Египет - четвърта тема

  • 70 261
  • 747
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 637
Благодаря ти  bouquet Ще потърся Hug

# 436
  • Мнения: 3 215
Фран Джонсън, радвам се, че дъщеря ти са си изкарали така хубаво. Чудесно е, че са ги водили на толкова много места  Peace
galana_s , моят любим албум на Амр е от 2000-та  Peace През 2001 го видях и на живо в Шарм  Party Друга голяма египетска звезда е Ehab Tawfik  Peace

# 437
  • Мнения: 120
Здравейте, мадами!!!   bouquet
ААА ще ядете бой Wink Нещо никакви ви няма, че и мен ме няма ясно, ама...
Да ви обясня набързо - не съм ви забравил, постоянно се сещам за този раздел, ама да се оправдая
1. Работя в един вестник и по цял ден пиша
2. Вечер съм на втора работа пак пред компютър с набиране на текст
3. Целият февруари писах сценарии...
Наистина бях полудял и не исках да сядам пред лаптопа допълнително!
Но днес седнах Simple Smile
Започнах сега да качвам клипчетата ми от Египет в ютюб, впоследствие ще дам линкове + снимки, че и разказа ще доразкажа
Wink
За хвалба около мен... Поканен съм на кастинг за актьори в Португалия.. това е най-новото и интересно, което ме вълнува и се чудя какво да правя..
Иначе гида ми от Египет постоянно ме дрънка да му ходя на гости и много сериозно го обмислям това, абе лудница Wink
Хайде пак ще пиша като ми одобрят клипчетата в юб-а Wink

# 438
  • Мнения: 11 747
Форски, чакам линкове за клипчетата, много ми е мерак да гледам.

# 439
  • Мнения: 120
Добро утро
Simple Smile))
Леле снощи до 1н часа се занимавах с тези клипчета, едвам станах тази сутрин.
Клипчетата са много, аз ще кача около 10-15-20.
Ето и първите.

http://www.youtube.com/watch?v=gtYkm8II0ks - това е клипчето как се посрещат гостите в хотела "Alf Leila Wa Leila" на шоуто "1001 нощ".
Хотелската ни стая беше разположена в близост до входа, така че всяка вечер тези ги слушахме от 8 до 9 часа.

http://www.youtube.com/watch?v=04EZpc5BR10 - Едната вечер гидът ни Ахмет (слабото момче с черното яке) ни предложи да излезем и да ни покаже уж местния пазар, на който не ходят туристи, а си ходят само местни. Наистина беше някаква какафония от хора и търговци, но бе изключително хубаво. Ядохме първо от улицата печен картоф или както аз се шегувам - пякан картоФ, после пихме сок от бамбук или тръстика - не помня и аз - беше една дълга пръчка, срязаха я и я изцедиха с машина все едно е портокал -  не останахме много впечатлени със сестрата, тя дори не си го доизпи. Струваше 1 лира. Сестра ми е момичето с къдравата кафяво/руса коса.

http://www.youtube.com/watch?v=NaUKJ_5ON08 - тук докато се разхождахме с колата из Хургада снимах малко хотели и гледка, че много ми хареса

http://www.youtube.com/watch?v=ZD_hxouqQ-E - след сафарито бяхме на белиденс шоу с вечеря - лелеле яденето беше уникално, за това в разказа. Карай, както и да е, сестра ми наистина все се хвали колко е добра в бели денса и наистина е, ама проблема й е, че е много срамежлива Grinning И аз казах на гида ни да я накараме да стане да играе кючеци с танцьорката, ама тя отказа категорично.

Сега се връщам в 3те неизчетени от темата страници да видя какви сте ги вършили.

послепис:
Изчетох темата.
Фран Джонсън - малката е ходила на местата, където и ние, снимките са много хубави, направо се върнах отново там. Боже, този Египет Wink
Егати тръпката!
Колкото до арабската музика. Още като бяхме там със сестра ми бяхме решени, че ще си купим дискове. В Кайро обиколихме няколко магазина, но за нещастие във всичките магазини продавачите бяха жени, не знаеха английски и аз като по оправен тръгвах да ги разпитвам - те поглеждаха в земята и край... Не успяхме да си купим дискове, но гидът ни Ахмет обеща, че ни прати по скайпа.. бая време сме си писали, ама за музиката все забравям да го дрънкам...

Обачееееееее.... Амр Диаб - да, той май е като родната Лили Иванова или Глория, не мога да определя точно.
Започнах да се ровя по много сайтове. Една от най-популярните е една Елиса, която наистина има уникален глас и песни. Изтеглих си албума - който иска мога да му пратя всякакви песни, имам предимно маанета  Joy на Елиса обаче са малко по към поп.. не знам и аз как да ги определя.
Имам много сборни компилации от 2009 с арабски песни, и както казах, предимно кючеци.
За мен най-добрата е Хайфа Уахбе, която е ливанка (Lebanon). Историята й доколкото разбрах е интересна. Първо мадамата е много сескапилна и яка. Била се развела с мъжа си и си оставила детето (едва ли го е оставила, ама аре) и после народът я порицал.
Песните й са много яки, тя има много готино поведение. За съжаление наскоро ми гръмна лаптопа и всичко ми се затри, но съм започнал отново да си възстановявам песните, а и сестра ми ги има повечето на нейна компютър и чакам да ми ги прати само.

това са два от хитовете на Хайфа, които най-много ми харесват:

http://www.youtube.com/watch?v=UE8M2vtAkJ0 - лелийй... - Wink уахди уахди Simple Smile) много е яка  Joy

http://www.youtube.com/watch?v=aCUvx3vFp40&feature=related - на това клипче за двете ми любими песни наистина - Хабиби я ейни (в превод нещо като "Мили, ти си ми очите" или не знам така ми казаха), а втората песен е ШИК ШАК ШОК - леле тази песен е уникална! Не знам дали е лична на Хайфа или е от много време, защото е една от най-популярните песни в целия арабски свят за кючеци - в ютюб е пълно с различни нейни изпълнения и кючеци Wink Като си правех арабско парти в нас само нея слушахме.. мНОГО Я ЕКА - ШИК ШАК ШОК Simple Smile)) УНИКАЛНА

http://www.youtube.com/watch?v=QvKoMu0Wvyo&feature=related - това е целият вариант на ШИК ШАК ШОК Simple Smile))

Последна редакция: нд, 14 мар 2010, 10:42 от forski

# 440
  • Egypt
  • Мнения: 132
Форски, айде давай го тоя прословут разказ:))
Сокът е от захарна тръстика, касаб се вика, на мене ми е фаворитен.
Амр Диаб е най- голямата им световно известна звезда, но кумирът тук е Ом Колсум, и плеяда стари изпълнители. По случай спечелването на Африканската футболна купа имаше благотворителен концерт тук, Амр Диаб пя, и дари приходите на бедстващите от наводненията в Синай, казват, че към милион дарил, ама дали беше паунди или нещо друго, забравих  newsm78
Хайфа Венгбе е ливанка, не е египтянка, и много я обиждат наистина заради поведението й. Много е красива, след безброй пластични операции, (както и другата звезда Нанси Ажрам), и на възраст, над 40 годишна е, а изглежда на 20. Гледах страхотен филм с нея, тогава разбрах за съществуването й.
Елиса и тя е ливанка, от последните нашумели поп певици.
Тук е голяма жега вече, вчера беше 32 градуса, но покрай Нил подухва страхотен ветрец. Представям си колко е хубаво сега в курортите на Червено море.

# 441
  • Мнения: 120
Скоро ще пусна разказа, да го напиша само Wink
С каква лудетина се срещнах сега - нямам думи.
Съвсем случайно във фейсбук едно момиче, което не ми е приятелка там - ми написа коментар по снимка от Египет, а по принцип, ако не си с някой приятел във фейсбук не можеш да му коментираш снимките.
Както и да е.
С нея се добавихме в приятели, и тя е ходила преди 2 седмици в Египет. Взехме днес, че се видяхме на кафе - на 19 години е, просто нямам думи колко е запленена от Египет. В момента събира пари да ходи отново и тя не знае кога, уникална е, не си затвори устата, направо големи разкази и чудеса. Били сме при един и същи гид, водил я е и й разказвал от личния си живот едни и същи неща, които и на нас уж САМО беше казвал Wink
Беше много забавно.. Ех този Египет.
Единствения минус е, че самолетните билети са много скъпи - 200-250 евро. С екскурзия определено е по-евтино да отидеш.
Вече видя ли ласт минит за 100-150 евро + 88 евро летищни такси, отивам в най-евтиния и смотан хотел да е - решил съм го.
Файма, колко искрено и благородно ти завиждам и за времето, и за слънцето, камилите, Нил и какво ли още не ! Simple Smile)
Файма, нямаш нови публикации в блога ти, а съм го сложил на фейвъритс линкс и често го проверявам.
Как си с арабския, понаучаваш ли го или?

# 442
  • Egypt
  • Мнения: 132
Форски, аз камила тук съм виждала само в месарските магазини, овесена на кука, и увита в бяло платно  Laughing Е, като не броим камилите покрай пирамидите де.
Не съм писала скоро в блога, преместихме се на ново място, и нямах много време, но пък съм събрала доста материал. С арабския напредвам- скорост: две думи/ седмица  Blush

# 443
  • София
  • Мнения: 178
Единствения минус е, че самолетните билети са много скъпи - 200-250 евро. С екскурзия определено е по-евтино да отидеш.
Вече видя ли ласт минит за 100-150 евро + 88 евро летищни такси, отивам в най-евтиния и смотан хотел да е - решил съм го.

Коя агенция предлага такива цени на last minute?

# 444
  • Мнения: 120
Единствения минус е, че самолетните билети са много скъпи - 200-250 евро. С екскурзия определено е по-евтино да отидеш.
Вече видя ли ласт минит за 100-150 евро + 88 евро летищни такси, отивам в най-евтиния и смотан хотел да е - решил съм го.

Коя агенция предлага такива цени на last minute?

Знам, че звучи почти невъзможно, но е 100% вярно. Видях офертата преди месец мисля в сайта насам-натам.ком - дори карах приятел да ходим, ама той смотан и не искаше.
Офисът на агенцията се намираше някъде на бул. Мария Луиза 30 и нещо

Последна редакция: пн, 15 мар 2010, 16:28 от forski

# 445
  • София
  • Мнения: 13 148
forski, пак даваш лична информация, но този път аз не съм подстрекател  Mr. Green. И като стана дума за снимки от Египет - май не сме виждали твоите (или аз съм пропуснала  newsm78).

Браво за професионалните ти успехи!  smile3501  Пробвай се, не пропускай шанса! А и Португалия е красива - нищо, че не е арабска  Mr. Green.

# 446
  • Мнения: 120
Таня, скоро се изнасям. Снимки качих много в интернет.
Като напиша сайтът тук обаче и ми пише спам и не излиза сайтът - най-много да ме блокират от сайта.
Къде да ги кача, за да са в хубаво качество - снимка.бг не ми харесва като вариант.
Сега ще качвам и още клипчета и разкази - голяма одисея стана
Simple Smile
Иначе до "професионалните успехи"
уча икономика, 4ти курс в УНСС... Слава Богу завършва. Много ми се занимава с кинорежисура и сценарии, както и актьорско майстворство. След 4 погубени години в УНСС съм решил да уча нещо, което истински искам и смятам, че ми се отдава.
Пробвал съм се тук так - пробването ми стигна до Лос Анджелис дори  Joy - както и да е, от Португалия съм одобрен да ида за техни разноски от страна на самолетен билет, поемам си само спане и джобни. Ако ме харесат получавам образованието безплатно, което иначе е 33 000 евро на година - учи се 2 години. Ако не ме харесат мога да се запиша платена поръчка, ама немам толкова кеш... Sad Квото стане....
Най-много тая надежди за сценарист на бг сериал, който тръгва наесен. Първия етап го минах, но най-важен е втория... Толкова ми се занимава с това, нямам думи. Но е много трудно, кандидаствали сме 50-60 сценария й битката е голяма.
Имам покана за кастинг и за филм в Абу Даби и забележето защо!!! - защото продуцентите търсят момче от 20 до 25 години с БЯЛА кожа на лицето Simple Smile)) направо, мани, очаквам от там да ми кажат до 2 седмици ще ходя ли или не.
Толкова засега Simple Smile

# 447
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Офертите ласт минит може да се следят на сайта на Тез тур, Алма тур, Аква, Астрал, Он травел.
Насам - натам е само платформа  Peace

# 448
  • Мнения: 120
Галактик, да!  Peace Така е, от насам натам имаше препратка. В последно време като влизам обаче най-ниската цена е 222 евро.
Падне ли пак до 149 евро КУПУВАМ Simple Smile

# 449
  • Мнения: 3 215
Брей, аз докато се местя, вие голяма активност сте демонстрирали. Бравос!
Форски, виж там Зел-ето да ти даде акъл за кастингите и сценариите, нали е в бранша  Twisted Evil (сори за офф-а)
Фаима, действай по-активно с арабския, не предавай фронта - нали се имаме за умниците на Балканите (най-малкото).
Отивам да гледам клиповете на Форски  Party

Общи условия

Активация на акаунт