СТУДЕН ПОРЦЕЛАН В ДОМАШНИ УСЛОВИЯ

  • 78 934
  • 447
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 139
Здравейте момичета порцеланки Hug
Първо да се извиня на dididi, не бях влизала тука от доста време и не съм ти прочела въпроса, ама Джастич ме заместила Hug Само да допълня, че аз този лак го разреждам в едно бурканче 2/1 лак/вода То май и така пише на кутията. Лакирам, след половин час втори път и понякога, зависи от предмета потретям на другия ден. Не че е толкова необходимо, ама аз да се застраховам  Wink Така разреден се нанася лесно и фино и аз от две години го имам и не съм преполовила кофичката и няма мърдане Naughty

Кате, май хубави новини дочувам Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed пожелавам всичко да мине леко и успешно .... а тъй като съм руса, остава и аз да стана баба Joy нЪл сме наборки  Wink
Бутилката ти е простооооо   bouquet  bouquet  bouquet И лИбовната е супер...за свети Малентин ли викаш е  Laughing
И много тенкс за линковете, започвам да ги преглеждам Hug
Нати, сигурно малката е била на седмото небе, и как няма с такава способна майка  bouquet

Момичета благодаря ви за милите думи Hug Айде чакаме и вашите красоти, вие сте си майсторки Hug Hug Hug

# 406
  • зад кестените
  • Мнения: 798
Леле  kkaatt бутилката ти е станала  много  добра , крайно време е да свзема да спретна и аз една .nati_nat   много  сладки  пеперудки  Heart Eyes И имам и една питанка защо да не се получава с пшенично нишесте newsm78 какво му е толкова по различното ... че тук има едно девойче дето като ви видя красотите се нави да почне и то , ама милото недоразбрало и си взело пшенично нешесте . Simple Smile

# 407
  • Мнения: 167
цуре, някъде назад в темичката беше обяснено защо не става с пшенично ама сега нямам време да чета и да ти кажа точно защо, ако имаш време поразрови се назад. А що се касае за царевичното нишесте аз ползвам нишесте ванилия но на семета опаковка си има нарисувана царевичка /преди малко изтрих снимките на нишестето /,а от зад в обясненията където пише какво съдържа изрично пише царевично нишесте. Има го във всички хранителни магазинието
Вече съм готова и с втората либовна бутилка етоя и нея
http://www.album.bg/katito70/images/21183304/ , малко на чорчик стои ама не е от бутилката а от моя милос Фотографа

Последна редакция: нд, 31 яну 2010, 12:45 от kkaatt

# 408
  • Мнения: 139
Цуре, не става с пшеничното нишесте.Вече го пробвах.Веднъж като си купувах имаше само пшенично и аз викам все е нишесте...ама нъцки ooooh!
Кате  bouquet  bouquet  bouquet Нъл си топиш китките, дето ги получаваш, че доста посъбра hahaha А релефа грис ли ме се вижда да е или си измислила нова техника за релеф newsm78

# 409
  • Мнения: 167
 релефа е от грис .

# 410
  • Мнения: 1
Здравейте мили дами Simple Smile Записвам се за темата макар да нямам никакво време да започна направата на фигурки, но ако се появи нещо  готово ще го покажа.
Имам едно въпросче:
-Знаете  ли от къди могат да се намерят калъпи на личица, листенца и др.такива? По списанията за студен порцелан всички ги ползват. Някой да е срещал нещо подобно?

# 411
  • Мнения: 167
отливка за лице си направих от самосъхнеща глина и главичката на една малка кукла / притискаш хубаво главичката в глината и отпечатъка е готов / когато започнеш да работиш трябва да намажеш калъпчето с крем или бебешко олио.
Листенца си направих от бирени кутии  . Също така си направих и отпечатък на листо за да ползвам жилките на листото.

# 412
  • Мнения: 1
БРАВО БРАВО СТРАХОТНО  и аз си мислех за това но не бях сигурна дали глината ще е добра за калъпчета.
Как точно ги направи от бирени кутийки, защото са с доста финни крайчета? или просто си изряза формата?
ако имаш снимчица моля те покажи ги Simple Smile сигурна съм, че не само аз ще се зарадвам Simple Smile
А виждала ли си валячетата които придават плетени форми направо са страхотни  newsm10 
Боже така ми се занимава, но малкия сладур  е във фаза на прохождане и не мога да се отделя от него и за минута

# 413
  • Мнения: 167
моите формички нямат крайчета т.е само овални съм си направила  ако имаше бирена кутия 2-3 литра щях да си направя и такива / просто диаметъра на кутията е много малък/
За релеф можеш да използваш примирно: за квадратчета -лента останала ти от някой букет  говоря за лентите тези широките с които правят разни фльонги по букетите. За шестоъгърничета - някоя стара салфетка плетена на 1 кука, за цветенца - релефна найлонова покрифчица от магазините за левче .въобще всичко може да се ползва. ролки за коса - ама тези старите железните. за друго не се сещам .Ако се присетя пак ще пиша.
има и готови комплекти да се продават с разни формички  в кауфланд  или метро.

# 414
  • зад кестените
  • Мнения: 798
  bouquet благодарско за  отговора момичета,  значи пш. нешесте ще си е за крем .......
kkaatt много полезна информация Hug за релеф и аз мислех да ползвам една стара дантела ......

# 415
  • Brussels
  • Мнения: 160
Здравейте, момичета!  bouquet
Приемате ли нови приятели? Преди година и половина открих това страхотно хоби.Не съм правила нищо от около 6 месеца  Blush, но сега вие ще сте ми стимул да започна отново.
Това е единственото ми завършено произведение:


# 416
  • Мнения: 139
Хилоу, драги wavey

Или се скатавате, или яко творите и ще има изобилие от красоти Naughty
Аз до сега се скатавах де, ама изобилие няма да покажа, а само една бутилка, кръстих я ''ЛИбоФ в гората''  hahaha
От тук до края
http://kris70.multiply.com/photos/album/13#photo=47

Наде Hug браво  bouquet много нежна феичка  bouquet и как така е толкова гладко, аз все си оставям отпечатъците newsm78

# 417
  • зад кестените
  • Мнения: 798
Зравейте nadeto_sp фейчката е супер Peace
  kris70      ми тя либоФната бутилка станала много готина ,пък аз съм във творческа дупка имам само един прасчо за Валентинов ден, ама нещо снимките ми не стават на туй мрачно време защото са от телефон и ще ви го покажа когато дъщерята ги направи по прилични.

# 418
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
От доста време гледам и чета /дори си купих всичко необходимо/ , но не можах да видя никъде дали този порцелан е безопасен. Например ако направя поднос със фигурки дали след това мога да сервирам в него дребни сладки и други такива.
Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите
Всичко което сте сътворили е страхотно 

# 419
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Niki-to по принцип ако ползваш нетоксично лепило следва и продукта да е такъв, останалите съставки по принцип са ядливи. Не става за ядене, но не е проблем да сложиш храна в такъв съд.

Общи условия

Активация на акаунт