двата, ляв, двата, десен - народни танци

  • 120 683
  • 725
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 97
 Hug Здравейте, търсих такава тема, но няма ( направо се изненадах).
От 3 години това е моето хоби, с нетърпение очаквам да стане четвъртък, за да друсна няколко хорца.
Знам, че има много клубове в България.
Е, хайде,  казвайте - от къде сте , какви танци учите, как е настроението?
Вие сте.

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 14:30 от pobeditelka

# 1
  • Мнения: 502
Чудесна темааа!! Поздравления,pobeditelka, дано да има още споделящи. Аз живея в Сф и тренирам в един чудесен клуб, казва се Фолклорика. За съжаление тъкмо напредвам и вземам, че забременявам Laughing. Сега чакам второ и спрях танците пак:( Мноооого ми липсват и искам да тропам, лошото е, че когато не тренирам много бързо забравям.
Имам предложение, нека обменяме опит за различни хора. Мисля, че описанието на стъпките може да стане лесно. Моето любимо за сега хорце е Малишевското, но в интернет не намирам клип, който да показва точно нашия вариант:)

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Само две ли сме любителките на народните танци? Thinking
Аз имам много любими хора, то всяко ново и бързо ми става любимо.
Харесвам Еркечко, Джангурица и Чичовото. bowuu

# 3
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Ооо, не сте само двечки! Много сме, но докато видят темата и опишат чудните преживявания около танците ще минат 2-3 дена  Grinning
Аз-от Видин и преди 3 зими решихме, че е по-добре да танцуваме, отколкото фитнес и др. подобен труд! След няколко дена приятелки намерихме хореограф за местен/влашки/ фолклор / и не само/ и се започна-танц след танц. тази година нещо съм разредила тренировките, но ще се взема в ръце. Много е хубаво и съветвам всяка дама да пробва, вместо всички видове гимнастики!
 В танцови състави играех като ученичка-почти през всички класове, но сега гледам на танца по различен начин и с много повече любов. Определено предпочитам местния фолклор-не подозирах, че има такова невероятно разнообразие от ритми.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Skorpion, там във Видин играете ли Сигна? Ние учим два вида сигна, но няма нещо общо с хорото като цяло .

# 5
  • Мнения: 502
Кажете нещо повече за Сигна, за първи път го чувам. От коя област е, има ли някъде клипче?

# 6
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Не, до сега не сме го учили. всъщност може да се окаже, че го играем, но под друго име.  Grinning  я го обясни!

# 7
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Ей, вярно ! Има ли  видео уроци за народни танци?

# 8
  • Мнения: 104
Скорпи !!! И тук се засичаме  Hug Много ми е драго!

Привет и на останалите Simple Smile Вече година тропкам в един клуб в Пловдив - първо в клуба (там се играят хорца), а от половин година и в ансамбъла (танци с хореография).

Иначе уроци на хорА има във www.vbox7.com - мисля, че на "самоучител" би трябвало да излезнат - има поне 10-15 хорца.

# 9
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
Хайде и аз да се присъединя към тропкащите  Hug
От Русе съм и от 2 месеца посещавам клуб Чанове  Simple Smile Невероятно удоволствие ми доставя всяка репетиция,хореографа ни е страхотен  Heart Eyes Аз естествено съм в групата за начинаещи,но има и такава за напреднали,които са в клуба вече почти година. След няколко дни ще участват в национален фестивал за народни хорА в Пазарджик. До момента в нашата група сме учили:
Право хоро(в три варианта)
Ширто(в 2 варианта)
Тежкото
Свищовско хоро
Дунавско хоро
Право тракийско хоро
Дайчово хоро(2 варианта)
Пайдушко хоро (3-ка и 4-ка)
Сворнато хоро
Чукано хоро(от Родопската етнографска област)
Арап (от Пиринската етнографска област)
Еленино хоро

# 10
Pobeditelka, би ли споделила къде играеш в Пловдив и какви са условията (цени, кога и къде се провеждат занятията) .. Аз съм тренирала 10 години като ученичка.. и много ми се иска отдавна пак да се занимавам Simple Smile
Благодаря  Hug

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Pobeditelka, би ли споделила къде играеш в Пловдив и какви са условията (цени, кога и къде се провеждат занятията) .. Аз съм тренирала 10 години като ученичка.. и много ми се иска отдавна пак да се занимавам Simple Smile
Благодаря  Hug


Аз играя във Войводиново, има много жени от Пловдив.
Всеки четвъртък от 18.30 часа по 3 лв плащаме.



Сигната е нетрадиционно хоро от северозападна България, музиката, на която се играе е духова и бърза. Играе се с много подскоци напред- назад.Незнам как да ви обясня стъпките Blush

# 12
  • Мнения: 1 317
Плами може ли малко повече информация за "Чановете"? Къде репетирате, кога са часовете за посещение, цените какви са, приемате ли нови хора на този етап? И дали има детска група?   Hug

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Много се зарадвах на инфото за Войводиново имаме и баба там само да се адаптира малко дребната в яслите че сега не иска да ме изпусне за минута.Танцувала съм като ученичка и отдавна искам пак да се занимавам.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Заповядай , Меги , ще останеш доволна. Не , че друго, ама голям купон става.

Общи условия

Активация на акаунт