се засегнеш ли? Ако не го приемаш лично, нещата сами се подреждат - няма да има нужда да и прощаваш, защото няма да се чувстваш обидена.


Вела ,много ми хареса, как си  го  формулирала!   bouquet

Крен, мила...ако спреш да я мислиш тази жена, тя ще "отпадне" от семейството ти от само себе си. Няма да има толкова силно влияние у вас.  Peace  Всеки път когато тя се намеси си казвай вътрешно и с усмивка  няколко пъти " Ти не си в моята реалност!" Опитай... Wink  А мъжа ти след време може и да промени мнението си и да поиска  бебе  Hug

Момичета, не забравяйте, че ние сме Творци  на  Живота си,  е той е  Театър...и ние сме режисьорите. Laughing  Тоест  ние  ръководим процеса ...имаме  СИЛАТА! Което значи че "топката е в нас"  Wink

Коконче..рових, рових, но не намерих източника на материала, който постнах...наистина съжалявам... Rolling Eyes

# 536
  • Мнения: 440
Червено винце - това за отслабването ми хареса,но не разбрах да ги повтарям ли тия думи и по колко пъти

# 537
  • Мнения: 3 674
Червено винце - това за отслабването ми хареса,но не разбрах да ги повтарям ли тия думи и по колко пъти

Кои думи  по-точно? newsm78

# 538
  • Мнения: 440
АЗ ДАВАМ... И ВЗЕМАМ... .

# 539
  • Мнения: 3 674

По повод на второто дете в семейството и нежеланието на съпруга, се сетих за една съседка.
Мъжът й все не искаше, отлагаше с какви ли не безумни доводи събитието, месец след месец ... докато тя не му постави ребром въпроса "Аз ще имам второ дете. Ще участваш ли или да търся друг баща за него?  Twisted Evil".

Joy Признах я... Joy

Общи условия

Активация на акаунт