СТУДЕН ПОРЦЕЛАН В ДОМАШНИ УСЛОВИЯ

  • 78 935
  • 447
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 5
Благодаря на Шемет за бързия отговор
Какво лепило мога да ползвам нали трябва да е С200, предложения с какво мога да го заместя Embarassed

# 421
  • Мнения: 139
Ами то Ц200 мисля че не токсично newsm78 ама да знаеш, трябва да е PVA , a ne PVC

# 422
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Днес гледах ей това http://www.figurines-sculpture.com/cold-porcelain-recipe.html
Пише че порцелана който лепне или е на ластици е съответно или недоготвен или преварен.
Пише още да не се оцветяват големи количества ако няма да се използват веднага защото се скапвал от боите ако ще седи по-дълго.
Най-добро качество се получавало ако се меси по-дълго в началото и то докато е още топло.
И да се похваля че си напазарувах скромно количество лепило (3 литра) така че скоро ще се включа и аз с някакви прояви.

# 423
  • Мнения: 167
Да се включа и аз с мнение по темата. АБСОЛЮТНО СЪМ СЪТЛАСНА -порцелана който не е достатъчно досварен /досготвен / после лепне. Нямам такова наблюдение обаче за този който се готви повече ,защото след като го измеся и продължава да ми лепне по ръцете го правя на питка и го слагам отново в тигана но на мноооого слаб  огън и го обръщам постоянно  за да може да се изпари излишното количество влага.
Аз започвам да го меся още докато стоне на топка - вярно е че пари , но нали не ме е страх от свекърва мачкам и си духам на ръцете. Joy
Колкото повече се меси толкова по - хубав става. От време на време го сгъвам  в една стара кенарена кърпа домашно тъкана от времето на баба. После пак меся и пак във кърпата до пълното му изстиване - защото ако го сложа леко топъл във найлона се изпотява и започва пак да лепне.
Вече Започнах да го правя директно върху газовия котлон и става по- бързо.

 Niki-to - добре дошла да знаеш мнооого е забавно  и не е токсично в никакъв случай. Предполагам ,че ако направеш поднос, след това да го оцветиш със бои и да го минеш няколко ръце лак няма да имаш проблеми нито с миенето  нито с поднасянето на храна.

# 424
  • Мнения: 1 965
Я, да ви проверя какви ги вършите тука.....  Tired
Аз се загубих направо. Ама тайничко творя по малко. Започнала съм 3 бутилки. Към едната имаше буркан, обаче нали съм сръчна, та го бутнах и го счупих. Вече няма буркан.  Grinning Нямам време иначе идеи милион.
За боядисването и престояването на сместта. Наистина се скапва. Оцветените ми теста са вече полутечни и смърдят на оцет яко. Направо ще ги хвърлям. И трите бутилки съм ги направила с неоцветена смес. Ще ги оцветявам отгоре. намерих си начин който е много сигурен. Оцветявам си С200 с темперни боички и си мажа на воля. Хем, става по-здраво, хем се оцветява перфектно.
Иделната рецепта още не съм я открила, но съм ползвала и царевично и пшенично нишесте. Последния ластик гойто сготвих беше с пшенично, но аз си ПРЕготвих още тогава. Усетих че прекалявам но продължих да си го пържа. След толкова време, ластика много е омекнал. Затоплям в МВ и си точа без проблем. За фигури не става, но те и не ми трябват сега.
nadeto_sp - страхотна е кукличката. А порцелана ти изглежда невероятен като консистенция. Каква рецепта ползва?
Шемет - действай!!!! Чакаме да откриеш тайната, ама моля ти се гледай да е достижима за БГ.

# 425
  • Мнения: 167
забравих да докладвам и за оцветеното тесто smile3555
Аз продължавам да си оцветявам малки топки тесто в различни цветове.Оцветявам не с темперни бои а с акрилни  - нямам никакъв проблем с оцветеното тесто щом е завито добре в найлон - за 2 седмици престой  нито мирис нито цвят се е променил . Но като излезе вече на въздух и започне да съхне готовото творение цвета потъмнява както вече ви споменах.

# 426
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609

Шемет - действай!!!! Чакаме да откриеш тайната, ама моля ти се гледай да е достижима за БГ.


Ама Ванче то аз и предния път си бях доволна от рецептата - стана си точно какъвто е и готовия студен порцелан - просто щото ме мързи да бъркам на печката ще пробвам този път в микровелето - пък и що да не объркаме нещо дето си е било наред  Crazy .

# 427
  • Мнения: 5
Много ви благодаря за отговорите
сега трябва само да видя дали лепилото дето си го купих е PVA  Laughing защото не знам  Laughing и да започна да бъркам
боядисвам и лакирам
пък като измайсторя нещо ще ви пусна снимки

# 428
  • зад кестените
  • Мнения: 798
Ето ги Грухи  Валентинов  и Магда Любова

# 429
  • Мнения: 21
Четох,четох ..ама не доразбрах ,защо не може с пшенично?Аз ли не видях обяснението? newsm78 Ходих в магазина,царевичното и пшеничното бяха едно до друго...и купих второто,защото от моя опит с кулинарията,разлика няма.Стана тесто,направих фигурка някаква там,сега чакам за да видя как се държи.Ама защо не става все пак с пшенично за да знам другия път?

# 430
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
poliad мисля че няма проблем - единственото което знам е че царевичното нишесте е по-фино от пшениченото - друг проблем не би трябвало да има - освен това вероятно е по-евтино в северна и южна америка и по-масово ползвано та вероятно затова също... но последното са си мои разсъждения.

# 431
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз днес стройно и организирано реших как ще си легна по-рано ... ама пътя към леглото мина през приготвянето на една малка доза студен порцелан ... само 3.5 пъти рецептата която съм дала на първа страница и сега съм горд собственик на 1.25 кг готов за работа порцелан ... само да видим кога ще го работя.... но поне хамалогията по забъркването е свършена  Whistling

Този път готвих в микровълновата - нашата е слабичка и мъничка по принцип - първите 5 минути разбърквах на 45 секунди до минута време после на 30 секунди до общо 7минути и половина но мисля че и 7 минути щяха да са абсолютно достатъчни.

Не знам дали съм писала преди, но уточнявам като омесите тестото, докато изстива на няколко пъти му се сменя пликчето или стреч-фолиото, в което е увит за да се премахне влагата от конденза - ако е необходимо подсушете в нещо - аз ползвам домакинска хартия но по-жилавка че иначе залепва на порцелана и се къса. Мисля че стара тениска или подобен род парцал дори ще е по-добре, но не съм пробвала.

Та така де ... отивам да си лягам горда от себе си ... (малко след полунощ е при мен - уточнение за да не стресирам някого че си лягам когато другите се събуждат)

# 432
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Айде да издърпам темата от 5-6-та страница че едвам я открих ...
Има много какво да се желае ама исках да пробвам цветовете как ще са след съхнене и колко ще се свият та бяха повече тестови модели.
има още две снимки Тук

# 433
  • Мнения: 63
Здравейте момичета!включвам се и аз.Изчетох всичко,напазарувах и започнах голямото бъркане.Е да ви кажа получих най–лепкавото чудо което съм месила досега.Оплесках се до ушите.Цялата фамилия се весели за моя сметка.Накрая сипах нишесте и го омесих като хляб.Получи се мнооого хубава и гладка маса.Доколкото разбрах добре е да отлежи,така че следва 2 серия .

# 434
  • Мнения: 139
  wavey
И аз гледам темичката хич я няма...даже си мислех да ви честитя 8ми март, че от 7ми никой не беше влизал Joy

Шеметче, страхотни гербери си направила   bouquet
Соте добре дошла и честита ти нова краста Laughing твоите да се смеят, ти си готви.Всичко е въпрос на късмет да си откриеш тестото.Аз доста ластици направих докато сготвя хубаво тесто...проба-грешка. Така че давай смело и да видим какви хубости ще ни покажеш.

От мен едно нищо, ама рекох да се запиша да'н мЪ забраЙти  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт