СТУДЕН ПОРЦЕЛАН В ДОМАШНИ УСЛОВИЯ

  • 78 904
  • 447
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 32
Пу и аз в тази тема.  Hug
След като вчера ви открих и два часа не се отлепих от монитора въпреки, че бях на работа, едвам изчаках да свърши работното време и хукнах по магазини и книжарници. Поради липса на лепило Ц 200, закупих от лепилата за хартия /тези прозрачните в тубичките с тампончетата/, взех бебешко олио, царевично нишесте, лимонов сок, казах на мъжа, че днес няма да готвя Mr. Green и забърках адската смес. В начало се притесних след като повече от 15 минути бърках на котлона, а сместа си оставаше  течна / чак ръката ме заболя от бъркане/, но накрая се престраших да усиля котлона и скоро резултата беше на лице. Получи се много хубаво тесто. Започнах да го меся още докато пареше. Получи се много добре, но...ето тук обърках нещата с оцветяването /тъй като тази част много не я схванах от темичката/ сложих малко бяла боя /незнам  на каква основа е, купувала съм си я за основен цвят за декупажа/ - боята започна да засъхва и да се рони. Позволих си да измия тестото и да го подсуша - стана почти същото като преди боята, но малко по-твърдо и не достатъчно еластично. Примирих се, че съм съсипала тестото, но все пак направих няколко фигурки за проба - оцветих ги с текстилна боя /поради липса на друга/. Така, днес сутринта видях, че са се втвърдили, по-тънките са по твърди от по-дебелите фигурки.
При първа възможност ще си купя Ц 200 и ще правя нови опити, а до тогава моля ви да ми обясните как става точно оцветяването на тестото - слага се боя в течната смес преди сготвяне или при омесването?  bouquet  bouquet  bouquet

# 436
  • Мнения: 167
Дани добре дошла в отбора! Аз оцвитявам тестото с акрилна боя / която използвам за декупажа/ Но казаха ,че ставало и с темперни бои или гваш. Имаи в предвид  че колкото и да ти харесва оцветеното тесто след изъхване то променя цвета си.За да не съсъпвам цялото количество тесто след замесване си отделям малки топчици и тях оцветявам.
Можеш да оцветиш и след като си изработиш творбата. Освен с боички можеш да оцветяваш и със сенки за очи / от магазините за левче има разнообразие от цветове/.
На последък не ми остава време за студения порцелан - но вчера ми потрябва за малко и като извадих  торбичката с тестото за мое учудване от 2-3 февруари до вчера не беше мръднало.Така хубавичко си стоеше и чакаше някой да се сети за него. Joy

# 437
  • Мнения: 32
kkaatt, много ти благодаря за посрещането и отговора.  bouquet

# 438
  • Мнения: 5
Оп и аз тук! Появих се питах, разпитвах а днес дори забърках  Laughing но нали нямах време да прочета всички рецепти хванах една за ушите и я забърках. Сместа ми стана много лепкава Sad в момента я чакам да поизсъхне за да я пробвам пак. като я изкарах от тенджерата за да я омачкам добре трябваше да сложа нишесте /прочепох го някъде по напред/
моля ви кажете ми коя е най сполучливата рецепта
че съм на ръба да се откажа Cry

# 439
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Май само аз пускам разни работи напоследък - та ето ви и една роза


И аранжирано



Още тук

Последна редакция: сб, 27 мар 2010, 21:28 от shemet_neveroiaten

# 440
  • Мнения: 5
shemet_neveroiaten  ТИ ПО КОЯ РЕЦЕПТА ПРАВИШ ТЕСТОТО Embarassed
ИЗВИНЯВАМ СЕ НЯМАМ ВЪЗМОЖНОСТ ДА ПРОЧЕТА ВСИЧКО

# 441
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
На първа страница съм пуснала рецептата но последно я бърках в микровълнова - определено на единична доза и две минути и стигат като бърках на 30 секунди. за двойна доза максимум 4 минути за тройна не повече от 6-6.30 минути.

# 442
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Шемет, разкошни са те цветята!!! Аз още се мотам с моите sweet peas.

От къде са ти прозрачните подложки? Отдавна си търся такива.

# 443
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
От къде са ти прозрачните подложки?

За кое говориш  newsm78 това под герберите и розата са чинийки от сервиза за кафе ... а другото е розова подложка за маса с лалета и рози - не е прозрачна.

# 444
  • Мнения: 5
shemet_neveroiaten  извинявай отново канцеларското лепило не е С200 така ли Embarassed

# 445
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аха, ясно. Помислих си, че си купила нещо специално за съхнене. Виждам ги по разни шоута, а по магазините не. Дори не знам как да ги търся.
Благодаря ти!

# 446
  • Мнения: 139
ХРИСТОС ВОЗКРЕСЕ!!!

# 447
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Христос Возкресе!

http://www.cforiginals.net/downloads.html  КРАСОТИ

Общи условия

Активация на акаунт