Има ли фенове на фентъзито

  • 19 522
  • 448
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 3 581
Да започнем с любими поредици

1. Малазанска книга на мъртвите
2. Песен за огън и лед
3. Колелото на времето
4. Хроники на гарваните
5. Взор през огледалото

# 2
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 783
 Mr. Green
Предпочитам малко по-стари книги:
1 Властелинът на пръстените
2 Класиката - Тери Пратчет
3 Дейвид Едингс
4 Поредицата на Бюджолд за Бараяр - въпреки че е по-скоро фантастика
5 Роджър Зелазни -  Хрониките на Амбър
и т.н.

Напоследък обаче всички станаха доста еднотипни....

# 3
  • Мнения: 799
Песен за огън и лед, с нетърпение чакам 5 част, а Джордж РР Мартин така се мотае...
Обещали са ми да ми датат Малазанската книга на мъртвите, ама с тия малки деца явно ще успея през 2145 да я прочета (възвамерявам да живея по-дълго  Mr. Green)

# 4
  • Мнения: 2 093
Аз сьм огромна почитателка на един малко известен писател на фентьзи, Джеймс Блейлок.  Пьрвата книга която прочетох беше Последния сребърник http://www.chitanka.info/lib/text/3631. След това сьм изчела почти всичко писано от него, но не знам дали книгите му се издават в Бьлгария.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 581
Песен за огън и лед, с нетърпение чакам 5 част, а Джордж РР Мартин така се мотае...
Обещали са ми да ми датат Малазанската книга на мъртвите, ама с тия малки деца явно ще успея през 2145 да я прочета (възвамерявам да живея по-дълго  Mr. Green)
С Малазанска книга на мъртвите трябва да имаш огромно търпение. Доста трудно се чете, авторът скача от герой на герой и има толкова много герои, че понякога е трудно да ги следиш ooooh!. Но си заслужава.
Да кажа още добри думи и за : Дейвид Фарланд, Тери Гудкайнд, Урсула Ле Гуин.. Въпреки че е толкова прехвален, не харесвам Реймънд Фийст - два пъти почвам негови поредици и двата пъти не ги дочитам - особено тъпа ми се видя Конклав на сенки Crossing Arms. Единствено още не съм почнала Сага за войната на разлома, която явно е върхът в кариерата му и доколкото съм чувала доста следващи саги се базират на нея

# 6
  • София
  • Мнения: 5 830
Да се запиша и тук  Grinning
И аз съм фен на по-старички неща:
Толкин - Властелинът и Хобитът
Тери Пратчет - всичко
Айзък Азимов - всичко, особено поредицата за Фондацията
харесвам Александър Беляев и братя Стругацки от руските фантасти
Хрониките на Нарния

От по-новите съм голям фен на Хари Потър  Laughing
Тери Гудкайнд прочетох миналата година, след като почнаха да правят сериал по книгите му и ми хареса  Simple Smile
Здрачната поредица дали влиза към фентъзито  newsm78
Аз пък на Реймънд Фийст съм чела само Сагата за войната на разлома, интересна, но трудно се чете. За друго нямам и желание засега.

Песен за огън и лед и Колелото на времето са ми приготвени, но все нещо не мога да се настроя за тях  Confused

Толкова засега, после пак ще пиша, че са много  Grinning

# 7
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 783

Айзък Азимов - всичко, особено поредицата за Фондацията
харесвам Александър Беляев и братя Стругацки от руските фантасти

Embarassed Embarassed EmbarassedКак можах да ги пропусна. Особено Азимов. Embarassed Амидала, рядко срещам хора, които са чували този автор.... Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 5 830
Даммм, Азимов си ми е любимец от край време, още помня законите на роботиката  Wink

Да добавя още любимци:
от руснаците - Алиса на Кир Буличов ми е по-любима от тази на Луис Карол
Планетата на маймуните на Пиер Бул
поредицата за Дюн на Франк Хърбърт
Робърт Силвърбърг - Маджипурски хроники
Войната на световете и Машината на времето на Хърбърт Уелс

# 9
  • София
  • Мнения: 3 581
Здрачната поредица дали влиза към фентъзито  newsm78
Влиза, защо да не влиза. И Дневниците на вампира било книга първо - има издадени вече 2 броя и се очаква трета
Сега като се замисля колко неща имам да чета ooooh!, само време да имаше повече

# 10
  • Мнения: 7
Много харесах поредиците за стражата на Сергей Лукяненко. Така ме заплени, че ги изгълтах на един дъх. Не съм чела други негови книги за съжаление, защото фалирам финансово покрай дъщеря ми.
Обожавам Тери Пратчет, харесах много и няколко кратки разказа на Елизабет Фризнър. Специално тя пише по много женски начин и аз щях да се пукна от смях. Намерила съм доста нейни книги от торентите, но все още нищо не съм чела.
И Толкин разбира се, той е в основата на всичко

# 11
  • Мнения: 36 091
Има  Mr. Green
на Бюджолд - всичко /изпуснах #3 на "Споделящият нож" и сега е изчерпан навсякъде  Confused/
Фийст /Конклавът наистина е леко елементарен, сега чакам #3 на Мрачния, би трябвало да излезе тези дни, от категорията на Конклавът е за съжаление  Rolling Eyes/, другите не ми се струват трудни както са писали някои от вас
Дюн-овете
Пратчет
Урсула Ле Гуин
Маргарет Вайс и Трейси Хикман
Амбърските хроники

също много харесвам фенъзи разкази

пп съвсем случайно открих, че си имаме и подфорум "Литературен клуб"  Shocked  Laughing

# 12
  • Мнения: 678
Да се запиша и аз сред феновете на фентъзито  Grinning Всичко що е свързано с джуджета, тролове и елфи ми е любимо. Общо - взето приказки за големи  Grinning
Дейвид Едингс - така и не успях да намеря Белгариад никъде  Rolling Eyes Свалях от нета и съвсем случйно ми попадна едната книга на старо на една сергия пред Софийския, но сде чете на един дъх.
Поредицата за Шанара на Тери Брукс
Придворният убиец - Робин Хоб. За съжаление пак първите книги от поредицата са изчерпани.
Хрониките на Амбър
Хари Потър
Има още толкова много ...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 581
на Бюджолд - всичко /изпуснах #3 на "Споделящият нож" и сега е изчерпан навсякъде  Confused/
Според мен ще го преиздадат все някога - така правят с поредиците, особено с такива като Колелото на времето, Песен за огън и лед и др.
Дейвид Едингс - така и не успях да намеря Белгариад никъде  Rolling Eyes Свалях от нета и съвсем случйно ми попадна едната книга на старо на една сергия пред Софийския, но сде чете на един дъх.
И аз го чакам това отдавна, но се чудя защо не го преиздават. Доколкото четох в сайта им, доста хора искат да си го купят Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 336
И аз да се разпиша... обожавам всякакво фентъзи, като не изхвърлям и фантастиката.
От фентъзито:
1. Колелото на времето.
2. Песен за огън и лед
3. Хрониките на Амбър.
4. Войната на студенокръвните (сега чакам и аз да излезе новата на Фийст, за да си ги купя и трите наведнъж).
Тук причислявам и Тъмната кула на Стивън Кинг...
Преди много ми харесваше Тери Гудкайнд, но последните две-три от поредицата излязаха пълна боза (особено последната страшно ме разочарова). Надявам се при дописването на Колелото на времето да не се стигне до подобен завършек.
От фантастиката наскоро преотрих братя Стругацки и сега препрочитам всичко тяхно.
Иначе класиката си е класика - Азимов (Фондацията), Кларк (Одисеята)
Хареса ми и поредицата на Кевин Дж. Андерсън
Уф, мога да пиша до утре... Embarassed

Последна редакция: пн, 07 дек 2009, 15:26 от Bona fides

Общи условия

Активация на акаунт