двата, ляв, двата, десен - народни танци

  • 120 704
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Сън в лятна нощ,задължително ще я поздравя, ама кажи от кого!  Laughing Иначе точно така го тропкаме граовското. От време навреме си организираме и ходене по разни ресторанти за офицялно представяне. По-миналата година бяхме заедно на празника на читалището във с. Винарово и после ни излезе име-лауреатките от Винарово  Joy щото изобщо не се дадохме на местната фолклорна трупа/която също се води от Данчето/  Peace
 ...и като дойдеш другия път на събора-да кажеш-мъж ми има там фамилия-може да се съберем  Grinning
 Тансу, аз пък съм още по-близко до младежкия дом-идвайки от Телеграфа, преди блок 8-ми март-направо си ги слушам през прозореца, когато не успея да отида  Hug Вторник и четвъртък от 18 часа-разписанието. За лятото обаче не гарантирам-на студ държим, ама правим летни почивки предвид видинските жеги

# 46
  • Мнения: 678
нищо, аз ще се пробвам, пък дано успея да хвана някоя друга репетиция. народните танци са ми голяма страст и с удоволствие играя, независимо студ или пек Simple Smile.
ще ви следя  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 816
Ееееее скорпионче,рода ще излезем.Непременно ще се обадим.А за Данчето имах предвид/Йордановден/. Hug

# 48
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Връщам се току-що от танци! Ей, страхотно е! Влашки до дупка и научихме вариант на едно местно  Hug

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Здравейте, момичета . Ето ви малко снимки от нашият клуб.
Скоро учихме еркешко хоро , много ми хареса.
Радвам се , че от вчера имаме 3 нови попълнения в клуба , дано им хареса Hug
http://pobeditelka.snimka.bg/culture/tanci.461111.16820312

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 587
pobeditelka,

много сте хубави!
Това, с което сте облечени, тениски със щампа ли са или специално шити блузки?
Харесаха ми, може да предложа и ние да си направим нещо подобно.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Tari , това са тениски с щампа, оригинални са , правени са за нашата учителка Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 816
Tari Tasartir-мисля утре да ви посетя,къде да ви намеря?Зала ли е, точно.
Момичета,тази година ще ходим семейно в с.Жеравна и по този повод си шия носия/имах три ,обраха ме/.Някой да е виждал ширити по магазинчетата ,тук съм обиколила всяко едно.Без успех.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 4 587
По-горе съм обяснила как да ни намериш.
В сградата на фитнеса е залата - на рецепцията ще те упътят.
Май забравих да пиша  - 8лв. е на тренировка.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 97
побут... Blush

# 55
  • Мнения: 37
здравейте!!!
аз съм от едно село до Плевен. преди 2-3 месеца една жена ни предложи идеята да играем 2 пъти в седмицата хора. започнахме към 30 жени. викнахме си учител. даваме му по 3 лв.той идва 1 път в седмицата. но вече останахме 10-15 жени,някои са редовни други-не,но това е защото все работи по различни схеми. засега играем без хореография.но се надявам че след като сем научили към 10 хора все ще се намери някой да предложи за си направим някаква хореография и да започнем с изявите или поне срещи и с други състави за да вървим напред и часто от отказалите се пак да дойдат.

# 56
  • София
  • Мнения: 816
Успех на вас  bouquetИмам съвет,ако се съберете и с хореография,намерете си и корепетитор, повечето от школите работят с касетофон или диск и се губи ужасно много време и с корепетитор е по-хубаво. Wink
Тари,не успях да дойда,че няма кой да гледа дребната,има ли пространство там,че да я оставя да се въргаля някъде и ще пречи ли?

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Здравей, meggylo , радвам се за вас. Hug
Няма значение , че сте останали наполовина, важното е учителя да не се откаже.
Ние в клуба учим само автентични хора , а не хореография.
Засега знаем 52, не ни стигат двата часа за да си ги изиграем Grinning

# 58
  • Мнения: 37
Успех на вас  bouquetИмам съвет,ако се съберете и с хореография,намерете си и корепетитор, повечето от школите работят с касетофон или диск и се губи ужасно много време и с корепетитор е по-хубаво. Wink
Тари,не успях да дойда,че няма кой да гледа дребната,има ли пространство там,че да я оставя да се въргаля някъде и ще пречи ли?

незнам какво е това "корепетитор",но ако решим да е с хориография ще си намерим кой да ни намрави музиката като за сцена!!!

Здравей, meggylo , радвам се за вас. Hug
Няма значение , че сте останали наполовина, важното е учителя да не се откаже.
Ние в клуба учим само автентични хора , а не хореография.
Засега знаем 52, не ни стигат двата часа за да си ги изиграем Grinning

как да се откаже учителя,като за 1,5-2 часа взима 50 лв от нас. ние схващаме бързо,любопитни сме и имаме желание да ес научим.засега има време за нас. понеже води още 2 групи/но те са с изяви/ в съседни села.

има голяма завист при нас и кофти се получава че имаме читалище със сцена,но понеже не е изправен тока на сцената там не може да се играе,ад не говорим че е много студено в залата. може да ви се стори странно,но сега даже играем в селското кафе.добре че е криза и студено и хората не излизат много. дори и да има зрители ние пак не се притесняваме.играем си с голямо удоволствие. сега се опитваме да си вземем безвъзмезно едно помещение за игра,но понеже ще се малага да се плаща ток/една-две лампи и едни лаптоп колкото изхарчат 2 пъти седмично 2 часа/,но си мисля че още жени ще се отказат.
аз си мисля да предложа да си направим хореогравия и име да си измислим и да участваме на общинския преглед на художествената самодейност -наградите са парични и може да ги вложим в дрехи или заплащане на учителя.
вие как се развивате?!?
прочетох тук ли беше другаде ли за бургазлии....а другите само за удоволствие ли ходите?

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Да ние ходим за удоволствие, изяви почти нямаме, с изключение на това , че ходим на гости на други клубове за "обмяна на опит" , както се казва Laughing
Всички разходи си поемаме ние.Важното е да е весело.
Иначе имаме добри условия, топла голяма зала, музиката е на дискове, и най- важното много добра учителка Hug

Общи условия

Активация на акаунт