Египет - четвърта тема

  • 70 257
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Joy Уникални са понякога 74 годишните, същи 4 годишни  Mr. Green

Galactic Voyager , Може ли линк за снимките на Станислав?  Hug

http://images.elku.multiply.com/image/2/photos/64/1200x1200/57/P … mp;nmid=196841509
http://images.elku.multiply.com/image/3/photos/64/1200x1200/58/P … mp;nmid=196841509

# 61
  • София
  • Мнения: 13 141
forski, a какво ти пречи да си със собствената карта? Защо ти трябва прима? Винаги цените за тези на абонаментен план са по-добри от примите. А за СМС съвсем не е толкова скъпо. Виж Мтел имат в сайта си какви са тарифите. Египет мисля, че е към най-далечната зона. А може и да поразпиташ в някой от магазините им какво е най-изгодно в твоя случай.

А за дядовците - не се чуди  Grinning. Всички са такива. Нашия наскоро не даваше да изхвърлим стария бойлер на улицата, че ще ни глоби общината  Grinning. Естествено циганите се сбиха кой да го вземе още в първите 15 минути/не го бяхме изтъркаляли и до кофите даже/  Mr. Green.

Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 13:32 от tania67

# 62
  • Мнения: 120
Таня, личният ми номер е на тарифен план - т.е. на сметка и нямам включен роуминг на картата. До колкото ми обясни един приятел трябва да се предплаща сума да ти го пуснат... мисля, че около 100 лева, и после да си ги изразходиш... нещо такова.
Да, Египет, мисля, че е 3та зона, т.е. най-скъпо. А доколкото ми кааха всички прими са с вкл роуминг. И смс-ите са евтини, именно - по 25 ст се тарифират Wink

за бойлера  Joy
нашият навремето тати го изхвърли през терасата  Joy

# 63
  • Мнения: 3 215
Форски, такива психарски разкази можеш да чуеш и от доста по-млади хора у нас (които никога не са излизали от Бг). Но се кикотих и аз. Кажи му на свако ти, ако стане нещо, да пише във форума - ще го съберем милиона и ще те освободим  Laughing
Аз съм изненадана, че на примите пускат роуминг - не ми се връзва изобщо...провери ли го със сигурност?

Това с плащанато предварително за роуминг, ако си на договор, мисля, че отпадна вече. Просто се обади на оператор и поискай да ти пуснат роуминг - ще те питат за ЕГН и номер на личната карта май, така че имай ги под ръка.  Peace
Сестра ти сигурно също ще има роуминг (допускам, че е с английски номер). В краен случай - интернет кафета има навсякъде - цените за туристи са бая високи, но все ще имаш пари за половин час - да драснеш на вашите...пък може и тук - да кажеш как я караш  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 120
Здравейте. Сега се обадих в Мтел да ми обяснят как стоят нещата с роуминга.
Та.
Прима картите имат активиран роуминг за целия свят. Но примите са най-подходящи за Европа. Този моят приятел, който ми каза това е във Франция, значи е прав и за него е по-изгодни прима от карта на сметка.
Иначе примите имат и за Египет роуминг, но има разлика в цената спрямо цените на карта на договор.

За прима карта, когато си в Египет цените са такива (и то ако избереш ВОДАФОН мобилен оператор, при др. мобилни оператори е по-скъпо)
1.20 СМС - да пратя
5.99 лв да се обадя от Египет в България
2.99 да получа обаждане от България
------------
Ако си на договор (сметка) тарифите са такива (пак ако избереш водафон, а не др мобилен оператор)
0.79 лв SMS
4.99 да се обадя от Египет в България
1.99 да получа обаждане от България в Египет

----
Не знам вече хората, които ме набират от България какви цени заплащат, или всичкото се поема от моята карта?

# 65
  • Egypt
  • Мнения: 132
 forski, когато ти се обаждат от Бг те си поемат цената на разговора до границата, от там до Египет плащаш ти. Ама го обясних и аз  Laughing Но във всеки случай е по- евтино да си с карта на абонамент. А най- изгодно е да си купиш една карта от Египет, на Водафон са 10 паунда ( малко повече от 1 евро), има ваучери за презареждане като почнеш от 10 паунда нагоре, един разговор в Египет е около 0,20 паунда, до Бг разговор е мисля 4-5 паунда/ минута, да не излъжа нещо, но с местна карта е най- добре при всички положения.

Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 15:27 от faima

# 66
  • Мнения: 3 215
И аз щях да кажа, че до Бг 2 паунда са малко, но ти си го поправила  Peace

Форски, каквото и да правиш, имай предвид, че от хотелските стаи международните разговори са на колосално високи цени. Така, че ги позлвай наистина само в много краен случай. Даже да звъни, без някой у вас да вдигне, пак ти начислява пари  Crazy

# 67
  • Мнения: 1 655
Ура, да се похваля преди малко платих самолетните билети за Шарм. Живот и здраве ще го посетим най накрая догодина. Laughing

# 68
# 69
  • Мнения: 637
За съжаление едни от най-големите исторически забележителности са попаднали в ръцете на калпав народ Rolling Eyes
Ние мислим да ходим септември, но пък ни наплашиха снощи едни приятели, които обясняваха, че са пили извозвани от конвой и че на Луксор военните били повече от туристите.
Опасно ли е? Как мислите? Става ли за дете? Ние мислим да сме предимно по екскурзиите-за това отиваме.

# 70
  • Мнения: 3 215
galana_s, нищо не е попадало у тях - те са си в земите и винаги са били стопани на старините си. Извинявай за резкия тон, но хич не си падам по такива квалификации за който и да е народ..особено пък от хора, които даже не са имали досег с въпросния народ. Да ти е минавало през ума, че може би става дума преди всичко за управниците, а не толкова за народа?!
Дали е опасно сме писали доста, а за ходенето  с деца писах последно преди няколко поста. Поне тази тема да беше прочела от началото - все пак сме изписали само няколко страници. Иначе има линкове на втора страница към по-основната информация от старите теми. За съжаление някои от по-ранните линкове препращат само към темата, а не към съответното мнение, но се надявам в другата тема да ги оправя  Tired
Ако искате да наблегнете на екскурзиите и детето ви не е поне 9-10 годишно, по-добре изберете компромисен вариант - или да не водите детето, или да наблегнете на почивката. Иначе е доста изморително даже за възрастен, камо ли за дете - пътува се много, има много за разглеждане, емоциите са много...
Луксор е огромен град и военни има, естествено, около забележителностите....Ако нямаше туристите щяха да мрънкат, че не се чувстват в безопасност - може и да знаеш какво се случи през 1997 г. Мен лично приесъствието им никъде не ме е обезпокоило.
Темата за конвоя не ми се предъвква повече, честно казано. Ако ти се чете - в средата някъде на миналата тема го коментирахме за последно.
Сигурна съм, че ще се включат и другите активно пишещи в темата, за да си дадат и те съветите  Peace

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 09:41 от Old Sport

# 71
  • София
  • Мнения: 6 955

 hahaha И Стоян барабар с купона.
За части от секундата се телепортирах в двора на музея  Sunglasses

# 72
  • Мнения: 4 447

 hahaha И Стоян барабар с купона.
За части от секундата се телепортирах в двора на музея  Sunglasses

Той е Станислав и му казват Стан, не е Стоян  Peace

# 73
  • Мнения: 4 447
За съжаление едни от най-големите исторически забележителности са попаднали в ръцете на калпав народ Rolling Eyes
Ние мислим да ходим септември, но пък ни наплашиха снощи едни приятели, които обясняваха, че са пили извозвани от конвой и че на Луксор военните били повече от туристите.
Опасно ли е? Как мислите? Става ли за дете? Ние мислим да сме предимно по екскурзиите-за това отиваме.

Върнахме се преди две седмици почти... и бяхме в Луксор. Аз военни с конвои не съм видяла, де ли съм бляла?  Mr. Green
По целият път от Хургада до Луксор има постове и там се минава на зиг-заг през заграждения, но конвои не съм видяла.
Ако сте с дете - забравете за екскурзиите, еле пък за Луксор. Става се в 4 сутринта и се прибира към 9 вечерта. За голям
човек е ОК, но за дете, ако не е поне на 10-15 не бих препоръчала. Категорично. И е безопасно. Стига да си забравиш в
БГ разголените дрехи и предизвикателните погледи всичко е наред, както и за желанието за къпане в Нил.

А за забележителностите, които наистина са им даденост, защото те са стъпили по тези земи след построяването на всички големи
забележителности там, все пак пирамидите са на около 13 700г., а другите пирамиди и постройки са на между 4500 и 2000 г. т.е. няма как арабите, населили заемите там преди иколо 1400-500г. да са ги построили и създали. Съгласна съм, че ги експлоатират и не се грижат достатъчно за тях, само гледат как да изкарат пари от тях (по-скоро за пирамидите говоря). В Карнак имат и нещо като музей преди да влезеш и там доста старателно са направили макет-възстановка на местността.  За това колко са калпави - мисля, че трябва да идеш и сама да се убедиш. Така без да си видяла не бива да се слагат всички под общ знаменател. Има и големи мързели, но има и читави хора. Peace

Олд Спот, моля те дай линк да прочета за събитията около '97-ма.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 10:49 от МАГНИТ

# 74
  • София
  • Мнения: 6 955
Той е Станислав и му казват Стан, не е Стоян  Peace
Ние си го знаеме като Стоян. Може и Стан да е, ще му купиме една риза другия път  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт