Египет - четвърта тема

  • 70 262
  • 747
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 13 149
Покрай снимките на Тари разгледах и нашите  Grinning. Дадох си сметка, че никога не съм ги показвала(с изключение на 4-5 пуснати по различни поводи в темата). Ето част от тях - ако на някой му се "ходи" на круиз  Mr. Green. Жалко, че много от снимките са правени от автобуса и имат много отблясъци  Embarassed.

# 361
  • Мнения: 3 215
Разгледах, разгледах  Mr. Green (Понеже имам много работа, с още по-голям интерес разгледах  Twisted Evil). Мерси, че ги пусна - да постоплим кокалите поне виртуално в този мразовит ден  Hug

# 362
  • Мнения: 1 725
Тари, Таня много хубави снимки  Peace Мерси, че ги споделихте! Наистина много повече неща се виждат с круизите.

Тари, Честит Рожден Ден! Да си жива, здрава, много сбъднати мечти и реализирани пътешествия!

# 363
  • Мнения: 3 215
Да, на рожденничката корабът малко по-нов и луксозен ми се видя. Напишете имената на корабите (ако знаете), какви екстри имаха и колко звезди се водят, за да сме полезни  Peace

# 364
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Благодаря много за всички пожелания!

Корабът се казваше "Емилио-нещо-си" - собственост на Емилио Травел, които са партньорите на АлмаТур в Египет. Води се 5*, но звездите са нещо много относително, както се убедих, в Египет, ако не са от световна верига.

Но за кораба наистина нямам забележки. Екстри - сауна и масажи, срещи заплащане. На горната палуба имаше плитък басейн с малка част в него самия с дълбочина 1,50м. Също и бар и маса за тенис.
Ресторантът беше перфектен, отделен сервитьор за всяка маса от 10 души - хвърчаха през цялото време; храната също много добра, за съжаление само едната вечер имаше предимно местна храна; за Новогодишната вечеря се бяха постарали много и с карвинга, и с менюто.
Всяка вечер имаше някакви забави, но ние много не ги посещавахме, защото си лягахме рано.

# 365
  • Мнения: 3 215
Мерси! Сигурна съм, че ще е полезно инфото, защото няма много за корабите...все е за хотели. Иначе за звездите ми е ясно (както предполагам и на всички останали), затова попитах колко звезди "ги водят", за да е все пак някакъв ориентир, а не доколко си отговарят на звездите.  Peace

# 366
  • София
  • Мнения: 13 149
Охо, имаме си рожденничка! Честито!   bouquet Пожелавам ти много сбъднати мечти и двойно повече екзотични пътешествия!

Да, корабът беше старичък, но поддържан. Платено беше за 5 звезди, но колко беше в действителност не знам. Както вече съм споменавала на него ни качиха в последния момент. На предвидения кораб имаше малко места и настаниха само половината група. След дълги и бурни телефонни разговори гидът ни уреди друг кораб, който настигнахме извън Луксор  Mr. Green. Не знам това принцип ли е на ТЕЗ тур, но когато плащахме в Алфатур категорично отказаха да покажат снимки или поне да назоват името на кораба, на който ще ни возят. Иначе корабът се казваше MS Kasr el Nil. На горната палуба имаше малък басейн и джакузи на открито. Имаше магазин, ресторант, барчета на открито и закрито. Храната беше хубава. Наистина не се усещаше, че сме на кораб. Първо бяхме решили да се караме, че сме почти под водата, но и този факт ни хареса. Забавно беше да гледаш как се плиска водата на нивото на гърдите, а да си на сухо  Mr. Green. За други екстри не сме и питали, защото време за глезотии почти нямаше. Много ни се искаше поне на гледки да се наслаждаваме, но умората си казваше думата  Mr. Green.

Тари, като гледам нубийската къща и рисувачката с къна са едни и същи  Mr. Green. А може и къщата за туристи да е само една  hahaha.

# 367
  • София
  • Мнения: 5 727
tania67- страхотни снимки,с удоволствие ги разгледах. Heart Eyes

# 368
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Тари, като гледам нубийската къща и рисувачката с къна са едни и същи  Mr. Green. А може и къщата за туристи да е само една  hahaha.

Нищо чудно!
Гидът ни каза, че имало две села за туристи, така че вероятността да е същото като вашето е голяма. Но със сигурност имаше и други къщи, защото първо тръгнахме в друга посока, но нещо се разкандърдисаха и се върнахме към тази, от която са снимките.

# 369
  • Мнения: 3 215
Таня, пък аз разпознах един дядка в Карнак, който и аз съм запечатала на снимка  Joy

# 370
  • Мнения: 208
forski  и ти катo мен май  си омагьосан от Египет. Радвам се 4е има и други като мен Simple Smile Аз за две години ходих 6 пъти  Embarassed и сега се стягам пак  този път за месец, 4е това за седмица си е направо гавра тъкмо ти хареса и трябва да се прибираш. Аз като пътувах за първи път в самолета имаше един мъж които каза 4е отива за 5-ти път и аз го подигравах и си казах този е луд да ходи 5 пъти на едно и същто място а сега какво стана newsm78   Wink

# 371
  • Мнения: 120
асефа, благородно ти завиждам. Дано и аз някой ден кажа: Ходих вече 6 пъти в Египет и пак занимавам Wink
А и не само там.
Който го интересува в София има дни на арабската култура. В киното под нас прожектират само филми с фереджета, супер купон  Joy Joy


ето програмата, който се интересува
http://oikumen.info/?show=article&arc_id=1179

# 372
  • Мнения: 3 215
Форски, програмата е изключително интригуваща. Мерси, че я пусна, макар че няма как да гледам каквото и да е. Може би на някой друг ще му е интересно да отиде  Peace

# 373
  • Мнения: 120
Нямам търпение да гледам няколко от филмите, дано са обещаващи ще разказвам. Много обещания ми станаха, но уикенда ще продължа с разказите 100%.
Едно инфо: Днес мина най-тежкия изпит, който отново взехс  5ца! Simple Smile
Взех и онзи, за който ви писах - пак с 5ца.. Остава един последния в сряда. Много съм уморен и лягам да гледам филмче, а до неделя 100% ще кача и снимки, и всичко Wink
Лека ви вечер!

# 374
  • Мнения: 11 747
Ех, завидях за този фестивал! И фотоизложба има.......... Който не живее в София..........

Общи условия

Активация на акаунт