СТУДЕН ПОРЦЕЛАН В ДОМАШНИ УСЛОВИЯ

  • 78 880
  • 447
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 139
Ванче Hug много интересно.Като гледам по снимките много прилича на моето.И точно както го описваш - няма шупли, като се меси не се получава многолистно а се слепва, получава се иделно гладко топче.А за лепенето, при розата се получава направо, но тя е на разтоени тънки листи и те са замазват отдолу и си залепват. А Куки, дето му викаш Laughing ръцете му едва се крепят, главата падна Sick
Е явно ще се лепи с лепило Naughty Мен не ме мързи, просто нали обсъждаме варианти.Нали сме в период на открития - кой ластици, кой гуми  hahaha hahaha hahaha

# 196
  • Мнения: 1 965
Идва ми да се преметна от радост и кеф. Докато пишех предния ферман, онова дето беше на нивката взело та се подмокрило.  Laughing Нормално, все пак беше топло и в найлон. С голямо недоверие го изсипах на плота. Започнах да го меся. Още на 5-6тото премесване това се стегна и спря да лепне. Конденза попи и стана една УНИКАЛНА прелест. Нито лепне, нито е меко нито е твърдо. Невероятно ви казвам. С треперещи ръце ви спретнах това, за 5 минути, колкото за проба и да се изфукам.
И В ГРЪБ.
 Крис, виждаш ли клечката в ухото. Ето ти едно решение на въпроса. Нарочно не я прикрих за да се види. Ръчичките и крачета залепнаха сами. Топчетата на бузките съшо. В ушетата и вратлето забих по парче клечка. На кой ще му пука че вътре има арматура.
Сега Зайче-Байче е под наблюдение. Съхне и ще го дебна дали ще се свие. После ще се опитам да го боядисам с тебешири и да го лакирам.
Щастлива съм! намерих си рецептата засега. Отивам в МЕТРО и ще огледам какво има там и какво би ни било полезно. Ще ви снимам лепила и нишестета.

ПРОПУСНАХ:
От няколко дни се каня да ви кажа ако не знаете: ВНИМАВАЙТЕ КАК ПЛЕСКАТЕ ФИГУРИТЕ С С200. АКО ЛЕПИТЕ ЧАСТИТЕ С НЕГО, ВНИМАВАЙТЕ ДА НЯМА ОСТАТЪЦИ. СЛЕД ИЗСЪХВАНЕ С200 СТАВА ЖЪЛТО. ТОВА ЩЕ Е ПРОБЛЕМ АКО ГОНИТЕ БЕЛИ ФИГУРИ.

# 197
  • зад кестените
  • Мнения: 795
kris70   Hugмного ми хареса готвача ти Hug , van444eto     newsm51  великолепно зайче , много ама много е сладко.Браво на теб,  Hug розичката също е перфектна аз едвали ще успея са я издокарам така на мен ми са по лесни фигурки на животинки и бебчета .Лепя вече елементите с Ц200 , при мен фигурките спряха да се разпадат откакто изключих бебешкото олио от състава.Главичките ги набучвам на клечка за зъби мажа я с Ц200 и я закрепвам после засушавам с сушуара. Жабоците оцветих с темперните боички на щерката  като изсъхнаха изглежда по  добре.Сега ми се иска са ги лакирам , фигурки от солено тесто лакирвах с безцветен лак за нокти но за тези незнам как ще се получи.

# 198
  • Мнения: 139
Ванче, представям си колко си щастлива Hug и аз бях така снощи newsm44  Зайчето е мнооого сладко, но при мен точно топчетата няма да залепнат...май...Както и да е де  Party
Да клечката е решение, но и трябва да се лепне с лепило  newsm78 както е написала Цурето. Впрочем Цуре, ти защо не ни фотна оцветените жабки  newsm66
По въпроса за лака, за декупажа например използвам акрилен лак, на водна основа е и не мирише.Довечера ще ви го снимна.Той е бял като крем ванилия, но като се нанесе е прозрачен.Разреждам го с вода почти 1:1 и лакирвам примерно бутилката, след половин час втори път и след две седмици може да се мие.В този случай като не се мие, незная дали е нужна втора ръка, но за по-лъскаво предполагам newsm78 Обаче ако търсиш ефекта на лака за нокти, не е толкова лъскаво  Naughty

Охх, изблещих се да гледам линкове и снимки #Crazy добре, че ми свършва смяната и отивам да помачкам  Twisted Evil
Тези от порцелан ли са newsm78 Май са истински  :naughty
http://picasaweb.google.com/Bohus73/MojeOrchideje#
Видях, че телчетата на цветята ги увиват с нещо май хартиена лента  newsm78 някой да знаЙ случайно  newsm78

Последна редакция: сб, 14 ное 2009, 16:19 от kris70

# 199
  • у дома
  • Мнения: 1 581
пу за мене! искам да ви следя  Peace


  Mr. Green

# 200
  • Мнения: 1 173
Ехе , играете си а ,браво на вас .
Ванче,Крис хубави фигурки . Браво на вас .
 За лепенето -от тези латински езици нищо не отбирам ( испански и португалски ) ,като се появи Искра ще я накарам да ми преведе ,може и да пише с какво лепят . Аз лепих с лепило , но май трябва да си го поразтворя  вода , че така  е много гъсто .

Ванче ще му свикнем на това тесто ,и на мен първоначално ми се стори странно ,ама сега мисля да отида и да ти спретна един лилиум  Mr. Green Laughing . Орхидеята вчера я подарих -правих една тортичка за една позната ,тя като дойде да си я вземе и много ѝ хареса хидеята . Аз пък такива "опитни"неща не тача ,дето им се виждат кусурите  Mr. Green ,а и щеше да ми се свиди да я хвърля - с 2 думи ,отървах се де.
 Аз купих някакъв акрилен лак,спрей . Не съм го пробвала още .

# 201
  • Мнения: 167
Така сега и аз да покажа моите студенопорцелански измишльотини.http://www.album.bg/katito70/images/19228028/113361/ едно кьоравко снежно човече, и малко розички.
Снощи си врътнах на МВ ново тесто по познатата вече рецепта но нещо не уцелих мремето на въртене  и след дълго бъркане реших да прежаля тефлона. Он купата на МВ в  тефлоновия тиган и на котлона. за мое щастие не похабих тестото  стана си на топка и малко по твърдо от първото  тесто - доста по добро за моделиране. Сега любимия съм му купила биричка каменица в алуминиеви кутийки и му давам зор да ги изпие та да ми направи формички. БОЖЕ каква жена ще алкохолизира  мъжа си  Joy

# 202
  • Мнения: 1 965
Сега любимия съм му купила биричка каменица в алуминиеви кутийки и му давам зор да ги изпие та да ми направи формички. БОЖЕ каква жена ще алкохолизира  мъжа си  Joy
Иди и му купи на човека една дамаджанка винце или красиво шише 10 годишно уиски. И да му го украсисиш със финтифлюшки.  Joy Добре си е човечето.... Синеокичко.... с косичка...
Ей, я да ви предупредя, доРде е време. Много моля, тия които не ме познават, да не ми се връзват на приказките. Имам ужасно отвратително чувство за хумор и често някой се връзва или обижда. Затова често търкалям човечета, за да покажа че се шегувам.
Тъй!
Много ви здраве от МЕТРО. Поснимах разни лепила и оцветители, но първо ще сготвя нещо ЗА ЯДЕНЕ и тогава ще ви разказвам. Само да докладвам за Зайко, че се е свил горкия.....  Cry Отгоре вече хваща коричка, но е мекичък още. КАК ДА СПРЕМ СВИВАНЕТО НА СМЕСТТА? НЯКОЙ ОТКРИЛ ЛИ Е ВЕЧЕ???
  newsm78

пу за мене! искам да ви следя  Peace
А подарък носиш ли? Как така пристигаш с празни ръце?  hahaha  А добре дошла и тук.  Wink

# 203
  • Мнения: 167
за моя милост няма проблем с шегите носим всичко само на бой не носим !
аз си мислех и ще екпериментирам - ледам по списанията ,че слагат разни подложки като стериопорени топчета, триъгълничета и др.
Някои даже сами си ги издялкват - та ще пробвам с топче за тенис на маса - за глава тел с напотана аолетна хартия и  върху нея тестото за ръци и др. такива  хрумнатия побългарени. Но утре ще  кажа какво е станало  или направо ще покажа снимки

# 204
  • зад кестените
  • Мнения: 795
kkaatt   снежното ти  човече е сладур Heart Eyes снежните човечета са ми слабост HugЖабоците ги снимах  а ето ги и    бебоците ,



 van444eto и моите работи се свиха и умалиха , чакам с нетърпение да разкажеш за  МЕТРО .А  и аз нося на маитап , лошо няма ти се се шегувай  Grinning
kkaatt чакам снимки , много интересни  предложения  имаш  Hug

# 205
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Тези от порцелан ли са newsm78 Май са истински  :naughty
http://picasaweb.google.com/Bohus73/MojeOrchideje#
Видях, че телчетата на цветята ги увиват с нещо май хартиена лента  newsm78 някой да знаЙ случайно  newsm78
Крис Бохус е известен в тортената тема - може и захарни да са му китките Simple Smile сам си прави металните режещи формички за различните цветя.

# 206
  • Мнения: 1 173
Ванче не мисля ще можеш да победиш "природата"или химията  Joy . Според мен всяко лепило се свива като изсъхне , затова и фигурките се свиват . Може би затова и слагат стериопор ,знам ли  newsm78
 Но навсякъде където съм чела казват че се свива 20-30 %
Тези от порцелан ли са newsm78 Май са истински  :naughty
http://picasaweb.google.com/Bohus73/MojeOrchideje#
Видях, че телчетата на цветята ги увиват с нещо май хартиена лента  newsm78 някой да знаЙ случайно  newsm78
Крис Бохус е известен в тортената тема - може и захарни да са му китките Simple Smile сам си прави металните режещи формички за различните цветя.
Точно тези китки са си съвсем истински - явно освен да прави торти има и слабост да отглежда орхидеи Mr. Green

Крис цветарско тиксо е това , има го в Бг

# 207
  • Мнения: 1 965
ВЕЧЕРЕН БЮЛЕТИН!Докладвам по реда на важност.
С200 .Следващите 2 снимки са цените на различните марки. Разфасовките са 1.5 кг и 1.6 кг.
ОЦВЕТИТЕЛИ После са цените за 2 вида разфасовка. 250 гр. и 300 гр.
това са оцветители за латекс и боя на водна основа. Гъсти пасти са. ползвала съм зеленото. Разрежда се с боя. Мисля че би ни свършило работа, а цените са разкошни.
ЛАКИРАНЕ - това е яхтен лак. Най-здравия и лъскав лак за дърво. Блясъка му е неповторим. Плюса е че съхне бързо. Минусът е че мирише много. Има някакъв лак на водна основа ЕТО ГО.  Такова чудо не съм пробвала досега. Пише че не мирише, а придава блясък.
Досега винаги съм си лакирала щуротийките с автолак - спрей. Има такива които правят блясък, има и такива които се водят МАТ. Един спрей е 5-10 лв в зависимост от марката. Винаги съм го предпочитала него, тъй като е най-просто. Пръскаш и готово. Лака се разнася навсякъде, няма четки, разредители, не остават дири и косми от четка, лака прониква навсякъде....  просто удоволствие.
Това е засега. Друго не се сещам.
Цурето - хубави стават оцветени. Давай още.

# 208
  • Мнения: 167
сега и аз да покажа - МОЛЯ НЕ ПОКАЗВАЙТИ ТОВА НА ДЕЦАТА СИ!
- ПРОДУКТА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ГЛЕДА ОТ БРЕМЕННИ И ХОРА СЪС СЛАБИ НЕРВИ!
Но това беше първи опит - неуспешен естественно  да направя някаква по обемна фигурка
нещо като бабичка  без пластични операции.
в главата и съм слажила парченце студопор и го облепих с тистото.
От врата до коланчето на дрехата съшо е стериопор .
от колана до долу е изрязано гърлото на пластмасова бутилка от бира.
http://www.album.bg/katito70/images/19234740/113361/ ръцете са от навита хартиена тръбичка също облепена с тестото

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Охоооо, колко познати лица тук. И аз идвам да ви следя, ще видя кога ще съм свободна да спретна нещо  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт