Сепарационно тревожно разстройство на дете на 5 г

  • 1 713
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте, мами! Водихме дъщеричката ми, която е на 5г на детски психиатър, защото беше много нервна, агресивна и страхлив в същото време. Страх я е да остане сама в стаята. Когато е навън се притеснява да не й се смеят за еди си какво например за панталончето, прическата и т. н. В детската градина не спи на обяд. Слуша там, но вкъщи е агресивна, дори посяга, не се застоява много време на едно място. Изписана ни невронат сутрин и вечер по 10мл. Някоя мама има ли такъв проблем с тестето си?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 565
Сериозно ли си завела детето на психиатър за такива неща? Всяко дете (че и възрастни) има някаква страхове. Бъди ти по-спокойна около детето си и му вдъхвай повече увереност.

# 2
  • Мнения: 10 388
Говорите ли с детето? На 5 години момичетата си имат претенции за прически и облекла и много копират една от друга. Ако не иска да стои сама, защо трябва да я оставяте сама?
На тази възраст много деца не спят в градината.
Общо взето не виждам защо чак на психиатър сте ходили, а този сироп нищо няма да се промени. Говорете си с детето, много говорете! И ще разберете защо. Въпрос на характер също.

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Невронат е на билкова основа и се дава за по-спокоен сън.Изписаха го на баткото ни,който е от спектърът,понякога давам и на бебето.За баткото дозата е като за възрастен-2х30 мл, за бебето е 1 х2,5 мл.И двамата го понясят добре.Понякога и аз пия вечер, особено ако баткото много ме е ядосал през деня ,помага ми да се поуспокоя.Това че не иска да седи сама в стаята не е ок,дано го израстне.Моята сестра е на 34 и до днес я е страх да седи сама в стаята, мен също,но само вечер ако навън има буря или по-силни шумове...

# 4
  • Мнения: 14
На колко е вашият батко, Елислава?

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
На 14 и 3 месеца.

# 6
  • Мнения: 2 474
В случая със сиропи нищо няма да оправите, специалистът, който Ви трябва не е детски психиатър, а детски психотерапевт.
Моето дете също имаше някакви проблеми с отделянето от мен, с адаптацията в детската градина и т.н., но след серия сесии с подходящия специалист нещата се наместиха и в момента си е екстра. Особено като сменихме и детската градина, в която очевидно не му беше ОК, всичко си дойде на мястото си.
Даже не ми е хрумвало за такива неща да го водя на психиатър, те освен за изписване за всевъзможни лекарства, за нищо друго не стават от практическа гледна точка.
Ако сте от София - мога да Ви препоръчам нашата психотерапевтка, моето дете почнах да го водя още като беше на 3. Работи по метода на психодрамата и всичко е под формата на игра с детето.

Общи условия

Активация на акаунт