Кой е филмът? 4

  • 20 283
  • 724
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 254
 
                                


Първата
Втората
Третата


Добре дошли в четвъртата... още се потим по загадката на maraidara:

     Млада жена лежи в леглото по бельо. Телефонът звъни,тя го вдига и започва разговор.

-Ало,може ли да се обади генерал едикой си?
-В момента е зает....
-Много е важно!
-Амии...той е в тоалетната,какво да му предам?-пита младата жена,подвиквайки на мъжа,а откъм тоалетната се чува само сумтене...
-Кажете му,че става въпрос за националната сигурност!-извикват и отсреща. Тя се провиква към банята и му казва. При което висшият военен излиза по гащи и разкопчана горна пижама и почесвайки косматия си корем, взима слушалката....

 Жокерче:    Пилот от военновъздушните сили на САЩ,дъвчейки сандвич,разчита за десети път една току що получена шифрограма. Чете отново и отново и не вярва на очите си...преглъщайки сандвича си. Докладва на бордовия командир,той му отговаря строго,че шегите по време на полет са забранени.  В крайна сметка,командирът идва сам,за да се увери с очите си за съдържанието на шифрограмата. ....

И още:  Филмът е обявен за културна ценност на САЩ,въпреки че осмива военнолюбивата им външна политика.  Осмива я и още как,прави я на пух и прах. Но филмът се съхранява в Националния им филмов регистър.
  Комедия е,в типичния стил на режисьора-черен хумор.

  Чудех се дали да ви мъча още,но хайде-темата е за студената война.

И финал:
Филмът завършва така:

 Самолетът бомбардировач,с ядрена ракета на борда ,вече е към края на полета си. Радиостанциите му са излезли от строя и пилотите не са получили следващи команди,а само първоначалната,а тя е...ядрена атака над Съветския съюз.
   В последните кадри от филма командирът на полета полита в небето над СССР,прегърнал с две ръце ядрената ракета...

 

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 04:14 от ТинаХрис

# 1
# 2
  • Мнения: 3 988
 doh
2 пъти съм го гледала и изобщо не загрях.  Whistling Даже споделих на Тина, че няма начин да съм го гледала...  Joy
Срамота!  Mr. Green Време е за опресняване май...  Flutter

# 3
  • Мнения: 502
  Леле,да не би да не съм дала хубави жокери? Embarassed Sad

  Искате ли да питате,че цял ден съм на бачкане и чак довечера ще мога да дам жокер?

# 4
  • Мнения: 3 988
Идеална ти е загадката и жокерите!  Hug Проблемът е в мойто егн.  Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 746
Благодаря за новата тема  bouquet

# 6
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Хаха, Кюбит - не е в егн-то, а в количеството филми, изгледани за този период Mr. Green
Мариадара, давай Hug
Тино, мерси за новата тема!  bouquet Що не пусна линкове към старите теми бе?

# 7
  • Мнения: 502
   Нова загадка,друзя:

    Младежът се шегува,говори за радио,за една певица и казва за нея:" О,ама тя още ли пее? Отдавна трябваше да е умряла!"
  Това е доста встрани от основната тема на филма,но пък е интересен детайл,ако не сте го забелязали...
. Laughing

  Който е сигурен,да продължи нататък...

# 8
  • Мнения: 2 254
Що не пусна линкове към старите теми бе?
  Не трият ли старите??! Аз за туй реших, че няма смисъл от линкове.....

# 9
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Не знам, мисля че отиват в архива newsm78

# 10
  • Мнения: 1 558
Що не пусна линкове към старите теми бе?
  Не трият ли старите??! Аз за туй реших, че няма смисъл от линкове.....

Не ги трият,само ги заключват Peace

# 11
  • Мнения: 502
   Жокер,ехо...:

 Има там един герой,с кърпа с американското знаме на главата....Олицетворява един доста голям процент от българите,бих казала....Мечтата на целия му живот е да живее в Щатите,но си остарява и побелява като метач и пазач,там където е...Патосът,с който в началото говори за своята обетована земя, накрая е заменен с горчива ирония и самооправдание-"Остави я ти Америка,не си струва да се ходи там..."    

Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 19:37 от maraidara

# 12
  • Мнения: 1
Я да видим - "Емигранти"?
Малко изстрел напосоки.  Grinning

# 13
  • Мнения: 502
  Среляш горе-долу точно,филмът е разказ за емигранти. Но не се казва така...  Laughing

Зарчета,зарчета....зарчета...Понякога животът ни зависи от това...

-Това,какъв зар ще хвърлиш,си е чиста случайност...
-Случайност ли,няма такова нещо! Всичко зависи от ъгъла,под който хвърляш,от силата,от настроението...


  Между другото,в началото казах,че споменават една певица и се шегуват доста грубо по неин адрес-"Не трябваше ли вече да е умряла!". Мисля,че говорят за Лили.

Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 21:08 от maraidara

# 14
  • Мнения: 1
 Среляш горе-долу точно,филмът е разказ за емигранти. Но не се казва така...  Laughing

Зарчета,зарчета....зарчета...Понякога животът ни зависи от това...

-Това,какъв зар ще хвърлиш,си е чиста случайност...
-Случайност ли,нама такова нещо! Всичко зависи от ъгъла,под който хвърляш,от силата,от настроението...


Табла ли играят? И спасенито дебне отвсякъде?

Общи условия

Активация на акаунт