подсъзнанието може всичко 18

  • 107 469
  • 736
  •   1
Отговори
# 435
  • България
  • Мнения: 224
Според мен ,за да се получи разговорът/монолог/ с Висшият Аз  ,трябва и отсрещната страна да е на твоите вълни и двете страни да са готови за  този разговор....Тогава при мен се получават нещата.Аз пък имам друг проблем-има един човек ,който някого много силно ме нарани и повече за мен не съществува.Искам да  простя,но нещо от вътре,може би съществото ми,душата ми ,не се отваря и не мого да простя.Не мого и да проведа разговор с ВА.....Проблемът идва от моя страна...Аз как да се пречупя?Само като видя този човек и всичко ми се обръща,усещам някаква много силна непоносимост....Май трябва доста да поработя върху себе си

# 436
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Проблемът идва от моя страна...Аз как да се пречупя?Май трябва доста да поработя върху себе си

 Hug Перуника , ето - това е отговорът  Peace

Моето днешно споразумение: - http://toltecs-today.hit.bg/daily-agreement.htm

Не прави предположения. Кажи *сбогом* на тъгата и болката. Цялата тъга и болка, които си изживял през живота си, се коренят в предположенията и приемането на нещата лично. Целият свят на контрол между хората се основава на това. Спри за миг и помисли над всичко това.   
 

 

Вела  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 14:40 от lenny_pld

# 437
  • Мнения: 275
Здравейте отново Simple Smile

Все ми се струва, че на ниво Висш АЗ би трябвало да има равенство. Но е факт, че при някои срещи нещата се решават от раз, а при други - не. При мен така се получи,а виждам че и при други. Всъщност, опитът ми не е кой знае какъв - опитвам да оправя отношения с двама човека, посредством този ритуал. С единия се получи, с другия засега няма резултат.

Вела, почувствай се "победител"в разговора:)

Това някой да е "победител" не ви ли се струва малко нелогично ? Праща ме малко към философията за ранговете.

Моята "работа върху себе си" премина през много болезнен етап. През уикенда проведох два сеанса холотропно дишане. С терапевт, разбира се. Много травмиращи отговори излязоха от мен. Много болезнено, нека се повторя. Но и доста пречистващо, особено по отношение на прошката - а това при мен е основен проблем. Да успея да простя ми коства години, но усещам че съм на финалната права.
Мисля да продължа с холотропно дишане.

В тази връзка ми е интересно - уместно ли е да опитвам писане на желания в такъв период да пречистване, изясняване ?

# 438
  • Мнения: 25
evil, много причини може да има да не се получава разговор с костеливия орех. Ако се разсейваш и не си готова, може в теб да е проблема. Изчакай да дойде момента. При тези разговори далеч е важно иние да сме искрени, да ни идва отвътре всичко, което искаме да кажем, да вярваме, че го правим за добро, а не насилено или за да манипулираме някой! Когато в главата ти се нареди всичко, което трябва да споделиш с човека, тогава разговорът от само себе си ще стане.

Перуника, прошката също не става насила, поне при мен. Не се насилвай да простиш, а по-скоро изключи човека от съзнанието си, ако можеш. Не мисли за него нито положително, нито отрицателно. Изключи го от своята реалност. Подсъзнанието ти ще прости, когато е готово, но само ако не го натоварваш със съзнателни мисли по въпроса. Ако го срещаш често и това ти пречи, прави си енергийна защита. И не забравяй цитата на Лени за приемането лично на нещата. Не се питай как да се пречупиш. Защо да го правиш? Само ще доведе до още повече самокритика.
(това е само мое мнение! Лично при мен техниките не работят, особено за прошката, опитвала съм. Затова дадох Ignore на проблема и след месец-два се оказа, че съм простила. Но има хора, които успяват с визуализация и утвърждение да простят. Пробвай варианти, за всеки е различно)

Кристофер, пиши желания и утвърждения само ако си сигурна какво искаш. Ако сега не си в равновесие, по-добре остави писането за момент, когато ще си спокойна и ще знаеш какво искаш. Внимавай какво си пожелаваш - сто процента си чувала това. В законите за привличането имаше един - каквото поискаш, това ще получиш,за добро или за лошо.


# 439
  • Мнения: 90
Кристофер, всеки вижда товакоето очаква да види:)
явно тебе те вълнуват рангове - затова не си отразил, че победител е в кавички:)
не ми се иска да си мисля, че нямаш идея какво означава дума в кавички

като ме четете, не само гледайте, а и виждайте - инак изобщо не ме четете;)

# 440
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нека си припомним  Wink


"Нито един човек не е по-напреднал или по-развит от някой друг. Хората могат да бъдат единствено по-осъзнати."



и още  Wink


4 ГРУПИ ТЪРСЯТ ИСТИНАТА


Една история  в която се разказва за душите и избора им.
Всяка душа получила правото да избере как да достигне до тялото.

Сформирали се 4 групи души.
Група 1 избрала да извърви пътя пеша,било безопасно.
Група 2 предпочела по-бързия и лесен начин, и поискала кон.
Група 3 посочила вятъра, че да преодолее всички прегради.
Група 4 взела светлината за да разбира и да се движи едновременно.

.... ако разсъдим, ще открием, че групите са все още валидни,
всеки търси истината, но по-различен начин.

Пешеходците са имитаторите,
ограничени от пространството и скоростта.

Ездачите се осланят на книгите,
а за кон им служат убежденията на автора.

Хората на вятъра се носят по целия свят.
Хората на светлината са търсещите директното Познание.

Като заговорим за познанието:
първите се привързват към култове,
вторите са привързани към идеи,
третите са в плен на техни си предпочитания и замисли,
четвъртите са джнани <знаещи>.

Първите се интересуват от техниките,
вторите от завладяващи идеи и разкази,
третите им е необходимо и от двете
а четвъртите разпознават Истинската Реалност.


 Wink

*из "Сайтът на една жена"


ХУБАВА ВЕЧЕР ОТ МЕН  Hug

# 441
  • Мнения: 1 652
Явно разговорите с Висшия Аз много ни вълнуват. Grinning
Според мен няма универсално правило. Може с един човек да успеш да влезеш в контакт лесно, а с друг - не. Може след такъв разговор, да успееш да оправиш отношенията си с някого, а с друг-не. Понякога се изисква повече време, понякога по-малко. Мисля обаче, че е добре да не проявяваме нетърпение , когато чакаме резултат от тези разговори, а по-скоро да вярваме, че човекът с когато говорим, ще успее да ни разбере, дори и да не го покаже. Все пак не винаги изразяваме чувствата и мислите си по- отношение на  хората, особено, ако те са променени. Може би очакваме много големи метаморфози  да настъпят след тези разговори. Това не е лесно. Дори и да е тръгнал някакъв такъв процес, едва ли човекът ще си го признае, веднага след разговорът с неговия Висш Аз.
Не знам дали го обясних добре. Искам да кажа, че според мен се иска време. Веднага реагира може би човек, който много  е близко да разбирането, което му поднасяме в разговора с висшия му аз. Също така мисля, че тези хора, чувстват нещо, но не могат да го изразят, или по-скоро получава се разбирането към което ние се стремим, но те го чувстват за много кратко време  и може би дори се питат понякога - какво ми става?.  newsm78 Затова си мисля, че количествените натрупвания могат да доведат до качествени изменения.

Кристофер, всеки вижда товакоето очаква да види:)
явно тебе те вълнуват рангове - затова не си отразил, че победител е в кавички:)
не ми се иска да си мисля, че нямаш идея какво означава дума в кавички

като ме четете, не само гледайте, а и виждайте - инак изобщо не ме четете;)

Миличка, права си! Аз разбирам за какъв победител говориш.  HugМоля те да ме извиниш да това, което сега ще ти кажа, но в тази тема не говорим с такъв тон.  Grinning   Кристофер просто не те е разбрала.

към новичките в темата.

 Аз не се сърдя , когато питате за неща, които са обеснявани много пъти тук. Дори предложих - питайте на лични   Hug но много моля- спазвайте добрия тон! Темата има една енергетика, която привлича и задържа тук много хора и много хора, промениха живота си с помощта и на тази тема. Нека я запазим чиста! Praynig Praynig Praynig

Десс  Hug Hug

# 442
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Момичета, искам да споделя нещо много хубаво, което ми се случи днес. В смисъл, започна лошо - един приятел от миналото, който започва нов бизнес ми писа преди няколко дни, че иска да ми поръча уебсайт за фирмата си. Но понеже стила му на изразяване е меко казано циничен, освен нецензурните лафове, ми е пращал и емотикони - целувки, между останалите реплики по работа.

Та днес, докато говорих в другата стая с приятелката ми, той изпратил три файла с материали за сайта си по скайп, а мъжът ми започнал да ги тегли и междувременно разгърнал и предишния ни разговор. Видял емотиконите с целувки, превел си с гугъл-преводач някои от цинизмите и ми вдигна див скандал, че му изневерявам в този човек (не съм го виждала и чувала поне две години). Изобщо не искаше да ме изслуша, че съм направила всичко възможно да поддържам добрия тон на разговора и нито съм провокирала тези реплики и картинки, нито съм знаела, че той ще ми ги прати.

После излезе и бяхме на път да пропуснем плановете си за деня с приятелката ми, но все пак решихме да си свършим работата и без да се възползваме от колата му - с градския транспорт. Като се връщах, в автобуса проведох един разговор с Висшия Аз на съпруга ми, в който му обясних подробно кой е този човек, какви са ни отношенията, защо пише така (това му е нормалният стил и на живо) и защо е важен за мен (все пак работата си е работа и парите са си пари). Като се върнах, със съпругът ми се разминахме на вратата - аз само оставих покупките и тръгнах да взема малката от училище, а той уж имаше излизане, но ме изчака, за да ме закара до училището, после ме изчака, за да ни върне, дори се отбихме да купим плодове заедно. Беше много мил и ме целуваше, все едно нищо не се е случило.

Единственото обяснение според мен е, че Висшият му Аз е оправил проблема и когато се видяхме, той вече не съществуваше. Не знам защо и как се получава, аз както знаете не съм с много опит в тези техники, но за трети път имам успешен разговор с Висш Аз на някого (предишните два бяха този на сина му). Не знам и защо се получава толкова лесно в тези три разговори. Мисля да опитам някой ден с някой по-далечен за мен човек, но засега нямам никого предвид. Би ми бил интересен резултата.

# 443
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Матрица V – търсене на духа /Изд. Вал Валериан

Книгата не е написана като “ръководство за Края на Играта”. Главното е да опознаете своя Висш Аз и да откриете кои наистина сте. Това е път, придружаващ свързването ви със своя Висш Аз, Събуждането ви във вашата финална инкарнация, и възвръщането на своята сила.



Съветвам ви да медитирате над илюстрацията – предавайте изображението от нивото на своите очи нагоре по сребърната нишка към своя Висш Аз за обработка – това ще помогне много за вашия напредък.

          Снимката{редактирана от мен без хората Wink} и  текстът под нея, са от книгата Peace

Оригиналът - http://media.snimka.bg/4817/015890274-big.jpg

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 22:17 от lenny_pld

# 444
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
lenny_pld, извинявай за профанския въпрос, но би ли разтълкувала изображението малко по-подробно. Аз винаги съм си представяла Висшия Аз (или душата) на хората като светлеща топка на около половин метър над главите им. Въпреки че преди години бях срещала в една книга, че би трябвало да си го представяме като същия човек, само че от светлина и малко по-висок от истинския. Самата аз имах подобно изживяване за себе си преди десетина години по време на операция, когато се чувствах като светлинна топка над операционната и сякаш наблюдавах какво се случва с тялото ми под ръцете на докторите. Оттогава ми е останало това усещане, че душите на хората са като топки от светлина... Дано не ви звучи глупаво. Може и да се е дължало на упойките - аз трудно се събуждам от упойки, от конкретната операция ми трябваха около 48 часа  Sad Имам само този спомен от тези два дена.

Тук виждам точно същите топки светлина над главите на хората, каквито са и в моето въображение, но отгоре се появяват някакви подобия на медузи, които свързват с пипалата си топките над много хора, че дори имат и пипала без хора под тях (дори тъмните човечета са по-малък брой от малките топки над тях). И после отгоре има още топки. Още веднъж извинявай, ако въпросът ми е прекалено тъп!

# 445
  • Мнения: 10 687
На ниво ектоплазма, където пребивават душите ни между отделните инкарнации, а също и Висшите Азове, няма форма  в собствения смисъл на думата.
Повечето медиуми описват субстанцията на душите ни именно като млечнобели, сферични формирования - явно това описание е най-близо до триизмерния ни начин на възприятие и на описание. Дори, ако не се лъжа, май Долорес Кенън описва душите точно като медузи, с пипала...

Аз с медузите от картината на Лени нямам проблем, но необяснимо ме дразни онзи с каската, дето е нарамил чук или секира...  Създава ми ужасен дискомфорт  Thinking

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 21:06 от mijjjka

# 446
  • Universe
  • Мнения: 1 556
x-x-x  Peace, mijjjka  Hug ти е отговорила .

Аз с медузите от картината на Лени нямам проблем, но необяснимо ме дразни онзи с каската, дето е нарамил чук или секира...  Създава ми ужасен дискомфорт  Thinking

 hahaha hahaha hahaha и мен ме подразни, обаче, аз си нагласям картината без хората и така я гледам. Прилича ми на съветски плакат Joy

Мога да я резна, ако искате  Wink

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 21:13 от lenny_pld

# 447
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
lenny_pld, и на мен картината ми създава дискомфортно усещане. Права си, че без долната част ще е по-сполучлива /и без това минава ограничението от 600 пиксела/.

darena, напълно те подкрепям за добрия тон в темата. С много от момичетата заедно минахме през доста моменти, някои не чак толкова добри, но запазихме темата. Надявам се и за в бъдеще тук да бъде уютно и да влизаме с желание.  Hug

# 448
  • Мнения: 129

//////
Прилича ми на съветски плакат Joy



 Joy   и на мен така Joy lenny_pld,   Hug

# 449
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
На ниво ектоплазма, където пребивават душите ни между отделните инкарнации, а също и Висшите Азове, няма форма  в собствения смисъл на думата.
Повечето медиуми описват субстанцията на душите ни именно като млечнобели, сферични формирования - явно това описание е най-близо до триизмерния ни начин на възприятие и на описание. Дори, ако не се лъжа, май Долорес Кенън описва душите точно като медузи, с пипала...

Е не трябва ли да е само "топки" или само "медузи"?! И пак не разбирам защо една "медуза" свързва много "топки" с пипалата си....  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт